Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas Jelgavas reģiona sacensību uzvarētāja ir noskaidrota

Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” 11. maijā notika Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību Jelgavas reģiona fināls, kurā piedalījās deviņi finālisti no Jelgavas 4. sākumskolas, Jelgavas 4. vidusskolas, Ozolnieku vidusskolas, Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas un Vilces pamatskolas. Sacensību pirmajā kārtā Jelgavas reģiona skolās piedalījās 225 skolēni.

Jelgavas reģiona fināla sacensību uzvarētāju izraudzījās žūrija, kuras sastāvā bija:

1. Imanta Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska,
  2. Jelgavas Spīdolas teātra vadītāja Indra Soika- Dreimane,
  3. Erudīcijas konkursa “Gudrs, vēl gudrāks” šī gada uzvarētāja 9.klašu kārtā Marta Brakanska.

Žūrija lēma, ka 2022. gada Jelgavas reģiona lasīšanas čempione ir Daniela Keita Ivanova no Vilces pamatskolas, kas lasīja fragmentu no Žaklīnas Vilsones grāmatas “Miskastes bērns”. Godpilno 2. vietu ieguva Sandis Kristers Mazurs no Vilces pamatskolas, bet 3. vietu žūrija piešķīra Luīzei Rūtai Rebinkai no Jelgavas 4. sākumskolas.

Jelgavas reģiona skaļās lasīšanas čempions iegūst tiesības piedalīties lielajā finālā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) 24.septembrī un pretendēt uz valsts skaļās lasīšanas čempiona titulu, kurš uz gadu kļūst par LNB Bērnu direktoru – iedvesmotāju.

Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome, vietējās bibliotēkas, skolas un grāmatnīcas. Valsts  finālistiem dāsnu dāvanu karšu skaitu nodrošina SIA “Jānis Roze” un apgāds “Zvaigzne ABC”.  Palīgu rindās ir arī Latvijas pašvaldības, skolotāji, bibliotekāri – reģionālo sacensību kuratori un bērnu vecāki.

Jelgavas reģiona fināla sacensības atbalstīja un balvu fondu piedāvāja SIA “Karameļu darbnīca”, SIA “Chocolette Confectionary” RED šokolāde, SIA “Kanclers” un Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīva, piešķirot specbalvu - izlaušanās spēli “Blēņas un pasakas” vienam klases kolektīvam.

Par muzikālo priekšnesumu pateicamies Jaunrades nama “Junda” muzikālajai studijai un popgrupai “Lai skan” un tās vadītājai Intai Šveicerei.

Kopš 2018.gada LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām 30 reģionos visā Latvijā rīko Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības. Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Iepriekšējo gadu sacensību rezultāti un apskats apskatāms LNB mājaslapā https://lnb.lv/lv/aktuali/nacionala-skalas-lasisanas-sacensiba .