EBSCO e-grāmatu atvērtās piekļuves monogrāfiju kolekcija

Jelgavas pilsētas bibliotēka no 2021. gada augusta saviem lietotājiem piedāvā pieeju EBSCO atvērtās piekļuves monogrāfiju kolekcijai.

Grāmatizdevējam Ernstam Arnoldam Plātesam 200

Jelgava izsenis var lepoties ar grāmatizdevēju tradīcijām un dažādiem grāmatizdošanas pirmdatumiem. 13. augustā 200 gadu jubileja Jelgavā dzimušajam un amatu apguvušajam grāmatizdevējam Ernstam Arnoldam Plātesam.

Augusta bagātības 2

Kalendārs jau vēsta, ka pienācis augusta vidus, laukos tiek vākta rudens raža. Jauno grāmatu ražu savu lasītāju vērtējumam piedāvā arī bibliotēkas. Kā jau ierasts, interesantu lasāmvielu varēs atrast jebkurš. Latviešu literatūras cienītājiem Baibas Zīles, Dzintras Žuravskas, Dzintara Tilaka jaunākie darbi, pipariņu ikdienas rutīnā piemetīs Džeimsa Patersona un Mišelas Ričmondas asa sižeta romāni. Ieskatīsimies Dzidras Ritenbergas dzīvē, gremdēsimies populārās mūzikas aizkulisēs un izstaigāsim smilšu skulptūru svētku vēstures takas. Un kur tad vēl interesantās grāmatiņas bērniem un dzeja literatūras gardēžiem! Grāmatas pieejamas rezervēšanai no 19.08.2021.

Lasīt tālāk

Vadlīnijas epidemioloģiskās drošības noteikumu ievērošanai apmeklējuma laikā

Šodien, 3. jūnijā, ar prieku savas durvis veram individuālam lasītavas un informācijas centru apmeklējumam Jelgavas pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs Miezītes bibliotēkā, Pārlielupes bibliotēkā un bērnu un jauniešu bibliotēkā "Zinītis".

Augusta bagātības

Karstuma vilnis norimis, tagad varam drusku atelpot. Nedaudz padarboties pa virtuvi, nedaudz pa dārzu, bet vakaros, ieklausoties vēja un lietus lāšu mūzikā, paņemt kādu interesantu grāmatu. Augusta piedāvājumā ir gan bestselleri, nu jau uz mākoņmaliņas sēdošās Lūsindas Railijas "Mīlestības vēstule", Kārenas Vaitas jaunākais romāns, kaudzīte ziemeļnieku detektīvu, Māra Bērziņa autobiogrāfiskais darbs par tik pretrunīgi vērtēto Vili Lāci un daudz kā cita. Ja ir vēlme palasīt angliski, krieviski vai paskatīties kādu filmu, vajag tikai izvēlēties un par garlaicību nevarēs sūdzēties.

Grāmatu izstādes augustā

Klāt augusts. Vēl jau vasara, siltajos vakaros varam paspēt palasīt labu detektīvromānu vai klasiku, pagatavot vasarīgu maltīti pēc pavārgrāmatā atrastas receptes, izmantojot šīs vasaras medu un sameklēt kādu neredzētu augu savai palodzei.

Spodrības diena 30. jūlijā

Piektdien, 30. jūlijā – SPODRĪBAS DIENA. Jelgavas bibliotēka un tās filiāles lasītājiem būs slēgtas. Atgādinām, ka grāmatas un žurnālus var nodot grāmatu nodošanas kastē, kas atrodas ārpus ēkas Akadēmijas ielā 26 un ir pieejama jebkurā diennakts laikā.

Lasīt tālāk

Bērnu un jauniešu grāmatu manuskriptu konkurss

Izdevniecība "Latvijas Mediji" izsludina bērnu un jauniešu grāmatu manuskriptu konkursu. Tā ietvaros gaidīti gan pieredzējušu, gan iepriekš neizdotu autoru darbi, kā arī grāmatu ilustrācijas visdažādākajos žanros. Veidosim un papildināsim, iespējams, nozīmīgāko – bērnu un jauniešu – grāmatu sektoru kopā!

Lasīt tālāk

Grāmatu lasīšanas maratons "Grāmatons" ir sācies!

Lasi, izpildi radošos uzdevumus un laimē vērtīgas balvas! Izdevniecība “Latvijas Mediji” aicina bērnus un jauniešus vecumā no 3 līdz 17 gadiem, kā arī viņu vecākus un citus ģimenes locekļus, ģimenes draugus iesaistīties grāmatu lasīšanas maratonā “Grāmatons”, izaicinājuma ietvaros lasot grāmatas latviešu valodā un pildot radošus uzdevumus.

Lasīt tālāk

IN MEMORIAM. JĀNIS VILKS (1938.21.11.–2021.04.07.)

2021. gada 4. jūlijs atnesa skumju ziņu – mūžībā aizgājis grāmatu kolekcionārs, bibliotēkas draugs, Jelgavas apbalvojuma "Goda raksts" par mūža ieguldījumu Latvijas un Jelgavas kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā saņēmējs, savas zemes patriots Jānis Vilks.