Svētku prieks un nemiers maijā pirms 100 gadiem Jelgavā

Šķirstot veco avīžu slejas un lūkojot dzīvi Jelgavā pirms 100 gadiem, palaikam šķiet, ka notikumi kā aktieri tik nomaina valodas un laika stila diktētos kostīmus un rauj vaļā tos pašus cēlienus. Maijs pienācis ar parādēm, pretstāvēm, provokācijām, pasākumiem, policijas paziņojumiem, palīdzības pakām un pašu paveikto kā pirms 100 gadiem, tā šodien.

Datubāze Britannica piedāvā bezmaksas vebinārus

Datubāze Britannica Library ir īpaši publiskajām bibliotēkām izstrādāta, izzinoša, drošticama un aizraujoša informācijas meklēšanas vietne. Datubāze piedāvā saturu trim atšķirīgām lietotāju grupām – bērniem, skolēniem un pieaugušajiem. Datubāzē atrodama informācija par visdažādākajām tēmām, tiek piedāvāti raksti, e-grāmatas, kā arī attēli un īpaši lasītprasmi veicinoši rīki.

Lasīt tālāk

Kultūrvēsturiska ekspedīcija “Jelgavas novadu izzinot”

Ikviens interesents tiek aicināts pieteikt dalību kultūrvēsturiskajai ekspedīcijai “Jelgavas novadu izzinot”. Izbraukšana notiks 13. maijā plkst. 9.00 no Jelgavas Pilsētas bibliotēkas, Akadēmijas ielā 26.

"VALIANT! Brauciens uz brīvu Latviju" - bezmaksas filmas seanss bibliotēkā

Sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā – 5. maijā plkst. 18:00 Jelgavas Pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26 Krišjāņa Barona zālē notiks filmas "VALIANT! Brauciens uz brīvu Latviju" bezmaksas publisks seanss!

Lasīt tālāk

Autoru kolektīva gleznu izstāde “Manas mājas”

No 2. līdz 31. maijam Jelgavas Pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā, Akadēmijas iela 26, skatāma autoru kolektīva gleznu izstāde “Manas mājas”.

Izmaiņas Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Jaunumu dienu grafikā

Maijā, jūnijā, jūlijā un augustā Jelgavas Pilsētas bibliotēka rīkos vienu Jaunumu dienu mēnesī. Kā jau ierasts, tā būs katra mēneša trešā ceturtdiena.

Grāmatu izstādes maijā

Maijā svinēsim rakstnieku jubilejas, apgūsim un atsvaidzināsim svešvalodu zināšanas, dzīvosim līdzi sieviešu likteņiem vēstures līkločos, un priecāsimies par Latvijas dārgakmeni – dzintaru.

Lasīt tālāk

Kas zina, ko tas Vāczemes kaķis saka

Šādu liecību no mūsu senču iesmiešanas par vācu mācītājiem savas sprediķu grāmatas 2. iespieduma priekšvārdos atstājis Jelgavas galma mācītājs Georgs (Juris) Mancelis, kurš pirms 385 gadiem, Kurzemes hercoga Fridriha pierunāts, atgriežas Jelgavā.

Plaukstošie jeb aprīļa jaunumi 2

Pagājušas Lieldienas. Esam izšūpojušies, sakrāsojuši raibu raibās olas, kopā ar bērniem mēģinājuši ieraudzīt nenotveramo Lieldienu zaķi un nedaudz atpūtušies. Tagad varam uzņemt saules vannas un ķerties klāt darbiem ar jaunu sparu. Bet vakaros palasīt kādu interesantu, autoru un izdevēju sarūpētu grāmatu, ko bibliotēka piedāvā Jauno grāmatu dienās. Šoreiz diezgan daudz latviešu autoru darbu – R. Bulas, M. Ozoliņa un E. Barones detektīvromāni, vairāki romāni par dzīvi, arī kāda jaunās autores debija. Sērija "Es esmu..." O. Zebra skatījums uz Gunāra Janovska dzīvi un daiļradi. Piedāvājumā arī aizrobežu autori romāni, jaunie S. Larkas, M. Ērnestamas u.c. darbi. Ja netīk lasīt romānus, ir literatūra dažādās nozarēs. Nāc, izvēlies un lasi! Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 21.04.2022.

Aprīļa kulminācija – Mākslas dienas

Māksla – cilvēces garīgās kultūras sastāvdaļa, specifisks veids īstenības apgūšanai ar mākslas tēla palīdzību. (Portāls letonika.lv Latvijas Enciklopēdiskā vārdnīca). Šodien daudz spriežam par mākslas un kultūras ideoloģisko iedarbību, “maigo varu”. Atskatoties vēsturē, atradīsim stāstus par septiņdesmitajos un astoņdesmitajos vērienīgu apmēru sasniegušu, bet pašlaik nedzirdamu pasākumu – Mākslinieku, vēlāk Mākslas dienām.