Dzīve BEZ sāpēm - Izglītojošs un muzikāli literārs bezmaksas pasākums

Jaundibinātā "Latvijas Galvassāpju pacientu biedrība" oktobrī uzsāk realizēt pirmo vērienīgo aktivitāti - izglītojošo un muzikāli literāro bezmaksas pasākumu "Dzīve BEZ sāpēm", kas, sadarbībā ar vietējām bibliotēkām, noritēs vienpadsmit Latvijas pilsētās. Bezmaksas pasākumā Jelgavas pilsētas bibliotēkā 19. oktobrī pulksten 17.30 tiek laipni gaidīti visi interesenti, it sevišķi tie, kuri regulāri cieš no galvassāpēm.

Jelgavas bibliotekāri „Saulē”

18. septembrī Jelgavas pilsētas bibliotēkas kolēģi, kopā ar Liepājas kolēģiem, devās uz Lietuvu, Šauļu pilsētas pašvaldības publiskās bibliotēkas filiāli „Saule”. Brauciena mērķis bija piedalīties Jelgavas pilsētas bibliotēkas Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekta „Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā” (projekta identifikācijas Nr. LLI-110) pārrobežu pieredzes apmaiņas meistarklasē (Cross-border experience exchange workshop).

Lasīt tālāk

AICINĀM UZ TIKŠANOS AR RAKSTNIEKU ILMĀRU ŠLĀPINU PASĀKUMU CIKLĀ "ES NĀKU NO JELGAVAS"

Jelgavas pilsētas bibliotēku atbalsta biedrība “Libro” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas bibliotēku, godinot Latvijas simtgadi un aktualizējot piederību savai dzimtajai pilsētai, organizē pasākumu ciklu “Es nāku no Jelgavas” – tikšanās ar ievērojamiem cilvēkiem, kuru personības tapšanā un izaugsmē Jelgavai ir bijusi būtiska loma.

KĀ DARĪTU MĪLESTĪBA?

Jelgavas pilsētas un novada bibliotēkās saņemts dāvinājums – jauns žurnāls Kā darītu mīlestība? Pateicamies žurnāla izdevējai Inesei Prisjolkovai, vairāku populāru un iecienītu grāmatu autorei!

Publicēts Novadnieku kalendārs 2019. gadam

Aicinām ikvienu interesentu ielūkoties Jelgavas pilsētas bibliotēkas Novadnieku kalendārā. Jau tradicionāli bibliotēka savā tīmekļvietnē ik gadu publicē Novadnieku kalendāru – tajā iekļautas populāras novada personības, kam nākamajā gadā aprit apaļas jubilejas. Atsevišķa sadaļa izveidota katram mēnesim un tajā apskatāmi mēneša jubilāri, to dzimšanas dati, kā arī īss apraksts par dzīves gājumu un paveikto Jelgavas un novada labā.

Tautasdziesmu sadziedāšanās vakars

11. oktobrī pulksten 18.30 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks tautasdziesmu sadziedāšanās vakars! Aicināti ir visi - dziedātpratēji, dziedātnepratēji, rūcēji, dūcēji un ikviens, kam patīk tautasdziesmas un labi pavadīts laiks!

Lasīt tālāk

Piesakies uz konsultāciju pie Tiesībsarga biroja juristiem

Latvijas Republikas tiesībsargs aicina uz konsultāciju trešdien, 17. oktobrī, Jelgavas pilsētas bibliotēka (Jelgavā, Akadēmijas ielā 26). No plkst.10:00 – 17:00 ikvienam interesentam būs iespēja saņemt individuālas Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas par cilvēktiesību, labas pārvaldības un diskriminācijas jautājumiem. No līdzšinējām konsultācijām citos reģionos un Tiesībsarga birojā saņemtajiem iesniegumiem secināms, ka iedzīvotājiem īpaši aktuāli ir jautājumi par bērnu un ģimenes tiesībām, kā arī par sociālajiem un ekonomiskajiem jautājumiem, piemēram, atkritumu apsaimniekošanas problēmām pašvaldībās un pabalstu saņemšanas iespējām. Konsultācijas ir bez maksas un uz tām ir jāpiesakās iepriekš, zvanot uz Tiesībsarga biroja tālruni 67686768.

Tikšanās ar rakstnieci un tulkotāju Annu Žīguri

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieci un tulkotāju Annu Žīguri 30. septembrī pulksten 14.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā. Kopā apspriedīsim viņas sarakstīto grāmatu "Ziemeļzemes cēlā tauta", kas ir veltījums Somijas un neatkarīgās Latvijas simtgadei, un viņas tulkoto grāmatu "Igaunijas vēsture". Laipni aicināts ikviens interesents!

24. septembrī bibliotēka slēgta

24.septembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles būs slēgtas – svētku diena, Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorālās vizītes Latvijā diena.

Lasīt tālāk

Grāmata par Rīgas zooloģiskā dārza vēsturi – pie mums gan latviešu, gan krievu valodā!

Dāvinājums Jelgavas lasītājiem – R.Dobrovenska tulkojums aizraujošam pētījumam par Rīgas zooloģiskā dārza vēsturi „Mans mīļais zooloģiskais dārzs”/„Мой милый зоологический сад”! Jelgavas pilsētas bibliotēka saņēmusi lielisku dāvinājumu – Roalda Dobrovenska tulkojumu krievu valodā – grāmatu par Rīgas zooloģiskā dārza vēsturi.