Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Mātes mīlestības zelts

Maija otrajā svētdienā atzīmējam mātes dienu. Sūtīsim sveicienus, dāvināsim ziedus un teiksim paldies mammai - vistuvākajam cilvēkam.

 

Grāmatu anotācijas no www.gramata24.lv , www.zvaigzne.lv , www.olainesmuzejs.lv

 

 

Mātei

 

Dzejoļu krājums, kurā sakopoti latviešu dzejnieku veltījumi mātei.

 

     Cik skaisti mākoņi pār jūru.

     Es ilgi skatos. Man ir kauns.

     Jo mana māte šajā brīdī

     Uz kūti ejot kājas aun.

 

     Cik skaisti mākoņi pār jūru.

     Es smagu sirdi noskatos.

     Kam man tie mākoņi pār jūru,

     Ja mana māte neredz tos.

 

     Bet zinu – savu dzīvi māte

     Nemūžam nenosauks par sūru

     Tik tādēļ vien, ka skatos es

     Cik skaisti mākoņi pār jūru.

                               (M.Zālīte) 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Piedod, māt!

 

Grāmatā sakopotas atziņas, dzeja un proza par māti.

 

Piedod, māt, mūsu steigu un nevaļu, piedod mūsu neratnības un neizdarītos darbus -kopš bērnības visā dzīves garumā, piedod, ka pārāk reti esam tev teikuši pateicības un mīļos vārdus! Mēs tomēr katrs agri vai vēlu saprotam, ko nozīmē mātes sirds, un tu vienmēr mūsu atmiņās spulgosi gaiša, skaidra un neaizmirstama - tu -karsta asins lāse gadu baltumā.

/Lija Bridaka/ 

 

Atrašanās vieta

 

 

Štēkels V.

Vēstules mātēm

 

"Ja gribam radīt jaunu, saticīgu cilvēci, tad sēkla jāiesēj bērnu sirdīs.

Vecāki un audzinātāji, neaizmirstiet, ka cilvēces nākotne ir Jūsu rokās!

Dēstiet mazajās sirsniņās mīlestības evaņģēliju un māciet tām pārvarēt naidu, skaudību, nenovīdību un greizsirdību. Tas ir ikvienas audzināšanas sākums un beigas".

/Jūsu uzticamais Dr. V. Št./ 

 

Atrašanās vieta

 

 

Gūtmane M.

Vēstules mātei

 

Margarita Gūtmane dzimusi 1943. gada 24. oktobrī Jelgavā. 1944. gada jūlijā mātes māsa viņu izvedusi uz Vāciju – kā vēlāk izrādījās, ar pēdējo vilcienu. Māte neizkļuva no Latvijas un tika 1945. gadā izsūtīta.  

 

Atrašanās vieta

 

 

Kamons F.

Altāris mātei

 

Kā panākt, lai māte, kas katram no mums ir tikai viena, būtu mūžīga? Va tas ir iespējams mūsdienu pasaulē? Ferdinando Kamona grāmata ir apstiprinājums tam, ka, nezaudējot saiknes ar savu izcelsmi, tās garīgo bagātību, mīlestību un dievbijību, māte vienmēr būs mums līdzās.(Tulkotāja A. Šmite) 

 

Atrašanās vieta

 

 

Koens A.

Es atceros savu māti...

 

Nav daudz tādu grāmatu, kas guvušas tik ilgstošus panākumus kā “Es atceros savu māti... Tā stāsta par reizē ikdienišķu un tomēr dievišķu sievieti, kas dzīvojusi vienīgi savam dēlam. Tā ir atmiņu grāmata – ikviens tajā atpzīs pats savu māti, savas mātes labestību un iejūtīgumu, neizsīkstošu mīlestību un sirds dāsnumu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Špalleka R.

Māmiņ, vai tu mani mīli?

 

Grāmata ir noderīgs palīgs ikdienas audzināšanā, tajā rodamas atbildes uz aktuāliemjautājumiem, kas nodarbija vecākus. Svarīgs šīs grāmatas aspekts ir ciešu skāvienu terapijas raksturojums, kas ļauj īsā laikā atjaunot mīlestības pilnas attiecības ar bērnu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kincela K.

Māmiņas un meitas grāmata

 

Supermamma nav tikai mamma vien. Viņa ir radoša māksliniece, izveicīga amatniece, izcila pavāre un prasmīga dārzniece. Reizēm viņa ir tik komiska, bet, būdama piedzīvojumu meklētāja, palīdz savai meitai un atstāj uz viņu iespaidu, iejūtoties sportistes lomā. Īsts multitalants! No kurienes gan rodas idejas, lai to paveiktu? Šī grāmata piedāvā aizraujošu un neparastu nodarbošanos ieteikumus māmiņas un meitas kopīga laika pavadīšana

 

Atrašanās vieta

 

 

Dibala U.

Māmiņas un dēla grāmata

 

Supermamma nav tikai mamma vien. Viņa ir radoša māksliniece, prot dažādus amatnieku darbus, garšīgi gatavo ēst un ir prasmīga dārzniece. Viņa ir īsta jokdare un visos piedzīvojumos ir kopā ar savu dēlu, turklāt viņas sasniegumi sportā arī ir ievērības cienīgi!

Kur mamma smeļas visas šīs ierosmes? Šī grāmata piedāvā lieliskas un neparastas idejas, kas noderēs, plānojot mammas un dēla kopā pavadītos brīvos brīžus.Veidojiet saules pulksteni, cepiet torti futbolistu godināšanai vai būvējiet īstu indiāņu apmetni –, darbojoties kopā, jums nekad nekļūs garlaicīgi! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Melonija E.

Grāmata supermammām

 

Lai arī cik perfekta un lieliska mamma jūs būtu, dažkārt ir nepieciešams draudzīgs ieteikums, kā paveikt vairākus darbus vienlaikus un izdarīt to vislabākŠajā grāmatā tiek cildināta māksla būt mātei, piedāvātas radošas un asprātīgas idejas un sniegti netradicionāli padomi, kā sarīkot ideālu tematisko ballīti bērniem, panākt, lai bērni vakaros laikus ietu gulēt un no rītiem mostos, uzkopt mājokli vai panākt, ka jūsu vietā to izdara bērni, organizēt aktivitātes brīvā dabā, un saprast pusaudžu problēmas  

 

Atrašanās vieta

 

 

Kā cāļa zupa mātes dvēselei

 

Katrai parastai mammai ir stāstāms kāds neparasts stāsts.

Apkopojot šādus stāstus, grāmata “Cāļa zupa mātes dvēselei” sniedz nenovērtējamu dāvanu – godina mātes sūtību.Šajā krājumā ir iekļauti vairāki desmiti brīnišķīgu stāstu, daži jautri dzejoļi, slepena vienošanās ar mazdēlu, humorpilna lūgšana Dievam un pat vējbaku dienasgrāmatas fragments. Par ko tie vēsta? Par bērniem – maziem, lieliem, saviem, svešiem, adoptētiem, nejauši iemīlētiem... Un par mātēm – laipnām, stingrām, mīļām, saprotošām, darbos iegrimušām, smieklīgām, varonīgām... Lai cik dažādi būtu šie vēstījumi, tos vieno kāda būtiska atziņa – ne tikai bērns, bet arī māte ir Dieva dāvana, kas jāmīl un jāsargā. Jo pat tad, kad bērns ir piedzimis, māte turpina nest viņu zem sirds. Un dara to visu mūžu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Vēstules mātei 1923. -1937.g.

 

Voldemārs Buks pasauli ieraudzīja Pēternieku "Lintēs". Viņš ir viens no  tā pusmiljona latviešiem, kurus 1. pasaules karš atrāva no dzimtās zemes. Krievijā rakstītās vēstules mātei ir traģiska liecība par utopiskajiem sociālisma ideāliem veltītu dzīvi un par mātes pūlēm dēlu glābt. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ņekrasovs A.

Mātes mīlestība

 

Šajā grāmatā pētīts neparasts temats – mātes mīlestība. Tur nav nekā neparasta, ja tās ir tik cik mums vajag.  Taču, - ja mātes mīlestība ir pārāk liela, tā rada sāpīgas problēmas. Par to tad arī šajā grāmatā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Jaunzeme V.

Mana mamma- Dieva lutekle

 

Mammu, vai tu biji Dieva lutekle?” – jautā Vita, Ineses meita. Un daudzajās sarunās, vēstulēs, dienasgrāmatu fragmentos, fotogrāfijās, kurās mums ļauj ielūkoties grāmatas autore Vita Jaunzeme, ir lasāma atbilde...

Vita Jaunzeme –Ineses Jaunzemes meita, teic, ka viņa ir izpildījusi sev solīto uzdevumu – uzrakstīt grāmatu par mammu. “Es esmu to izdarījusi, bet šī nav mana grāmata. Es apzināti gribēju stāvēt maliņā, lai runā mamma. Šī ir Mammas grāmata.”

Tā ir tapis leģendārās sportistes, olimpiskās zelta medaļas ieguvējas, šķēpmetējas Ineses Jaunzemes dzīvesstāsts. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ģimenes svētki un tautu tradīcijas

 

Ģimenes svētki atgādina par ģimenes laimes nozīmīgumu, par nepieciešamību izrādīt cieņu, pacietību un solidaritāti visiem ģimenes locekļiem. Ģimenes svētki sniedz mums iespēju izrādīt mīlestību, jūtas un pateicību tuvākajiem, kā arī nostiprināt attiecības starp dažādām paaudzēm un veicināt bērnu kulturālo un intelektuālo attīstību.

Par mātes dienu stāstīts grāmatas 113. lappusē. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Mammu, es tevi mīlu

 

"Mammu, es tevi mīlu" ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Raimonds aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar lokālo prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu. Filmas režisors ir Jānis Nords 

 

Atrašanās vieta

 

Langreitere J., Dāle S

Es tevi tā mīlu

 

Grāmatiņa par mammas mīlestību pašiem mazākajiem lasītājiem.

Zaķēns Pēcis ir dusmīgs uz savu mammu. Atkal jākārto istaba no rītiem jāmazgājas un jāveic rītarosme. Pie draugiem gan viss ir daudz brīnišķīgāk, domā zaķēns un dodas prom no mājām. Taču svešumā Pēcim kautkā tik ļoti pietrūkst, ka viņa sirsniņa pēkšņi saraujas un tad sāk strauji sisties “Es tevi tā mīlu, mammīt” saka zaķēns.

 

Atrašanās vieta