Iepazīsti februāra jaunākās grāmatas!

Šodien, 20.februārī, no plkst.10:00 līdz plkst.19:00 Jelgavas Zinātniskā bibliotēka aicina lasītājus iepazīties ar mēneša jaunākajām grāmatām, kuras šoreiz piesaistīs dažādu žanru literatūras cienītājus ar atšķirīgu gaumi un interesēm.

Lasīt tālāk

Karnevāla gājiens "Gribu iet uz bibliotēku”

Dalībnieki no 10 līdz 14 gadiem aicināti radīt jaunu leģendu - uzrakstīt domrakstu "Kā atmodināt Saulcerīti?", tādējādi gūstot iespēju piedalīties Eiropas kultūras galvaspilsētas karnevāla gājienā, kā arī demonstrēt savu izveidoto tērpu "Manas mīļākās grāmatas varonis", saņemt balvas, dzirdēt koncertu, piedalīties Gaismas pils iepazīšanas spēlē un uzzināt daudz jauna.

Lasīt tālāk

Ceļojošā grāmata ar vēstījumu nonāk bibliotēkā

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā nokļuvis kāds īpašs izdevums, kas piedalās pasaules grāmatu ceļojumā, nonākot no viena cilvēka pie cita un mainot atrašanās vietu, kuru izvēlas un interneta kartē atzīmē katrs nākamais lasītājs.

Lasīt tālāk

Nesenās vēstures laika liecības Jelgavas novadā

Izstādē Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas lasītavā ikvienam interesentam pieejamas aizrautīgā vēstures pētnieka un ceļotāja Sigurda Rusmaņa un Ivara Auziņa fotogrāfijas – vēsturisku vietu, ēku un citu objektu attēli, kuri tapa 1990.gadu vidū, gatavojot enciklopēdisku grāmatu par Zemgali un vācot materiālus Jelgavas rajonā.

Mūžībā aizgājusi Margarita Stāraste

Mūžībā aizgājusi bērnu pasaku grāmatu autore un ilustratore Margarita Stāraste, kura šomēnes nosvinēja savu 100 gadu jubileju.

Lasīt tālāk

Nāc uz dziedāšanas vakaru!

19.februārī plkst.18:00 Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (JZB) aicina uz tautasdziesmu dziedāšanas pasākumu "Sveču mēneša tradīcijas latviešu dzīvesziņā", lai atcerētos senču tradīcijas un smeltos enerģiju paaudzēm pārbaudītajās vērtībās.

Kā mārīte Alise atklāja bibliotēku

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas īsfilma projektam "Bibliotēkas diena dzīvē 2014" vēsta par to, kā mārīte Alise atklāja sev jaunu dārgumu - bibliotēku ar tajā esošajām bagātībām - informācijas centru, izstādi un plašo grāmatu krājumu.

Lasīt tālāk

Valentīndienā notiks "Randiņš ar grāmatu"

Svētā Valentīna dienas noskaņās grāmatu draugi 14.februārī tiek aicināti uz neparastu tikšanos jeb "Randiņu ar grāmatu". Pasākuma ideja ir vienkārša – atsevišķas bibliotēkas grāmatas būs īpaši krāšņi sapostas un gaidīs tos lasītājus, kuri būtu gatavi iepazīties un aiznest tās mājās, nezinot ne autoru, ne nosaukumu un sižetu.

Lasīt tālāk

Aicinām atbalstīt mūsu filiālbibliotēku aktivitātes!

Lai arī turpmāk Jelgavas bibliotēkas priecētu ar noderīgām un interesantām nodarbībām, lūgums palīdzēt ar savā saimniecībā nevajadzīgiem, bet mums ļoti nepieciešamiem materiāliem – dziju, mulinē diegiem, audumu gabaliņiem, krellītēm un citām lietām, kuras varētu izmantot radošajos darbos.

Lasīt tālāk

Kalnciema bibliotēkā skatāmas jaunas izstādes

Līdz 15.martam ikviens var iepazīties ar Kalnciema pagasta bibliotēkas izstādēm „Sajūtu krāsas" un "Neturi sveci zem pūra".