Neparasts ieskats bibliotekāru ikdienā

Līdz 10.februārim Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā skatāma Rīgas Centrālās bibliotēkas fotoizstāde "Diena kopā ar bibliotekāru", kas fotogrāfijās atklāj bibliotekāru cilvēcisko pusi – emocijas, jūtas un viņu iekšējo pasauli, kas bieži vien ikdienā paliek nepamanīti aiz profesionālās laipnības maskas.

Pārlielupes bibliotēkā skatāma izstāde

„Ceļojums citās pasaulēs"– tā saucas Pārlielupes bibliotēkas lasītājas, mākslinieces Gaļinas Kuzminihas zīmējumu izstāde, kura apskatāma līdz 15.februārim. Autore piedāvā 36 spilgtus, abstraktas iztēles piedzīvojumus virtuālajā pasaulē.

Uzņem jauniešus ESF finansētās programmās

Līdz februāra vidum Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajā ESF projektā 19 profesionālās izglītības iestādes organizē ziemas uzņemšanu 13 profesijās, lai gada laikā sagatavotu dažādu nozaru speciālistus. Mācības ir bez maksas, turklāt jauniešiem pieejama arī stipendija.

Lasīt tālāk

Izsludina konkursu „Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs"

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība arī šogad izsludina konkursu „Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs", kuras ietvaros lasītāji un iedzīvotāji aicināti pastāstīt par brīnišķīgiem bibliotekāriem.

Lasīt tālāk

Bezmaksas datorapmācības senioriem pilsētas bibliotēkās

Aicinām pieteikties bezmaksas apmācībām datora un interneta lietošanas pamatzināšanu apguvei seniorus (50+) BEZ PRIEKŠZINĀŠANĀM.

Raidījuma „Lielā lasīšana” pirmā tiešraide

19.janvāra vēlā vakarā skatītājiem bija iespēja vērot raidījuma „Lielā Lasīšana” pirmo tiešraidi kanālā LTV1. Šovs norisināsies vairākos posmos līdz 16.novembrim ar mērķi noskaidrot, kura ir Latvijas mīļākā grāmata.

Lasīt tālāk

Vēl nedēļu notiks "Aizmāršīgo lasītāju dienas"

Vēl tikai līdz 31.janvārim pilsētas bibliotēkās norisināsies "Aizmāršīgo lasītāju dienas". Skaitļi ir iespaidīgi - no decembra sākuma līdz 20.janvārim šo iespēju izmantojuši 500 cilvēki, un bibliotēkās atgriezušās 1019 grāmatas. Lasītāji parasti izvēlas vajadzīgas, vērtīgas grāmatas, un tas nozīmē, ka vairāk nekā tūkstotis labu grāmatu nebija pieejamas kādam citam lasītājam vismaz vairākus mēnešus, kamēr "aizmāršīgais" tās vienkārši turēja savā plauktā.

Lasīt tālāk

Balsosim par savām mīļākajām grāmatām

19.janvārī Latvijas televīzijā notika šova "Lielā Lasīšana" pirmais raidījums, un sākās balsojums ar mērķi noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu. Līdz 16.februārim ikvienam ir iespēja nobalsot par savām iecienītākajām grāmatām.

Jelgavnieki Gaismas pilī

18.janvārī akcijā "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde" piedalījās arī Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu bibliotēku darbinieki.

LIELĀ LASĪŠANA Latvijas televīzijā

19.janvārī pl. 21.30 notiks jaunā LTV1 šova "Lielā lasīšana" atklāšana. Tas būs raidījums par literatūru inovatīvā formātā – skatītāji balsojumā izvēlēsies Latvijas mīļāko grāmatu. Projekts, veicinot lasīšanu un interesi par grāmatām, veido grāmatu sacensību, gala rezultātā noskaidrojot vismīļāko grāmatu Latvijā. Daiļliteratūras izlase ir eklektiska, tās tematiskais spektrs ir visplašākais. Kurš šajā sacensībā uzvarēs?