Dzejniek, kāpēc Jums kājās milzīgie granīta zābaki?

"Dzejniek, kāpēc Jums kājās milzīgie granīta zābaki?"* Tā vienā no pirmajām jelgavnieku Dzejas dienu rubrikām pirms 55 gadiem laikrakstā “Darba Uzvara” jautā dzejnieks R. Remass. No Jelgavas Raiņa gan atbildi nesaņemsim, jo pilsētas parku jau no 1953. gada septembra grezno askētisks dzejnieka krūšutēls.

Tikšanās ar dzejnieci un rakstnieci Ziedīti Kalnu

25. septembrī plkst. 14 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas lasītāju klubiņš aicina uz tikšanos ar dzejnieci un rakstnieci Ziedīti Kalnu.

Lasīt tālāk

Latweeşchu grahmatu bohdê pirms pusotra gadsimta

Lai cik grūti mums to šobrīd iztēloties, bet Jelgava pirms pusotra gadsimta ir stipri vāciska pilsēta. Vācu valodā runā iestādēs, skolās, ielu un veikalu nosaukumi rakstīti vāciski. Un tomēr ir vienstāvu brūnā šokolādes krāsā krāsots nams Katoļu ielā 9, kur saimnieko kāds sīks, kalsnējs vīrs, kas nervozi straujām kustībām rītos ver vaļā slēģi, uz kura stāv rakstīts “Latweeschu grahmatu bohde”. Ja reiz tur tā rakstīts, tad nevienai vācu vai krievu grāmatai te vietas nav. Pēc Zemgales Balss, Nr. 123 (1929)

Lasīt tālāk

Jaunos dzejniekus aicina piedalīties Velgai Krilei un Arturam Gobam veltītā konkursā

Ar 1. septembri jaunie dzejnieki no visas Latvijas tiek aicināti iesniegt darbus dzejas autoru-iesācēju konkursā “Tu arī mani spēsi izpildīt”.

Lasīt tālāk

Rudens raža jeb septembra jaunumi

Klāt rudens... Citu dienu saulīte vēl palutina, bet jau jūtama dzestra vēju elpa. Kokiem lapas gan vēl zaļas, bet drīz jau acis priecēs krāsu karuselis. Saimnieces steidz vākt pagrabos krājumus ziemai, saimnieki pārskata kurināmo. Darbs steidz darbu, bet varbūt var atlicināt laiku arī kādai labai lasāmvielai? Romānu, stāstu, dzejas un dažādu nozaru grāmatas nepacietīgi gaida savus lasītājus. Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 15.09.2022.

Izrāde "Ziemeļnieks" Jelgavas Pilsētas bibliotēkā

15. septembrī pulksten 18 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē ikviens dzejas un mūzikas cienītājs tiek aicināts uz izrādi "Ziemeļnieks".

Lasīt tālāk

Jelgavas Pilsētas bibliotēka ielūdz uz DZEJAS DIENĀM 2022!

15. septembrī, Jelgavā notiek tradicionālās Dzejas dienas – Jelgavas Pilsētas bibliotēka visas dienas garumā aicina pavadīt ar dzejniekiem un dzeju. Šogad pilsētā Dzejas dienu vadmotīvs ir "Plaisa stiklā"

Sveicam Zinību dienā!

Veiksmīgu un radošu jauno mācību gadu!

Grāmatu izstādes septembrī

Septembri svinēsim rakstnieku jubilejas, apceļosim pasauli un uzzināsim kā tikt galā ar stresu.

Lasīt tālāk

Bibliotēkā skatāma Egijas Rozneres gleznu izstāde “Perspektīvas”

No 1. līdz 30. septembrim Jelgavas Pilsētas bibliotēkā skatāma Egijas Rozneres gleznu izstāde “Perspektīvas”.