Cel galvu augstāk, latvieti!

Jelgavas pilsētas bibliotēkas simtgades izskaņā un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā aicinām iepazīties ar ceturto bibliotēkas vēsturei veltīto publikāciju “Cel galvu augstāk, latvieti! Bibliotēkas robežzīmes. Sarakste ar trimdu”.

Lasīt tālāk

Atbalsti kaimiņus – lasi augstvērtīgu baltkrievu literatūru!

Literatūra ir neatņemama ikvienas nācijas identitātes daļa, tāpēc Jelgavas pilsētas bibliotēka, paužot atbalstu baltkrieviem viņu ceļā uz brīvību, aicina ikvienu jelgavnieku iepazīties ar baltkrievu kultūru, lasot mūsdienu baltkrievu literatūru. Jelgavas pilsētas bibliotēka ir iegādājusies septiņus romānus – zīmīgus un augstvērtīgus mūsdienu baltkrievu literatūras paraugus, trīs mūsdienu baltkrievu autoru darbus, kuri nu pieejami ikvienam interesentam.

Lasīt tālāk

Varbūt vēlamies kārtot angļu valodas eksāmenu ?

Kas ir IELTS ? Tas ir starptautisko standartizēto angļu valodas zināšanu tests angļu valodā, kas nav dzimtā valoda (International English Language Testing System). To kopīgi pārvalda Britu padome. Interesenti var kārtot IELTS un Kembridžas angļu valodas eksāmenus kā arī profesionālos vai universitātes eksāmenus Latvijā ar Baltijas Starptautiskās Izglītības padomes starpniecību.

Lasīt tālāk

Simtgades plaukts Jelgavas pilsētas bibliotēkā.

Ļoti laba dāvana dzimšanas dienā ir grāmata. It sevišķi bibliotēkai.Jelgavas pilsētas bibliotēkai 100 gadu jubilejā arī tika dāvinātas grāmatas. Bibliotēkas kolektīvs priecājas par vērtīgajām, krāšņajām un saturīgajām dāvanām un nolēmām apvienot tās īpašā kolekcijā, kuru nosaucām par Bibliotēkas simtgades plauktu.

Lasīt tālāk

Darba laika izmaiņas pirmssvētku dienā

Informējam, ka pirmssvētku dienā, 17. novembrī, bibliotēkās būs saīsināts darba laiks! Jelgavas pilsētas bibliotēka un Bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis" apmeklētājiem būs atvērta no 10.00-18.00, savukārt, Miezītes bibliotēka un Pārlielupes bibliotēka būs atvērta no 10.00-17.00.

No 9. līdz 13. novembrim – Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

Ik gadu novembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka iesaistās Ziemeļvalstu literatūras nedēļā, dažādās aktivitātēs aktualizējot Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Aicinām ielūkoties gan mūsu grāmatu plauktos, gan digitālajos resursos! Seko līdzi ierakstiem mūsu mājaslapā un sociālajos tīklos visas nedēļas garumā!

Lasīt tālāk

Miezītes bibliotēkā Dobeles literātu biedrība "Spārni" aicina uz dzejas lasījumu ar muzikālo pavadījumu

21. novembrī Miezītes bibliotēkā aicinām uz "Dzeju no sirds" – Dobeles literātu biedrības "Spārni" dzejas lasījumu ar Agra Rencberga muzikālo pavadījumu.

Lasīt tālāk

Bibliotēkā uzplaukst krāsas autoru kolektīva mākslas izstādē “Ziedi”

No 1. līdz 30. novembrim Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas centrā, Akadēmijas ielā 26, būs redzama autoru kolektīva darbu izstāde “Ziedi”. Lielākā daļa mākslinieču oktobra mēnesī bibliotēkā jau parādīja savu veikumu, apvienojoties izstādē “Mežs”. Novembrī, kad dabā ir vismazāk košu krāsu, autores bibliotēkā ienesīs krāsu prieku caur ziedu krāšņumu.

Lasīt tālāk

Pārlielupes bibliotēkā bērni un jaunieši izpaužas "Teatrēnos"

Stāsts par Pārlielupes bibliotēkas "Teatrēniem" aizsākās 2019. gada rudenī, kad, domājot par gada noslēgumu un gada aukstākā laika skaistākajiem svētkiem, bibliotēka aicināja bērnus un jauniešus sanākt kopā un iestudēt kādu Ziemassvētku teātra izrādi. Bērni piekrita ar lielu entuziasmu! Tā tapa bērnu un jauniešu pašdarbības teātra pulciņš “Teatrēni”.

Lasīt tālāk

Atveram bibliotēkas spēļu kasti!

Lai patīkami pavadītu brīvo laiku vakaros vai brīvdienās, kliedētu spriedzi un vairotu prieku, bibliotēka piedāvā kartīšu spēles. Jūs gaida 14 jautru, izzinošu un arī darbīgu spēļu komplekti. Ar spēlēm varat izpētīt apkārtējo dabu, neklātienē apceļot pasauli, pārbaudīt savas zināšanas par Latviju, taisīt eksperimentus mājas apstākļos, iejusties aktiera ādā, labāk iepazīt sevi vai vienkārši gardi izsmieties.