Grāmatas svelmainai vasarai

Vasaras vidus atnācis ar varenu karstumu. Termometra stabiņš pakāpies pāri 30 grādu atzīmei, gaiss virmo, ūdeņi aicināt aicina. Atpūšoties ēnā, pie ventilatora vai guļot pludmalē, neaizmirstiet paņemt labu lasāmvielu. Aicināt aicina jaunie J. Nesbē , A. Mariņinas un M. Grietēnas detektīvi, savus lasītājus gaida krāsainās un interesantās bērnu grāmatiņas, bet varbūt interesanti šķiet dažādi romāni krievu un angļu valodās. Piedāvājums dažādām gaumēm, atliek tikai izvēlēties!

Lasīt tālāk

Kļavu lapu cepuru veidošanas meistarklase

Pašā vasaras viducī, kad daba zied un laikapstākļi mūs lutina, piedāvājam apgūt jaunas iemaņas pirkstiņu veiklībā.

Jānim Grestem 145

“Es esmu pamatīgi ķerts – bez cerībām uz labošanos.” Tā par sevi teicis pirms 145 gadiem (05.07.1876.) dzimušais skolotājs, kolekcionārs, dabaszinātnieks un stāstnieks Jānis Greste, atzīstot, ka visu mūžu nav spējis atteikties no vākšanas indeves – ar ko saskāries, no tā arī vācis pa gabaliņam vien un izmantojis pedagoģiskos nolūkos.

Asteroīds Blumbahs

30. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā Asteroīdu diena. Asteroīdi ir mazās planētas, kas riņķo ap Sauli, galvenokārt starp Marsa un Jupitera orbītām. 1,5 km diametra asteroīdam 2008 OZ1 = Nr. 352646 piešķirts vārds “Blumbahs” par godu Fricim Blumbaham, astronomam un metrologam, Latvijas Zinātņu akadēmijas pirmajam goda loceklim.

Grāmatas atvaļinājumu laikam

Vasara un atvaļinājumi pašā plaukumā. Lai negarlaikotos pludmalē vai atvilktu elpu pēc dārza darbiem, esam sarūpējuši jaunas grāmatas. Laba humora deva garantēta, ja lasīsiet S. Filipsas romānu "Kad zvaigznes apvienojas" un V. Zismana "Ceļvedis orķestra pasaulē un tās pažobelēs", spraigiem notikumiem sekosiet K. Grebes, D. Judinas un citos detektīvromānos. Mūsu vēstures tumšās dienas, bet gaišos cilvēkus atradīsiet grāmatās "Mēs tiksimies mūžībā" un "Svešam kļūt" . Protams, arī grāmatas bērniem, zinātniskā literatūra un vispārizglītojoša rakstura darbi ir jaunumu klāstā. Tveicīgiem vakariem un baltajām naktīm Imanta Ziedoņa dzejas un Valda Atāla dziesmas, bet varbūt jestri Vidzemes danči un ne tikai. Lai bauda lasīt!

Grāmatu izstādes jūlijā

Jūlijs – vasaras vidus. Ir laiks atpūsties ar labu grāmatu, svinēt dārza svētkus, atcerēties rakstniekus jubilārus un pie viena ievākt arī kādu ārstniecības augu tējai. Lai raiti lasās!

Lasīt tālāk

Zemgales līdzenums, kur vējam un domas plašumam brīvs skrējiens

Latvijas kultūras kanons jeb mūsu nozīmīgāko kultūras vērtību izlase paplašināta ar vēl vienu jaunu sadaļu – "Ainavas". Tās ir ainavas, kurās krāšņi atklājas mūsu zemes skaistums un daudzveidība. Esam gandarīti, ka Zemgales līdzenuma ainava iekļauta Latvijas kultūras kanonā. Mūsu līdzenuma bagātību un plašumu augstu vērtējuši dzejnieki un rakstnieki, ierakstot savu darbu lappusēs, bet mākslinieki iemūžinājuši krāsu saskaņā gleznās.

Lasīt tālāk

EBSCO datubāze tagad arī mobilajā lietotnē

Piekļūsti datubāzēm sev ērtā laikā un vietā. Daudznozaru e-grāmatu, e-žurnālu un citu e-resursu platforma EBSCO tagad arī mobilajā lietotnē EBSCO Mobile App. Tā ir bezmaksas un pieejama visiem EBSCO Discovery Service un EBSCOhost lietotājiem. Pieejama gan “Android”, gan “iOS” ierīcēm.

Žurnālā “Latvijas Arhīvi” raksti par Jelgavu un apkārtni

Nemainīgi katru gadu, jau kopš 1994. gada, tiek izdots žurnāls “Latvijas Arhīvi”, kas ir vienīgais žurnāls Latvijā, kur publicēti zinātniski raksti par arhīvzinātni, arhīvu darba pieredzi un Latvijas vēstures dažādiem jautājumiem. Raksti par Latvijas vēsturi ir unikāli, izsmeļoši un precīzi, jo tapuši vēstures avotu (īpaši arhīvu dokumentu) pētniecības rezultātā un publikācijas sagatvojuši Latvijas un ārvalstu zinātniskie darbinieki. Tā kā žurnālu izdod Latvijas Nacionālais arhīvs, tas ir pieejams par brīvu tiešsaistē vai par samaksu iespiestā veidā.

Rakstniece Marina Kosteņecka tiksies ar lasītājiem Jelgavā

30. jūnijā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un Jelgavas pilsētas bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku. Pasākums notiks Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā Zinītis, Zemgales prospektā 7, Jelgavā. Ar rakstnieci sarunāsies LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone. Tikšanos varēs apmeklēt pret Covid-19 vakcinētas un vīrusu pārslimojušas personas.