Bibliotēkā notiks seminārs par novadu vēstures izpēti

16.oktobrī plkst.10:00 Zinātniskajā bibliotēkā notiks seminārs "Zemgales bibliotēkas - sava novada vēstures izpētei". Programmā paredzēta tikšanās ar grāmatas "Zemgales reģiona senās kulta vietas" autoru Andri Grīnbergu.

Lasīt tālāk

Miezītes bibliotēkā atklāta jauna izstāde

No 8.oktobra līdz 8.novembrim Jelgavas Miezītes bibliotēkā (Dobeles šosejā 100) skatāma Tautas gleznošanas studijas dalībnieces Silvas Počas pirmā personālizstāde "No jūras līdz zvaigznēm".

Lasīt tālāk

Aicina uz tikšanos ar ansambļa "Rūta" vadītāju

Atklājot UNESCO nedēļu, kuras ietvaros tiek popularizēts lokālais nemateriālais mantojums, 14.oktobrī plkst.12:00 Jelgavas bērnu bibliotēkā "Zinītis" tiek organizēta tikšanās ar vokālinstrumentālā ansambļa "Rūta" dibinātāju un vadītāju Birutu Derumu.

Latvijas Tautas frontei – 25

Šogad oktobrī Latvijā ar dažādiem pasākumiem tiks atzīmēta Latvijas Tautas frontes gadskārta – aprit 25 gadi kopš dibināšanas, kas kļuva par plašu tautas kustību, uzņemoties līdera lomu cīņā par Latvijas neatkarības atgūšanu. Par godu šim notikumam Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas lasītavā apskatāma izstāde.

Lasīt tālāk

Vēsturiski notikumi un vērtīgi padomi bibliotēkas grāmatās

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas lasītājiem ir iespēja iepazīties ar jaunām grāmatu izstādēm, kuras šajā mēnesī veltītas dažādām interesantām tēmām, tostarp arī vēsturiskiem notikumiem – latviešu teātra pamatlicēja Ādolfa Alunāna 165.dzimšanas dienai un Latvijas Tautas frontes 25.gadadienai.

Lasīt tālāk

Bibliotēkas darba laiks remonta laikā nemainīsies

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā šobrīd norit ēkas pamatu remontdarbi mitruma novēršanai. Bibliotēkā maksas abonements, CD krājumi un bērnu stūrītis uz laiku pārvietoti uz bibliotēkas 2.stāvu.

Lasīt tālāk

Apskatāmas jaunas virtuālās grāmatu izstādes

Katru mēnesi mēs smeļamies iedvesmu notikumos, apkārtējā vidē, lasītāju vaļaspriekos un interesēs. Atrast idejas un iegūt atklāsmes palīdzēs Zinātniskās bibliotēkas grāmatas, kuras tematiski atlasītas virtuālajās izstādēs „Latvijas Tautas Frontei - 25”, „Adīšana” un „Vaļasprieks – fotografēšana”.

Atceroties notikumus Zaļeniekos pirms 25 gadiem

Zaļenieku bibliotēka bija viena no tām bibliotēkām, kura piedalījās projektu konkursā, kurš veltīts Latvijas Tautas Frontes 25 gadu atceres pasākumu rīkošanai. Iesniegtais projekts tika atbalstīts un bibliotēka ieguva jaunu videokameru, kura nu jāliek lietā filmējot LTF Zaļenieku grupas tikšanos un atmiņu stāstījumus. Sižetu skat. šeit

Zemgales Eirodiena Jelgavā

Jelgavā 4.oktobrī no plkst.13:00 līdz 19:00 norisināsies Zemgales Eirodiena – iespēja uzņēmējiem un iedzīvotājiem gūt atbildes uz visiem jautājumiem par eiro. „Vai mainīsies pensijas un algas?”, „Vai jāpārslēdz darba līgumi?”, „Kad un kur labāk mainīt naudu?” – uz sabiedrībā aktuālajiem jautājumiem sniegs atbildes vairāk nekā 10 iestādes.

Aicinām apskatīt K.Vīnertes personālizstādi

1.oktobrī Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā tika atklāta mākslinieces Katrīnas Vīnertes personālizstāde "Ikdienas zelts", kuras ekspozīciju aicināts apskatīt ikviens interesents līdz pat 1.decembrim.