Muzeju nakts Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Jau tradicionāli Jelgavas pilsētas bibliotēka (Akadēmijas ielā 26) Muzeju naktī gaida ciemos ikvienu jelgavnieku un pilsētas viesi atklāt bibliotēku kā vietu visai ģimenei, pie tam apmeklētājiem tradicionāli nepieejamās vakara/nakts stundās! Jūs gaidīs varonīgas un zaļas radošās darbnīcas, papīra teātris, iespēja kopīgi spēlēt spēles un nofotografēties ar īstiem padomju laika varoņiem – dažādiem sadzīves priekšmetiem, kas nu jau savu vietu atraduši muzeju vitrīnās. Interesenti varēs izstaigāt bibliotēku arī īpašā kultūrvēsturiskā ekskursijā „Sienas, kas runā” – ielūkoties bibliotēkas telpās, kas apmeklētājiem ikdienā nav pieejamas, dzirdēt stāstus par aizgājušiem laikiem, kas zina – varbūt caur stāstiem ieraudzīt arī kādu varoni no citas pasaules – bibliotēkas spoku! Muzeju naktī bibliotēkā ir iespējams viss!

Darba laiks Mātes dienā

Jelgavas pilsētas bibliotēka 12. maijā, Mātes dienā, būs SLĒGTA, savukārt 11. maijā, pirmsvētku dienā Jelgavas pilsētas bibliotēkas filiāles - Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka un bērnu bibliotēka "Zinītis" strādās no 10.00 līdz 16.00. Priecīgus svētkus!

Lasīt tālāk

Svini Eiropas dienu un piedalies „Eiropas eksāmenā”!

Latvijas iedzīvotāji jau 15 gadus aktīvi izmanto iespējas, ko sniedz Latvijas dalība Eiropas Savienībā – paplašinājušās ceļošanas un studiju iespējas, tiek saņemts plašs atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai, uzlabojas vides un dzīves kvalitāte. Nozīmīgi ir izprast, ka ikviens no mums ir aktīvs un atbildīgs Latvijas un Eiropas līdzveidotājs – zinošs, kritiski domājošs un drosmīgs. 9. maijā bibliotēkas darba laikā (no pulksten 10.00 līdz 19.00) aicinām piedalīties "Eiropas eksāmenā" Jelgavas pilsētas bibliotēkā. „Eiropas eksāmena” mērķis ir pilnveidot zināšanas un izpratni par Latviju Eiropā, kā arī stiprināt mūsu pilsonisko apziņu.

Alvas zaldātiņš

11. maijā pulksten 11.00 Pārlielupes bibliotēka (Loka maģistrālē 17) aicina ģimenes ar bērniem uz H.K. Andersena pasaku "Alvas zaldātiņš" un radošo darbnīcu veltītu māmiņdienai. Laipni aicināts ikviens interesents!

Lasīt tālāk

Latvijas Neatkarības atjaunošanai veltītie "Baltā galdauta svētki"

4. maijā Brīvības svētku ietvaros Jelgavas pilsētas bibliotēkas un mākslas studijas Mansards pagalmā plkst. 14.00, jau tradicionāli, svinēsim Baltā galdauta svētkus. Laipni aicināti kaimiņi, draugi un pilsētas viesi!

Lasīt tālāk

Grāmatu nodošanas iekārta pie Jelgavas pilsētas bibliotēkas

Pie Jelgavas pilsētas bibliotēkas uzstādīta grāmatu un žurnālu nodošanas iekārta jeb grāmatu nodošanas kaste, kas sniedz lielisku iespēju visiem bibliotēkas lietotājiem nodot Jelgavas pilsētas bibliotēkas un tās filiālbibliotēku grāmatas vai žurnālus ārpus bibliotēkas darba laika. Tā atrodas pie Jelgavas pilsētas bibliotēkas un ir ērti lietojama. Protams, arī turpmāk bibliotēka gaidīs savus lasītājus, lai personīgi atdotu paņemto grāmatu vai žurnālu un izvēlētos jaunu, taču šī ir alternatīva, kuru var izmantot, ja aizņemtība vai citi apstākļi liedz doties uz bibliotēku tās darba laikā. Visus, kuri satraucas par to, kā bibliotēku darbinieki zinās, kurš cilvēks grāmatu vai žurnālu ievietojis grāmatu nodošanas kastē, varam mierināt, ka problēmu nebūs, jo bibliotēku informācijas sistēma ļauj atpazīt katru grāmatu vai žurnālu pēc tā unikālā svītru koda. Visas grāmatas un žurnāli atradīs savu īsto vietu bibliotēkas plauktos! Grāmatu nodošanas iekārta novietota pie Jelgavas pilsētas bibliotēkas Akadēmijas ielā 26 no ielas puses. Aicinām to izmantot!

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkā atklās jaunos drošības risinājumus un pašapkalpošanās iekārtu

Šī gada 3. maijā plkst. 11.00 Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ikvienu interesentu piedalīties bibliotēkas jauno drošības risinājumu, pašapkalpošanās iekārtas un grāmatu nodošanas kastes atklāšanas pasākumā.

Lasīt tālāk

Initas Vilks izstāde "Haijāma dārzā"

Līdz 25. maijam Jelgavas pilsētas bibliotēkā apskatāma Initas Vilks izstāde "Haijāma dārzā". Omars Haijāms ir persiešu dzejnieks, astronoms un matemātiķis. Viņa dzeja skan kopš 11.gadsimta, četrrindes- rubaijas tulkotas daudzu pasaules tautu valodās. Dažreiz rāts par vārdu vienkāršību un banalitāti, Haijāms ir tikpat banāls kā maize un ūdens. Nē, kā maize un vīns! Vīna dzeršanai viņa dzejā atvēlēta liela loma, jo tā simbolizē atbrīvošanos.

Lasīt tālāk

Stāstniece no Norvēģijas Ivanīra Sibilla Hasona Jelgavas pilsētas bibliotēkā!

No 28.–30. aprīlim Latvijā viesosies stāstniece no Norvēģijas Ivanīra Sibilla Hasona, lai tiktos ar skolēniem Valmieras Pārgaujas un Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijās un jaunajiem stāstniekiem Valmieras Integrētajā bibliotēkā. Vizītes laikā 28. aprīlī no plkst. 14.30-15.30 stāstniece apmeklēs arī Jelgavas pilsētas bibliotēku, lai iepazītos ar bibliotēkas darbu UNESCO Latvijas nacionālās komisijas “Stāstu bibliotēku tīklā” un dalītos ar savu stāstnieces pieredzi.

Haijama dārzā

24. aprīlī pulksten 16.00 notiks Initas Vilks gleznu izstādes "Haijama dārzā" atklāšana Jelgavas pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā. Laipni aicināts ikviens interesents!