Latvijas 95 gadu jubilejas svinības

18.novembrī plkst.13:00 aicinām piedalīties Latvijas 95 gadu jubilejas svinībās Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas K.Barona zālē. Pasākumā piedalīsies koris „Mītava”, bērnu ansamblis „Rotiņa” un diriģente Agija Pizika.

Bibliotēka saņem R.Urtānes jauno grāmatu

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka un Miezītes bibliotēka dāvinājumā no pašas autores saņēma dzejnieces Rasmas Urtānes grāmatu „Taurupes skolas valsi”. Miniatūrās stāstīts par Taurupes skolā pavadīto laiku, spilgtiem notikumiem un skolas tēliem.

Ojāram Vācietim – 80

Šodien, 13.novembrī, aprit 80 gadu kopš dzimis viens no Latvijas izcilākajiem dzejniekiem – Ojārs Vācietis. Apaļš skaitlis – 30 gadi – novembrī aprit arī kopš Ojārs Vācietis ir aizgājis mūžībā. Dzejniekam veltītā grāmatu izstāde skatāma Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas daiļliteratūras abonementā.

Lasīt tālāk

Dziedāsim tautasdziesmas un smelsimies spēku!

Šodien, 20.novembrī, plkst.18:00 Jelgavas Zinātniskā bibliotēka aicina uz tautasdziesmu kopīgās dziedāšanas vakaru, kas jau otro reizi pulcēs interesentus un turpmāk notiks katru mēnesi. Šoreiz pasākuma tēma būs "Mārtiņdienas tradīcijas latviešu dzīvesziņā", kura ļaus iepazīt dainas, senču tradīcijas un pateikties rudenim par ražu.

Darbu atsāk daiļliteratūras abonements

Noslēdzoties pēdējā mēneša laikā veiktajiem osmozes darbiem, Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas apmeklētājiem atkal ir atvērts 1.stāva daiļliteratūras abonements.

Izmaiņas bibliotēku darba laikā

Sakarā ar valsts svētkiem būs izmaiņas bibliotēku darba laikā. Svētdien, 17.novembrī, būs saīsinātā darba diena, tas nozīmē, ka Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (JZB) tiks slēgta plkst.16:00. Savukārt 18.novembrī gan JZB, gan filiāles būs slēgtas.

Lasīt tālāk

Aicina uz diskusiju "Nākotnes bibliotēka Jelgavā"

26.novembrī plkst.18:00 Jelgavā, Lielajā ielā 13, notiks diskusija „Nākotnes bibliotēka Jelgavā: Vai to var savienot ar zinātnes piedzīvojumu centru kā Tartu AHAA?", kuru vadīs futūrists, repatriējies trimdas latvietis ar dziļu pieredzi ilgtermiņa prognozēšanā ASV – Vidvuds Beldavs.

Lasīt tālāk

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas pasākumi JZB filiālēs (Foto)

Līdz 17.novembrim Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas filiālēs - bibliotēkā "Zinītis", "Pārlielupe" un Miezītes bibliotēkā norisināsies projekts "Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa", kura galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiks lasījumi, literatūras izstādes un citi pasākumi.

Lasīt tālāk

Projekts „Pieslēdzies, Latvija!” Zinātniskajā bibliotēkā (foto)

Latvijas Nacionālajā operā tika apbalvoti senioru bezmaksas datorapmācību projekta «Pieslēdzies, Latvija!» aktīvākās pašvaldības, dalībnieki un skolotāji, kas pašaizliedzīgi iesaistījušies digitālās plaisas mazināšanai cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma, tostarp arī trīs pasniedzējas no Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas - Dagnija Avota, Olga Spirta un Viktorija Agafonova. Koncerta ierakstu varēs noskatīties 16.novembrī plkst.16:00 Latvijas Televīzijas 1.kanālā.

IQ reiss Pārlielupē

Sestdien Jelgavā notika kluba "IQ race" autoorientēšanās sacensības "Zudušās filmas meklējumi". Sacensību dalībniekiem bija jāizveido komandas līdz pieciem cilvēkiem katrā un braucot ar mašīnām jāiztur dažādi pārbaudījumi - jāatrod noteikti objekti un tajos jāpilda iepriekš sagatavoti uzdevumi. Viens no atrodāmajiem objektiem bija Pārlielupes bibliotēka.