Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

L.Caunes izstādes atklāšana - jau šodien!

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā skatāma Ligitas Caunes personālizstāde "Mana zeme – Latvija". Tikšanās ar mākslinieci un izstādes atklāšana notiks 5.decembrī plkst.15:00.

Lasīt tālāk

Noslēgušies bibliotēkas mitruma novēršanas darbi

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā noslēgušies apjomīgi ēkas pamatu remontdarbi mitruma novēršanai. Lai jau nākamajā gadā varētu veikt kosmētisko remontu bibliotēkas iekštelpās, 1.stāva abonementā, primāri vajadzēja novērst mitruma uzkrāšanos – savest kārtībā ēkas pamatus un izveidot arī lietus ūdeņu novadīšanas sistēmu.

Lasīt tālāk

Grāmatas ar jelgavnieku vēlējumiem nogādās Gaismas pilī

Pēdējo mēnešu laikā lasītāji uz bibliotēkām aktīvi nesa sev nozīmīgas, īpašas grāmatas ar ierakstītiem novēlējumiem, iesaistoties nacionāla mēroga Gaismas pils satura veidošanas akcijā "Tautas grāmatu plaukts". Vēl tikai dažas dienas, līdz 1.decembrim, iedzīvotājiem ir iespēja pārskatīt savu grāmatu plauktu, lai sniegtu dāvinājumu, kuru lasīs cilvēki šodien un arī nākamajās paaudzēs.

Lasīt tālāk

Jelgavas ievērojamo cilvēku kalendārs decembrī

Decembrī dzimuši daudzi ievērojami cilvēki Jelgavā – lauksaimnieks Jānis Bergs, dzejnieks Edvards Virza, pilsētas mērs Kristaps Frickauss, izdevējs Ludvigs Griens un citi.

Lasīt tālāk

Miezītes bibliotēkā nebūs elektrības

Uzņēmums "Sadales tīkls" informē, ka sakarā ar plānotiem remontdarbiem, otrdien, 26.novembrī, laika posmā no plkst.9:00 līdz 13:00 Miezītes bibliotēkā iespējams elektroenerģijas atslēgums. Tas nozīmē, ka šajā laikā nevarēs lietot datorus, veikt grāmatu izsniegšanu un nodošanu bibliotēku informācijas sistēmā.

Lasīt tālāk

Pārlielupes bibliotēka strādās arī pirmdienās

Bibliotēka "Pārlielupe" no 25.novembra atsāks darbu arī pirmdienās. Tā būs atvērta no plkst.10:00 līdz 18:00. Tāpat bibliotēka strādās arī pārējās darba dienās, savukārt sestdienās būs atvērta no plkst.10:00 līdz 17:00.

Lasīt tālāk

Iepazīsti mēneša jaunākās grāmatas! (Foto)

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka aicina visus interesentus iepazīties ar mēneša laikā saņemtajiem izdevumiem.

Lasīt tālāk

Valsts apbalvojumu saņem rakstniece Biruta Eglīte

Kultūras darbiniece, rakstniece un publiciste, Lauku bibliotēku atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Biruta Eglīte saņēmusi augstu mūsu valsts apbalvojumu - 5.šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. Sveicam!

Lasīt tālāk

Pieejams žurnāla "Logs" novembra numurs

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā un Jelgavas novada bibliotēkās pieejams novembra Latvijas Pašvaldību savienības žurnāla „Logs” numurs. Tā tematika veltīta pašvaldību darbam, šoreiz sniedzot ieskatu konkursā „Eiropas Gada pašvaldība”, starptautiskajos projektos, Pašvaldību savienības ikdienā un iepazīstinot ar Eiropas Gada cilvēkiem.

Lasīt tālāk

Apbalvotas JZB datorapmācību pasniedzējas

Latvijas Nacionālajā operā ar projekta „Pieslēdzies, Latvija!” piecgades jubilejas balvām tika apbalvoti senioru bezmaksas datorapmācību aktīvākie pasniedzēji, kuru vidū ir arī Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas pasniedzējas – Dagnija Avota, Olga Spirta un Viktorija Agafonova. Apbalvošanas ceremoniju un koncerta ierakstu varēs noskatīties 16.novembrī plkst.16:00 Latvijas Televīzijas 1.kanālā.

Lasīt tālāk