Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Mājas mīluļi

Maijā par mūsu mazajiem “brāļiem” – mājdzīvniekiem. Kā lolot un mīlēt savus dzīvnieciņus, lai tie sagādātu mums vairāk prieka un mazāk raižu – padomi bibliotēkas grāmatās .

 Grāmatu anotācijas no www.zvaigzne.lv, www.janisroze.lv,

 

 

 

Pikerela T.

Kaķa grācija

 

Kaķi ir neizprotamākie un valdzinošākie mājdzīvnieki. izsmalcinātais izdevums Kaķa grācija ir šī īpaši valdzinošā dzīvnieka slavinājums un aizkustinošs stāsts par kaķa tālo ceļu no dzīves savvaļā līdz mājas omulībai. Ar brīnišķīgām Astridas Herisones fotogrāfijām ilustrētajā grāmatā mākslas vēsturniece, publiciste un dzīvnieku eksperte Temzina Pikerela izklāsta notikumiem bagāto un trauksmaino kaķu vēsturi un iepazīstina ar vairāk nekā 50 kaķu šķirnēm. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kaķis un tu

 

Grāmatiņā apkopoti aforismi un ticējumi par kaķiem, ziņas par šo dzīvnieku vēsturisko izcelsmi, dažādu tautu reliģiskajām un sadzīves tradīcijām, godājot un respektējot kaķus. Dažādi padomi kaķa audzināšanai, kopšanai un veselības aprūpei. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Danfija H.

Kaķumīļa rokasgrāmata

 

“Kaķis ir mājokļa rota – to zinājušas visas cilvēku paaudzes kopš Ēģiptes faraonu laikiem. Rūpēties par kaķi nav grūti, un ir tik viegli to mīlēt! Ja ievērosiet dažus stingrus, saprātīgus likumus un secīgi veicamas darbības, jūs pavadīsiet daudz patīkamu gadu sava kaķa sabiedrībā.” Kompaktā, bagātīgi ilustrētā “Kaķumīļu rokasgrāmata” sniedz būtiskus padomus kaķa izvēlei, kopšanai un audzināšanai, kas palīdzēs jums un jūsu mājas mīlulim būt laimīgiem kopā. Tā arī kliedē mītus par to, ka kaķi nepakļaujas apmācībai un atklāj, kāpēc šiem dzīvniekiem mēdz piedēvēt īpašas spējas jeb sesto maņu. Praktiska un iedvesmojoša lasāmviela gan pieredzējušiem kaķumīļiem, gan tiem, kuri vēl tikai domā par pirmā kaķa iegādi. Grāmatā iekļauti arī noderīgi kontakti saziņai ar kaķu mīļotāju organizācijām, veterinārārstu apvienībām, dzīvnieku klīnikām un patversmēm Latvijā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Kaķi. Mīlēti un veseli

 

“Gatavojot šo tematisko avīzi, pārliecinājos, ka kaķis patiesi ir visai neparasts dzīvnieks. Tik tuvs cilvēkam, spēj pat dziedināt, bet vienlaikus – kā tāla planēta. Ne velti kaķim piedēvē deviņas dzīvības un saka: suns ir no Zemes, bet kaķis – no Kosmosa.

Ar kaķi vienmēr ir interesanti. Vērot viņu, meklēt saskarsmes punktus, rast mierinājumu. Ja sirdi māc skumjas, atliek tik ieklausīties murrāšanā – sirds atmaigst un roka pati stiepjas glāstīt…” (sast.G.Tabore) 

 

Atrašanās vieta

 

 

Geca E.M.

Dzīve ar kaķi

 

Atcerieties, ka dzīvoklis ir ne tikai jūsu, bet arī kaķa mājoklis! Uzziniet, kā kaķis uztver pasauli un kas nepieciešams viņa labsajūtai, kā iekārtot dzīvokli, balkonu vai dārzu, lai kaķis varētu attīstīt savas maņas, kā pielāgot dzīvokli kaķa vēlmēm, saglabājot savu dzīves stilu, un citu noderīgu informāciju, padomus un norādījumus. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Teilore – Laina B.

Mājās gatavota barība kaķiem un suņiem

 

Grāmatā atradīsiet 75 veselīgu, gardu cienastu un dažādu kārumu receptes, kuru pagatavošanai nav nepieciešama ne īpaša vieta, ne ekskluzīvas sastāvdaļas. Uzzināsiet, - kā pielāgot savu mīluļu barību viņu individuālajām vajadzībām, lai palīdzētu tiem saglabāt teicamu veselību un dzirkstošu enerģiju; - kā īstenot pāreju no komerciālās barības uz mājās gatavotu barību, neradot mājdzīvniekiem lieku stresu; - kāda barība ir vispiemērotākā atsevišķām dzīvnieku sugām; - kā veikalā pirkto barību papildināt ar mājās gatavotas barības sastāvdaļām, padarot maltīti veselīgāku un daudzveidīgāku. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Pikerela T.

Suņa gars

 

Grāmata “Suņa gars” ir informatīvs un pārsteidzoši skaists vēstījums par dažādu suņu šķirņu izcelšanos un lomu cilvēku dzīvē, par jomām, kurās attiecīgās šķirnes pārstāvji agrākos laikos un mūsdienās guvuši labākos panākumus, par katras šķirnes īpatnībām un sastopamību. Rakstniece un dzīvnieku pazinēja Temzina Pikerela ir apskatījusi nozīmīgāko suņu šķirņu attīstību – no slaidā, spēcīgā angļu kurta līdz fiziski spēcīgajam Sibīrijas haskijam, no neparasti enerģiskā Džeka Rasela terjera līdz rāmajam labradoram. Šķirnes ir sagrupētas nodaļās pēc to galvenajām pazīmēm, piemēram, “Elegance un ātrums”, “Spēks un izturība”, “Veiklība un gudrība”.

 

Atrašanās vieta

 

 

O’Braiens Ž.

Suņa skola

 

Šī bagātīgi ilustrētā grāmata noderēs jums, mācot savu četrkājaino draugu. Tajā iekļautie uzdevumi palīdzēs panākt to, ka soli pa solim jūsu suns kļūs paklausīgs un ideāls kompanjons. Grāmatā iekļauta informācija arī par suņa izvēli, kopšanu, aprūpi un veselību, izskaidrots, kā sazināties ar suni un saprast viņa ķermeņa valodu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Hagertijs A.Dž., Bendžamina K.L.

Suņu triki

 

Dažādi triki var būt noderīgs un izklaidējošs papildinājums jūsu suņa izglītošanā. Tie apmierinās viņa ilgas pēc uzmanības un intelektuāliem sasniegumiem. Tie viņam ļaus būt jums patiešām noderīgam un piepildīs vārdos neizteikto vēlmi strādāt.  Ja jums nepieder aitu ganāmpulks vai grauzējiem pārpilni zemes hektāri, ja nedodaties medībās un jums nav apsargājama īpašuma, ja mīlat savu suni, kuram īsti nav ko darīt, šī grāmata domāta jums. Ja neticat, pajautājiet savam sunim! (A.Dž. Hagertijs, K.L.Bendžamina) 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Fogls B.

Mācīts suns

 

Grāmatā ir speciālistu ieteikumi un īsas, saturīgas atbildes uz būtiskiem jautājumiem par suņu mācīšanu, kā arī ilustrācijas, kas palīdzēs uztvert informāciju. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Fogls B.

Ja suns spētu runāt...

 

Suņu un cilvēku uzvedībā var saskatīt daudz līdzīga. Gan suņi, gan cilvēki ir bara dzīvnieki, kas gūst labumu no dzīves savu sugasbrāļu sabiedrībā. Suņem un cilvēkiem ir dabiska tieksme dzīvot baros, kuros ir noteiktas hierarhiskas attiecības.Cilvēkiem un suņiem ir virkne līdzīgu izjūtu un emociju – mēs varam būt sirsnīgi, greizsirdīgi, skaudīgi, toleranti, dodoši, egoistiski, viegli ievainojami, dusmīgi vai sarūgtināti. Suns bija pirmais dzīvnieks, kuru cilvēks atveda uz savu mājokli un kurš jau daudzus gadsimtus ir cilvēka labākais draugs. 

 

Atrašanās vieta

 

 

del Amo S.

Skolots suns

 

Šī grāmata ir dubultizdevums – patiesībā tajā apvienotas divas atsevišķas grāmatas, kuras sarakstījusi populārā autore, dzīvnieku uzvedības un apmācības speciāliste Selīna del Amo. Šeit pirmoreiz latviešu valodā tik detalizēti runāts par dzīvnieku apmācību, izmantojot visas pašlaik aktuālās atziņas par dzīvnieku uzvedību un tās vadīšanu, apmācības teoriju un principiem, kā arī treniņu nosacījumiem un struktūru. Pirmajā grāmatā lielākā uzmanība pievērsta dažādiem pamatapmācības un paklausības mācīšanas aspektiem; apskatīti ikdienā veicami pamatvingrinājumi, kā arī suņu sports (obedience, adžiliti), triku vingrinājumi un rotaļas. Otrajā grāmatā aprakstīta padziļināta mācīšanās teorija un apmācības metodika (klikerapmācība, mērķapmācība, šeipings), runāts par treniņu izveidi un cita starpā īpaši apskatīta triku mācīšana – arī visnotaļ sarežģīti vingrinājumi no suņu „augstskolas programmas”. Izmantojot šo izdevumu, uzcītīgs suņa īpašnieks spēs izaudzināt sev gudru, uzticamu kompanjonu, kurš lieliski iekļausies saimnieka ģimenē un pat varēs nodemonstrēt pa kādam cirka cienīgam trikam. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Milss D.

Akvārija zivis

 

101 padoms, kā izvēlēties un kopt akvārija zivis.Grāmatā ir speciālistu ieteikumi un atbildes par akvārijiem un to iemītniecēm, kā arī košas ilustrācijas. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Aldertons D.

Dekoratīvie putni

 

Šajā grāmatā īsumā par putniem – speciālistu ieteikumi, daudzveidīga informācija par dekoratīvo putnu turēšanu, barošanu un pavairošanu. Ir arī putnu sugu apraksti un viegli atrodamas atbildes uz dažādiem jautājumiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Vainers B.

Jūrascūciņa

 

Grāmatā sniegta noderīga informācija par to, kas tev jāzina, ja esi nolēmis iegādāties jūrascūciņu – gan izvēle un iegāde, mājvietas iekārtošana, arī kopšana un barošana, vairošanās un veselības aprūpe. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Vainers B.

Kāmis

 

Ja tev ir kāmis, vai esi nodomājis to iegādāties, tad šī grāmatiņa ir domāta tieši tev. Te tu atradīsi dažādus padomus, lai nodrošinātu savam mīlulim veselīgu un laimīgu dzīvi, kā arī milzumu interesantu faktu par kāmju dzīvesveidu un ieradumiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Mājas mīluļi

 

Šajā izdevumā ir runa par to, kāda ir mūsu kopdzīve ar šiem mājas mīluļiem, kā to darīt vēl patīkamāku un skaistāku, kā sadzīvot lai prieks būtu abpusējs. Padomus te atradīs gan cilvēks vai ģimene, kas beidzot nolēmuši iegādāties mājas mīluli, rotaļu draugu vai sargu, gan tie, kas sen jau dzīvo kopā ar šīm brīnišķīgajām būtnēm. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Eksotisko mājdzīvnieku avīze

 

Pēdējos gados vērojama tendence, ka paplašinās ierasto mājas draugu loks – arvien biežāk mājās tiek turāti arī tādi eksotiski dzīvnieki, kā zirnekļi vai tarakāni, arī visdažādāie rāpuļi. Šajā izdevumā apskatīta daļa no tiem. 

 

Atrašanās vieta

 

Divani L.

Septiņas dzīves un viena liela mīlestība

 

Ja esat kādreiz dzīvojuši kopā ar kaķi, jūs zināt, cik tie mēdz būt viltīgi, maigi, neganti un izdomas pilni un vienlaikus arī lieli mīļumi. Šie vārdi lieliski raksturo arī šī romāna galveno varoni Zaku Cukuru – apķērīgu kaķi ar atsaucīgu dvēseli. Tas ir episka izmēra mīlas stāsts par Zaku Cukuru un viņa cilvēku, Jaunkundzi. Cukuram, kuram šī ir jau septītā dzīve (tajā reģionā kaķiem ir tikai septiņas dzīvības), ir neskaitāmi stāsti, ko vēstīt, un viņam piemīt arī ievērojams talants to darīt. Tomēr viņa lielākais talants ir spēja pieradināt savus cilvēkus (pat nelolojiet cerības, ka mēs esam tie, kuri pieradina kaķus).

Asprātīgi izmantojot kultūrvēsturiskas atsauces un salīdzinājumus – viņš savā iepriekšējā dzīvē bijis bibliotēkas kaķis – Cukurs stāsta par dienām un naktīm, ko pavada kopā ar Jaunkundzi šī romāna lappusēs, romāna, kas atsauc atmiņā kaķiem veltītos tekstus T. S. Eliota, Edgara Alana Po, Bodlēra un citu dižgaru stilā.

 

Atrašanās vieta