Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Vēsturiski notikumi un vērtīgi padomi bibliotēkas grāmatās

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas lasītājiem ir iespēja iepazīties ar jaunām grāmatu izstādēm, kuras šajā mēnesī veltītas dažādām interesantām tēmām, tostarp arī vēsturiskiem notikumiem – latviešu teātra pamatlicēja Ādolfa Alunāna 165.dzimšanas dienai un Latvijas Tautas frontes 25.gadadienai.

Lasīt tālāk

Bibliotēkas darba laiks remonta laikā nemainīsies

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā šobrīd norit ēkas pamatu remontdarbi mitruma novēršanai. Bibliotēkā maksas abonements, CD krājumi un bērnu stūrītis uz laiku pārvietoti uz bibliotēkas 2.stāvu.

Lasīt tālāk

Apskatāmas jaunas virtuālās grāmatu izstādes

Katru mēnesi mēs smeļamies iedvesmu notikumos, apkārtējā vidē, lasītāju vaļaspriekos un interesēs. Atrast idejas un iegūt atklāsmes palīdzēs Zinātniskās bibliotēkas grāmatas, kuras tematiski atlasītas virtuālajās izstādēs „Latvijas Tautas Frontei - 25”, „Adīšana” un „Vaļasprieks – fotografēšana”.

Lasīt tālāk

Atceroties notikumus Zaļeniekos pirms 25 gadiem

Zaļenieku bibliotēka bija viena no tām bibliotēkām, kura piedalījās projektu konkursā, kurš veltīts Latvijas Tautas Frontes 25 gadu atceres pasākumu rīkošanai. Iesniegtais projekts tika atbalstīts un bibliotēka ieguva jaunu videokameru, kura nu jāliek lietā filmējot LTF Zaļenieku grupas tikšanos un atmiņu stāstījumus. Sižetu skat. šeit

Lasīt tālāk

Zemgales Eirodiena Jelgavā

Jelgavā 4.oktobrī no plkst.13:00 līdz 19:00 norisināsies Zemgales Eirodiena – iespēja uzņēmējiem un iedzīvotājiem gūt atbildes uz visiem jautājumiem par eiro. „Vai mainīsies pensijas un algas?”, „Vai jāpārslēdz darba līgumi?”, „Kad un kur labāk mainīt naudu?” – uz sabiedrībā aktuālajiem jautājumiem sniegs atbildes vairāk nekā 10 iestādes.

Lasīt tālāk

Aicinām apskatīt K.Vīnertes personālizstādi

1.oktobrī Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā tika atklāta mākslinieces Katrīnas Vīnertes personālizstāde "Ikdienas zelts", kuras ekspozīciju aicināts apskatīt ikviens interesents līdz pat 1.decembrim.

Lasīt tālāk

Radošo darbu konkurss skolēniem

Aicinām skolēnus piedalīties radošo darbu (likteņstāstu, eseju, dzejoļu, zīmējumu) konkursā „Dzimtas stāsti. Ar saknēm Latvijā” un deviņus labākos darbus no katras skolas iesūtīt Latviešu valodas aģentūrā.

Lasīt tālāk

Mūžībā aizgājusi Silvija Liniņa

Ir mirusi Silvija Liniņa (08.01.1934. – 24.09.2013.), kura vairāk nekā 55 gadus strādāja Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), bija studentu mīlēta Latvijas Universitātes lektore, trešā Latvijas bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja pēc biedrības atjaunošanas 1989.gadā, VKKF mūža stipendiāte, spilgta, erudīta un neatkārtojama personība, Latvijas bibliotekārajā sabiedrībā augsti novērtēta autoritāte, jauks, atsaucīgs un sirsnīgs cilvēks.

Lasīt tālāk

Raimonda Ģintera gleznu izstāde Kalnciema bibliotēkā

Kalnciema pagasta bibliotēkā 4.oktobrī plkst.16:30 tiks atklāta Raimonda Ģintera gleznu izstāde, atzīmējot mūsu novadnieka, ārsta un gleznotāja 100 gadu jubileju. Aicināti visi interesenti.

Lasīt tālāk

Aicinām uz K.Vīnertes personālizstādes atklāšanu

1.oktobrī plkst.15:00 ikviens interesents aicināts uz mākslinieces Katrīnas Vīnertes darbu izstādes "Ikdienas zelts" atklāšanu Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā, Akadēmijas ielā 26.

Lasīt tālāk