Jaunumi

Bibliotekāres apgūst tiešsaistes kursu “BIBLIO – digitālās prasmes un kompetences Eiropas bibliotekāriem”

Četrām Jelgavas Pilsētas bibliotēkas darbiniecēm bija iespēja apgūt apjomīgu tiešsaistes kursu “BIBLIO – digitālās prasmes un kompetences Eiropas bibliotekāriem” angļu valodā, kas norisinājās no 2021. gada oktobra līdz 2021. gada decembra sākumam. BIBLIO projekts MOOC bija pirmais šāda veida kurss digitālo prasmju pilnveidošanai, kas izstrādāts tieši bibliotēku profesionāļiem. Projektu īstenoja desmit organizāciju konsorcijs no piecām Eiropas Savienības valstīm: Beļģijas, Bulgārijas, Grieķijas, Itālijas un Latvijas.

Pirms 100 gadiem mūsu pilsētā

Vai tiešām Jelgavas pilsoņus ar Lielupes ūdeni dzirdīs? Lapu pa lapai šķirstot veco presi, urbjoties cauri vecās drukas kruzuļiem, izlobām pa ziņai, kas vēstīja par Jelgavu 1921. gada decembrī. Aina visai līdzīga ar mūsdienām. Problēmas izglītībā, valdības rīkojumi, torgi par valsts pasūtījumiem, jubilejas, biedrību dibināšanas, pabalsti, nodokļi, jauni preses izdevumi. Un nopietnas un amizantas ziņas par degvīna trūkumu Jelgavā un īstenu patriotu neatlaidību.

Lasīt tālāk

Projekts "Grāmatu iepirkuma programma publiskajām bibliotēkām"

Jau otro gadu, pamatojoties uz Kultūras Ministrijas izstrādāto rīcības plānu Covid – 19 seku likvidēšanai, Latvijas Nacionālā bibliotēka īsteno projektu "Grāmatu iepirkuma programma publiskajām bibliotēkām". Programmas mērķis ir atbalstīt Latvijas grāmatizdevējus un papildināt publisko bibliotēku krājumus ar augstvērtīgām nozaru, bērnu un daiļliteratūras grāmatām.

Atver durvis pasakai

Bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” no 18.12.2021. līdz 17.01.2022. būs skatāma Agijas Stakas pasaku dekorāciju, skiču un grāmatu izstāde “Atver durvis pasakai”. Tiks nodrošināta arī iespēja fotografēties pasaku dekorācijās, ievērojot visas valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības.

Pirms 140 gadiem Jelgavā darbu sāka Grebnera fabrika

1881. gadā dibināta Grēbnera fabrika, tiem laikiem tas bija liels uzņēmums – 16 darbgaldus darbināja trīs tvaika dzinēji. Fabrikā ražoja vaskadrānu, cepures, eļļu. Grebnera vārds bija dots arī ielai (mūsdienās – Rūpniecības iela) un parkam, kuru uzņēmumā strādājošo atpūtai ierīkoja Maksis Grebners.

Lasīt tālāk

Pilnas kupenas grāmatām jeb decembra jaunumi

Šogad ziema mums dāvājusi gan sniegu, gan ledu. Var gan slēpot, gan slidot, braukt ar ragutiņām. Var arī vienkārši pastaigāt pa piesnigušo mežu, aiznest kādu burkānu meža iemītniekiem, vai piebērt graudiņus putnu barotavās. Bet, kad ziemas prieki gana baudīti un degungals nosalis, cik labi ieritināties ar karstas tējas tasi un palasīt labu grāmatu! Gada nogalei esam sarūpējuši bagātīgu grāmatu klāstu, gan latviešu, gan krievu valodās. Ir gan latviešu autori - Ē. Hānbergs, A. Jundze, A. Kļavis, Ē.Kūlis, L. Nemiera, gan L. Railijas romānu cikla "Septiņas māsas" 7. grāmata, gan jaunākie M. Sēka, P. Mulīna, Dž. Kvinnas un citu autoru romāni. Gada beigās pārizdošanu sagaidījušas dažas D. Avotiņas un D. Judinas grāmatas, varbūt vajadzētu pārlasīt? Savu lasītāju gaida arī bērnu un tematiskās grāmatas. Grāmatas pieejamas rezervēšanai pēc 16.12.2021.

Tikšanās ar grāmatu autori Ingūnu Baueri

Svētdien, 12.decembrī, Jelgavas Pilsētas bibliotēkas K. Barona zālē, uz tikšanos ar rakstnieci Ingunu Baueri aicināti visi, kuriem prieku sagādā vēsturiskie romāni un senu dienu notikumi!

Lasīt tālāk

Garīgais pienākums pret savu dzimto Jelgavu.

Literatūras un teātra zinātniekam, jelgavniekam Viktoram Hausmanim 90.

Grāmatu izstādes decembrī

Decembrī lasīsim vēsturiskos romānus, un gatavosimies svētkiem – darināsim dāvanas un gatavosim gardus ēdienus! Lai Ziemassvētku brīnums ienāk mūsu mājās un sirdīs!

Lasīt tālāk

Dzīve ir rūgta! Nu tad taisīsim viņu saldu! (Maģistrs Kaķanags)

Pirms 95 gadiem 14. novembrī Jelgavā sāka darbu pirmā cukurfabrika (Mūsu pilsētas industriālais mantojums.) Tā bija Jāņa Lažes mūža misija caur aizspriedumiem, neveiksmēm un bankrotu uz cukura kalniem Latvijā. 1925. gada janvārī Rīgā tiek nodibināta “1. Latvijas Cukura Fabrikas akciju sabiedrība”. Sabiedrības mērķis ir veicināt Latvijā cukurbiešu kultūru un ierīkot cukurfabrikas.