Konkurss jauniešiem "Ko ES paplašināšanās nozīmē Tev?"

ES māja aicina jauniešus līdz 11.maijam piedalīties Eiropas Komisijas izsludinātajā konkursā "Ko Eiropas Savienības paplašināšanās nozīmē Tev?" un iegūt balvā braucienu uz Briseli un e-lasītāju.

Lasīt tālāk

Balso par skaistāko pastmarku!

Atzīmējot Latvijas Lauksaimniecības universitātes 150.gadadienu, Latvijas Pasts izdeva īpašu tai veltītu pastmarku, kuras dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns. Par pastmarku līdz 28.martam var nobalsot konkursā. Katrs balsotājs piedalīsies izlozē, kurā būs iespējams laimēt planšetdatoru "Ipad Mini".

Rakstu vācēja ceļš: tikšanās ar literātu un bibliotekāru Jāni Valku

21. martā plkst.11:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes literatūras lasītavā (Tērbatas ielā 75, 3. stāvā) notiks diskusiju cikla Ko lasa bibliotēku nozares speciālisti? kārtējais pasākums. Tā viesis būs jaunais un ekscentriskais literāts un Ventspils Galvenās bibliotēkas bibliotekārs Jānis Valks.

Lasīt tālāk

Latvijas Nacionālā opera rīko konkursu jauniešiem

Latvijas Nacionālā opera starptautiskās Eiropas Operas dienas ietvaros aicina vidusskolu 9.-12.klašu skolēnus piedalīties vēl nebijušā konkursā "Ceļojums uz operu". Tā galvenā balva ir ceļojums divām personām uz saulaino Itāliju.

Lasīt tālāk

Skaistas rotas savām rokām Miezītes bibliotēkā

Trešdien, 19.martā, plkst.13:00 interesenti aicināti uz Miezītes bibliotēkas meistardarbnīcu "Skaistas rotas savām rokām". Savā pieredzē dalīsies meitenes, kuru aizraušanās ir rotu darināšana.

Lasīt tālāk

Aicinām uz tautasdziesmu dziedāšanas vakaru

Trešdien, 19.martā, plkst.18:00 Jelgavas Zinātniskā bibliotēka aicina uz kārtējo tautasdziesmu dziedāšanas vakaru „Lielā diena. Pavasara atnākšana". Lielās dienas nozīmi šodien mēs varam izprast, ieklausoties senajās gudrībās, dziedot tautasdziesmas un meklējot atbildes ticējumos.

Lasīt tālāk

Bibliotēkā prezentēs romānu par Jelgavu kara laikā

Ceturtdien, 20.martā, plkst.16:30 Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā norisināsies rakstnieces Ingrīdas Karstās grāmatas "Mīlestība caur Jelgavas liesmām" prezentācija.

Monētu dienas bibliotēkās

Līdz 31.martam norisināsies ikgadējās Monētu dienas bibliotēkās. Tātad pienācis laiks padomāt par Latvijai nozīmīgiem kultūrvēstures faktiem, kas iekalti mazajos mākslas darbos – kolekcijas jeb jubilejas un piemiņas monētās. Laiks izzināt un izvēlēties savu Latvijas gada monētu 2013!

Eiropas e-prasmju nedēļa Jelgavas bibliotēkās

Jau piekto reizi Latvijā noritēs "E-prasmju nedēļa", ko organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Šī informatīvā kampaņa Latvijā un citās ES dalībvalstīs tiek organizēta EK programmas "e-Skills for Jobs 2014" ietvaros. E-prasmju nedēļas pasākumos aktīvi piedalās arī pilsētas un novada pašvaldību bibliotēkas.

Lasīt tālāk

Aicinām balsot par skaistāko pastmarku!

Latvijas Pasts rīko balsošanu par 2013.gada skaistāko pastmarku. Atzīmējot iespieddarbu uzsākšanas gadadienu, izdota mākslinieces Artas Ozolas-Jaunarājas veidotā pastmarka "Grāmatu drukai Latvijā 425".