Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ciemos!

Kā jau ierasts, Jelgavas pilsētas bibliotēka arī šī gada rudens sezonā atjaunojusi savu ekskursiju, mācību un bibliotekāro stundu piedāvājumu, un aicina ikvienu bibliotēkas tīmekļvietnē iepazīties ar piedāvājumu un atrast tieši sev noderīgo. Jāpiebilst, ka šobrīd ekskursijas, nodarbības un kursi bibliotēkā pieejami bez maksas.

Bezmaksas datorkursi bibliotēkā!

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ikvienu interesentu bez priekšzināšanām un iemaņām datora lietošanā pieteikties bezmaksas nodarbībām, kas tiks uzsāktas šā gada novembrī. Desmit nodarbību cikls notiks latviešu un krievu valodas grupās (6–8 cilvēki katrā) Jelgavas pilsētas bibliotēkas mācību klasē, divas vai trīs reizes nedēļā rīta un pēcpusdienas grupās. Nodarbības ilgums – 2,5 stundas.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks “TEDxRiga 2018” ideju foruma tiešraide no Latvijas Nacionālās bibliotēkas

2. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks septītais “TEDxRiga” forums, kurā visas dienas garumā savās idejās dalīsies vairāk nekā 20 atzīti runātāji un mākslinieki. Viņu vidū stratēģiskās komunikācijas eksperts Jānis Sārts, fonda atvērtai sabiedrībai “DOTS” vadītāja Ieva Morica, improvizators un radio raidījumu vadītājs Kaspars Breidaks, IT izglītības entuziaste Elīna Ingelande, politikas zinātnieks un TV moderators Mārtiņš Daugulis, žurnāliste Nellija Ločmele un citi. Šogad sadarbībā ar LNB konference tiešraidē bezmaksas būs skatāma arī 10 Latvijas reģionālajās un sešās augstskolu bibliotēkās. Tostarp arī Jelgavas pilsētas bibliotēkā. Interesenti aicināti sekot foruma tiešraidei bibliotēkas mājīgajās telpās no plkst. 10.00 līdz plkst 17.00. Ieeja bez maksas.

Tautasdziesmu sadziedāšanās vakars

15. novembrī pulksten 18.30 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks tautasdziesmu sadziedāšanās vakars! Aicināti ir visi - dziedātpratēji, dziedātnepratēji, rūcēji, dūcēji un ikviens, kam patīk tautasdziesmas un labi pavadīts laiks!

Mīļie bibliotēkas apmeklētāji!

Vēlamies informēt, ka ielūgumi uz kinoseansu "Bille" bibliotēkā ir izķerti gaismas ātrumā. Gaidīsim jūs visus 8. novembrī! Ja nu tomēr jums ir ielūgums, bet jau tagad zināt, ka nevarēsiet ierasties, piedāvājiet savu ielūgumu kādam draugam vai atnesiet atpakaļ uz bibliotēku. Noteikti būs kāds, kas ļoti priecāsies apmeklēt šo pasākumu! :)

Lasīt tālāk

AICINĀM UZ TIKŠANOS AR DIETOLOĢI LOLITU NEIMANI PASĀKUMU CIKLĀ "ES NĀKU NO JELGAVAS"

Jelgavas pilsētas bibliotēku atbalsta biedrība “Libro” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas bibliotēku, godinot Latvijas simtgadi un aktualizējot piederību savai dzimtajai pilsētai, organizē pasākumu ciklu “Es nāku no Jelgavas” – tikšanās ar ievērojamiem cilvēkiem, kuru personības tapšanā un izaugsmē Jelgavai ir bijusi būtiska loma.

Jelgavas pilsētas bibliotēkā ciemosies Bille

Šī gada 8. novembrī plkst. 18.00 Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz īpašu kinovakaru – režisores Ināras Kolmanes simtgades filmas „Bille” demonstrāciju bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē! Sadarbībā ar filmu studiju „Deviņi” bibliotēka radusi iespēju filmas seansu apmeklētājiem piedāvāt ne tikai bez maksas, bet arī tikties ar filmēšanas komandu – režisori Ināru Kolmani, producentu Jāni Juhņēviču, un jo īpaši – Billes lomas atveidotāju jelgavnieci Rūtu Kronbergu, lai uzzinātu vairāk par filmas tapšanas gaitu, piedzīvoto uzņemšanas laukumā un ne tikai, kā arī uzdotu sev interesējošos jautājumus.

Lasi klusi, lasi skaļi

2018.gada 24.oktobrī plkst. 10:00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks inovāciju seminārs, kas veltīts dažādām lasīšanas veicināšanas programmām, tai skaitā Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībām. Laipni lūgti bibliotekāri un pedagogi, kas ir ieinteresēti veicināt bērnu un jauniešu lasītprieku! Dalību seminārā pieteikt rakstiski līdz 23.oktobrim, rakstot uz epastu baiba.karcevska@biblioteka.jelgava.lv.

Lasīt tālāk

Aicinām Jelgavas pilsētas un novada ģimenes pieteikties Ģimeņu sacensībām - “Bibliomāni”

25. novembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka organizē Ģimeņu sacensības “Bibliomāni”. Aicinām pieteikties Jelgavas pilsētas un novada ģimenes, kuras ir gatavas pieņemt izaicinājumu un pārbaudīt savas prasmes, veiksmi un zināšanas dabaszinātņu un svešvalodu jomā, izpildot dažādus uzdevumus, vai vienkārši apgūt jaunas lietas un aktīvi pavadīt kopā brīvo laiku.

Jauna izstāde Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Līdz 4. novembrim Jelgavas pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā iespējams aplūkot Nijoles VILUTIENĖS un Eugenijus NALEVAIKA akvareļu izstādi ATMIŅA.