Nedēļas atradums. #5

Ja redzi savā ekrānā kārtējo Nedēļas atradumu, tad zini – jau atkal ir pagājusi nedēļa un ir klāt piektdiena! Arī šoreiz piedāvājam apkopojumu ar interesantiem e-resursiem, kas izmantojumi attālinātām mācībām, izziņai uz izklaidei.

Lasīt tālāk

Bibliotēku nedēļā Jelgavas pilsētas bibliotēka atver tiešsaistes piekļuvi Harija Krūzes fotogrāfiju kolekcijai

Šonedēļ visā Latvijā noris Bibliotēku nedēļa. Tas ir laiks, kad bibliotēkas pastiprināti pievērš uzmanību bibliotēku nozīmei sabiedrībā. Jau vairākus gadus Latvijas bibliotekāru biedrība, kas ir Bibliotēku nedēļas iniciators un vēstnesis, Latvijas Bibliotēku nedēļas tēmu pakārto Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) ģenerālkonferences tēmai. Šī gada IFLA ģenerālkonferences tēma saskan ar IFLA stratēģijas 2019.–2024. gadam nosaukumu – “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno” (Inspire, Engage, Enable, Connect).

Lasīt tālāk

Apglezno savu pastkastīti un laimē veicināšanas balvas!

Šajā visiem tik sarežģītajā, trauksmes un pārdomu pilnajā laikā, kad daudzi esam piespiedu dīkstāvē, “BILŽU BIROJS” aicina saglabāt možu garu, nedaudz "izkrāsot" savu ikdienu, piedalīties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” un kļūt par mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2020” neklātienes dalībnieku.

Nedēļas atradums. #4

Pēc Lieldienu brīvdienām atkal ķeramies klāt nedēļas atradumam! Šogad pavasaris tāds mazliet jocīgs - nav tās skriešanas, tās rosīšanās... kādam tas nāk kā svētība, bet kādu tas padara vai traku. Lai nu kā tur arī nebūtu, atcerēsimies būt pateicīgi par to, kas mums ir, nevis šķendēties par to, kā nav.

Lasīt tālāk

Dzejas konkurss skolēniem "Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!"

Preiļu Galvenā bibliotēka sadarbībā ar Preiļu novada domi un Eiropas parlamenta deputāti, prof. Inesi Vaideri ir izsludinājusi patriotiskās dzejas konkursu “Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!” 5. – 12. klašu skolēniem. Konkursa patrons ir režisors, novadnieks Jānis Streičs. Pieteikties aicināti skolēni no visas Latvijas.

Priecīgas Lieldienas!

Mīļie lasītāji, draugi, sadarbības partneri - vēlam jums saulainas un priecīgas Lieldienas, sajust pavasara atnākšanas īpašo smaržu un savu tuvinieku atbalstu, lai arī kurā ekrāna pusē tie atrastos!

Sveiciens Lieldienās: olu dekupāžas e-meistarklase no Miezītes bibliotēkas

Laikā, kad viss notiek attālināti, digitāli un sociāli distancēti, lai priecīgāks prāts, Miezītes bibliotēka sveic savus lasītājus un visus jelgavniekus Lieldienās ar lielisku filmiņu par interesantu alternatīvu tradicionālajai olu krāsošanai - olu dekupāžu! Vienkārši, bet cik skaists rezultāts! Lai priecīgi un radoši svētki!

Bibliotēka apmeklētājiem būs slēgta līdz 12. maijam. Darba laiks svētkos

Ņemot vērā ārkārtas stāvokļa pagarināšanu līdz 12. maijam Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles – Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka un bērnu bibliotēka Zinītis informē, ka tās apmeklētājiem paliks slēgtas līdz 12. maijam. Savus lasītājus turpināsim konsultēt neklātienē no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 8 līdz 17, sestdienas un svētdienas – brīvdienas. Līdz 12. maijam bibliotēkās nenotiks arī publiskie pasākumi un netiks izsniegtas grāmatas uz mājām.

Kroga vietā gaismas pils

Jelgavas pilsētas bibliotēkas simtgades gadā turpinām atzīmēt mūsu apaļo jubileju ar publikācijām, kas veltītas bibliotēkas vēsturei cauri laikiem. Šoreiz piedāvājam Simtgades publikāciju sērijas otro daļu, kas stāsta par Jelgavas pilsētas bibliotēkas ēkas pārbūvi 20. gadsimta pirmajā pusē.

Video instrukcija: pašapkalpošanās iekārta

Kad bibliotēkā ir kluss un mierīgs, var beidzot pieķerties sen lolotiem darbiem. Esam jums sagatavojuši pašapkalpošanās iekārtas lietošanas video instrukciju.