Semināru cikls un izstāde Baltic EXPRO 2013

22.novembrī RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O, Ūdens ielā 6, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīkos izstādi Baltic EXPRO 2013. Tajā ikviens varēs iepazīties ar Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības un Ziemeļu Ministru padomes Nordplus programmu Baltijas valstu projektu rezultātiem. Savukārt informatīvajos semināros uzzināt vairāk par jauno ES programmu Erasmus+, kas sāks darboties 2014.gadā.

Lasīt tālāk

Bibliotēkā notiks dzejas lasījumu pēcpusdiena

10.novembrī plkst.13:00 Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas K.Barona zālē (Akadēmijas ielā 26) notiks dzejnieku pēcpusdiena „Lapu zelts manā sirdī”. Pasākuma programmā paredzēti dzejas lasījumi, kā arī Rasmas Urtānes grāmatas "Taurupes skolas valsis" atvēršanas svētki.

Lasīt tālāk

Miezītes bibliotēka dodas uz Pensionāru biedrību

Katra mēneša pēdējā ceturtdienā Miezītes bibliotēka dodas uz Jelgavas pensionāru biedrību, lai pensionāri varētu samainīties ar grāmatām, izvēlēties kādu interesējošu izdevumu no jaunumiem, kā arī saņemtu iepriekš pieteiktus pasūtījumus.

LNB akcija pagarināta līdz 1.decembrim

Izmanto iespēju - vienu nozīmīgu izdevumu "Tautas grāmatu plauktam" ar novēlējumu vari atnest tuvākajā bibliotēkā līdz 1.decembrim. Jelgavas un novadu iedzīvotāju oktobrī sarūpētās 50 grāmatas jau aizceļojušas uz Rīgu, uz Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Lasīt tālāk

Remontdarbu laikā slēgts daiļliteratūras abonements

Turpinoties Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas remontdarbiem, slēgts daiļliteratūras abonements 1.stāvā. Lasītāju apkalpošana notiek 2.stāvā, nozaru abonementā.

Britannica datubāzes bezmaksas izmēģinājums

Encyclopædia Britannica (UK) Ltd piedāvā visaptverošu Britannica datubāzes bezmaksas izmēģinājumu līdz gada beigām visām projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" dalības bibliotēkām. Izmēģinājuma laiks līdz 31.decembrim.

Lasīt tālāk

Bibliotēka saņem baltkrievu – latviešu vārdnīcu

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka saņēma dāvinājumu no Jelgavas baltkrievu biedrības — „Latviešu-baltkrievu un baltkrievu-latviešu vārdnīcu", kura paredzēta visiem, kas apgūst baltkrievu vai latviešu valodu, kā arī tiem, kas vēlas pilnveidot valodas zināšanas un labāk integrēties latviešu vidē. Tas ir pirmais tik liela mēroga izdevums baltkrievu un latviešu filoloģijas jomā.

Lasīt tālāk

Radošā nodarbība Miezītes bibliotēkā (foto)

Miezītes bibliotēkā aizvadīta tematiska nodarbība bērniem „Nāk rudens apgleznot Latviju" ar mākslinieci Zigrīdu Cīruli, kura parādīja bērniem gleznošanas tehniku, mācīja strādāt ar akvareļkrāsām un guašu.

Klausīsimies "Bellacord" plates

Atzīmējot Starptautisko audiovizuālā mantojuma dienu, Latvijas Nacionālā bibliotēka piedāvā jaunu digitālo kolekciju – Latvijas vēsturiskie skaņu ieraksti.

Kalnciemiešu saiets Tīreļu bibliotēkā

2.novembrī plkst.12:30 Tīreļu bibliotēkā notiks ikgadējais kalnciemiešu saiets. Tiks atklāta Raimonda Gintera 100 gadu jubilejas akvareļu izstāde "Atbalsis no Lielupes", kura būs skatāma līdz 13.decembrim.