Vasaras pilnbriedā jeb jūlija jaunumi

Ir vasaras vidus. Laika apstākļi tik mainīgi. Te krusa, pērkons, lietus līst aumaļām, te atkal saulīte parādās no mākoņiem un liek nomest jakas un slapjos lietussargus. Kad laika apstākļi piespiež mūs slēpties zem jumta, varbūt atrodas laiks palasīt kādu aizraujošu grāmatu? Jūlija jaunumos daudz kas interesants. Spāņu autora K. R. Safona grāmatu cikla "Aizmirsto grāmatu kapsētas" noslēdzošā daļa "Rēgu labirints", R. Šepetis aizraujošais romāns "Klusējošās strūklakas", vairāki aizrobežu autoru bestselleri, pašmāju raksnieku D. Dreikas, L. Dreižes, M. Krekles u.c. devums. Nav jau tikai daiļliteratūra vien, ko izvēlēties būs arī psiholoģijas, vēstures, politikas, valodniecības un citu nozaru literatūras cienītājiem. Interesenti varēs iepazīties ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības 2021. gada publisko pārskatu. Lasāmviela sagādāta arī jaunajiem lasītājiem. Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 21.07.2022.

Paradīzīgs vasaras jaukums Jelgavā pirms 150 gadiem

Šis “1872." gads ir ļoti ievērojams, pieminams un vērā liekams gads — viens gads tās Dieva svētības un žēlastības! Jau no pat Janwar mēneša tā ziema lēnīga bij, tad tie pavasaras mēneši agri jo agri parādījās un arī pastāvēja — caur caurim ņemot — silti.

“Zinītis” ielūdz uz Ģimenes dienu

16. jūlijā no plkst. 10 līdz 14 bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” Zemgales prospektā 7 laipni aicina ikvienu bibliotēkas apmeklētāju uz Ģimenes dienu!

Miezītes bibliotēkā Anda Legzdiņa darbu izstāde

No 5. jūlija Miezītes bibliotēkā (Dobeles šosejā 100A) skatāma māslinieka, ilggadēja bibliotēkas lasītāja - Anda Legzdiņa izstāde “Gleznainās paplātes”.

Lasīt tālāk

Veloskolas nodarbības bērniem no 10 gadiem bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”

BJB Zinītis informē, ka ir dažas brīvas vietas Veloskolas nodarbībām grupiņā no 18.07. līdz 22.07., plkst. 10-11 bibliotēkas Svinību zālē. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ bērnu dalība jāpiesaka pa tālruni 63029093.

Pirms 70 gadiem mūsu pilsētā tiek nolemts dibināt bērnu bibliotēku

Darbu bibliotēka uzsāk pilsētas kultūras namā divās pašaurās istabās.

Grāmatu izstādes jūlijā

Jūlijā svinēsim rakstnieku jubilejas, uzturēsim sevi labā formā ar sportošanu, lasīsim ogas un augļus savos dārzos un uzzināsim kas šovasar ir modē.

30. jūnijā bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis" apmeklētājiem slēgta

30. jūnijā Jelgavas bēnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” (Zemgales prospekts 7) apmeklētājiem slēgta. Notiks dekorēšanas darbi, lai sagatavotos bibliotēkas 70. dzimšanas dienas svinībām 1. jūlijā “Ienāc Alises brīnumzemē”. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Lasīt tālāk

Aizmāršīgo lasītāju dienas Jelgavas pilsētas bibliotēkās

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs katru mēnesi ir iespējams nodot bibliotēkas grāmatas, nemaksājot kavējuma naudu. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās ir iespējams aizvietot ar līdzvērtīgām. Šajā mēnesī Aizmāršīgo lasītāju diena Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un visās filiālēs - bērnu un jauniešu bibliotēkā "Zinītis", Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā - 30. jūnijā. Tiekamies bibliotēkā!

Lūstīgu līgošanu!

Lai līksma un skanīga gada garākā diena un īsākā nakts!