Jauni dzeju krājumi Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Pilsētas bibliotēka saņēmusi dāvinājumu – 4 dzejoļu grāmatas – "Maldugunis", "Trauslums", "Latvijas oļi" un "Tik baltu kā sniegs".

Lasīt tālāk

Izsludināts meklēšanā: „Pie mums Jelgavā”

Šodien ikviens jelgavnieks var ieskatīties “Brīvā laika ceļvedī”, lai atrastu informāciju par kultūras un sporta pasākumiem pilsētā. Līdzīgs izdevums pagājušā gadsimta 80. gados bija pilsētas kultūras nodaļas brošūra “Pie mums Jelgavā”. Izdevums iznāca reizi mēnesī, un tajā bija atrodama pilnīga informācija par gaidāmajiem koncertiem, izstādēm, teātra un kino izrādēm, kā arī sporta un citiem pasākumiem. Jelgavas pilsētas bibliotēkas novadpētniecības kolekcijā diemžēl ir saglabājušies tikai daži no šiem izdevumiem. Mēs ļoti priecātos, ja bibliotēkas un ikviena interesenta rīcībā būtu iespējami pilnīga šo izdevumu kolekcija, tāpēc būtu ļoti pateicīgi – ja jūsu krājumā ir šī izdevuma numuri un Jums tie nav vajadzīgi – uzdāviniet tos bibliotēkai! Mēs par tiem parūpēsimies!

Jāņa Joņeva romāns “Jelgava 94” bibliotēkā

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina apmeklēt bibliotēku un apskatīt 3 lielformāta banerus – projektu „Pa J. Joņeva romāna „Jelgava 94” pēdām. Bibliotēka. Filmēšana. Citādais skaistums”. Bibliotēkas novadpētniecības darba ietvaros ir izveidoti trīs lielformāta baneri. Katrā no tiem akcentēta kāda konkrēta jelgavnieka J. Joņeva romāna “Jelgava 94” šķautne vai izraisītais efekts. Pirmais baneris „Pa J. Joņeva romāna „Jelgava 94” pēdām. Bibliotēka” ilustrē to, kāda saistība ir romānam ar konkrētu vietu – Jelgavas pilsētas bibliotēku un tās apkārtni. Romāna darbība bibliotēkas durvju priekšā nesākas nejauši – vietas izvēle ir kā atslēga un īpašs mākslinieciskais paņēmies, kas iedarbina stāsta mehānismu, un vienlaikus tā ir pavisam konkrēta un īpaša vieta gan pašam autoram Jānim Joņevam, kas skolas laikā bibliotēkā pavadīja daļu sava brīvā laika, gan arī šodienas jelgavniekiem. Piedāvājam ekskursiju laikā pa bibliotēku un tās apkārtni pakavēties pie šī banera, izstaigājot gan reālās vietas, kurās sākās romāna darbība, gan pieminot Jelgavas sarežģīto likteni cauri laikiem.

Lasīt tālāk

Ojāra Spārīša priekšlasījums par nacionālo identitāti Jelgavas pilsētas bibliotēkā

14. februārī pulksten 17.00 aicinām uz mākslas doktora, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta, mākslas vēsturnieka Ojāra Spārīša priekšlasījumu “Nacionālās identitātes daudzveidības, piederības apziņas un nacionālo kultūras formu saglabāšanās perspektīva”.

Lasīt tālāk

Bērnus un jauniešus aicina piedalīties konkursā “Riti raiti, valodiņa!”

Godinot Starptautisko Dzimtās valodas dienu, kuru visā pasaulē atzīmē 21.februārī, Jelgavas pilsēta aicina bērnus un jauniešus piedalīties daiļlasītāju konkursā «Riti raiti, valodiņa» bērniem, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda. Pieteikumi jāiesūta līdz š.g. 13. februārim. Jau astoto gadu daiļlasītāju konkursu “Riti raiti, valodiņa!” organizē Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar JPPI “Jelgavas izglītības pārvalde” un Jelgavas pilsētas bibliotēku.

Tautasdziesmas DNS manī

17. februārī pulksten 18.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks Jelgavas Latviešu biedrības teātra izrāde "Tautasdziesmas DNS manī". Pasākumu atbalsta: Atbalsta Jelgavas dome, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūra". Laipni aicināts ikviens interesents!

Pieturies pie debesīm

2019. gada 3. februārī pulksten 14.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā ar mūziķa, dzejnieka, gleznotāja Valda Atāla koncertu notiks autora 2 grāmatu prezentācija – dzejas un atziņu krājuma “Uz domu stāvās kraujas” un autobriogrāfiskā prozas darba “Elles debesis”. Kopā ar autoru pasākumā piedalīsies multiinstrumentāliste Ilze Grunte. Laipni aicināts ikviens interesents!

Lasīt tālāk

Tukuma muzeja ceļojošā izstāde “Ak, svētā Lestene!”

No 2019. gada 16. janvāra līdz 28. februārim Jelgavas pilsētas bibliotēkā skatāma Tukuma muzeja ceļojošā izstāde “Ak, svētā Lestene!”. Izstādes „Ak, svētā Lestene!” kodolu veido Lestenes baznīcas iekārtas liktenis un cilvēki notikumos ap to.

3TD e-grāmatu bibliotēkā literatūra latviešu valodā lasāma bez maksas

No 2019. gada 6. janvāra Kultūras informācijas sistēmu centrs un SIA „Tieto Latvija” sadarbībā ar apgādu „Zvaigzne ABC” pašvaldību publisko bibliotēku lasītājiem visā Latvijā piedāvā jaunu pakalpojumu, nodrošinot iespēju tīmekļa vietnē www.3td.lv bez maksas lasīt latviešu autoru e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

Lasīt tālāk

Nacionālā enciklopēdija tiešsaistē – sāksim jaunu gadu ar uzticamu un vispusīgu informāciju latviešu valodā!

Aicinām ikvienu bibliotēkas lasītāju un draugu sākt jauno, Latvijas nākamās simtgades pirmo gadu ar drošu un uzticamu informāciju latviešu valodā – Nacionālo encikopēdiju! 2018. gada izskaņā tika atvērta Nacionālās enciklopēdijas elektroniskā vietne, plašs augstas ticamības bezmaksas informācijas resurss latviešu valodā. Nacionālo enciklopēdiju internetā var izmantot ikviens bez lietotāja reģistrācijas.