Muzeju nakts Jelgavas Pilsētas bibliotēkā

Sestdien, 14. maijā, pēc divu gadu pārtraukuma no pulksten 18.00 līdz 23.00 Jelgavas Pilsētas bibliotēka aicina jelgavniekus un Jelgavas viesus klātienē apmeklēt Muzeju nakts aktivitātes bibliotēkas viesmīlīgajās telpās Akadēmijas ielā 26.

Lasīt tālāk

Starptautiskais dzejas festivāls “Page Break”

Šī gada maijā Jelgavā tiks iedibināta Latvijā pirmā starptautiskā dzejas festivāla tradīcija, kas turpmāk katru gadu pulcēs Eiropā un pasaulē atzītus dzejniekus, veicinot starptautisko apriti dzejas jomā un darot pieejamu pasaules autoru daiļradi Latvijas sabiedrībai.

Lasīt tālāk

Kultūrvēsturiska ekspedīcija “Jelgavas novadu izzinot”

Ikviens interesents tiek aicināts pieteikt dalību kultūrvēsturiskajai ekspedīcijai “Jelgavas novadu izzinot”. Izbraukšana notiks 13. maijā plkst. 9.00 no Jelgavas Pilsētas bibliotēkas, Akadēmijas ielā 26.

"VALIANT! Brauciens uz brīvu Latviju" - bezmaksas filmas seanss bibliotēkā

Sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā – 5. maijā plkst. 18:00 Jelgavas Pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26 Krišjāņa Barona zālē notiks filmas "VALIANT! Brauciens uz brīvu Latviju" bezmaksas publisks seanss!

Grāmatu izstādes maijā

Maijā svinēsim rakstnieku jubilejas, apgūsim un atsvaidzināsim svešvalodu zināšanas, dzīvosim līdzi sieviešu likteņiem vēstures līkločos, un priecāsimies par Latvijas dārgakmeni – dzintaru.

Lasīt tālāk

Kas zina, ko tas Vāczemes kaķis saka

Šādu liecību no mūsu senču iesmiešanas par vācu mācītājiem savas sprediķu grāmatas 2. iespieduma priekšvārdos atstājis Jelgavas galma mācītājs Georgs (Juris) Mancelis, kurš pirms 385 gadiem, Kurzemes hercoga Fridriha pierunāts, atgriežas Jelgavā.

Plaukstošie jeb aprīļa jaunumi 2

Pagājušas Lieldienas. Esam izšūpojušies, sakrāsojuši raibu raibās olas, kopā ar bērniem mēģinājuši ieraudzīt nenotveramo Lieldienu zaķi un nedaudz atpūtušies. Tagad varam uzņemt saules vannas un ķerties klāt darbiem ar jaunu sparu. Bet vakaros palasīt kādu interesantu, autoru un izdevēju sarūpētu grāmatu, ko bibliotēka piedāvā Jauno grāmatu dienās. Šoreiz diezgan daudz latviešu autoru darbu – R. Bulas, M. Ozoliņa un E. Barones detektīvromāni, vairāki romāni par dzīvi, arī kāda jaunās autores debija. Sērija "Es esmu..." O. Zebra skatījums uz Gunāra Janovska dzīvi un daiļradi. Piedāvājumā arī aizrobežu autori romāni, jaunie S. Larkas, M. Ērnestamas u.c. darbi. Ja netīk lasīt romānus, ir literatūra dažādās nozarēs. Nāc, izvēlies un lasi! Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 21.04.2022.

Aprīļa kulminācija – Mākslas dienas

Māksla – cilvēces garīgās kultūras sastāvdaļa, specifisks veids īstenības apgūšanai ar mākslas tēla palīdzību. (Portāls letonika.lv Latvijas Enciklopēdiskā vārdnīca). Šodien daudz spriežam par mākslas un kultūras ideoloģisko iedarbību, “maigo varu”. Atskatoties vēsturē, atradīsim stāstus par septiņdesmitajos un astoņdesmitajos vērienīgu apmēru sasniegušu, bet pašlaik nedzirdamu pasākumu – Mākslinieku, vēlāk Mākslas dienām.

Lasīt tālāk

Jelgavnieki grib, prot un var!

Jelgavā grāmatas top jau 355 gadus. Kopš Jelgavā 1667. gadā sāka darbu Kurzemes hercogu tipogrāfija, grāmatu izdošana pilsētā nav apstājusies. Vēstures griežos tā ir piebremzējusies, tad atkal uzņēmusi ātrumu un apjomu, bet nav apstājusies.

Grāmatu izstādes aprīlī

Aprīlī svinēsim rakstnieku jubilejas, lasīsim pasakas, krāsosim un ēdīsim olas, un dosimies ārā – pārgājienos, ekskursijās, izbraucienos pie dabas, un apciemosim pilis un muižas