Ar Dzejnieka kurpēm kājās Jelgavā iesoļo Dzejas dienas

Ar plašu un aizraujošu programmu 12. septembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina visus uz Dzejas dienām, kuru moto šogad ir „Dzejnieka kurpēs”!

Lasīt tālāk

Stāstnieku festivāls šogad aicina pieskarties pikantām tēmām

Septembris ir izvērties par notikumiem bagātu mēnesi. Jau 6. un 7.septembrī notiks Zemgales stāstnieku festivāls „Gāž podus Rundālē!”, kas aptvers Jelgavu, Eleju, Rundāli, Bausku un Brunavu. Šogad festivāla tēma ir „Caur dārzu izgāji, un rozes aizdegās” – par to, kas visus vilina, bet mulsina, ja par to runā skaļi - erotika, kaisle, mīlestības dažādās izpausmes. Festivālā par to nerunās skaļi, bet visu izstāstīs caur pasakām, stāstiem un skaistām dziesmām.

Lasīt tālāk

Bērnu bibliotēkā - izstāde par zviedru literatūru bērniem

No 2. septembra visu Zinību mēnesi Jelgavas bērnu bibliotēkā (Lielā iela 15) apskatāma zviedru bērnu literatūras ceļojošā plakātu izstāde “Kur bērnam augt”. Izstādē atklāta bērnu grāmatu varoņu daudzveidība – tā iepazīstina ar visdažādākā vecuma attapīgiem bērniem un situācijām, kas bieži sastopamas dzīvē.

Silvijas Bērziņas lelles ierodas Pārlielupes bibliotēkā

Līdz 30.septembrim Pārlielupes bibliotēkā ir apskatāma mākslinieces Silvijas Bērziņas darināto leļļu izstāde "Bērnības sapņi".

Lasīt tālāk

Noslēdzies brīvlaika nodarbību cikls bērniem „Vasarraibumiņi”

28.augustā noslēdzās brīvlaika nodarbību cikls bērniem „Vasarraibumiņi”, kurā 13 nodarbību garumā bērni vecumā no 8 līdz 12 gadiem tika aicināti uz Jelgavas pilsētas bibliotēku, lai saturīgi, radoši un jautri pavadītu vasaras trešdienu pēcpusdienas.

Ekspozīcijas "Krītošais akmens" atklāšana

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz ekspozīcijas „Krītošais akmens” (The Rock Project) atklāšanu 3. septembrī, plkst. 16.00 Jelgavā, Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē. Ekspozīcija apskatei būs atvērta tikai vienu nedēļu - līdz 10.septembrim!

Lasīt tālāk

Miezītes bibliotēkas atklāšana pēc renovācijas

Pēc plašiem renovācijas darbiem, 4.septembrī plkst. 15.00 svinīgi atklāsim Jelgavas pilsētas bibliotēkas filiāli - Miezītes bibliotēku. Miezītei piemīt īpašs šarms, tā viennozīmīgi ir izveidojusies kā vietējās kopienas centrs, kā bibliotēka visai ģimenei. Atklāšanas svētkos būs iespēja noklausīties muzikālu sveicienu, izpētīt ikvienu renovētās bibliotēkas kaktiņu, piedalīties fotoorientēšanās sacensībās un konkursos.

Lasīt tālāk

Bibliotekāri radošuma un laimes meklējumos dodas uz Zebrus ezeru

Vai laime ir naudas daudzumā? Vai varbūt – tā ir iedzimta? Kas vispār ir laime? Cik laimīgi ir latvieši un vai to var izmērīt? Un kā sasmelties spēku un radošumu rudens un ziemas tumšajiem mēnešiem? Lai gūtu atbildes uz to visu un vēl vairāk, ap 100 bibliotekāru no dažnedažādām Zemgales bibliotēkām devās uz gleznaino un silto Zebrus ezeru netālu no Bikstiem, kur atpūtas kompleksa “Niedras” gādīgajā atmosfērā varēja atslēgties no ikdienas rūpēm un nodoties pārdomām, radošiem eksperimentiem un, jā, arī izvēdināt galvu, par ko parūpējās fantastiskie mūziķi un vietējie amatierteātra aktieri.

Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!

Aicinām vīriešus - tēvus, lielos brāļus, vectēvus un krusttēvus, piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Tās ietvaros ir izsludināta akcija “Vīrieši! Tēvi! Lasītāji!” ar vērtīgām balvām, kuras laimētāji varēs izmantot kopā ar ģimeni.

BALTIJAS CEĻAM – 30!

1989. gada 23. augustā plkst. 19.00 gandrīz divi miljoni cilvēku sadevās rokās 600 km garā cilvēku ķēdē cauri trim Baltijas valstīm, vienojot Igauniju, Latviju un Lietuvu centienos pēc brīvības.