Nedēļas atradums. #3

Neskatoties uz to, ka TV kanāli un ziņu portāli ir sliktu ziņu piesātināti, nepamet arī kāda cita sajūta – šis ir jaunu atklājumu, pašizaugsmes un nesavtīgas došanas laiks. Ik dienas parādās arvien jauni un jauni bezmaksas e-resursi, kas dāsni piedāvā tādas lietas, par ko agrāk nevarējām cerēt. Esam apkopojuši aizvadītās nedēļas atradumus, kurus esam publicējuši savos sociālajos tīklos.

Jelgavas pilsētas bibliotēka skaitļos

Pagājušas jau 3 nedēļas, kopš strādājam jaunā režīmā – slēgti apmeklējumiem, atvērti tikai attālinātām konsultācijām. Lai arī bibliotēkas gaiteņos un zālēs valda savāds klusums, aiz slēgtajām durvīm noris aktīvs darbs pie fonda kārtošanas, tīrīšanas, papildināšanas un inventarizācijas, tiek uzlabota ierakstu kvalitāte datubāzēs un ievietoti jauni ieraksti, apkopoti un publicēti bezmaksas e–resursi, kā arī tiek digitalizēti materiāli un papildināti ieraksti novadpētniecības datubāzēm.

Lasīt tālāk

Bibliotēkas darba laiks pirmssvētku dienā

Lieldienu pirmssvētku dienā, 9. aprīlī, Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles lasītājus attālināti apkalpos no plkst. 8 līdz 12. Savukārt svētku laikā no 10. aprīļa līdz 13. aprīlim bibliotēka lasītājus neapkalpos.

Lasīt tālāk

Tiek pārcelta jubilejas konference "Bibliotēkas pāri laikiem un robežām"

Ņemot vērā nenoteiktības apstākļus, Jelgavas pilsētas bibliotēkas simtgadei veltītā konference "Bibliotēkas pāri laikiem un robežām", kas bija paredzēta 13. maijā, tiek atcelta vai pārcelta uz vēlāku laiku. Sekojiet līdzi jaunumiem mūsu tīmekļvietnē un sociālajos tīklos.

Nedēļas atradums. #2

Ir pagājusi vēl viena nedēļa, savāda nedēļa, darbīga nedēļa, pilna izaicinājumiem, satraucošām ziņām, eksperimentiem un – arī jaunām iespējām. Esam apkopojuši labāko no tā, ko esam publicējām savos sociālajos tīklos aizvadītajā nedēļā saistībā ar pieejamajiem bezmaksas e-resursiem, ko būtu vērts piefiksēt, lai nepazūd.

Iepazīsti Jelgavu tiešsaistē!

Laikā, kad ceļojumi uz ārzemēm nav iespējami un pulcēšanās ir ierobežota, aicinām no jauna iepazīt Jelgavu – tiešsaistē!

Lasīt tālāk

Balso par 2019. gada skaistāko monētu, piedalies erudīcijas spēlē un laimē balvas!

Atbalstot #paliecmājās un #Ēkultūra iniciatīvu, Latvijas Banka aicina izmantot šo laiku, lai virtuāli izzinātu mūsu kultūrvēsturiskās vērtības, kas iemūžinātas Latvijas monētās.

Šonedēļ visā Latvijā - Digitālā nedēļa

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Kultūras Sistēmu informācijas centru, Microsoft Latvija un VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs aicina ikvienu piedalīties “Digitālā Nedēļa” tiešraižu programmā.

Aicina bibliotekārus pieteikties EBSCO vebināriem

Sakarā ar pasaulē daudzviet noteikto ārkārtas situāciju, EBSCO piedāvā tiešsaistes vebināru sēriju. Tās mērķis ir uzlabot pasaules bibliotekāru prasmes – kā labāk atbalstīt studentu un pētnieku tiešsaistes pētījumu vajadzības.

Lasīt tālāk

Bibliotēka līdz maija beigām piedāvā izmēģināt datubāzes ar e-grāmatām krievu valodā

Trīs datubāzēs var lasīt mūsdienu literatūru un klasikas darbus, kā arī nozaru literatūru sociālajās zinātnēs, kultūras vēsturē, valodniecībā un citās nozarēs.