Mākslas zinātnieka Imanta Lancmaņa lekcija ”Versaļa Jelgavā. Francijas karaļa Luija XVIII uzturēšanās Kurzemē”

25. oktobrī plkst. 17.00 Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz mākslas zinātnieka Dr. h. c. art. Imanta Lancmaņa lekciju ”Versaļa Jelgavā. Francijas karaļa Luija XVIII uzturēšanās Kurzemē”.

Stāsts būs veltīts Francijas karaļa Luija XVIII dzīves emigrācijas periodam, ko viņš pavadīja Jelgavā no 1798.-1801. un no 1805.-1807.gadam, kā Krievijas imperatoru Pāvila I un Aleksandra I viesis, pa vidu ietverot mazāk pazīstamu epizodi par viņa uzturēšanos Blankenfeldes muižā 1804.gadā, kur viņam patvērumu deva Andreass fon Kēnigsfelss.

Prezentācija būs veidota uz Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumentu, 19. gadsimta publikāciju, laikabiedru un paša karaļa memuāru pamata, apskatot  franču galminieku emigrantu personības un viņu dzīvi Kurzemē.

Ar muzikāliem priekšnesumiem pasākumu bagātinās Gundega Dūda-Dzene un Alvils Cederiņš. Pasākums notiek ar Jelgavas Latviešu biedrības atbalstu.

Ieeja bez maksas.

Publicitātes vajadzībām pasākuma lakā var tikt filmēts un fotografēts.