Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Bibliotēkā pieejams digitālais stends par ēku atjaunošanu

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26 izvietots informatīvās kampaņas "Gribu dzīvot efektīvi!" digitālais stends, kurā iedzīvotājiem iegūstama informācija par to, kāpēc nepieciešams renovēt daudzdzīvokļu ēkas, kā paaugstināt to energoefektivitāti, kā arī par pieejamo līdzfinansējumu.

Lasīt tālāk

Tautasdziesmu sadziedāšanās aplis ar Māru un Ilzi

7. martā pulksten 17.30 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks tautasdziesmu sadziedāšanās vakars kopā ar Māru Kūriņu! Aicināti ir visi – dziedātpratēji, dziedātnepratēji, rūcēji, dūcēji un ikviens, kam patīk tautasdziesmas un labi pavadīts laiks! Nāc un stiprini sevi caur dziesmu! Tālrunis uzziņai 63046587.

Lasīt tālāk

2022. gadā izdotās grāmatas un citi materiāli saistībā ar Jelgavu un apkārtni

Jelgavas Pilsētas bibliotēka ir sagatavojusi 2022.gadā izdoto un uz šo brīdi mūsu bibliotēkā pieejamo grāmatu un citu materiālu sarakstu par Jelgavu un tās apkārtni. No vēstures grāmatām līdz romāniem un pasakām, no sporta leģendām līdz Kurzemes-Zemgales hercogistes hercogiem, no muižām un pilīm - līdz kara laukiem un ierakumiem, no Latviešu Avīzēm līdz slavenu mākslinieku audekliem - saraksts nav mazs!

Lasīt tālāk

Bibliotēkā “Zinītis” īstenots projekts [Multi]Medijpratība

Jelgavas Pilsētas bibliotēkas filiāle - bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis" sadarbojoties ar Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāziju piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Gētes institūta Rīgā projektā jauniešiem [Multi]medijpratība.

Lasīt tālāk

Kurzemes Minhauzenam 270

Pirms 270 gadiem Jelgavā dzimis pazīstamais medījuma mālders Jānis Indriķis Baumanis (Johans Heinrihs Baumanis, vāc. Johann Heinrich Baumann). Viņš dažā vietā Kurzemē un Vidzemē dzīvojis, daudz draugus sev bija sataisījies caur savu taisnu, mīļu un allaž priecīgu sirdi.

Lasīt tālāk

Tikšanās ar rakstnieku un publicistu Māri Ruku Jelgavas Pilsētas bibliotēkā

19. februārī plkst. 13 Jelgavas Pilsētas bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieku un publicistu Māri Ruku.

Lasīt tālāk

Sveču mēneša jaunumi (februāris, 2023)

Klāt februāris, senlatviešu dēvēts par sveču mēnesi. Sveču gaisma palīdz aizvadīt tumšo, auksto laiku un sagaidīt atmodu dabā, rada romantisku gaisotni un mierpilnu dvēseles noskaņu. Sveces gaismēnas ļaus pietuvināties Kurzemes hercogu laikam "Esejās par hercogiem Kurzemes un Zemgales hercogistē" vai baronu dzīvei "Zaļajā muižā". Nieka vēja pūsmā trīsošā liesmiņa spilgtinās gan latviešu, gan ārzemju detektīvintrigu kāpinājuma saldmi kā rūdītiem baudītājiem, tā iesācējiem. Dzīves "Ziņa un neziņa", "Spēks jaunai dienai", dzejas skarbums un maigums "Pastkastītē nenosūtītām vēstulēm" un "Laimīgās beigās" iemirdzēsies citās krāsās sveces siltumā. Jauno grāmatu pulkā arī pasakas, stāsti un darbošanās palīgi mazajiem lasītājiem. Un, protams, pie sveces cita garša tējai ar "Trīs tējkarotes cukura". Patīkamu izvēli! Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 16.02.2023

Lasīt tālāk

Un pa atmiņu laipu pretī aizsteidz man sirds (O. Rikmanis)

Ja Ādolfu Alunānu saucam par latviešu teātra tēvu, tad Jelgavas teātra mātes godu pilnīgi droši varam atvēlēt Lūcijai Ņefedovai. Kā īsta mamma vairāk nekā 50 gadus Lūcija Ādolfa Alunāna Jelgavas teātrī radīja un izauklēja savus iestudējumus, audzināja savus aktierus, izveda tos “tautās” un turēja godā teātra dzimtas (Ādolfa Alunāna) vārdu.

Lasīt tālāk

Jelgavas Pilsētas bibliotēka un filiālbibliotēkas piedāvā leļļu teātra mazizrādi

Jelgavas Pilsētas bibliotēka un filiālbibliotēkas, pirmsskolas izglītības iestādēm un sākumskolām, piedāvā leļļu teātra mazizrādi pēc Deivida Mellinga grāmatas “KUR ŅEMT VIENU APKAMPIENU”.

Lasīt tālāk

Izstāde "Somu dizains – skaistums ikdienā"

No 1. līdz 28. februārim Jelgavas Pilsētas bibliotēkā sadarbībā ar Somijas vēstniecību Latvijā skatāma izstāde "Somu dizains – skaistums ikdienā".

Lasīt tālāk