Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Sērsnu mēneša jaunumi (marts, 2023)

Klāt ir marts, kad laiks sāk mainīties un pamazām jūtama pavasara elpa. Ziema gan negrib no savām pozīcijām atkāpties, tomēr pirmie sniegpulkstenīši un putnu čalas rītos liecina, ka daba jau mostas. Nepacietīgi gaidot pavasari, esam sagaidījuši arī kārtējo jaunumu dienu bibliotēkā. Šoreiz liekam galdā bagātīgu latviešu autoru grāmatu klāstu. Iepriecinās D. Judinas, G. Freimanes, Z. Nuts, I. Dimantes, A. Auziņa, D. Rukšānes, D. Šulces, J. Egles un citu pazīstamu vai varbūt iepazīstamu rakstnieku un dzejnieku radītais. Aizraujošu lasāmvielu atradīs aizrobežu autoru fani, kā arī tie, kurus interesē nozaru literatūra. Kā jau parasti, plašs piedāvājums jaunajiem lasītājiem – krāsainas, cietlapu, lielajā drukā, lasāmas pašiem vai kopā ar vecākiem. Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 16.03.2023

Lasīt tālāk

Bibliotēkā autoru kolektīva gleznu izstāde “Vox Femina” – “Sievietes balss”

No 1. līdz 31. martam Jelgavas Pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā, Akadēmijas iela 26, skatāma autoru kolektīva gleznu izstāde “Vox Femina” – “Sievietes balss”.

Lasīt tālāk

Izsludināta pieteikšanās Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībām Jelgavas reģionā

Kopš 2017. /2018. mācību gada Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām 30 reģionos, tostarp Jelgavas reģionā, visā Latvijā rīko Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības.

Lasīt tālāk

Grāmatu izstādes martā

Martā atzīmēsim rakstnieku jubilejas, mācīsimies dzīvot "zaļāk", apgūsim noderīgas zināšanas finansēs un pētīsim citas interesantas tēmas bibliotēku grāmatu izstādēs.

Lasīt tālāk

Bibliotēka piedāvā nodarbības ukraiņu skolēniem

Jelgavas Pilsētas bibliotēkas plašais bibliotekāro stundu klāsts ir papildināts ar mūsdienu apstākļiem aktuālu nodarbību “Bibliotēkas pakalpojumi – atbalsts ukraiņu skolēniem”. Nodarbībās varēs iegūt informāciju par bibliotēkas pakalpojumiem, kā arī atklāt ar Krišjāņa Barona zāli saistītos stāstus un parādīt skolēniem bibliotēkas izstādes.

Lasīt tālāk

Digitālā kolekcija “Industriālais mantojums” piedāvā izzināt Latvijas rūpniecības vēsturi cauri gadsimtiem

Latvijas Nacionālās Digitālās bibliotēkas saturs papildināts ar kolekciju “Industriālais mantojums”.

Lasīt tālāk

Spiestuve Driksas krastā. Latviešu grāmatas piecsimtgadi tuvinot

Pirms 375 gadiem dzimis Kurzemes hercoga grāmatu iespiedējs Georgs Kristāns Radeckis (vāc. Georg Christian Radetzky). Gandrīz 40 gadus Radeckis bija Kurzemes hercoga grāmatu iespiedējs Jelgavā. Spiestuve atradās Lielupes attekas Driksas krastā, ko dažkārt dēvēja par tiesas namu (Gerichtstube).

Lasīt tālāk

Bibliotēkā viesosies leģendārās latviešu rokgrupas “Līvi” dibinātājs Juris Pavītols

12. martā plkst. 14 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas (Akadēmijas iela 26) Krišjāņa Barona zālē viesosies mūziķis un pedagogs, grupas “Līvi” dibinātājs, un grupas “Saime” vadītājs Juris Pavītols, lai prezentētu apgāda “Jumava” klajā laisto grāmatu “Liecinieka spoguļportrets” un sniegtu plates “Līvi – sākums” akustisko koncertu.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkas 2022. gadā

Jelgavas Pilsētas bibliotēku, Miezītes bibliotēku, Pārlielupes bibliotēku un bērnu un jauniešu bibliotēku "Zinītis" iedzīvotāji pagājušajā gadā apmeklējuši 88 681 reizi, un kopējais apmeklējumu skaits, salīdzinot ar 2021. gadu, ir palielinājies par 14 604 reizēm. Par 2020 cilvēkiem aizvadītajā gadā pieaudzis arī bibliotēkās reģistrēto lasītāju skaits, sasniedzot 11 109 lasītājus, no kuriem 5556 ir vecumā līdz 18 gadiem. 2022. gadā visvairāk jaunu lasītāju reģistrēti "Zinītī" (1329) un Miezītes bibliotēkā, kurā pērn lasītāju skaits audzis par 1006 cilvēkiem.

Lasīt tālāk

Novadnieki dzimtās valodas sardzē

21. februārī visā pasaulē tiek svinēta Starptautiskā dzimtās valodas diena. Tā ir nepārspējama bauda – saplūst ar savas valodas runātājiem vienā asinsritē. No pusvārda tu zini, ka bēdu liek zem akmens, kā iet caur sidraba birzi, kāpēc dziesmai šodien liela diena, jo “tie ir vārdi no manas tautas”, neviens manā vietā tos nerunās. Daudzināsim savus novadniekus, kas stiprinājuši mūsu valodu.

Lasīt tālāk