Uzsākti remontdarbi mitruma novēršanai bibliotēkā

Akadēmijas ielā 26 sākušies remontdarbi Zinātniskās bibliotēkas ēkas mitruma novēršanai. Šobrīd pie Zinātniskās bibliotēkas ir daudz tehnikas, lielas smilšu kaudzes, tādēļ iesakām būt uzmanīgiem.

Lasīt tālāk

Jelgavā aizvadītas Dzejas dienas (foto)

12.septembrī mazā Driksas gājēju ieliņa pārtapa dzejas pasaulē - notika Dzejas dienu svinības. Klātesošie izbaudīja dzeju autoru lasījumos, skolēnu iestudējumos, zīmējumos, dziesmās un dažādos latviešu valodas dialektos.

Aicinām apskatīt Dzejas dienu izstādes

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā apskatāma Dzejas dienām veltītā grāmatu izstāde ar dzejnieces S.Vensko, dzejnieka V.Lukaševica un E.Aivara darbiem. 12.septembrī plkst.18:00 šie autori uzstāsies pasākumā „Dzejolēnu pilna Jelgava” ar dzejas lasījumiem dažādos dialektos Driksas gājēju ieliņā.

Lasīt tālāk

Grāmatu svētkos bibliotēkas saņem jaunus dāvinājumus

Jelgavas un Ozolnieku novadu grāmatu svētkos bibliotēkas saņēma Valsts prezidenta kancelejas dāvinājumu – izdevumu „Latvijas novadu heraldika”. Tāpat par godu grāmatu svētkiem un gaidāmajai Tēva dienai arī visas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu bibliotēkas saņēma grāmatu dāvinājumu no Fonda „Mammām un tētiem” – dzejoļu krājumu „Tētis”.

Lasīt tālāk

Dzejas dienas Jelgavā – „Dzejolēnu pilna Jelgava”

Šogad Dzejas dienu svinēšana Jelgavā notiks 12.septembrī, kafejnīcas „Silva” vasaras terasē. Mazā Driksas gājēju ieliņa pārtaps dzejas pasaulē – uz ielas būs lasāmi dzejoļi, tos varēs uzzīmēt, izdziedāt, izrunāt. Dzejas dienas šogad runās gan bērnu balsīs, spēlēs, zīmējumos, gan dažādos mūsu skaistās valodas dialektos.

Lasīt tālāk

Piesakies Grāmatu draugu ķēdei!

2014.gada 18.janvārī no plkst.12:00 līdz 18:00, pārvietojot grāmatas no rokas rokā no vecās bibliotēkas ēkas uz jauno, ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām. Grāmatu ceļš šķērsos Daugavu, simboliski apliecinot tās nepārejošās un fundamentālās vērtības, kas daudzu paaudžu garumā ir veidojušas tautas kultūru.

Lasīt tālāk

Zinātniskajā bibliotēkā skatāma dāliju izstāde

No 3.septembra Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā apskatāma dāliju izstāde. Ikviens interesents aicināts iepazīt kolekcionāra Jāņa Klupša 106 dažādu šķirņu rudens ziedus, kuri visdažādākās varavīksnes krāsās uzziedēja viņa Valgundes pagasta dārzā.

Lasīt tālāk

Pilsētas bibliotēkās mainās darba laiks

Septembrī pilsētas bibliotēkās mainīsies darba laiks. Jelgavas Zinātniskā bibliotēka lasītājiem būs atvērta arī svētdienās, bet darba dienās tās darba laiks pagarināsies par stundu. Pirmā Zinātniskās bibliotēkas darba svētdiena – jau 1.septembrī, Zinību dienā. Sestdienās bibliotēka slēgta.

Bibliotēkas piedalīsies Zinību svētku aktivitātes

Pirmdien, 2.septembrī, Jelgavas Uzvaras parkā notiks Zinību dienas svinības „Zinī-Bums”, kur no plkst.14:00 līdz 17:00 atraktīvus uzdevumus un izklaides piedāvās arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas.

Lasīt tālāk

Bibliotēka saņem grāmatu par celiakija slimību

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka saņēma dāvinājumu no Latvijas celiakijas pacientu biedrības „Dzīve bez glutēna” – 2013.gadā izdoto Annas Kašinas grāmatu „Planētas Celiaks noslēpums” latviešu un krievu valodā.