Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Dejas ir labas, tik ne “šīberi”

1. septembris Jelgavā pirms 100 gadiem pienāca ar gluži citu rosību nekā patlaban, jo galvenā ziņa visos laikrakstos bija par tautas nobalsošanu, tomēr sprieda arī par skolu jautājumiem, vismaz Jelgavā. Piedāvājam dažas skices no tiem laikiem mūsu pilsētā, novadā un valstī. Ziņas smēlāmies Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekcijā Periodika.lv

Lasīt tālāk

Grāmatu izstādes septembrī

Septembrī atzīmēsim rakstnieku jubilejas, iepazīsim politiķus, stiprināsim imunitāti un pētīsim citas interesantas tēmas bibliotēkas sarūpētajās grāmatu izstādēs.

Lasīt tālāk

Pilsētas bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieku Andri Kalnozolu

10. septembrī plkst. 12.00 aicinām uz Jelgavas Pilsētas bibliotēku (Akadēmijas iela 26), lai tiktos ar romāna “Kalendārs man sauc” autoru, aktieri, dramaturgu un režisoru Andri Kalnozolu. Šī ir pirmā tikšanās sarunu ciklā “Rakstītā vārda pēdās”.

Lasīt tālāk

Bibliotēka “Zinītis” piedāvā grāmatu un dokumentu apvākošanu

Jaunais mācību gads jau tepat aiz stūra! Lai palīdzētu skolēniem saglabāt mācību grāmatas tīras un kārtīgas visa mācību gada ietvaros, bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” (Zemgales prospekts 7) piedāvā jaunu pakalpojumu – grāmatu un dokumentu apvākošanu.

Lasīt tālāk

Aizmāršīgo lasītāju diena pilsētas bibliotēkās

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs katra mēneša pēdējā ceturtdienā ir iespēja nodot bibliotēkas iespieddarbus, nemaksājot kavējuma naudu. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās ir iespējams aizvietot ar līdzvērtīgām. Augustā Aizmāršīgo lasītāju diena Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un visās filiālēs – bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”, Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā – būs ceturtdien, 31. augustā.

Lasīt tālāk

Pilsētas bibliotēkas pāriet uz ziemas darba laiku

No 1. septembra līdz 31. maijam Jelgavas Pilsētas bibliotēka un tās filiāles – bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis”, Pārlielupes bibliotēka un Miezītes bibliotēka – strādās pēc ziemas darba laika.

Lasīt tālāk

Senās Jelgavas iemūžinātāji

Šomēnes atzīmējam apaļus gadskaitļus diviem Jelgavai nozīmīgiem vīriem. Pateicoties viņu skrupulozajam darbam, varam fotošopēt savu pilsētu tādu, kāda tā bija pirms postījumiem.

Lasīt tālāk

25. augustā bibliotēkās Spodrības diena

25. augustā Jelgavas pilsētas bibliotēkās – Spodrības diena – tādēļ apmeklētājiem tās būs slēgtas. Gaidīsim jūs atkal pirmdien Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un bērnu bibliotēkā "Zinītis", sestdien filiālēs – bibliotēkā "Pārlielupe" un Miezītes bibliotēkā.

Lasīt tālāk

Latvijā izvērsta krāpnieciska Facebook reklāmas (sponsored) kampaņa "Celeb bait"

Latvijā izvērsta krāpnieciska Facebook reklāmas (sponsored) kampaņa "Celeb bait", kas manipulatīvi izmanto slavenību identitātes, lai piesaistītu klikšķus un uzmanību. Piedāvājam aplūkot pamācību ar soļiem, kas jāsper, lai neiekristu ‘celeb bait’ lamatās.

Lasīt tālāk

Leģendārajam Jelgavas sporta pedagogam, trenerim un vēsturniekam Aleksandram Balsam 100.

1965. gadā T. Zīriņš “Darba Uzvarā” par pedagogu un treneri raksta: “Tas bija 1936. gadā, kad Berlīnē risinājās kārtējās olimpiskās spēles. Tad mēs, Jelgavas puišeļi, ar nepacietību gaidījām kārtējā sporta laikraksta numura iznākšanu, lai uzzinātu pēdējos jaunumus par olimpiskajām spēlēm. Starp šiem zēniem, kuri katru rītu aplenca avīžu kiosku, bija arī Aleksandrs Balss. Toreiz Aleksandrs ar nepacietību gaidīja ziņas par vieglatlētu sacensībām, jo pretstatā pārējiem zēniem, kuri aizrāvās ar bumbas spēlēm, Aleksandrs pievērsās vieglatlētikai. Sakrājis vajadzīgo naudu, kuru dažkārt nācās ļoti grūti nopelnīt, viņš par izbrīnu citiem iegādājās vieglatlētikas šķēpu. Taču viņa fiziskās dotības nebija domātas šādam atlētiskam sporta veidam. Laikam tad arī Aleksandram radās doma, ka būtu labi pamācīt citus vairāk talantīgus zēnus un meitenes nodarboties ar sportu. Šī bērnībā iesakņojusies doma Aleksandru nepamet visus jaunības gadus, līdz sapņi par jauno sportistu gatavošanu kļūst par īstenību.”

Lasīt tālāk