"Kļūdies tā, lai citiem prieks"

Kuram gan nav gadījies piedzīvot amizantas situācijas, tā liekot pasmaidīt par dzīvi un kļūmīgiem mirkļiem. Tos, kam humors raisa pozitīvas emocijas, AUGUSTA MĒNESĪ, Pārlielupes bibliotēkā, esiet laipni aicināti apskatīt Latviešu valodas aģentūras piedāvāto izstādi „Kļūdies tā, lai citiem prieks”. Fotogrāfiju un stāstu konkursa rezultātā tapusi izstāde, kur konkursa dalībnieki saskatījuši apkārtējā vidē esošās valodas zīmes, kas piesaista uzmanību ar neparastu iztēli, vārdu spēlēm, asociācijām, liek pasmaidīt un priecāties par valodas tēlainību, zīmju autoru jaušu vai nejaušu radošumu. IENĀC, APSKATIES UN GŪSTI POZITĪVAS EMOCIJAS!

Brīvlaiks bibliotēkā

Jelgavas pilsētas bibliotēka vasaras brīvlaikā (jūnijā, jūlijā un augustā) aicina bērnus no 8 līdz 12 gadu vecumam piedalīties brīvlaika aktivitātēs "Vasarraibumiņi", kas notiks katru trešdienu pulksten 12.00-15.00 Akadēmijas ielā 26. Kopā orientēsimies bibliotēkā, piedalīsimies radošajās darbnīcās, spēlēsim spēles un asināsim prātu viktorīnās. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni - 63046587. Tiekamies bibliotēkā!

Filma “Jelgava 94” gaidāma jau rudenī

Jāņa Joņeva romāna ekranizācijas pirmizrāde gaidāma 18. septembrī. Spēlfilmas epizodes aizvadītajā vasarā tika filmētas Jelgavā, arī pie Jelgavas pilsētas bibliotēkas.

Devītais. Laika un Patiesības sargs

4. jūlijā pulksten 18.00 izdevniecība Latvijas Mediji aicina uz Daces Judinas un Artura Nīmaņa romāna “Devītais” atvēršanas svētkiem – radošo autorvakaru Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lielajā zālē (Jelgavā, Akadēmijas ielā 26). Romāns “Devītais” aizsāk jaunu sēriju Laika stāsti – par Laiku, Varu, Cilvēkiem un Likteņiem.

Ziedu kompozīciju izstāde bibliotēkā

Līdz nedēļas beigām Jelgavas pilsētas bibliotēkas 2. stāvā par godu vasaras saulgriežiem var aplūkot SIA "Dārzs" un bibliotēkas darbinieku veidoto ziedu kompozīciju izstādi "Mēs esam kā ziedi, kas plaukst un vīst. Mēs esam kā ziedi -, Plaukstoši, kad laimes lutināti"! Ienāc, aplūko un gūsti labas sajūtas!

Vainagu stāsti Vilcē

21. jūnijā, plkst. 16:00, Vilcē, Skolas ielā 8 (pie bibliotēkas) VAINAGU STĀSTI. Jāņu zāļu bizes darināšana. Vainagu un kroņu vīšana. Vainagu stāsti (stāstījums par Jāņu zāļu nozīmi un pielietojumu). Izstāde Vilces bibliotēkā “Sasien vasaru buntītē”. Līgo noskaņai Saulgriežu cienasts. Pasākumu vadīs amatniece Zanda Kursīte. Aicinām ņemt līdzi savas iecienītākās Jāņu zāles. Organizē aktivitāšu centrs “Vilce” sadarbībā ar Vilces bibliotēku. Laipni aicināts ikviens interesents! Uzziņas pa tālruni: 28337039 vai 29191281.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēka ieguvusi projekta finansējumu Nordplus Pieaugušo izglītības programmā

Ziemeļvalstu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas Nordplus projektu konkursā Jelgavas pilsētas bibliotēka saņēmusi finansējumu projekta “Pieaugušo informācijpratības veicināšana – Islandes bibliotēku pieredze” (Promotion of Adult Information Literacy – Iceland libraries experience) īstenošanai. Projekta ietvaros bibliotēkas pārstāvji dosies mobilitātes braucienā uz Islandes publiskajām bibliotēkām.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkās aicina darbā bibliotekārus

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina darbā bibliotekāru Informācijas nodaļā un Jelgavas pilsētas bibliotēkas Miezītes filiālbibliotēka aicina darbā bibliotekāru. Par prasībām pretendentiem uzzini, lasot tālāk.

Lasīt tālāk

Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija aicina – lasi un vērtē!

Jau deviņpadsmito gadu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina bērnus, jauniešus un viņu vecākus piedalīties aizraujošā projektā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Žūrijas grāmatu sarakstos iekļautas interesantas un daudzveidīgas grāmatas dažādām bērnu un jauniešu vecuma grupām: 5+, 9+, 11+, 15+, kā arī vecākiem un vecvecākiem.

Lasīt tālāk

Visai Latvijai ir ar ko lepoties! Ar Ūziņu bibliotēkas vadītāju Gunitu Kulmani!

Šogad balvu konkursa „Zemgales laiks Ziedonim” novadpētniecības nominācijā „Zemgales kedas” saņēmusi Jelgavas novada Zaļenieku pagasta Ūziņu bibliotēkas vadītāju Gunita Kulmane! Par nesavtīgu, iedvesmojošu darbu Ūziņu kultūrvides uzturēšanā un vietējās kopienas saliedēšanā.