Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Liekam vasaru burciņā

Vasara ir ogu, augļu un dārzeņu bagātības laiks. Lai sajustu vasaras garšu arī aukstajā laikā, liekam vasaru burciņās. Kas gan var būt labāks par smaržīga ievārījuma karoti pie zāļu tējas... Nāciet, bibliotēkā recepšu ir daudz.

 

Grāmatu anotācijas no www.janisroze.lv, www.zvaigzne.lv, www.gramata24.lv,

 

 

 

Konservēšana. Rokasgrāmata čaklai saimniecei

 

Grāmatā sniegti padomi, kā saglabāt un pārstrādāt augļu, ogu un dārzeņu ražu, sagatavot ziemai sēnes, gatavot mājas vīnus, liķierus un uzlējumus, kūpināt zivis, žāvēt gaļu, gatavot desas un citus gaļas izstrādājumus. Iekļautas receptes etiķa un pikanto piedevu sagatavošanai. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kangare V.

Dārzeņu, augļu un sēņu konservēšana

 

Šī ir viena no iecienītākajām konservēšanas recepšu grāmatām. Receptes gadu gaitā ir pārbaudītas; viss, kas pagatavots tā, kā grāmatā ieteikts, pagrabu plauktos bez bojāšanās uzglabājas ne vienu gadu vien. Grāmata veikalos tiek meklēta jau sen, jo iepriekšējo gadu izdevumi no biežas lietošanas daudzām saimniecēm ir sadalījušies pa lapiņām.

Grāmatā sniegtas receptes konservēšanai mājas apstākļos. Aprakstīts, kā skābēt, sālīt, marinēt un kaltēt dārzeņus, augļus, ogas un sēnes. Izklāstītas metodes ogu saglabāšanai ziemai bez karsēšanas. Sniegti sulu, kokteiļu un liķieru gatavošanas paņēmieni un receptes. Uzzināsiet arī, kā ar vienkāršu tehnoloģiju un nelieliem līdzekļiem no ogām, augļiem un to mizām sagatavot sukādes (sauso ievārījumu), ar ko aizstāt veikalos nopērkamos našķus.

 

Atrašanās vieta

 

 

Feldmane M.

Augļu un dārzāju konservēšana

 

Šajā izdevumā lielā mērā saglabāts gan 20.gadsimta 30.gadu oriģinālgrāmatas dizains, gan valodas īpatnības. Grāmatā jūs uzzināsiet, kā, saglabājot vitamīnus, sagatavot ziemai augļu un ogu ievārījumu, sulu, sīrupu, želeju, kompotu, biezeni, marmelādi, pastilu, vīnu un liķieri, pagatavot boli, iekonservēt augļus un ogas cukura vai etiķa sīrupā ar un bez cukura, kaltēt augļus, ogas un dārzājus, marinēt un sālīt dārzeņu, konservēt sēnes un vēžu gaļu.  

 

Atrašanās vieta

 

 

Augļu un ogu konservēšana

 

Grāmatā stāstīts par augļu un dārza un meža ogu nozīmi uzturā, sniegta informācija, kā pagatavot vērtīgus, aromātiskus džemus, biezeņus, ievārījumus, marmelādes, kompotus. Dotas daudzveidīgas receptes. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Narajevskis V.

Konservēšanas noslēpumi

 

Grāmatas mērķis ir palīdzēt lasītājam mājas apstākļos, ar minimālu darbaspēka un līdzekļu patēriņu sagatavot augstas kvalitātes, vitamīniem bagātus, ilgstoši uzglabājamus pārtikas produktus. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Lielā konservēšanas grāmata

 

Šajā grāmatā ir apkopotas jaunas un garšīgas augļu un dārzeņu konservēšanas receptes. To priekšrocība ir vienkāršība, praktiskums un iespēja šīs receptes izmēģināt pat iesācējiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Jansone I.

Kā visveselīgāk saglabāt dārzeņus un ogas ziemai, bez cukura, sāls, etiķa un pat bez karsēšanas

 

Ja ko dari, vispirms uzdod jautājumu – kādēļ?! Ja gribam konservēt – tad arī jautājam – kādēļ?

Vai veselības dēļ, lai saglabātu ko vērtīgu no vasaras ziemai, saglabājot augļa vai dārzeņa vērtīgās īpašības, vai saglabāt šo ogu vispār – ka tik ir?

Brošūra domāta tiem, kas rūpējas par ģimenes veselību un grib iegūt jaunas zināšanas. /I.Jansone/ 

 

Atrašanās vieta

 

 

Konservēšana ar pikantām piedevām

 

Šajā grāmatā jūs uzzināsiet, kā sagatavot un saglabāt daudzveidīgās vasaras un rudens veltes, kā aromātiskos augļus pārvērst želejā vai ievārījumā, kā konservēt dārzeņus, kā pagatavot pikantas marinādes un mērces. Visu paveiksiet ātrāk, ja izmantosiet katras receptes īso variantuun ievērosiet norādīto gatavošanas secību. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ģimenes krājumi

 

Tradicionāli un mūsdienīgi krājumu veidošanas paņēmieni. Populārākie krājumu gatavošanas veidi. Kā sagatavot un uzglabāt lielu produktu daudzumu un produktus, kas ātri bojājas. Ieteikumi ikdienas saimniekošanai virtuvē. Labi zināmas un neparastas receptes sātīgai maltītei. Saldi un veselīgi našķi. Ģimenes krājumu vārdnīciņa un ieteikumi maltīšu plānošanai. Krāšņi ilustrēta grāmata ar daudzpusīgu un bagātu informāciju par produktiem un garšvielām, traukiem un virtuves piederumiem gan iesācējiem, gan profesionāļiem.

 

Atrašanās vieta

 

 

Kompoti, ievārījumi, sulas

 

Līdzās vecajām, klasiskajām receptēm, pēc kurām varēsiet pagatavot konservus ar garšu, kas pazīstama jau kopš bērnības, atradīsiet arī neparastākas receptes, kuras iedvesmos sagatavot dārza veltes arī dažādās, līdz šim neizmēģinātās kombinācijās ar eksotiskiem augļiem. Izdevumos ievietotas brīnišķīgas oriģinālfotogrāfijas. Pēc skaidrā un saprotamā konservu sagatavošanas apraksta šis darbiņš būs pa spēkam katrai saimniecei.

 

Atrašanās vieta

 

 

Neparastas ievārījumu receptes

 

-. Mājās gatavotie ievārījumi ir veselīgi, bez kaitīgiem konservantiem, krāsvielām un garšas pastiprinātājiem.

-. pašgatavotie ievārījumi vienmēr garšo labāk nekā veikalā pirktie.

-. ģimenes dārziņā izaudzētās ogas un augļus iespējams pagatavot neparastākās kombinācijās, iegūstot jaunas garšas nianses.

- ja ledusskapī un pieliekamajā ir burciņas ar aromātisku ievārījumu, vienmēr var sagatavot cienastu negaidītiem viesiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Meža ogu grāmata

 

Grāmatā iekļautas Latvijā sastopamās ogas, kas atrodamas gan mežā, gan mājas dārziņos – to augšanas un ražas novākšanas laiks, vērtīgākās uzturvielas, kas sastopamas ogās, to izmantošana kosmētikā un sadzīvē. Lielākā grāmatas nodaļa veltīta gardām receptēm – no ogām var pagatavot ne tikai veselīgus našķus, tās ir arī lieliskas piedevas gaļas un zivju ēdieniem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Sēņu gatavošanas receptes

 

Gatavojot sēnes ziemai, var racionāli izmantot visu, kas ievākts mežā, izaudzēts dārziņā vai nopirkts tirgū. Ar mīlestību sarūpēta un ar izdomu noformēta marinētu sēņu burciņa ir arī laba dāvana. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Rubine H., Īriste V.

Ārstniecības augu vākšana

 

Vasara ir īstais laiks, lai ievāktu ārstniecības augus, izžāvētu un sagatavotu lietošanai, tad arī ziemā retāk vajadzēs meklēt ārsta palīdzību.  Te gan bez gudra padomdevēja neiztikt. Grāmatā aprakstīts, kad augus labāk vākt, ko no auga var izmantot, arī pamācības lietošanai. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Pakalns D.

Zāļu tējas

 

D.Pakalns ārstniecības augu jomā darbojies 57 gadus. Jaunajā grāmatā galvenā uzmanība pievērsta visplašākajam augu izmantošanas aspektam mājas apstākļos – zāļu tējām, gan to medicīniskai izmantošanai, gan lietošanai uzturā un higiēnā. 12 nodaļās plašai auditorijai saprotamā valodā, sadalot zāļu tējas pa cilvēka organisma orgānu grupām, aplūkota racionāla drogu lietošana biežāk sastopamo slimību gadījumos. Grāmatā pārskatīta augu izmantošana zāļu tējās kopumā, kā arī šo tēju nozīme slimību ārstēšanā vai profilaksē. Veikts apskats par tējām kā uztura bagātinātājiem, ko izmanto ikdienas uztura papildināšanai ar konkrētu uzturvērtību vai mērķtiecīgu fizioloģisku iedarbību.

Grāmata noderīga kā papildu izziņas līdzeklis slimību ārstēšanā vai profilaksē. Tā var būt rokasgrāmata visiem, kas ikdienā rūpējas par savu veselību. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Aromatizēts etiķis

 

Šajā rāmatā izklāstīta etiķa gatavošana mājas apstākļos; etiķa izmantošana saimniecībā, skaistumkopšanā, veselības uzlabošanai un kulinārijā.

 

Atrašanās vieta

 

 

Mājas dzērieni: alus, vīns un brandavs

 

Pašdarīts vīns, savs alus Jāņu svinībām, mājas liķieris un ogu uzlējums…

 

Jaunajā Tematiskajā Avīzē “Mājas dzērieni: alus, vīns un brandavs” apkopti ieteikumi, kā to visu pašdarīt no pašu audzētām ogām, āboliem, kā pārraudzīt raudzēšanas un brūvēšanas procesu. Avīzē arī plaša recepšu sadaļa.

 

Atrašanās vieta