Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Lielākais, skaistākais, gaišākais. Jelgavas kultūras namam – 60

Pirms 60 gadiem Jelgavas kultūras veidotāji un kultūras baudītāji pārcēlās uz pašreizējo kultūras nama ēku. Kultūras nama atklāšanā lentītes grieza prominentas tā laika politiskās un kultūras dzīves figūras, tām aplaudēja ap 800 simti pieaicināto viesu, teicami dziedāja Jelgavas skolotāju jauktais koris.

Lasīt tālāk

Gaišus Ziemassvētkus un radošu 2023. gadu!

Kad pārtop par dzejoli eglīte sniegā Un dziesmā jau lāstekas spēlē, Uz brīdi piestāsim darbdienas steigā, Balts miers lai mums cerēt un ilgoties liek. /G. Micāne/

Lasīt tālāk

Eglīšu mantiņu izstāde Jelgavas Pilsētas bibliotēkā

Krāšņi mirdz tās tikai vienreiz gadā Mirdzēt, spīdēt, vizēt, laistīties, glāsmot, zibēt, zaigot, priecēt — tie ir Ziemsvētki — laiks, kad mirdzēt drīkst viss, arī prieka, aizkustinājuma un nostalģijas asariņa. Ziemsvētku laikā bibliotēkas lasītavā, saudzīgu roku glabātas, vitrīnās mirguļo mūsu īpašās eglīšu rotiņas. Tās nākušas pie mums pa dažādiem ceļiem, katrai līdzi savs stāsts. Daža ar vecmāmiņas glāsta siltumu no bērnības, daža ar tālas zemes neparastību, daža paša roku darināta, vēl kāda nejauši paglābusies eglīšu mantu kastes kaktiņā. Atnāciet, apskatiet, uzziniet katras stāstu! Gaidām bibliotēkā! #LibdayLV_2022

Lasīt tālāk

Jelgavas Pilsētas bibliotēkas un filiāļu darba laiks svētkos

Jelgavas Pilsētas bibliotēkas un filiāļu darba laiks Ziemassvētkos un Jaunajā gadā.

Lasīt tālāk

Teātra mākslas pētītājs ar vakareiropeiskāko pieredzi*

Pirms 125 gadiem decembra vidū Jelgavas apriņķa Lielvircavas pagasta “Žagatu” mājās pasaulē ieradās leģendārais teātra dekorators, mākslinieks Arvīds Spertāls.

Lasīt tālāk

Izstāde “Valdziņu siltumā” Miezītes bibliotēkā

Miezītes bibliotēkā (Dobeles šosejā 100A) no šī gada 14. decembra līdz nākamā gada 14. janvārim skatāma adījumu izstāde “Valdziņu siltumā”. Izstādes ideja tapusi, apvienojoties adīšanas interesentiem.

Lasīt tālāk

Jelgavas ļaužu gaitas senu gadu gaitā

Vairāk nekā pirms 200 gadiem Jelgavā augstdzimušas personas pompozi mainīja vienu pili pret citu, amatu meistari līdz asinīm aizstāvēja savas tiesības, muitnieki un nodokļu inspektori arī nesnauda.

Lasīt tālāk

Pārlielupes bibliotēka aicina uz radošo darbnīcu

Pārlielupes bibliotēka 17.decembrī no pulksten 15 līdz 17 aicina uz pašdarinātu Ziemassvētku apsveikumu radošo darbnīcu bērniem.

Lasīt tālāk

Bērnu bibliotēkā “Zinītis” – tikšanās ar rakstnieci Agnesi Zarāni

12. decembrī plkst. 10.00 Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” Svinību zālē uz tikšanos gaidīs rakstniece Agnese Zarāne.

Lasīt tālāk

Bibliotēkā “Zinītis” Ziedoņa muzeja lāču kolekcijas izstāde

Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” Zemgales prospektā 7, līdz 30. decembrim var iepazīties ar Ziedoņa muzeja lāču kolekcijas izstādi. Izstādē redzami 30 lāči no Ausmas Ziedones-Kantānes (1941-2022) lāču ģimenes, kurā kopumā ir 150 rotaļu lāču. Kolekcija uz Jelgavu mērojusi ceļu no Imanta Ziedoņa un Ausmas Ziedones-Kantānes vasaras mājas Murjāņos. Izstādē iespējams noklausīties divas dziesmiņas, kuras saistītas ar šo lāču kolekciju – “Lācītis”, kuras vārdu autori ir Imants Ziedonis un Ausma Ziedone¬-Kantāne, un “Lāča Andreja dziesma”, kuras autori ir Renārs Kaupers un Kaspars Zemīti

Lasīt tālāk