Tukuma muzeja ceļojošā izstāde “Ak, svētā Lestene!”

No 2019. gada 16. janvāra līdz 28. februārim Jelgavas pilsētas bibliotēkā skatāma Tukuma muzeja ceļojošā izstāde “Ak, svētā Lestene!”. Izstādes „Ak, svētā Lestene!” kodolu veido Lestenes baznīcas iekārtas liktenis un cilvēki notikumos ap to.

3TD e-grāmatu bibliotēkā literatūra latviešu valodā lasāma bez maksas

No 2019. gada 6. janvāra Kultūras informācijas sistēmu centrs un SIA „Tieto Latvija” sadarbībā ar apgādu „Zvaigzne ABC” pašvaldību publisko bibliotēku lasītājiem visā Latvijā piedāvā jaunu pakalpojumu, nodrošinot iespēju tīmekļa vietnē www.3td.lv bez maksas lasīt latviešu autoru e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

Lasīt tālāk

Nacionālā enciklopēdija tiešsaistē – sāksim jaunu gadu ar uzticamu un vispusīgu informāciju latviešu valodā!

Aicinām ikvienu bibliotēkas lasītāju un draugu sākt jauno, Latvijas nākamās simtgades pirmo gadu ar drošu un uzticamu informāciju latviešu valodā – Nacionālo encikopēdiju! 2018. gada izskaņā tika atvērta Nacionālās enciklopēdijas elektroniskā vietne, plašs augstas ticamības bezmaksas informācijas resurss latviešu valodā. Nacionālo enciklopēdiju internetā var izmantot ikviens bez lietotāja reģistrācijas.

Lasīt tālāk

Svētkos izmaiņas pilsētas bibliotēku darba laikā

Ziemassvētku un Jaunā gada svētku laikā pilsētas bibliotēkās mainīts darba laiks. 22. decembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka būs slēgta, savukārt tās filiāles – Pārlielupes bibliotēka, Miezītes bibliotēka un bērnu bibliotēka „Zinītis” strādās no 10.00 līdz 15.00. 23. decembrī, pirmssvētku dienā, Jelgavas pilsētas bibliotēka strādās no 10.00 līdz 15.00, bet filiāles būs slēgtas. Ziemassvētkos, no 24. decembra līdz 26. decembrim, visas Jelgavas pilsētas bibliotēkas būs slēgtas.

Metodiskā diena Jelgavas pilsētas bibliotēkās

19. decembrī Jelgavas pilsētas bibliotēkās metodiskā diena. Jelgavas pilsētas bibliotēka strādās no 14.00 līdz 19.00, savukārt filiāles no 14.00 līdz 18.00. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Lasīt tālāk

Digitalizēts laikraksts “Darba Uzvara”

Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas Periodikas kolekcijā www.periodika.lv iekļauts Jelgavas laikraksts “Darba Uzvara” (1962-1981). Digitalizēti arī visi laikraksta “Zemgales Komunists” numuri (1940-1962). Padomju laikā Latvijā izdotā reģionālā prese digitalizēta ERAF projekta "Kultūras mantojuma satura digitalizācija" ietvaros. Atgādinam, ka daudzu rakstu pilntekstus iespējams lasīt tikai bibliotēkās autortiesību ierobežojumu dēļ.

Lasīt tālāk

AICINĀM UZ TIKŠANOS AR AKTRISI INDRU ROGU PASĀKUMU CIKLĀ "ES NĀKU NO JELGAVAS"

Jelgavas pilsētas bibliotēku atbalsta biedrība “Libro” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas bibliotēku, godinot Latvijas simtgadi un aktualizējot piederību savai dzimtajai pilsētai, organizē pasākumu ciklu “Es nāku no Jelgavas” – tikšanās ar ievērojamiem cilvēkiem, kuru personības tapšanā un izaugsmē Jelgavai ir bijusi būtiska loma. Sarunu cikla noslēdzošā tikšanās notiks 9. decembrī plkst. 14.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē ar aktrisi un režisori Indru Rogu.

Uzmanību!

3. decembrī, sakarā ar elektroenerģijas pārtraukumu, Jelgavas pilsētas bibliotēka būs atvērta no 12.00!

Simts sirdspuksti Latvijai

2018. gada 24. novembrī plkst.14:00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks dzejnieces Anitas Ķēķes dzejoļu krājuma "Simts sirdspuksti Latvijai" atvēršanas svētki. Dzejoļu krājums veltīts Latvijai dzimšanas dienā! Tajā publicēti 100 dzejoļi veltīti Latvijai. Pasākumu bagātinās dzejnieces A.Ķēķes dzejas lasījumi un muzikāli priekšnesumi. Ikviens interesents aicināts uz pasākumu!

SVĒTKOS – IZMAIŅAS PILSĒTAS BIBLIOTĒKU DARBA LAIKĀ

Valsts svētku laikā izmaiņas Jelgavas pilsētas bibliotēku darba laikos. Pirmssvētku dienā, 17. novembrī, Jelgavas pilsētas bibliotēka būs slēgta, savukārt filiāles – bērnu bibliotēka „Zinītis”, Miezītes bibliotēka un Pārlielupes bibliotēka strādās no 10 līdz 15. Valsts svētkos, 18. novembrī, un 19. novembrī visas Jelgavas pilsētas bibliotēkas būs slēgtas. Uz tikšanos atkal 20. novembrī! Priecīgus svētkus!