Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Latvijā izvērsta krāpnieciska Facebook reklāmas (sponsored) kampaņa "Celeb bait"

Latvijā izvērsta krāpnieciska Facebook reklāmas (sponsored) kampaņa "Celeb bait", kas manipulatīvi izmanto slavenību identitātes, lai piesaistītu klikšķus un uzmanību. Piedāvājam aplūkot pamācību ar soļiem, kas jāsper, lai neiekristu ‘celeb bait’ lamatās.

Lasīt tālāk

Leģendārajam Jelgavas sporta pedagogam, trenerim un vēsturniekam Aleksandram Balsam 100.

1965. gadā T. Zīriņš “Darba Uzvarā” par pedagogu un treneri raksta: “Tas bija 1936. gadā, kad Berlīnē risinājās kārtējās olimpiskās spēles. Tad mēs, Jelgavas puišeļi, ar nepacietību gaidījām kārtējā sporta laikraksta numura iznākšanu, lai uzzinātu pēdējos jaunumus par olimpiskajām spēlēm. Starp šiem zēniem, kuri katru rītu aplenca avīžu kiosku, bija arī Aleksandrs Balss. Toreiz Aleksandrs ar nepacietību gaidīja ziņas par vieglatlētu sacensībām, jo pretstatā pārējiem zēniem, kuri aizrāvās ar bumbas spēlēm, Aleksandrs pievērsās vieglatlētikai. Sakrājis vajadzīgo naudu, kuru dažkārt nācās ļoti grūti nopelnīt, viņš par izbrīnu citiem iegādājās vieglatlētikas šķēpu. Taču viņa fiziskās dotības nebija domātas šādam atlētiskam sporta veidam. Laikam tad arī Aleksandram radās doma, ka būtu labi pamācīt citus vairāk talantīgus zēnus un meitenes nodarboties ar sportu. Šī bērnībā iesakņojusies doma Aleksandru nepamet visus jaunības gadus, līdz sapņi par jauno sportistu gatavošanu kļūst par īstenību.”

Lasīt tālāk

Rudzu mēneša jaunumi (augusts, 2023)

Ražas laiks klāt. Laika apstākļi gan pavisam savādi, lietus mijas ar sauli, vienu dienu karsts, pēc tam atkal auksts. Un stiprā vētra, kuru neviens negaidīja un tagad var tikai šausmināties par tās nodarītajiem postījumiem. Lai vai kā, bibliotēkā darbs turpinās, esam sagādājuši jaunās grāmatas un tās gaida savus lasītājus. Ir vairāki populāru, zināmu autoru darbi, ir debijas literatūrā, ir grāmatas par dažādām tēmām, kā arī piedāvājums jaunajiem lasītājiem. Tiekamies bibliotēkā! Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 17.08.2023.

Lasīt tālāk

Friča Žaņa Stepena koka figūru pasaku tēlu izstāde

Līdz 30. septembrim Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā "Zinītis" (Zemgales prospekts 7) skatāma tautas daiļamata meistara Friča Žaņa Stepena (1914–2002) koka figūru pasaku tēlu izstāde. Kokgriezumi tapuši 20. gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados. Izstāde veltīta Džūkstes Pasaku muzeja 20.jubilejai. Tās Tukuma muzejam, kura sastāvā ir arī Džūkstes Pasaku muzejs, dāvināja meistara mazdēls Ojārs Stepens.

Lasīt tālāk

Grāmatu izstādes augustā

Augustā atzīmēsim rakstnieku jubilejas, dosimies aizraujošos ceļojumos, stiprināsim imunitāti un pētīsim citas interesantas tēmas bibliotēkas sarūpētajās grāmatu izstādēs.

Lasīt tālāk

28. jūlijā bibliotēkās Spodrības diena

28. jūlijā Jelgavas pilsētas bibliotēkās – Spodrības diena – tādēļ apmeklētājiem tās būs slēgtas. Gaidīsim jūs atkal pirmdien Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un bērnu bibliotēkā "Zinītis", sestdien filiālēs – bibliotēkā "Pārlielupe" un Miezītes bibliotēkā.

Lasīt tālāk

Aizmāršīgo lasītāju diena pilsētas bibliotēkās

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs katra mēneša pēdējā ceturtdienā ir iespēja nodot bibliotēkas iespieddarbus, nemaksājot kavējuma naudu. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās ir iespējams aizvietot ar līdzvērtīgām. Jūlijā Aizmāršīgo lasītāju diena Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un visās filiālēs – bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”, Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā – būs ceturtdien, 27. jūlijā.

Lasīt tālāk

LBB Zemgales reģiona bibliotekāru seminārs "ĀBOLU SĒKLIŅAS SPĒKU UN SAULGRIEZES GAISMU SASMELTIES"

2023. gada 16. augustā Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Zemgales reģionālā nodaļa un Jelgavas Pilsētas bibliotēka ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Jelgavas pilsētas pašvaldības atbalstu rīko ikgadējo reģionālo bibliotekāru semināru. Pasākumam aicināti pieteikties Zemgales reģiona bibliotekāri.

Lasīt tālāk

Saņemts dāvinājums no sadraudzības pilsētas Kārmelas

Jelgavas Pilsētas bibliotēka no Latvijas Republikas goda konsula ASV Andra Pētera Bērziņa rokām ir saņēmusi jauku dāvinājumu, ko sarūpējusi Jelgavas jaunā sadraudzības pilsēta Kārmela (Carmel), kas atrodas Indiānas štatā, ASV.

Lasīt tālāk

Pārlielupes bibliotēkā austo mandalu izstāde

Pārlielupes bibliotēka aicina apmeklēt Līgas Mickēvičas austo mandalu izstādi “Sajūtu saules ziedi”. Izstāde apskatāma no 18. līdz 31. jūlijam.

Lasīt tālāk