Krustvārdu mīkla par Jelgavu

Mūsu zinātkārajiem lasītājiem bibliotekāre Inga ir sastādījusi krustvārdu mīklu, kurā varēsiet pārbaudīt savas zināšanas par Jelgavu. Asiniet savu prātu, domājiet, izziniet, pārbaudiet savas zināšanas.

Lasīt tālāk

Latvijas Republikas Kultūras ministrija atzinīgi novērtē Jelgavas pilsētas bibliotēkas darbu

Šogad Jelgavas pilsētas bibliotēka svin savu simtgadi. 1920. gada 10. jūnijā Jelgavā tika atvērta pirmā pašvaldības dibinātā un uzturētā bibliotēka – Jelgavas pilsētas bibliotēka. Pieminot šo nozīmīgo jubileju un aktualizējot bibliotēku lomu vietējās kopienas dzīvē, Latvijas Republikas Kultūras ministrija ir pasniegusi Atzinības un Pateicības rakstus šādiem mūsu bibliotēkas 12 darbiniekiem un atbalstītājiem par būtisku ieguldījumu kultūras jomā.

Jelgavas skolēnu dažādās pasakas

Jelgavas Izglītības pārvade regulāri organizē skolēnu literāro darbu konkursus, labākie darbi tiek iekļauti grāmatās. Tā ir iznākuši septiņi skolēnu dzejas krājumi, savukārt grāmata “Dažādās pasakas” ir otrais pasaku krājums.

Ziemassvētku jaunumi bibliotēkā

Kaut arī bibliotēkas durvis ciet jau labu laiku, jaunas grāmatas un jauni grāmatu eksemplāri patīkamākai lasīšanai joprojām ienākas. Tieši tagad ir īstais laiks, lai rūpīgi iepazītos ar garumgarajiem lasāmo grāmatu sarakstiem, izstudētu anotācijas, pārlasītu atsauksmes un ieliktu izlasāmo grāmatu listē sev tīkamo. Ar nepacietību gaidām Jauno gadu un laiku, kad grāmatas varēs atkal iekļauties lasītāju dedzīgajās plaukstās un lappuses sniegt prātam un iztēlei neaizmirstamus piedzīvojumus. Lasiet, meklējiet un izvēlieties!

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ielūkoties papildinātā virtuālajā izstādē “Jelgavas izdevēji. Jāņa Vilka kolekcija”

Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītavā Akadēmijas ielā 26 no šī gada 14. decembra līdz 2021. gada 14. janvārim ir aplūkojama izstāde ”Jelgavas izdevēji. Jāņa Vilka kolekcija”, trešā, noslēdzošā daļa. Tajā skatāmi Johana Frīdriha Šablovska, Eduarda Zīslaka, Ādolfa Reinberga, Jēkaba Draviņa-Dravnieka un Luda Neimaņa Jelgavā izdoti iespieddarbi. Sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī aicinām ielūkoties šīs izstādes virtuālajā versijā, gūstot nelielu vēsturisku ieskatu Jelgavas izdevējdarbības daudzveidībā.

Lasīt tālāk

Publicēts Novadnieku kalendārs 2021. gadam, un atjaunota piekļuve Novadnieku datubāzei

Jelgavas pilsētas bibliotēka savā tīmekļvietnē publicējusi Novadnieku kalendāru 2021. gadam. Kalendārā iekļauti Jelgavas un Jelgavas apkārtnes novadu ievērojami cilvēki, kuriem 2021. gadā aprit apaļas jubilejas.

Lasīt tālāk

Ārlietu ministrija izsludina Latvijas starptautiskās atzīšanas "de iure" simtgadei veltītu konkursu jauniešiem

2021. gada 26. janvārī atzīmēsim Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure simtgadi. Tieši pirms 100 gadiem Latvijas diplomātiem izdevās panākt Antantes Augstākās padomes lēmumu par Latvijas atzīšanu de iure, tādējādi Latvijai kļūstot par starptautiski atzītu valsti. Starpkaru periodā 26. janvāris Latvijā bija brīvdiena un svētku diena, ko plaši atzīmēja gan ģimenēs, gan sabiedrībā. Ārlietu ministrija ceļā uz Latvijas starptautiskās atzīšanas simtgadi aicina jauniešus vecumā no 16 līdz 25 gadiem piedalīties video konkursā.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina piedalīties aptaujā par bibliotēkas darbu

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina pilsētas iedzīvotājus izteikt savu viedokli par bibliotēkas darbu, nozīmi un nepieciešamajiem uzlabojumiem, piedaloties aptaujā. Īpaši aicinām aizpildīt anketu arī tos, kas ikdienā bibliotēku neapmeklē.

Lasīt tālāk

"Vai redzi? Bibliotēka!" Aicinām aplūkot mākslas studijas "Mansards" audzēkņu darbus.

Jelgavas pilsētas bibliotēkā varēs aplūkot mākslas studijas “Mansards” audzēkņu darbu izstādi “Vai redzi? Bibliotēka!”

Lasīt tālāk

Jelgavā norisināsies pirmais “ZENIT stāstu” vakars

Ceturtdien, 26.11 plkst. 16.00 norisināsies pirmais projekta ZENIT stāsti tiešsaistes stāstu vakars “Tas notika Jelgavā”.