Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Bibliotēka saņem grāmatu par celiakija slimību

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka saņēma dāvinājumu no Latvijas celiakijas pacientu biedrības „Dzīve bez glutēna” – 2013.gadā izdoto Annas Kašinas grāmatu „Planētas Celiaks noslēpums” latviešu un krievu valodā.

Lasīt tālāk

Atbalstīsim vides izglītību – balsosim par žurnālu „Putni dabā”

Augusta mēnesī Latvijas Ornitoloģijas biedrības populārzinātniskais žurnāls „Putni dabā” piedalās projektu konkursā Labiedarbi.lv un uzvaras gadījumā Jelgavas Zinātniskā bibliotēka un daudzas citas Latvijas bibliotēkas saņems divus plānotos numurus.

Lasīt tālāk

Tava grāmata īpašā vietā

Ikviens aicināts iesaistīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas akcijā „Tautas grāmatu plaukts”, līdz 1.novembrim atnesot uz Jelgavas Zinātnisko bibliotēku vai uz kādu citu tuvāko bibliotēku, sev nozīmīgu, īpašu grāmatu, lai to kopā ar dāvinātāja ierakstīto vēstījumu lasītu cilvēki šodien un arī nākamajās paaudzēs.

Lasīt tālāk

Lasāms jaunais žurnāla "Logs" numurs

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā un Jelgavas novada bibliotēkās pieejams jauns Latvijas Pašvaldību savienības žurnāla „Logs” jūlija/augusta izdevums „Pašvaldību deputāta rokasgrāmata”. Tā tematika šoreiz veltīta pašvaldību vēlēšanām, iepazīstinot lasītājus ar jauno pašvaldību vadītāju sastāvu, skaitlisku raksturojumu, kā arī sniedzot ieskatu deputātu ikdienā – pašvaldības darba organizācijā, tiesību aizsardzībā, likumdošanā un politikā.

Lasīt tālāk

Piedalies digitālā Baltijas ceļa veidošanā

23. un 24.augustā no plkst.12:00 līdz 20:00 Rīgā Esplanādē Eiropas digitālā bibliotēka „Europeana” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina Latvijas iedzīvotājus atzīmēt akcijas „Baltijas ceļš” gadadienu, izveidojot internetā Baltijas ceļa karti.

Lasīt tālāk

Iespēja nobalsot par Latvijas prezidentūras logo

No 2015.gada 1.janvāra līdz 2015.gada 30.jūnijam Latvija pirmo reizi būs Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts. Aicinām Jūs iesaistīties šī notikuma veidošanā, izvēloties Latvijas prezidentūras logo.

Lasīt tālāk

Mēneša jaunākās grāmatas jau ceturtdien

Ceturtdien, 15.augustā, Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā notiks kārtējā Jaunumu diena. Ikviens , kuram patīk lasīt, aicināts no pulksten 10 līdz 17 iepazīties ar grāmatām un citiem izdevumiem, kuri bibliotēkā nonākuši pēdējā mēneša laikā.

Lasīt tālāk

Gaidāmi Jelgavas un Ozolnieku grāmatu svētki

30.augustā no pulksten 9:30 visas dienas garumā interesentiem Vilces pagastā būs iespēja piedalīties un apmeklēt ikgadējos nu jau 12.Jelgavas un Ozolnieku novadu grāmatu svētkus, kuri šogad solās būt īpaši interesanti un piesātināti ar dažādiem jauniem un jau tradicionāliem pasākumiem – izstādes, grāmatu izlozes, radošās darbnīcas, sarunas ar politiķiem, rakstniekiem, māksliniekiem un citiem inteliģences pārstāvjiem.

Lasīt tālāk

Bibliotēka saņem jaunas biogrāfiskas grāmatas

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka saņēma vairāku jaunu un vērtīgu grāmatu dāvinājumu par notikumiem un cilvēkiem Jelgavā dažādos laikos – no Alda Hartmaņa „Gustavu dzimta gadsimtu griežos" un „Jauns un traks tu, puika, esi bijis", bet no Dzintras Šleijas „Pedagogs Jūlijs Grūtups".

Lasīt tālāk

Starptautiskā mākslinieku plenēra izstāde

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā līdz 30.septembrim skatāma starptautiskā mākslinieku plenēra darbu izstāde „Augstkalnes vasara”. Ikviens interesents aicināts iepazīt fotogrāfijās, zīmējumos un gleznās attēloto Augstkalnes vēsturisko ainavu skaistumu 15 plenēra dalībnieku izpildījumā.

Lasīt tālāk