Dziedāsim tautasdziesmas un smelsimies spēku!

Šodien, 20.novembrī, plkst.18:00 Jelgavas Zinātniskā bibliotēka aicina uz tautasdziesmu kopīgās dziedāšanas vakaru, kas jau otro reizi pulcēs interesentus un turpmāk notiks katru mēnesi. Šoreiz pasākuma tēma būs "Mārtiņdienas tradīcijas latviešu dzīvesziņā", kura ļaus iepazīt dainas, senču tradīcijas un pateikties rudenim par ražu.

Darbu atsāk daiļliteratūras abonements

Noslēdzoties pēdējā mēneša laikā veiktajiem osmozes darbiem, Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas apmeklētājiem atkal ir atvērts 1.stāva daiļliteratūras abonements.

Izmaiņas bibliotēku darba laikā

Sakarā ar valsts svētkiem būs izmaiņas bibliotēku darba laikā. Svētdien, 17.novembrī, būs saīsinātā darba diena, tas nozīmē, ka Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (JZB) tiks slēgta plkst.16:00. Savukārt 18.novembrī gan JZB, gan filiāles būs slēgtas.

Lasīt tālāk

Aicina uz diskusiju "Nākotnes bibliotēka Jelgavā"

26.novembrī plkst.18:00 Jelgavā, Lielajā ielā 13, notiks diskusija „Nākotnes bibliotēka Jelgavā: Vai to var savienot ar zinātnes piedzīvojumu centru kā Tartu AHAA?", kuru vadīs futūrists, repatriējies trimdas latvietis ar dziļu pieredzi ilgtermiņa prognozēšanā ASV – Vidvuds Beldavs.

Lasīt tālāk

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas pasākumi JZB filiālēs (Foto)

Līdz 17.novembrim Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas filiālēs - bibliotēkā "Zinītis", "Pārlielupe" un Miezītes bibliotēkā norisināsies projekts "Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa", kura galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiks lasījumi, literatūras izstādes un citi pasākumi.

Lasīt tālāk

Projekts „Pieslēdzies, Latvija!” Zinātniskajā bibliotēkā (foto)

Latvijas Nacionālajā operā tika apbalvoti senioru bezmaksas datorapmācību projekta «Pieslēdzies, Latvija!» aktīvākās pašvaldības, dalībnieki un skolotāji, kas pašaizliedzīgi iesaistījušies digitālās plaisas mazināšanai cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma, tostarp arī trīs pasniedzējas no Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas - Dagnija Avota, Olga Spirta un Viktorija Agafonova. Koncerta ierakstu varēs noskatīties 16.novembrī plkst.16:00 Latvijas Televīzijas 1.kanālā.

IQ reiss Pārlielupē

Sestdien Jelgavā notika kluba "IQ race" autoorientēšanās sacensības "Zudušās filmas meklējumi". Sacensību dalībniekiem bija jāizveido komandas līdz pieciem cilvēkiem katrā un braucot ar mašīnām jāiztur dažādi pārbaudījumi - jāatrod noteikti objekti un tajos jāpilda iepriekš sagatavoti uzdevumi. Viens no atrodāmajiem objektiem bija Pārlielupes bibliotēka.

Semināru cikls un izstāde Baltic EXPRO 2013

22.novembrī RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O, Ūdens ielā 6, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīkos izstādi Baltic EXPRO 2013. Tajā ikviens varēs iepazīties ar Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības un Ziemeļu Ministru padomes Nordplus programmu Baltijas valstu projektu rezultātiem. Savukārt informatīvajos semināros uzzināt vairāk par jauno ES programmu Erasmus+, kas sāks darboties 2014.gadā.

Lasīt tālāk

Bibliotēkā notiks dzejas lasījumu pēcpusdiena

10.novembrī plkst.13:00 Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas K.Barona zālē (Akadēmijas ielā 26) notiks dzejnieku pēcpusdiena „Lapu zelts manā sirdī”. Pasākuma programmā paredzēti dzejas lasījumi, kā arī Rasmas Urtānes grāmatas "Taurupes skolas valsis" atvēršanas svētki.

Lasīt tālāk

Miezītes bibliotēka dodas uz Pensionāru biedrību

Katra mēneša pēdējā ceturtdienā Miezītes bibliotēka dodas uz Jelgavas pensionāru biedrību, lai pensionāri varētu samainīties ar grāmatām, izvēlēties kādu interesējošu izdevumu no jaunumiem, kā arī saņemtu iepriekš pieteiktus pasūtījumus.