Tautasdziesmu sadziedāšanās vakars

15. novembrī pulksten 18.30 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks tautasdziesmu sadziedāšanās vakars! Aicināti ir visi - dziedātpratēji, dziedātnepratēji, rūcēji, dūcēji un ikviens, kam patīk tautasdziesmas un labi pavadīts laiks!

Mīļie bibliotēkas apmeklētāji!

Vēlamies informēt, ka ielūgumi uz kinoseansu "Bille" bibliotēkā ir izķerti gaismas ātrumā. Gaidīsim jūs visus 8. novembrī! Ja nu tomēr jums ir ielūgums, bet jau tagad zināt, ka nevarēsiet ierasties, piedāvājiet savu ielūgumu kādam draugam vai atnesiet atpakaļ uz bibliotēku. Noteikti būs kāds, kas ļoti priecāsies apmeklēt šo pasākumu! :)

Lasīt tālāk

AICINĀM UZ TIKŠANOS AR DIETOLOĢI LOLITU NEIMANI PASĀKUMU CIKLĀ "ES NĀKU NO JELGAVAS"

Jelgavas pilsētas bibliotēku atbalsta biedrība “Libro” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas bibliotēku, godinot Latvijas simtgadi un aktualizējot piederību savai dzimtajai pilsētai, organizē pasākumu ciklu “Es nāku no Jelgavas” – tikšanās ar ievērojamiem cilvēkiem, kuru personības tapšanā un izaugsmē Jelgavai ir bijusi būtiska loma.

Jelgavas pilsētas bibliotēkā ciemosies Bille

Šī gada 8. novembrī plkst. 18.00 Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina uz īpašu kinovakaru – režisores Ināras Kolmanes simtgades filmas „Bille” demonstrāciju bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē! Sadarbībā ar filmu studiju „Deviņi” bibliotēka radusi iespēju filmas seansu apmeklētājiem piedāvāt ne tikai bez maksas, bet arī tikties ar filmēšanas komandu – režisori Ināru Kolmani, producentu Jāni Juhņēviču, un jo īpaši – Billes lomas atveidotāju jelgavnieci Rūtu Kronbergu, lai uzzinātu vairāk par filmas tapšanas gaitu, piedzīvoto uzņemšanas laukumā un ne tikai, kā arī uzdotu sev interesējošos jautājumus.

Lasi klusi, lasi skaļi

2018.gada 24.oktobrī plkst. 10:00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks inovāciju seminārs, kas veltīts dažādām lasīšanas veicināšanas programmām, tai skaitā Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībām. Laipni lūgti bibliotekāri un pedagogi, kas ir ieinteresēti veicināt bērnu un jauniešu lasītprieku! Dalību seminārā pieteikt rakstiski līdz 23.oktobrim, rakstot uz epastu baiba.karcevska@biblioteka.jelgava.lv.

Lasīt tālāk

Aicinām Jelgavas pilsētas un novada ģimenes pieteikties Ģimeņu sacensībām - “Bibliomāni”

25. novembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka organizē Ģimeņu sacensības “Bibliomāni”. Aicinām pieteikties Jelgavas pilsētas un novada ģimenes, kuras ir gatavas pieņemt izaicinājumu un pārbaudīt savas prasmes, veiksmi un zināšanas dabaszinātņu un svešvalodu jomā, izpildot dažādus uzdevumus, vai vienkārši apgūt jaunas lietas un aktīvi pavadīt kopā brīvo laiku.

Jauna izstāde Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Līdz 4. novembrim Jelgavas pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā iespējams aplūkot Nijoles VILUTIENĖS un Eugenijus NALEVAIKA akvareļu izstādi ATMIŅA.

Lasīt tālāk

Kulinārijas konkurss-erudīcijas spēle „Literatūras garša”

No šī gada 15. oktobra līdz 4. novembrim aicinām Latvijas iedzīvotājus doties uz sev tuvāko bibliotēku un piedalīties latviešu kulinārajam mantojumam veltītā kulinārijas konkursā-erudīcijas spēlē “Literatūras garša” – meklēt latviešu rakstnieku darbos minētus ēdienus, kā arī mēģināt tos pagatavot pašiem. Pasākumu rīko Kultūras informācijas sistēmu centrs un zinību resurss letonika.lv Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvarā sadarbībā ar izdevniecību “Zvaigzne ABC”, Gastronomijas institūtu un UNESCO Latvija Nacionālo komisiju.

Mūsu mazā bibliotēka

Jelgavas bērnu bibliotēka „Zinītis” kopā ar PII „Ķipari” un „Kamolītis” iesaistījušies lasītveicināšanas programmā 4-8 gadus veciem bērniem "Mūsu mazā bibliotēka". "Mūsu mazā bibliotēka" noris no 2018. gada maija līdz 2019. gada maijam.

Lasīt tālāk

Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības projekta partneri tiekas Francijā

Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta "Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā" partneri no Šauļiem, Liepājas un Jelgavas bibliotēkām pieredzes apmaiņas braucienā Rueil-Malmaison (Francija) Mediatēkā.