Pārlielupes bibliotēka aicina uz Sniegavīra Ziemassvētkiem!

21. decembrī plkst. 15.00 Pārlielupes bibliotēkā notiks Gunitas Grīnvaldes lugas "Sniegavīra Ziemassvētki" pirmizrāde.

Ziemassvētku laiks apsveikuma kartītēs

Skaistajā gada nogales laikā Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītavā esam sarūpējuši nelielu noskaņu izstādi, kurā redzamas dažādu laiku Ziemassvētku un Jaunā gada apsveikumu kartītes, sākot no 20. gadsimta 30. gadiem līdz pat 90. gadiem. Izstādē redzamo kolekciju veido kartītes no Jelgavas pilsētas bibliotēkas darbinieku personīgajiem arhīviem. Gaidām ikvienu interesntu pie mums, bibliotēkā! Izstāde aplūkojama no 16.12.2019. līdz 12.01.2020.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkas darba laiks svētkos

Aicinām pievērst uzmanību Jelgavas pilsētas bibliotēkas darba laika izmaiņām svētku laikā! Lai skaists un gaišs Ziemassvētku un jaunā gada gaidīšanas laiks!

Tikšanās ar Armandu Puči Jelgavas pilsētas bibliotēkā

Tikšanās cikla “VIŅI raksta – vīrietis rakstnieks latviešu literatūrā” ietvaros Jelgavas pilsētas bibliotēkā 8. decembrī plkst. 14.00 viesosies sporta žurnālists, grāmatu autors un TV raidījumu vadītājs Armands Puče.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītāju klubiņš aicina uz lekciju par ekomarķējumu un videi draudzīgiem produktiem

26. novembrī plkst. 16.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā ikviens interesents var apmeklēt pēdējo lekciju cikla “Tver dzīvi!” tikšanos, kurā ar Lasītāju klubiņa dalībniekiem un pārējiem interesentiem sarunāsies biedrības “Ekodizaina kompetences centrs” valdes locekle, eksperte un lektore Ilze Neimane.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks ideju foruma „TEDxRiga 2019” tiešraide no Latvijas Nacionālās bibliotēkas

Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina ikvienu iedvesmoties labākai dzīvei un sekot līdzi ideju foruma „TEDxRiga 2019” tiešraidei, kas 22. novembrī tiks translēta no Latvijas nacionālās bibliotēkas (LNB). Šogad šis būs jau astotais „TEDxRiga” forums, kurā visas dienas garumā savās idejās dalīsies vairāk nekā 20 atzīti runātāji un mākslinieki. Šogad foruma tēma būs „Together” jeb „Kopā”.

Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri – Jelgavas ģimnāzijas audzēkņi

"Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru dzīves stāsti bija daļa no Latvijas vēstures un tādi tie paliks vienmēr. Viņus vienoja Latvija, bet šķīra laiks un Latvijas ienaidnieki, viņi bija izdzēsti no tautas atmiņas, bet atgriezās tajā, ieņemot tiem pienākošos godpilno vietu kā vīriem, kuri ar ieročiem un savām asinīm izcīnīja Latvijas brīvību” - tā savā grāmatā “Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri – Jelgavas ģimnāzijas audzēkņi ” raksta Gints Putiķis - Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktores vietnieks zinātniskajā darbā.

Lasīt tālāk

Jelgavas Stefenhāgeni, 1769–1919: izstādes katalogs pieejams bibliotēkā!

Jelgavas pilsētas bibliotēkas grāmatu plauktu papildinājis un ikvienam interesentam brīvi pieejams jauns, nozīmīgs izdevums – izstādes katalogs: “Jelgavas Stefenhāgeni, 1769–1919”.

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkas aicina savus lasītājus ar ģimenēm pavadīt kopā Patriotu dienu

Gaidot Latvijas 101. dzimšanas dienu un Bermontiādes simtgadi, trīs novembra dienas pēc kārtas no plkst. 11.00 līdz 15.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas pie sevis aicina lasītājus ar savām ģimenēm, lai kopīgi pavadītu Patriotu dienu: 8. novembrī bērnu bibliotēkā Zinītis, 9. novembrī – Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā, bet 10. novembrī – Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26.

Garlībam Merķelim – 250!

Ievērojamajam vācbaltiešu rakstniekam un publicistam Garlībam Merķelim 1. novembrī apritēja 250! Apgaismības laika domātājs, rakstnieks, publicists, rakstīja vāciski, taču ar saviem darbiem „Latvieši, sevišķi Vidzemē filozofiskā gadsimta beigās" (1796), „Vidzemes senatne" (1798–1799) un „Vanems Imanta" (1802) ietekmēja Latvijas kultūras un sabiedrības dzīvi.