Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Lasīšanas stafete 2020

Jau sesto gadu pēc kārtas apgāds „Zvaigzne ABC” aicina bērnus un jauniešus piedalīties “Lasīšanas stafetē”. Tās mērķis ir popularizēt grāmatu lasīšanu, īpašu uzmanību pievēršot jaunizdotajām grāmatām, kā arī veicināt sarunas par grāmatām bērnu un jauniešu vidū. “Lasīšanas stafete 2020” norisinās no 9. jūnija līdz 9. augustam.

 

 

2015. gadā, kad stafete tika organizēta pirmo reizi, tajā pieteicās tikai 23 dalībnieki, bet ar katru gadu ieinteresēto bērnu skaits ir audzis. Pagājušajā gadā stafetē piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki, kuri iesniedza gandrīz 3500 atsauksmes. Aptuveni puse no dalībniekiem "Lasīšanas stafetē" piedalās atkārtoti, un pamazām tajā iesaistās arī citi viņu ģimenes locekļi – māsas, brāļi, vecāki. Šogad jau trešo reizi papildus konkursam bērniem (7–16 gadi) notiks arī dalībnieku vecāku konkurss.

 

Lai dalība stafetē būtu ērtāka un informācija pārredzamāka, šogad ir izveidota atsevišķa mājaslapa – www.stafete.lv.

 

Kas jādara, lai piedalītos "Lasīšanas stafetē"?

 

Katram dalībniekam ir jāreģistrējas mājaslapā www.stafete.lv un jāizveido savs profils. Pēc tam jāizvēlas grāmata no piedāvātā saraksta, tā jāizlasa un jāizpilda 4 uzdevumi. Šogad stafetes organizatori vēlas  īpašu uzmanību pievērst radošumam un aicinām dalībniekus iejusties gan grāmatas mākslinieka, gan rakstnieka, gan reklāmas veidotāja tēlā. Precīzi akcijas noteikumi atrodas mājaslapā www.stafete.lv.

 

Galvenā balva katrā vecuma grupā "Lasīšanas stafetē" ir lidojums gaisa balonā, bet tiks piešķirtas arī naudas balvas.