Monētu dienas bibliotēkās

Līdz 31.martam norisināsies ikgadējās Monētu dienas bibliotēkās. Tātad pienācis laiks padomāt par Latvijai nozīmīgiem kultūrvēstures faktiem, kas iekalti mazajos mākslas darbos – kolekcijas jeb jubilejas un piemiņas monētās. Laiks izzināt un izvēlēties savu Latvijas gada monētu 2013!

Eiropas e-prasmju nedēļa Jelgavas bibliotēkās

Jau piekto reizi Latvijā noritēs "E-prasmju nedēļa", ko organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Šī informatīvā kampaņa Latvijā un citās ES dalībvalstīs tiek organizēta EK programmas "e-Skills for Jobs 2014" ietvaros. E-prasmju nedēļas pasākumos aktīvi piedalās arī pilsētas un novada pašvaldību bibliotēkas.

Lasīt tālāk

Aicinām balsot par skaistāko pastmarku!

Latvijas Pasts rīko balsošanu par 2013.gada skaistāko pastmarku. Atzīmējot iespieddarbu uzsākšanas gadadienu, izdota mākslinieces Artas Ozolas-Jaunarājas veidotā pastmarka "Grāmatu drukai Latvijā 425".

Lasīt tālāk

"Zinītī" notiek pasākumi par godu V.Plūdonim (Foto)

Jelgavas bērnu bibliotēkā šajā mēnesī tiek atzīmēta Viļa Plūdoņa jubileja ar viņa daiļrades iepazīšanu, priekšlasījumiem, mūzikas klausīšanos un dzejnieka darbu animēto versiju skatīšanos. Ikviens bērns tiek aicināts ilustrēt V.Plūdoņa "Eža kažociņu" un "Zaķīšu pirtiņu", lai savu mākslasdarbu skatītu bērnu zīmējumu izstādē bibliotēkā jau marta vidū.

Lielās dienas gaidīšana Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā

19.martā plkst.18:00 Jelgavas Zinātniskā bibliotēka aicina uz kārtējo tautasdziesmu dziedāšanas vakaru „Lielā diena. Pavasara atnākšana". Lielās dienas nozīmi šodien mēs varam izprast, ieklausoties senajās gudrībās, dziedot tautasdziesmas un meklējot atbildes ticējumos.

Ozolnieku bibliotēkas ilggadējai bibliotekārei – 90

Ozolnieku Centrālās bibliotēkas ilggadējā bibliotekāre Skaidrīte Zvaigzne 6.martā tika sveikta deviņdesmitajā dzimšanas dienā. Skaidrīte Ozolnieku bibliotēkai veltīja 35 priekšzīmīga, profesionāla darba gadus (1958.-1993.).

"Jelgavas Novada Ziņas" pieejamas lielākajā laikrakstu portālā

Kopš šī gada februāra Jelgavas novada domes izdevums pieejams arī portālā News.lv. Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā un citās pašvaldību bibliotēkās tas izmantojams bez maksas.

Lasīt tālāk

Miezītes bibliotēkā lasītājus pārsteidz sarkanās grāmatas

Jelgavas Miezītes bibliotēkas lasītājus šobrīd priecē divas daiļliteratūras un nozaru literatūras izstādes, kuru tematika ir atšķirīga, bet tām ir viena kopīga iezīme – sarkanā krāsa.

Lasīt tālāk

"Jumava" prezentēs romānu par Jelgavu kara laikā

20.martā plkst.16:30 Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā norisināsies rakstnieces Ingrīdas Karstās grāmatas "Mīlestība caur Jelgavas liesmām" prezentācija.

Lasīt tālāk

Bibliotēkas dāvinājumā saņem jaunas grāmatas

Visas Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu bibliotēkas nupat saņēma vairākas jaunas grāmatas – Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Ineses Vaideres grāmata "Misija Latvijai", no Zemkopības ministrijas "Latvijas viensētu stāstus" un EP deputāta Alfrēda Rubika dāvinājumu "Bērni un karš".