Atklāj sevī tehnisko jaunradi un piedalies!

Jau piekto gadu pēc kārtas Latvijas pilsētās norisināsies izglītojoši motivējošs pasākumu cikls „Tehniskās jaunrades dienas” ar mērķi rosināt sabiedrības, it sevišķi pamata un vidējās izglītības vecuma jaunatnes interesi par inženierzinātnēm, kā arī lai attīstītu to teorētiskās zināšanas un prasmes tehnisko disciplīnu jomā.

Izsludina erudīcijas konkursu studentiem

Lai veicinātu Latvijas studentu zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību (ES) un Latvijas dalības ES aktualitātēm, ES māja izsludina erudīcijas konkursu studentiem „ES erudīts 2013”. Konkursa uzvarētājam balvā Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs dāvinās portatīvo datoru.

Letonika.lv jaunumi: Oktobris 2013

Publicēts oktobra elektroniskais izdevums „Letonika.lv Jaunumi”, kas kalpo par ceļvedi Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā. Kvalitatīva informācijas krātuve, uzticams zinību avots, digitāls mācību palīglīdzeklis.

Lasīt tālāk

Kultūras mantojuma tandēms bibliotēkā „Zinītis”

Bērnu bibliotēkā kopīgi tika atklāta Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) nedēļa, ko Latvijas Nacionālā komisija jau trešo gadu organizē, lai popularizētu lokālo nemateriālo kultūras mantojumu un aizvien dzīvo tradīciju turpināšanu. Šogad šī nedēļa tiek aizvadīta, atzīmējot UNESCO Konvencijas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas 10.gadadienu.

Lasīt tālāk

Iepazīsti mēneša jaunākās grāmatas jau šodien!

Šodien, 17.oktobrī, Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā notiek kārtējā Jaunumu diena. Ikviens aicināts no pulksten 10:00 līdz 18:00 iepazīties ar mēneša laikā saņemtajām jaunajām grāmatām.

Lasīt tālāk

Bibliotēkā „Pārlielupe” aizvadīts tematisks pasākums bērniem

Šodien bibliotēkā „Pārlielupe” uz tematisku pasākumu par rudeni „Rudentiņš bagāts vīrs” bija atnākuši pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” bērni vecumā no 4-6 gadiem. Bērni bija sagatavojuši rudenīgas no lapām darinātas kompozīcijas.

Lasīt tālāk

Zinātniskajā bibliotēkā var ziedot bezmāju dzīvniekiem

Līdz 10.novembrim ikviens aicināts palīdzēt patversmes dzīvniekiem, nogādājot segas, dzīvnieku barību, rotaļlietas Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā vai sniedzot ziedojumu – no santīmiem sakrājas lats un tas ļoti noderēs dzīvnieku pārtikas iegādei un samaksai par medikamentiem.

Ievērojamu Jelgavas personību jubilejas oktobrī

Oktobrī dzimis tautiskās atmodas darbinieks Stērstu Andrejs, ārsts Ringolds Čakste, ģenerālis Ernests Tepfers, dramaturģe Venta Vīgante, rakstnieks Teodors Pantēniuss, latviešu teātra un dramaturģijas pamatlicējs Ādolfs Alunāns un vairāki citi ievērojami cilvēki.

Lasīt tālāk

Veļu laiks latviešu tautas dzīvesziņā - jau šovakar

16.oktobrī plkst.18:00 Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas K.Barona zālē kopā ar folkloristiem Māru Branti un Jāni Ieviņu ikvienam interesentam būs iespēja iepazīt latviešu veļu laika tradīcijas, dziedāt veļu laika dziesmas, kā arī atcerēties dzimtu stāstus par veļu laika norisēm.

Publicēts Jelgavas ievērojamo cilvēku kalendārs

Sastādīts un publicēts Jelgavas ievērojamo cilvēku, 2014.gada jubilāru kalendārs. Kalendārā iekļauti populārākie Jelgavas un apkārtnes novadu cilvēki, kam 2014.gadā aprit apaļas 5 un 10 gadu jubilejas (50 gadi, 55, 60, 65 utt.).