Mīļais draugs, uz izstādi nav jāiet, lai “paskatītos”, bet lai redzētu

“Jelgava šorīt modās svētku priekā. Rudenīgās saules pieplūdušās ielās dzīva kustība. Galvenie satiksmes ceļi pilsētā un uz izstādi ļaužu un pajūgu pārpildīti. Nami karogoti un greznoti zaļumiem, bet aiz Lielupes, pilsētas jaunbūves rajonā, kur paceļas Zemgales izstādes staltās celtnes, skaists nacionālo karogu plūdums.” Jaunākās Ziņas, Nr. 193 (28.08.1937)

No 1. septembra pilsētas bibliotēkas strādās pēc ziemas darba laika

No 1. septembra līdz 31. maijam Jelgavas Pilsētas bibliotēka un tās filiāles – bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis", Pārlielupes bibliotēka un Miezītes bibliotēka – strādās pēc ziemas darba laika.

Bibliolaivas V starts Piena paku regatē 2022

Jau piekto gadu Jelgavas Pilsētas bibliotēkas komanda ar Bibliolaivu startē Piena paku regatē. Bibliotēkas plosta vienotais motīvs bija stāsts “Alise Brīnumzemē”.

Lasīt tālāk

Bibliotēka aicina uz Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Ojāra Spārīša lekciju

8. septembrī pulksten 18 Jelgavas Pilsētas bibliotēka aicina uz Latvijas Mākslas akadēmijas profesora un Latvijas Zinātņu akadēmjas viceprezidenta Ojāra Spārīša lekciju “Latvijas kultūras mantojuma etniskā, konfesionālā un sociālā daudzslāņainība”.

Lasīt tālāk

Bibliotēkas Lasītāju klubiņš uzsāk jaunu sezonu

Šodien, 30. augustā plkst. 15 Jelgavas Pilsētas bibliotēkā, pēc vasaras brīvlaika, tiekas bibliotēkas Lasītāju klubiņš. Tikšanās programmā novadpētniecības speciālistes un lasītāju klubiņa dalībnieces Andras priekšvārds par vasaras aktivitātēm literatūrā. Turpinājumā Lasītāju klubiņa dalībnieces apspriedīs vasaras “mājas darbu”. Katrai dalībniecei bija jāizlasa pēdējās tikšanās reizē izlozētā vasaras grāmata, par to arī diskusija – atklājumi, kritika, ieteikumi, sarunas.

Lasīt tālāk

Ministrs Plešs apmeklēs Jelgavas bibliotēku; informēs par ministrijas atbalsta programmām energoefektivitātes veicināšanai

2022. gada 19. augusts, Rīga – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, turpinot reģionālo vizīšu ciklu, 31. augustā apmeklēs Jelgavas Pilsētas bibliotēku, lai ar iestādes vadību pārrunātu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) aktualitātes pakalpojumu pieejamības un kvalitātes jomā, tostarp pašvaldību reformas kontekstā. Tāpat paredzēts informēt interesentus par ministrijas izstrādātajām atbalsta programmām iedzīvotājiem fosilā kurināmā nomaiņai mājsaimniecībās, gatavojoties gaidāmajai apkures sezonai.

Lasīt tālāk

Ar vienu roku dot, otrā rīksti kratīt

Pirms 215 gadiem dzimis Jelgavas mācītājs, laikraksta "Latviešu Avīzes" redaktors, Latviešu literārās biedrības (“Lettisch-Literärische Gesellschaft”) vadītājs Rūdolfs Šulcs.

Lasīt tālāk

Zem Zvaigžņu lietus bez lietussarga. Pirms 240 gadiem Jelgavā ierīkota “Zvaigžņu lūkotava”

Jau izsenis cilvēki gribējuši atminēt debess spīdekļu noslēpumus un to ietekmi uz savu dzīvi. Arī šonedēļ solītais Zvaigžņu lietus daudzus vilinās palikt nomodā, vērties krītošo zvaigžņu žilbā un, kaut arī tikai uz acumirkli, bet pavedinās kļūt māņ- vai brīnumticīgiem, un, ja ne izčukstēt, tad domās izzibsnīt vēlēšanos.

Lasīt tālāk

Bibliotēkā tikšanās ar grāmatas “Signe, bezizejas nav!” autori

18. augustā plkst. 18 Jelgavas Pilsētas bibliotēka aicina uz tikšanos ar grāmatas “Signe, bezizejas nav!” autori Signi Munkevicu.

Pārlielupes bibliotēkā Modes nama “Tēma” radošās grupas izstāde

No 6. augusta Pārlielupes bibliotēkā (Loka maģistrālē 17) skatāma Modes nama “Tēma” radošās grupas izstāde “Vasara nebeigsies nekad...”