Palu laika jaunumi bibliotēkā

Ar slīdošajiem ledus gabaliem Lielupē mādams ardievas aizejošajai ziemai, pilsētā iebrāzies marts. Satupinājis kokos agros strazdus, sauc ļaudis ārā, purina biezos mēteļus, rausta šalles un tracina kaķus. Bibliotēkas plauktus marta sākumā atkal papildinājušas jaunas grāmatas. Kādā no jaunajām grāmatām varam lasīt simtgadnieka Alberta Reihenbaha sev prasīto "Kādreiz jautāju - vai vērts dzīvot?" Atbildi meklēsim grāmatā "Vērts dzīvot Latvijai!"', kuras simtgadīgo autoru raksturo vārdi "Kur bija Alberts, tur nekādas sūkstīšanās"; "Viņa rakstītais liek saņemties un pārvērtēt grūtības". Varbūt tieši to mums šobrīd vajag?

Lasīt tālāk

Jelgavas un apkārtnes personības, notikumi, fakti – jauna bibliotēkas novadpētniecības rubrika!

Jelgavas pilsētas bibliotēka uzsākusi jaunu rubriku par Jelgavas un apkārtnes ievērojamām personām, zināmiem un mazākzināmiem notikumiem, aizraujošiem faktiem un jaunumiem Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada novadpētniecības jomā.

Lasīt tālāk

Marta grāmatu izstādes Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Martā grāmatu izstādes lasītājus aizvedīs uz teātri, tiesa gan, attālināti, aicinās pilnveidot uzturu, kā arī neļaus atslābt ar fiziskajā aktivitātēm. Un kur tad vēl romantiskā puse - martā atzīmējam Starptautisko Sieviešu dienu, kā arī svinam rakstnieku jubilejas.

Lasīt tālāk

Aptaujā aicina novērtēt Jelgavas pilsētas kultūras piedāvājumu

2027. gadā vienai Latvijas pilsētai tiks piešķirts Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukums, un uz to pretendēs arī Jelgava. Jau sācies aktīvs darbs pie konkursa pieteikuma izstrādes, kas ietver arī Jelgavas kultūras jomas piedāvājuma izvērtējumu. Lai noskaidrotu, kā tas tiek vērtēts pašlaik un kā to uzlabot, izveidota aptauja, kurā savas domas var izteikt gan Jelgavas iedzīvotāji, pilsētā strādājošie un studējošie, gan tie, kuri Jelgavu izvēlas kā atpūtas un izklaides galamērķi. Aptauja tiek veikta tiešsaistē un tā ir pieejama divas nedēļas – no 17. februāra līdz 3. martam. Tā pieejama latviešu un krievu valodā un tajā īpaši aicināti piedalīties gan Jelgavas pilsētas, gan Jelgavas un Ozolnieku novada iedzīvotāji. Aptaujas izpilde aizņems aptuveni 10 līdz 15 minūtes.

Atvizinās grāmatas saulstaru kamanās

Saule gariem stariem jau kutina kupenu kumbrus. Aizvien gaišāki vēršas rīti un vakari arī vairs nesteidz tumst. Gads vēršas uz pavasara pusi, ļaudīm sāk kniest pirkstu gali, veikalos atļauts pirkt sēklas, bet pie mums bibliotēkā jau gatava kārtējā grāmatu raža. Arī sēt un stādīt alkstošajiem būs lasāmais. Tie, kas vēl lidinās Valentīndienas noskaņās, atradīs romānus un dzejas, sevi izzinošie viedus padomus, bērni darbošanās prieku un pētošie labas sarunas par valodu, medicīnu, mākslu.

Irbes izlase Februārī

Par gada putnu šogad Latvijā izvēlēta laukirbe un par gada augu parastā ķimene, jo abas pēdējos gados savvaļā ir stipri apdraudētas. Tā kā atrodamies Zemgales lauku pašā viducī, tad gribam palīdzēt daudzināt gan irbīti, gan ķimenīti. Irbītes dzīvesveids ir ļoti slēpts, lai gan visu dzīvi tā pavada mums tepat līdzās grāvmalēs un laukmalēs. Un kas gan var būt labāks par ķimenīti pie siera, skābiem kāpostiem vai mājas kotletītes!

Lasīt tālāk

Grāmatu piegāde pirmskolas izgītības iestādēm

Lai veicinātu interesi par grāmatām un lasītprieku, Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz sadarbību pirmsskolas izglītības iestāžu skolotājus! Piedāvājam interesantas grāmatas par dažādām tēmām pēc jūsu pieprasījuma, kas kalpotu kā palīgmateriāls bērnu izglītošanā un mācību satura dažādošanā pirmsskolas izglītības iestādēs. Lai taupītu pedagogu laiku, piedāvājam grāmatas piegādāt pēc pieprasījuma tieši uz pirmsskolas izglītības iestādi.

Lasīt tālāk

Aicinām noskatīties video par projekta "ZENIT stāsti" norisi Jelgavā!

Ir noslēdzies projekts "Zenit stāsti", kurā, sadarbībā ar Jelgavas pilsētas bibliotēku, aktīvi iesaistījās arī Jelgavas jaunieši. Aicinām noskatīties mūsu bibliotēkas sagatavoto videostāstu!

Lasīt tālāk

Noderīgs tiešsaistes resurss skolēniem, skolotājiem un studentiem!

Datubāze Britannica izstrādājusi materiālus par drošticamas informācijas iegūšanu pētnieciskiem nolūkiem. Pētniecības prasmes skolēniem un studentiem ir jāapgūst, bet bez piemērotiem resursiem tas var būt gandrīz neiespējami. Britannica var palīdzēt ar drošticamiem tiešsaistes mācību resursiem, datubāzes piedāvātā informācija ir daudzdisciplīnāra un satur vairākus informācijas avotus.

Lasīt tālāk

Februāra grāmatu izstādes Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Šomēnes grāmatu izstādes par mīlestību, veselīgu dzīvesveidu, un neparastām vēstulēm. Pavasari gaidot, lasīsim grāmatas!