Jaunumu diena Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Gada noslēgumā nedaudz mainījies jaunumu dienu grafiks. 25. novembrī apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunieguvumiem, kuri tikuši iegādāti oktobra beigās un novembra sākumā.

Lasīt tālāk

Video stāsts “Tu esi Latvija”

18. novembrī no plkst. 18.00 līdz plkst. 20.00 Miezītes bibliotēkas (Dobeles šoseja 100A, Jelgava) logos atdzīvosies video stāsts “Tu esi Latvija”. Aicinām mūsu lasītājus, ģimenes, visus interesentus kopā sadzirdēt, sajust, iedvesmoties. Sveicam Latvijas valsts svētkos!

Lasīt tālāk

Grāmatu jaunumi Latvijas valsts dzimšanas mēnesī

Kārtējais "lokdauns" noslēdzies un palēnām varam atgriezties pie ierastā dzīves ritma. Protams, ir ierobežojumi, ar kuriem jāmēģina sadzīvot. Bet rakstnieki turpina rakstīt, grāmatizdevēji izdot interesantas, saistošas grāmatas. Mums tikai atliek izvēlēties un ķerties pie lasīšanas. Novembra jaunumos diezgan daudz aizrobežu un latviešu autoru romānu, detektīvu un ne tikai. Divu latviešu literatūras klasiķu biogrāfijas jaunā skatījumā: V. Rūmnieks iedziļinājies Sudrabkalna dzīves peripētijās, bet sērijā "Es esmu..." I. Žolude pievērsusies Jāņa Poruka biogrāfijai. Vēl var palasīt Z. Daudziņas dienasgrāmatu, uzzināt dažādus faktus par Rundāles pils restaurācijas gaitu, pasmaidīt par sporta kurioziem. Arī jaunākās paaudzes lasītājiem diezgan liels dažādu grāmatu piedāvājums. Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 25.11.2021.

Nosargāt brīvības ziedu starp 14 armiju stobriem

Laiks no 1918. gada 18. novembra līdz 1920. gada vasarai Latvijā apzīmēts ļoti dažādi. Tas saukts par Brīvības cīņām, Atbrīvošanas cīņām, Neatkarības kaujām un tamlīdzīgi.

Jelgavas Pilsētas bibliotēka uzsāk testēt jauno ALISEs publisko katalogu

Būsim priecīgi saņemt jūsu viedokli par jauno katalogu – ieteikumus, komentārus, vēlmes. Jūsu viedoklis būs ļoti noderīgs. Kolēgi, gaidām atsauksmes arī no jums!

Lasīt tālāk

Kad sirmajai Tēvzemei grūti klājās, Tu pirmais biji, kurš cēlās kājās. (“Skyforger”)

11. novembrī svinam Lāčplēša dienu. Lāčplēša Kara ordenis bija pirmais un augstākais Latvijas valsts militārais apbalvojums. To piešķīra par kauju nopelniem Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku cīnītājiem, kā arī ārzemniekiem, kuri bija palīdzējuši Latvijas Neatkarības karā vai citādi sekmējuši Latvijas valsts nodibināšanu un izveidošanu. Pasniegti 2146 ordeņi. Mūsdienās Lāčplēša Kara ordenis vairs netiek piešķirts.

Lasīt tālāk

No hercoga šķīvja Jelgavā caur dumpi līdz čipsiem

Rudens jau pusē, ziemai vārti vaļā, ļaudis steidz tai nodrošināties. Lauvas tiesu ēdmaņas krājumos ieņem kartupelis. Palūkosim, vai tā ir bijis vienmēr!

Grāmatu izstādes novembrī

Novembrī lasīsim ziemeļvalstu autorus, svinēsim rakstnieku jubilejas, apbrīnosim mākslas darbus, mācīsimies būt veiksmīgi, un atklāsim pirts noslēpumus.

EBSCO datubāzei mainīta parole

EBSCO datubāzei mainīta attālinātās piekļuves parole. Tos lasītājus, kam aktuāli datubāzi izmantot, aicinām sazināties ar bibliotēku pa tālruni 63046587 vai pa e-pastu: abo@biblioteka.jelgava.lv, un Jums tiks piešķirta jaunā parole.

Bibliotēkas darbības stratēģija

Jelgavas Pilsētas bibliotēka ir izstrādājusi savu darbības stratēģiju līdz 2027.gadam balstoties uz Jelgavas pilsētas, Latvijas Republikas un starptautiskiem plānošanas dokumentiem un programmām. Jelgavas pilsētas bibliotēkas misija ir būt par stūrakmeni/pamatu vietējās kopienas ekonomiskajai, sociālajai, mūžizglītības un kultūras izaugsmei. Jelgavas Pilsētas bibliotēkas vīzija ir attīstīt un izmantot visu bibliotēkā strādājošo zināšanas un talantus mainīgajai pasaules situācijai, veidojot bibliotēku kā mezglpunktu visas sabiedrības izaugsmei.