Iepazīsti mēneša jaunākās grāmatas jau šodien!

Šodien, 17.oktobrī, Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā notiek kārtējā Jaunumu diena. Ikviens aicināts no pulksten 10:00 līdz 18:00 iepazīties ar mēneša laikā saņemtajām jaunajām grāmatām.

Lasīt tālāk

Bibliotēkā „Pārlielupe” aizvadīts tematisks pasākums bērniem

Šodien bibliotēkā „Pārlielupe” uz tematisku pasākumu par rudeni „Rudentiņš bagāts vīrs” bija atnākuši pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” bērni vecumā no 4-6 gadiem. Bērni bija sagatavojuši rudenīgas no lapām darinātas kompozīcijas.

Lasīt tālāk

Zinātniskajā bibliotēkā var ziedot bezmāju dzīvniekiem

Līdz 10.novembrim ikviens aicināts palīdzēt patversmes dzīvniekiem, nogādājot segas, dzīvnieku barību, rotaļlietas Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā vai sniedzot ziedojumu – no santīmiem sakrājas lats un tas ļoti noderēs dzīvnieku pārtikas iegādei un samaksai par medikamentiem.

Ievērojamu Jelgavas personību jubilejas oktobrī

Oktobrī dzimis tautiskās atmodas darbinieks Stērstu Andrejs, ārsts Ringolds Čakste, ģenerālis Ernests Tepfers, dramaturģe Venta Vīgante, rakstnieks Teodors Pantēniuss, latviešu teātra un dramaturģijas pamatlicējs Ādolfs Alunāns un vairāki citi ievērojami cilvēki.

Lasīt tālāk

Veļu laiks latviešu tautas dzīvesziņā - jau šovakar

16.oktobrī plkst.18:00 Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas K.Barona zālē kopā ar folkloristiem Māru Branti un Jāni Ieviņu ikvienam interesentam būs iespēja iepazīt latviešu veļu laika tradīcijas, dziedāt veļu laika dziesmas, kā arī atcerēties dzimtu stāstus par veļu laika norisēm.

Publicēts Jelgavas ievērojamo cilvēku kalendārs

Sastādīts un publicēts Jelgavas ievērojamo cilvēku, 2014.gada jubilāru kalendārs. Kalendārā iekļauti populārākie Jelgavas un apkārtnes novadu cilvēki, kam 2014.gadā aprit apaļas 5 un 10 gadu jubilejas (50 gadi, 55, 60, 65 utt.).

Tautas frontes atmiņu pasākums

Šodien plkst.16:00 Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā notiks Latvijas Tautas frontes atmiņu pasākums – aprit 25 gadi kopš dibināta tautas kustība, kura uzņēmās līdera lomu cīņā par Latvijas neatkarības atgūšanu.

Lasīt tālāk

Letonikas datubāze arī turpmāk būs pieejama bibliotēkās

Kultūras informācijas sistēmu centrs, turpinot sadarbību ar SIA Tilde, arī 2014.gadā nodrošinās neierobežotu LETONIKA.LV (www.letonika.lv) datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

Lasīt tālāk

Bibliotēkā notiks seminārs par novadu vēstures izpēti

16.oktobrī plkst.10:00 Zinātniskajā bibliotēkā notiks seminārs "Zemgales bibliotēkas - sava novada vēstures izpētei". Programmā paredzēta tikšanās ar grāmatas "Zemgales reģiona senās kulta vietas" autoru Andri Grīnbergu.

Lasīt tālāk

Miezītes bibliotēkā atklāta jauna izstāde

No 8.oktobra līdz 8.novembrim Jelgavas Miezītes bibliotēkā (Dobeles šosejā 100) skatāma Tautas gleznošanas studijas dalībnieces Silvas Počas pirmā personālizstāde "No jūras līdz zvaigznēm".