Bibliotēkā Ojāra Spārīša lekcija par klusās dabas žanra detaļu nozīmi mākslā

1.decembrī pulksten 17 Jelgavas Pilsētas bibliotēka aicina uz Latvijas Mākslas akadēmijas profesora un Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidenta Ojāra Spārīša lekciju "Piecas baudas acīm un viena - prātam". Klusās dabas žanra detaļu nozīme mākslā.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkām svētkos mainīts darba laiks

17. novembrī Jelgavas Pilsētas bibliotēkas (Akadēmijas iela 26) darba laiks no 10 līdz 17. Miezītes bibliotēkas (Dobeles šoseja 100A), Pārlielupes bibliotēkas (Loka maģistrāle 17) un bibliotēkas "Zinītis" darba laiks no 10 līdz 16. 18.novembrī visas Jelgavas pilsētas bibliotēkas būs slēgtas.

Atvērta notikumu ciklam "Latviešu grāmatai 500" veltīta tīmekļvietne

Tīmekļvietnē var iepazīties ar notikumiem un jaunumiem, kas saistīti ar grāmatniecības piecsimtgadi notikumu ciklā "Latviešu grāmatai 500". Programmu veido Latvijas Nacionālās bibliotēka (LNB) un "Latviešu grāmatai 500" partneri. "Latviešu grāmatai 500" idejas autors ir LNB direktors Andris Vilks un patrons ir Valsts prezidents Egils Levits.

Jānis Čakste – patriots, eiropietis, demokrāts

Šajās dienās atzīmējam mūsu pirmā Valsts Prezidenta Jāņa Čakstes ievēlēšanas simtgadi. Ielūkosimies, kā notika prezidenta vēlēšana pirms 100 gadiem.

Lasīt tālāk

Seminārs skolu bibliotekāriem "Iedvesma, rīki un metodes"

1.decembrī Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā "Zinītis" Zemgales prospektā 7 skolu bibliotekāriem tiek rīkots seminārs "Iedvesma, rīki un metodes". Semināra mērķis ir rosināt un iedvesmot skolu bibliotekārus darbam ar bērniem un jauniešiem, piedāvājot iedvesmas stāstus, rīkus un metodes, kas dažādos pasākumu un nodarbību saturu. Vietu skaits seminārā ir ierobežots.

Latvijas svētku mēneša jaunumi

Sajūtas ir kā vējš. Te rāmi pulsē mūsu sirds ritmā, te iedrebas trauksmaināk, te raujas ar vētras spēku. Pašreizējā baisā kara ēnā māte-daba mūs sargā no novembra vētrām, ļaujot Latvijas svētku lāpām un svecēm degt spoži, baudīt mieru, brīvību un savu valodu savā zemē. Mūsu jauno grāmatu piedāvājumā brīvi vārdi brīviem ļaudīm. Bez pašu dzejas, stāstiem un romāniem piedāvājumā brāļu lietuviešu un igauņu spalvas šedevri. Sulīga smieklu deva Latvijas igauņa Contras jaunākajā grāmatā, zemgaļu un žemaišu kopīgās cīņu takas lietuviešu vēsturnieka acīm. Protams, jauni detektīvdrebuļinātāji, mīlestības liegie aijātāji, caururbjoša psiholoģija, taustāmas zinātnes un vēderā liekamas pamācības. Labas grāmatas atradīs arī vecāki gan lai lasītu kopā ar bērniem, gan rastu padomus audzināšanā. Latvijas dzimšanas dienas mēnesī esam saņēmuši dāvanu - "Grāmatu iepirkuma programmas publiskajām bibliotēkām 2022" grāmatas. Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 17.11.2022.

Lasīt tālāk

Noslēgusies akcija "Izaicini sevi - noadi zeķu pāri ukraiņu karavīram!"

Kopā ar apmeklētājiem divu nedēļu laikā esam uzadījuši vairāk nekā 50 zeķu pāru! Krāsainas, raibas, rakstainas - tik daudz unikālu un skaistu zeķu un dažām klāt pat pievienotas kartītes ar laba vēlējumiem latviešu un ukraiņu valodā! Starp bibliotekāriem čaklākā adītāja bija mūsu kolēģe Dace, kas šajā laikā iespēja uzadīt 5 zeķu pārus. Zeķes tagad kopā ar Jelgavas pilsētas dāvināto auto, sadarbībā ar Ukraiņu biedrību, ceļos uz Ukrainu. Tie, kas iesāka adīt, bet neiespēja pabeigt savu zeķu pāri, droši aicinām neapstāties, jo plānojam iniciatīvu turpināt.

Pārlielupes bibliotēkā Bruno Baha zīmēto karikatūru un šaržu izstāde

Pārlielupes bibliotēkā (Loka maģistrālē 17) līdz pat decembra beigām skatāma Bruno Baha zīmēto karikatūru un šaržu izstāde “Cilvēki un viņu skaistums”.

Grāmatu izstādes novembrī

Novembrī svinēsim rakstnieku jubilejas, uzzināsim par spožākajām personībām pasaules vēsturē un apbēdīšanas tradīcijām no dziļas senatnes līdz mūsdienām.

Lasīt tālāk

Seniori tiek aicināti piedalīties aptaujā par kiberdrošību, elektroniskā paraksta lietošanu un citiem jautājumiem

SK ID Solutions kopā ar Latvijas Senioru kopienu apvienību (LSKA) veic pētījumu, lai noskaidrotu, kādas ir Latvijas senioru vispārīgās zināšanas par elektronisko parakstu, kādiem nolūkiem tas visbiežāk tiek lietots, kā arī, kāda ir senioru izpratne par kiberdrošības jautājumiem. Lūdzam seniorus aizpildīt aptauju līdz 2022. gada 9. novembrim.