Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Kas nozadzis Jelgavas lakstīgalas?

“Jelgava ar saviem dārziem rāda pavasarī patiesi jauku skatu. Lapām plaukstot, atskan šie dārzi no putnu dziesmiņām. Bet arvienu drīz apklust šīs dziesmiņas.”

Lasīt tālāk

Grāmatu svētki Miezītes bibliotēkā

3. jūnijā no plkst. 11 līdz 15 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas filiāle Miezītes bibliotēka (Dobeles šoseja 100a) dažādu paaudžu grāmatu mīļotājus aicina uz Grāmatu svētkiem.

Lasīt tālāk

Saņem bibliotēkas grāmatu sev tuvākajā autobusa pieturā!

Jelgavas pilsētas svētku ietvaros Jelgavas Pilsētas bibliotēka rīko akciju "Saņem bibliotēkas grāmatu sev tuvākajā autobusa pieturā!"

Lasīt tālāk

Izmanto bibliotēkā pieejamos datorus, lai iegādātos biļetes uz XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem

Sākot no 15. maija tiešsaistē “Biļešu paradīzē” ir iespējams iegādāties biļetes uz XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem. Ja tev nav piekļuves datoram vai internetam mājās, aicinām izmantot bibliotēkas datorus, kas ir pieejami bez maksas.

Lasīt tālāk

Jelgavas Pilsētas bibliotēka ver durvis “Tējnīcai pie Allunan Indriķ”

20. maijā no pulksten 10.00 līdz 16.00 Jelgavas Pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku projekta “Ceļā uz Latviešu grāmatai 500 Latvijas reģionos: izdevējdarbība un tekstu izplatība senāk un tagad” ietvaros aicina uz tējas tasi un senlaicīgi jaunām sarunām Jelgavas bibliotēkas radītajā “Tējnīcā pie Allunan Indriķ”.

Lasīt tālāk

Palikt grāmatā bērniem

Svētdien daudzināsim mammas. Latvijā Mātes dienu sāka svinēt pirms aptuveni simts gadiem. Iesākumā to atzīmēja galvenokārt draudzes un biedrības, pārsvarā katra savā datumā. Propagandēt “Mātes dienas” svinēšanu valsts mērogā uzņēmās Latviešu sieviešu atturības biedrība “Baltā lenta” ar tās vadītāju Mildu Ķempeli priekšgalā, bet par Mātes dienas protektori kļuva Valsts prezidenta Kvieša kundze. 30. gados notika pāreja uz vienotu Mātes dienas svinēšanu maija otrajā svētdiena.

Lasīt tālāk

Lapu mēneša jaunumi (maijs, 2023)

Pasaule kļuvusi krāsaina – koši zaļais koku lapu un zāles zaļums, puķu un ceriņu žilbinošais raibums, zilās debesis un spožā saule. Un kur tad vēl apdullinošais pavasara smaržu mākonis un putnu skaļā tērgāšana! Tā vien gribas katru brīvo brīdi pavadīt pie dabas, bet varbūt atradīsiet laiku arī kādai interesantai grāmatai? Maija jeb lapu mēneša jaunumos piedāvājam asināt prātus kopā ar populāriem detektīvromānu rakstniekiem, iepazīt mūsu pagātni un tagadni, lasot gan vēsturiskos darbus, gan latviešu autoru romānus, smelt iedvesmu dzejoļu grāmatās un vēl daudz ko citu. Plašs dažādu autoru darbu piedāvājums jaunajiem lasītājiem. Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 18.05.2023

Lasīt tālāk

Muzeju nakts ietvaros viesosies Vilces amatierteātris ar izrādi "Bizness"

Bibliotēkas Muzeju nakts pasākumu ietvaros 13. maijā plkst. 19 aicinām uz Vilces amatierteātra izrādi "Bizness".

Lasīt tālāk

Muzeju nakts Jelgavas Pilsētas bibliotēkā

13. maijā no pulksten 18.00 līdz 23.00 Jelgavas Pilsētas bibliotēka (Akadēmijas iela 26) aicina jelgavniekus un Jelgavas viesus apmeklēt Muzeju nakts aktivitātes bibliotēkā, lai piedzīvotu radošumu un kopā būšanas prieku.

Lasīt tālāk

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā atklās izglītojošu izstādi par naudas atmazgāšanu

12. maijā plkst. 10 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē atklās Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) informatīvi izglītojošās kampaņas izstādi “Nozieguma pēdas nevar atmazgāt jeb kā nekļūt par krāpnieku upuri”. Tās mērķis ir izgaismot noziegumus, kurus piesedz naudas atmazgāšana un izglītot sabiedrību par finanšu noziegumu sekām un ietekmi, kā arī brīdinātu sabiedrību par riskiem, kas saistīti ar apzinātu un neapzinātu iesaistīšanos dažāda veida finanšu krāpniecības darījumos.

Lasīt tālāk