Vēl nedēļu notiks "Aizmāršīgo lasītāju dienas"

Vēl tikai līdz 31.janvārim pilsētas bibliotēkās norisināsies "Aizmāršīgo lasītāju dienas". Skaitļi ir iespaidīgi - no decembra sākuma līdz 20.janvārim šo iespēju izmantojuši 500 cilvēki, un bibliotēkās atgriezušās 1019 grāmatas. Lasītāji parasti izvēlas vajadzīgas, vērtīgas grāmatas, un tas nozīmē, ka vairāk nekā tūkstotis labu grāmatu nebija pieejamas kādam citam lasītājam vismaz vairākus mēnešus, kamēr "aizmāršīgais" tās vienkārši turēja savā plauktā.

Lasīt tālāk

Balsosim par savām mīļākajām grāmatām

19.janvārī Latvijas televīzijā notika šova "Lielā Lasīšana" pirmais raidījums, un sākās balsojums ar mērķi noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu. Līdz 16.februārim ikvienam ir iespēja nobalsot par savām iecienītākajām grāmatām.

Jelgavnieki Gaismas pilī

18.janvārī akcijā "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde" piedalījās arī Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu bibliotēku darbinieki.

LIELĀ LASĪŠANA Latvijas televīzijā

19.janvārī pl. 21.30 notiks jaunā LTV1 šova "Lielā lasīšana" atklāšana. Tas būs raidījums par literatūru inovatīvā formātā – skatītāji balsojumā izvēlēsies Latvijas mīļāko grāmatu. Projekts, veicinot lasīšanu un interesi par grāmatām, veido grāmatu sacensību, gala rezultātā noskaidrojot vismīļāko grāmatu Latvijā. Daiļliteratūras izlase ir eklektiska, tās tematiskais spektrs ir visplašākais. Kurš šajā sacensībā uzvarēs?

Lasīt tālāk

LURSOFT laikrakstu bibliotēka mūsu lasītājiem arī šogad bez maksas

Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA Lursoft projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" ietvaros 2014. gadā nodrošina ”Laikrakstu bibliotēkas” datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

Pirmā šī gada Jauno grāmatu diena - 16.janvārī

16.janvārī no pl.10 līdz 18 Jelgavas Zinātniskā bibliotēka aicina visus interesentus iepazīties ar pēdējā mēneša laikā saņemtajiem izdevumiem, tostarp jau 2014.gadā iznākušajām grāmatām.

Jauns izdevums Latvijas simtgadei

Tuvojas 2018. gads - Latvijas valsts simtgade. Ar kādām domām, kādiem uzskatiem to sagaidīsim? Vai mūsu sirdīs gaiši degs tās idejas, kuras liktas Latvijas valsts pamatos?

Lasīt tālāk

Dziedāšanas vakars ziemas mēneša tradīcijās

15.janvārī plkst.18:00 Jelgavas Zinātniskā bibliotēka aicina uz tautasdziesmu kopīgās dziedāšanas vakaru „Ziemas mēneša noskaņās". Senie latvieši janvāri dēvēja par ziemas mēnesi, tāpēc šoreiz dziedāšanas pasākuma tēma veltīta ziemas mēneša noskaņai un tradīcijām.

Lasīt tālāk

2013.gada favorīts – romāns „Jelgava 94"

Pirmais jelgavnieka Jāņa Joņeva romāns „Jelgava 94", kas nāca klajā marta mēnesī, izraisot lielu interesi lasītāju vidū un radot garas rindas grāmatnīcās un bibliotēkās, nezaudē savu popularitāti arī tagad un iegūst ievērojamas vietas dažādās nominācijās.

Publicēts jaunākais Mūžizglītības ziņu izdevums

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājas lapā publicēts jaunākais Mūžizglītības ziņu izdevums, kurā apkopotas Mūžizglītības programmu - Comenius, Grundtvig, Leonardo da Vinci, Erasmus un Mācību braucieni un jaunās Mūžizglītības programmas 2014-2020 gadam Erasmus+ aktualitātes.