Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības

Jelgavas pilsētas bibliotēkas K.Barona zālē 1.martā plkst. 14:00 tiks atklāts „Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību” Jelgavas reģiona fināls. Sacensības visā Latvijā norit jau otro gadu. Jelgavas reģiona sacensībās no to pirmsākumiem piedalās 5. un 6. klašu skolēni no Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas, Kalnciema, Staļģenes , Aizupes, Ozolnieku, Vircavas un Jelgavas 4. vidusskolas, kā arī Jelgavas 4.sākumskolas un 2.pamatskolas. Šogad dalību sacensībās pieteikusi arī Jelgavas 6.vidusskola.

Sacensību pirmajā kārtā skolās piedalījās aptuveni 500 skolēnu, no kuriem 15 nokļuvuši Jelgavas reģiona finālā un 1.martā sacentīsies par iespēju Jelgavas reģiona lasīšanas čempiona titulu aizstāvēt Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sacensību lielajā finālā 18.maijā.

Pasākuma viesis Jelgavas reģiona sacensībās būs Mārtiņš Pakalniņš, kas apmeklētājus un dalībniekus iepriecinās ar dažnedažādiem gaisīgiem burbuļu meistartrikiem.

Bet skolēnu lasīšanu pēc konkrētiem kritērijiem vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs bērnu grāmatu autore Iveta Skapste, Jelgavas Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos Inita Mazūdre un 2018. gada Jelgavas reģiona Skaļās lasīšanas čempions Matīss Kaktiņš.

Ieeja pasākumā bezmaksas.