Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Tehnikas un inovāciju festivāls "Mehatrons 2023"

Ar daudzveidīgu programmu 9. septembrī Pasta salā norisināsies tradicionālais tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons 2023”, kura ietvaros ikviens interesents varēs piedalīties bezmaksas izzinošās aktivitātēs. Jelgavas pilsētas bibliotēkas aicina tikties pie bibliotēkas telts, lai asinātu prātu piedaloties viktorīnā, veidojot LEGO robotu bibliotekāru, atrodot saistošu lasāmvielu grāmatu plauktā "Lasītājs dāvina lasītājam!".

Lasīt tālāk

Bērnu bibliotēkā “Zinītis” – tikšanās ar rakstnieku Dzintaru Tilaku

12. septembrī plkst. 12.00 Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” (Zemgales prospekts 7) Svinību zālē uz tikšanos gaidīs rakstnieks, žurnālists Dzintars Tilaks.

Lasīt tālāk

Tautasdziesmu sadziedāšanās aplis ar Māru un Ilzi

12. septembrī pulksten 17.30 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks tautasdziesmu sadziedāšanās vakars kopā ar Māru Kūriņu! Aicināti ir visi – dziedātpratēji, dziedātnepratēji, rūcēji, dūcēji un ikviens, kam patīk tautasdziesmas un labi pavadīts laiks! Nāc un stiprini sevi caur dziesmu!

Lasīt tālāk

Dejas ir labas, tik ne “šīberi”

1. septembris Jelgavā pirms 100 gadiem pienāca ar gluži citu rosību nekā patlaban, jo galvenā ziņa visos laikrakstos bija par tautas nobalsošanu, tomēr sprieda arī par skolu jautājumiem, vismaz Jelgavā. Piedāvājam dažas skices no tiem laikiem mūsu pilsētā, novadā un valstī. Ziņas smēlāmies Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekcijā Periodika.lv

Lasīt tālāk

Pilsētas bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieku Andri Kalnozolu

10. septembrī plkst. 12.00 aicinām uz Jelgavas Pilsētas bibliotēku (Akadēmijas iela 26), lai tiktos ar romāna “Kalendārs man sauc” autoru, aktieri, dramaturgu un režisoru Andri Kalnozolu. Šī ir pirmā tikšanās sarunu ciklā “Rakstītā vārda pēdās”.

Lasīt tālāk

Bibliotēka “Zinītis” piedāvā grāmatu un dokumentu apvākošanu

Jaunais mācību gads jau tepat aiz stūra! Lai palīdzētu skolēniem saglabāt mācību grāmatas tīras un kārtīgas visa mācību gada ietvaros, bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” (Zemgales prospekts 7) piedāvā jaunu pakalpojumu – grāmatu un dokumentu apvākošanu.

Lasīt tālāk

Aizmāršīgo lasītāju diena pilsētas bibliotēkās

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs katra mēneša pēdējā ceturtdienā ir iespēja nodot bibliotēkas iespieddarbus, nemaksājot kavējuma naudu. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās ir iespējams aizvietot ar līdzvērtīgām. Augustā Aizmāršīgo lasītāju diena Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un visās filiālēs – bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”, Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā – būs ceturtdien, 31. augustā.

Lasīt tālāk

Pilsētas bibliotēkas pāriet uz ziemas darba laiku

No 1. septembra līdz 31. maijam Jelgavas Pilsētas bibliotēka un tās filiāles – bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis”, Pārlielupes bibliotēka un Miezītes bibliotēka – strādās pēc ziemas darba laika.

Lasīt tālāk

Senās Jelgavas iemūžinātāji

Šomēnes atzīmējam apaļus gadskaitļus diviem Jelgavai nozīmīgiem vīriem. Pateicoties viņu skrupulozajam darbam, varam fotošopēt savu pilsētu tādu, kāda tā bija pirms postījumiem.

Lasīt tālāk

25. augustā bibliotēkās Spodrības diena

25. augustā Jelgavas pilsētas bibliotēkās – Spodrības diena – tādēļ apmeklētājiem tās būs slēgtas. Gaidīsim jūs atkal pirmdien Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un bērnu bibliotēkā "Zinītis", sestdien filiālēs – bibliotēkā "Pārlielupe" un Miezītes bibliotēkā.

Lasīt tālāk