Bibliotēka aicina uz kolekcionāra Jura Cibuļa ābeču izstādes atklāšanu

30. oktobrī pulksten 14 Jelgavas Pilsētas bibliotēka aicina uz kolekcionāra Jura Cibuļa ābeču kolekcijas izstādes atklāšanu “Mana ābece – tava ābece – mūsu ābece”. Izstādes atklāšana notiks bibliotēkas lasītāju klubiņa ietvaros. Piedalīties tiek aicināts ikviens interesents, lai tiktos ar izstādes īpašnieku un uzzinātu vairāk par kolekcijas tapšanu, uzdotu interesējošos jautājumus.

Bērnu bibliotēkā “Zinītis” tikšanās ar Aneti Grīnbergu

31.oktobrī plkst. 16:00 Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” gaidīsim visus drosmīgos lasītājus, kam patīk šausmu stāsti, nostāsti par vilkačiem un citām dīvainām radībām, lai satiktos ar grāmatas “Draņķozols” autori un mākslinieci Aneti Grīnbergu. Jaunā autore stāstīs par grāmatas tapšanas procesu, Draņķozolu, kas kādreiz audzis tepat Latvijā, kā arī lasīs fragmentus no sava romāna.

Oktobris Jelgavas presē pirms 100 gadiem

1922. gadā Jelgavā iznāca divi laikraksti – “Zemgalietis” un “Jelgavas Vēstnesis” un mēnešraksts “Zemkopis”.

Lasīt tālāk

Izsludināts konkurss Voldemāra Caunes balvai "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem"

Liepājas pilsētas Centrālā zinātniskā bibliotēka izsludina konkursu Voldemāra Caunes balvai "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem"

Pirms 100 gadiem atklāts varoņu piemineklis Jelgavā

Pieminekļa atklāšana 1922. gada 15. oktobrī sākas ar grandiozu gājienu no Jelgavas tirgus laukuma. Jau no vienpadsmitiem tirgus laukumā sāk pulcēties cilvēki. Mierīgie un klusie Jelgavas pilsoņi, šķiet, visi atstājuši siltās istabas un rudens vējos iznākuši uz ielām, lai piedalītos kopīgā gājienā uz Nikolaja kapiem – godināt savu kritušo varoņu piemiņu.

Lasīt tālāk

Piedalies akcijā: Izaicini sevi - noadi zeķu pāri ukraiņu karavīram!

Jelgavas pilsētas bibliotēkas izaicina sevi un aicina pievienoties arī savus lasītājus – līdz 31. oktobrim noadīt zeķu pāri ukraiņu karavīram.

UNESCO nedēļā 2022

Bibliotēkas un bibliotēku apmeklētāji tiek aicināti pārbaudīt savu atjautību un zināšanas 14. oktobra vakarā plkst. 20.00, piedaloties tiešsaistes erudīcijas spēlē “UNESCO viktorīna”. Tajā varēsiet izzināt UNESCO Pasaules mantojuma programmu un tajā iekļautās pasaules un Latvijas kultūras un dabas mantojuma vietas. Pieteikšanās dalībai tiešsaistes erudīcijas spēlē ir iespējama vietnē [www.viktorina.lv/live]www.viktorina.lv/live, atrodot erudīcijas spēli plānoto viktorīnu kalendārā 14. oktobra datumā.

Lasīt tālāk

Krāsaino lapu stāsti jeb oktobra jaunumi

Rudens nokrāsojis koku lapas dažādās krāsās un nebēdnieks vējš tās rauj un sviež gaisā veselām riekšavām. Īstais laiks izstaigāties pa krāsaino lapu paklājiem, salasīt kastaņus un zīles, varbūt vēl padarīt kādus rudens darbus dārzā. Bet vakaros paņemt kādu interesantu lasāmvielu un pārcelties izdomas un fantāziju pasaulē, vai varbūt mēģināt atminēt kādu detektīvmistēriju. Pilsētas bibliotēkas oktobrī piedāvā autobiogrāfiskus Pītera Meila, Zigmara Liepiņa un Āra Liepiņa darbus, Žiga ceļojumu aprakstu pa Havaju salām, dažādu latviešu un aizrobežu autoru romānus un vēl daudz ko citu dažādās valodās. Pieejamas arī grāmatas jaunajiem lasītājiem. Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 20.10.2022.

Aicina pieteikties VIII Vispasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanai

15.oktobrī plkst.12.20 (pēc Latvijas laika) Latvijā un visā pasaulē vienlaikus norisināsies Vispasaules diktāts latviešu valodā.

Lasīt tālāk

Bibliotēka “Zinītis” piedāvā atjautības spēli “Lasītprieka ekspedīcija” 1.klašu kolektīviem

Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” oktobrī piedāvā atjautības spēli “Lasītprieka ekspedīcija” 1.klašu kolektīviem, kas palīdzēs iepazīt bibliotēku.