Aptauja bibliotēku lietotājiem

Lai uzlabotu bibliotēkas sistēmas darbību un sniegtu tās lasītājiem pēc iespējas kvalitatīvāku pakalpojumu, lūdzam Jūs atbildēt uz 7 jautājumiem. Aptaujas aizpildīšana neaizņems vairāk par 10 minūtēm.

Tikšanās ar autoru

26. martā pulksten 16.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks tikšanās ar autoru Oskaru Tarvidu un viņa grāmatas "Gastarbaitera dienasgrāmata" prezentācija. Laipni aicināts ikviens interesents!

Lietuvai 101

Līdz 31. martam Jelgavas pilsētas bibliotēkas izstāžu galerijā iespējams aplūkot lietuviešu mākslinieka Laimutis Šiurna izstādi "LIETUVAI 101", izstādes atklāšana 8. martā pulksten 16.00. Laipni aicināts ikviens interesents!

Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības

Jelgavas pilsētas bibliotēkas K.Barona zālē 1.martā plkst. 14:00 tiks atklāts „Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību” Jelgavas reģiona fināls. Sacensības visā Latvijā norit jau otro gadu. Jelgavas reģiona sacensībās no to pirmsākumiem piedalās 5. un 6. klašu skolēni no Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas, Kalnciema, Staļģenes , Aizupes, Ozolnieku, Vircavas un Jelgavas 4. vidusskolas, kā arī Jelgavas 4.sākumskolas un 2.pamatskolas. Šogad dalību sacensībās pieteikusi arī Jelgavas 6.vidusskola.

Lasīt tālāk

Bibliotēka aicina uz izstādes atklāšanu, priekšlasījumu un kinoseansu par Dziesmu svētkiem

Šā gada 7. martā plkst. 17.00 Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ikvienu interesentu uz Krišjāņa Barona zāli, kurā notiks ceļojošās izstādes „Latviešu dziesmu svētki ārpus Latvijas” atklāšana un Askolda Saulīša dokumentālās filmas „Dziesmuvara” (2018) seanss.

Jaunumu diena Pārlielupes bibliotēkā

27. februārī no pulksten 10-18 ikviens interesents Pārlielupes bibliotēkā aicināts apskatīt un rezervēt sev lasīšanai pēdējā mēneša laikā saņemtās grāmatas, CD un citus izdevumus, iepazīt plašo bibliotēkas krājumu, uzzināt vairāk par bibliotēku un tās daudzveidīgajiem pakalpojumiem.

Lasīt tālāk

Kā mācīt bērnam pašam risināt problēmas?

15.martā Jelgavas pilsētas bibliotēkas K.Barona zālē viesosies Uzvediba.lv komanda ar bezmaksas semināru "Kā mācīt bērnam pašam risināt problēmas?". Seminārs no plkst 17:30-19:30. Ikdienā bērni saskaras ar daudzām problēmām un izaicinājumiem (reizēm gan pieaugušie kļūdaini mēģina viņus pārliecināt, ka tās nemaz nav problēmas) , tomēr nepareizi risinātas problēmas nereti kļūst par uzvedības izaicinājumiem. Kā arī ir bērni, kuri risina problēmas tādos veidos, kas izraisa jaunas problēmas. Turklāt daudzi bērni prot lieliski uzvesties, bet viņi vienkārši nespēj novērtēt precīzi problēmas apjomu, un attiecīgi uz mazām ķibelēm reaģē eksplozīvi vai arī gluži otrādāk - nozīmīgās situācijās reaģē pārāk mierīgi.

Lasīt tālāk

Jauno grāmatu dienā – arī senaizmirsti jaunumi!

Katra mēneša pēdējā ceturtdienā pie mums jau tradicionāli ikviens ir laipni aicināts bibliotēkas lasītavā aplūkot un rezervēt lasīšanai, skatīšanai vai klausīšanai pašus svaigākos krājuma ieguvumus. Taču vēlamies atgādināt, ka šajā dienā īpaši atlasām arī mūsu Novadpētniecības un seno izdevumu krājuma jaunumus – tie ir gan bibliotēkai dāvināti, gan krājuma pārstrukturēšanas gaitā no tālākajiem krātuves plauktiem izcelti mazi un lieli atradumi. Tā piemēram, šomēnes īpaši iesakām uzkavēties pie mums un pārlapot 20. gadsimta 30. gados izdevniecībā „Literatūra” drukātos piecus īpaši krāšņos, ilustrācijām bagātos žurnālus „Daile”. Žurnāla lapaspusēs ieraudzīsiet to, kāda izskatās jelgavnieka gondola, varēsiet izlasīt, kas ir Sex Appeal un labais tonis. Savukārt Zemkopības Ministrijas 1939. gada izdevumā „Modrais piensaimnieks” caur ilustrācijām un dzejas rindām varēsiet iedvesmoties un apgūt piensaimniecības pamatprincipus.

Lasīt tālāk

Puķu un dārzeņu sēklu bibliotēka Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Daiļliteratūras abonementā, 1. stāvā, atvērta puķu un dārzeņu sēklu bibliotēka. Turpmāk varēs ieteikt citiem ne tikai interesantu, saistošu lasāmvielu, bet padalīties arī savā dārzā izaudzētu garšīgu dārzeņu vai skaistu puķu sēklām. Viss ir ļoti vienkārši: atnesiet sēklas, ielieciet tās speciāli sagatavotās aploksnēs, pievienojiet informāciju, paņemiet un izmēģiniet citu piedāvātās. Ja kādas neskaidrības, jautājiet bibliotekāram!

No klasikas līdz tango

21. februārī plkst. 17.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā uzstāsies Jelgavas mūzikas vidusskolas akordeonistes Darja Grišina un Anta Puķīte ar skolotāju Ludmilu Furmanovu un Jeļena Jasjuļaņeca ar skolotāju Mariju Vasiļjevu koncertā ''No klasikas līdz tango"'. Programmā F.Mendelsona Bartoldi, H.Brēmes, F.Anželisa, A.Pjacollas u. c. komponistu skaņdarbi solo un ansamblim. Laipni aicināts ikviens interesents!