Jaunumi

Foto un video materiāli par Jelgavu Latvijas Nacionālā arhīva digitālajā krātuvē “Redzi, dzirdi Latviju!”

Nu jau apritējuši vairāk nekā četri gadi, kopš Latvijas Nacionālā arhīva struktūrvienība Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs piedāvā tīmekļvietni www.redzidzirdilatviju.lv. Šo gadu laikā ir audzis ne tikai pieejamās informācijas klāsts, kas sākumā bija tikai arhīva glabātās kinohronikas un dokumentālie filmējumi, bet arī uzlabotas informācijas meklēšanas funkcijas.

19. marts – Starptautiskā klientu diena

Mīļie lasītāji! Mūsu telpas būtu tukšas, grāmatas skumjas un mēs paši pavisam klusi, ja nebūtu jūs! Jūs esat mūsu prieks strādāt, attīstīties un augt kopā, iemesls, kādēļ aktīvi darbojamies, piepildām grāmatu plauktus, mācāmies paši un apmācām citus, radām un rādām. Jelgavas pilsētas bibliotēka visu kolēģu vārdā saka paldies, ka esat ar mums, un sveic 19. martā – Starptautiskajā klientu dienā!

Digitālā nedēļa

Jelgavas pilsētas bibliotēka piedāvā! Lai uzsvērtu, cik svarīgas ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir digitālās prasmes, rosinātu tās pilnveidot un aicinātu izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus gan darbā, gan ikdienā, no 22. līdz 26. martam norisināsies ikgadējā “Digitālā nedēļa 2021”, kura šogad tiek rīkota tiešsaistē.

Lasīt tālāk

Jaunās grāmatas, strazdu dziesmu sasvilptas

Kad pie durvīm skaļi klauvē pavasaris, daba mostas un saulīte silda arvien biežāk, pie mums, strazdu dziesmu sasvilptas, ieradušās jaunas grāmatas. Marta jaunumu sarakstā atradīsiet pašmāju un ārzemju autoru romānus, padomus veselīga dzīvesveida uzsākšanai un mierīgas dzīves noslēpumus, dzejas krājumus, medicīnas un metodiskās grāmatas un vēl daudz ko citu. Jauno grāmatu rezervācija no 18.03.2021. Aizraujošu un prieka pilnu lasīšanu!

Jaunākie izdevumi par Jelgavas novadniekiem

Biogrāfiju un memuārliteratūras lasītājiem pēdējais pusgads ir kā ilgi gaidīti svētki! Ik mēnesi bibliotēka saņēmusi kādu apjomīgu monogrāfiju par Jelgavā vai novadā dzimušu vai dzīvojošu personību. Kā cilvēki, tā arī grāmatas ir dažādas: gan gaišas, atklātas un pozitīvas, gan drūmu notikumu un skumju pārdomu raisošas. Un tomēr, liels prieks, ka grāmatu un stāstu ir tik daudz! Kad vēl, ja ne tagad pakavēties mājās ar grāmatu rokās un gaidīt silto pavasari?

Ierosmei, atgādnei, sapratnei

Lai mestu pie malas latvisko biklumu un malā stāvēšanu, lai ieraudzītu pērles savā pūrā un celtu tās gaismā, piedāvājam mini uzvedinātājus sociālajos tīklos par rakstniekiem jubilāriem ar mirkļbirku #rakstniekijubilāri un izciliem cilvēkiem, kuru darbi veicinājuši mūsu tautas un valsts izaugsmi un pašapziņu, ar mirkļbirku #Latvijasdižļaudis.

Irbes izlase martā

Par cikla simbolu apzināti izvēlēts gada putns laukirbe, kura bieži sastopama arī tuvējā apkārtnē, turklāt 20. martā Irbe atzīmēs savu vārda dienu. Laukirbe ir izteikta nometniece, kas paliek ziemot Latvijā. Lido nelabprāt, bēg skrienot, bet iztraucēta var pacelties spārnos un uzspurgt gaisā ar troksni. Kaķis ir viens no laukirbes ienaidniekiem, bet ienaidnieks jāiepazīst. Otrā “Irbes izlase” uzmanību velta cilvēka līdzgaitniekiem un ģimenes mīluļiem kaķiem.

Lasīt tālāk

Klausies mūsu plašo audiogrāmatu krājumu

Vai zināji, ka Jelgavas pilsētas bibliotēkā pieejams daudzveidīgs klausāmgrāmatu krājums? Piedāvājam plašu kolekciju gan lieliem, gan maziem klausītājiem, kā arī sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Jelgavas filiāli iecienītu ieskaņoto latviešu un ārzemju daiļliteratūru.

Lasīt tālāk

Europeana – brīvpieejas resursi par Jelgavu un Latviju!

Jelgavas pilsētas bibliotēka uzsākusi jaunu rubriku par Jelgavas un apkārtnes ievērojamām personām, zināmiem un mazākzināmiem notikumiem, aizraujošiem faktiem un jaunumiem Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada novadpētniecības jomā. Šonedēļ rubrikā lasi par Europeana – brīvpieejas resursi par Jelgavu un Latviju!

Lasīt tālāk

„Ja esi latvietis, vērts dzīvot Dzimtenei”

Grāmatas „Vērts dzīvot Latvijai” autors Alberts Reihenbahs ir Jelgavas novadnieks, Zaļenieku pagasta Ūziņu iedzīvotājs. 2020.gada 19.janvārī viņš nosvinēja simto dzimšanas dienu. Dažas dienas pirms jubilejas nāca klajā Alberta grāmata, kas tapusi sākumā kā pieraksts atmiņu kladēs. Tas ir vēstījums par Sibīrijas izsūtījumā pavadītiem 17 gadiem.