Jaunumi

Bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” pārsteidz un iedvesmo Radošās animācijas darbnīcās

Lai paplašinātu bibliotēkas lasītāju jaunrades apvāršņus, no šā gada 1. septembra bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinitis" īsteno Zemgales plānošanas reģiona, Valsts Kultūrkapitāla fonda un VAS "Latvijas valsts meži" atbalstītu projektu "Visi zin’…", kura ietvaros ar bibliotēkas starpniecību notiek radošās meistardarbnīcas 8 – 12 gadus veciem bērniem.

Lasīt tālāk

Bibliotēkā bērni grāmatas lasa arī kopā ar suņiem

Lai palīdzētu bērniem ar lasīšanas grūtībām īstenot sapni par lasītprieku, Miezītes bibliotēka un bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis" īsteno projektu, kura ietvaros reizi mēnesī bibliotēkas telpās ierodas speciāli apmācīti suņi trenera pavadībā, lai kopā ar bērniem iepazītu plašo grāmatu pasauli.

Lasīt tālāk

Veloskolas nodarbības joprojām ir ļoti pieprasītas

No 19. oktobra līdz 23. oktobrim bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” durvis vērs jau ceturtā veloskola šajā sezonā. Lai arī visas vietas ir jau aizpildītas, Jelgavas pilsētas bibliotēkas vadītāja Lāsma Zariņa aicina nebaidīties pieteikt savus bērnus velosipēda apliecības iegūšanai, jo visi gribētāji tiek apzināti un, kolīdz būs iespēja organizēt vēl kādu grupu, visi potenciālie apmeklētāji tiks informēti par šādu iespēju.

Bibliotēka aicina uz Jura Zēberga (AFIAP) izstādi Kultūras namā

No 2. līdz 31. oktobrim Jelgavas pilsētas kultūras namā Krišjāņa Barona ielā 6 ir skatāma Jura Zēberga (AFIAP) fotogrāfiju izstāde "Jelgava. Bibliotēka. Mēs. Simtgades impresijas. Grāmata". Tā ir savdabīga un viena otru papildinoša divu izstāžu simbioze, kurā līdztekus mākslinieciskiem grāmatu fotoattēliem apcerīgās rudens noskaņās ir redzami arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas un tās filiāļu darbinieki neierastā ampluā.

Lasīt tālāk

Pārlielupes bibliotēkā – izstāde "Latvija 1939-1991: No okupācijas līdz brīvībai"

Pārlielupes bibliotēkā Loka maģistrālē 17 visu oktobra mēnesi ir apskatāma Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošā izstāde "Latvija 1939–1991: No okupācijas līdz brīvībai".

Lasīt tālāk

Bibliotēka aicina aplūkot divpadsmit autoru mākslas izstādi "Mežs"

Svētdien, 4. oktobrī, pulksten 13.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas centrā, Akadēmijas ielā 26, tiks atklāta 12 autoru kolektīva darbu izstāde "Mežs". Izstādē būs aplūkojamas gleznas un zīmējumi dažādās tehnikās, kā arī miniatūri tekstiliju darbi.

Lasīt tālāk

Bērnu un jauniešu bibliotēkā - leļļu izstāde "Manu lellīti sauc..."

Visu oktobra mēnesi bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” būs aplūkojama Leļļu fabrikas leļļu izstāde “Manu lellīti sauc…”

Jelgavnieki 1918 – 2019

Pilsētas jubilejas gadā aicinām pievērst uzmanību kādam interesantam jaunieguvumam. Fotomākslinieces Dzintras Žvagiņas grāmata "Jelgavnieki 1918 – 2019” iecerēta kā dāvana Latvijas simtgadei un Jelgavas pilsētai 755 gadu jubilejā. Sagaidot valsts simtgadi, Dz. Žvagiņa uzsāka projektu, fotostāstos iemūžinot 100 jelgavniekus. Novērtējot viņas ieguldījumu, pašvaldība aicināja fotogrāfi iesākto turpināt un fotostāstus apkopot grāmatā. Nu fotomākslinieces darba rezultātu varam skatīt izdevumā "Jelgavnieki 1918 – 2019".

17. septembrī - Jauno grāmatu diena

Ceturtdien, 17. septembrī, Jelgavas pilsētas bibliotēkā – Jauno grāmatu diena. Kārtība jau ierastā – gaidām lasītājus ar saviem gumijas cimdiem un lasītavā varēs atrasties ne vairāk kā 4 apmeklētāji vienlaikus.

Lasīt tālāk

Daugavpilī, Jelgavā un Liepājā norisināsies projekts “Zenit stāsti”

Lai veicinātu 7.–12. klašu skolēnu zināšanas par dzīvi Latvijā 20. gs. 60.–80. gados, no šī gada septembra līdz 2021. gada janvārim Daugavpilī, Jelgavā un Liepājā norisināsies projekts “Zenit stāsti”. Tā ietvaros jaunieši tiek aicināti uzrunāt radiniekus (vecāki, vecvecāki, krustvecāki un citi), kas šo laiku piedzīvojuši un dokumentējuši fotogrāfijās, fiksēt viņu atmiņu stāstus, mēģināt attēlos redzamās vietas atrast mūsdienās un salīdzināt tās ar pagātni, kā arī piedalīties stāstu vakaros. Iegūtie foto materiāli tiks digitalizēti, tādējādi gan papildinot Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekciju “Zudusī Latvija”, gan saglabājot vērtīgus un interesantus stāstus nākamajām paaudzēm.