Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Jauni dāvinājumi bibliotēkām – katrai gaumei un interesēm

Jelgavas Latviešu biedrības Dzejnieku klubs „Pieskāriens” uzdāvināja visām pilsētas un Jelgavas un Ozolnieku novada bibliotēkām 2013.gada literāro almanahu „Zemgales vācelīte”. Kopkrājums iznāk jau septīto reizi un ir viens no bibliotēkās lasītākajiem dzejas krājumiem.

Lasīt tālāk

Bibliotēku e-katalogā jau 110 000 ieraksti

Jelgavas bibliotēku kopkatalogā veikts 110 000 ieraksts. Tā ir Ingas Beitiņas grāmata „Ainava kopā ar mazo Mulu”.

Lasīt tālāk

Apsveicam Birutu Eglīti!

Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte tika apbalvota ar Eiropas Pilsoņu balvu.

Lasīt tālāk

Nāc un iepazīsti mēneša jaunākās grāmatas!

19.septembrī Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā notiek kārtējā Jaunumu diena. Ikviens aicināts no pulksten 10:00 līdz 17:00 iepazīties ar mēneša laikā saņemtajām jaunajām grāmatām.

Lasīt tālāk

Uzsākti remontdarbi mitruma novēršanai bibliotēkā

Akadēmijas ielā 26 sākušies remontdarbi Zinātniskās bibliotēkas ēkas mitruma novēršanai. Šobrīd pie Zinātniskās bibliotēkas ir daudz tehnikas, lielas smilšu kaudzes, tādēļ iesakām būt uzmanīgiem.

Lasīt tālāk

Jelgavā aizvadītas Dzejas dienas (foto)

12.septembrī mazā Driksas gājēju ieliņa pārtapa dzejas pasaulē - notika Dzejas dienu svinības. Klātesošie izbaudīja dzeju autoru lasījumos, skolēnu iestudējumos, zīmējumos, dziesmās un dažādos latviešu valodas dialektos.

Lasīt tālāk

Aicinām apskatīt Dzejas dienu izstādes

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā apskatāma Dzejas dienām veltītā grāmatu izstāde ar dzejnieces S.Vensko, dzejnieka V.Lukaševica un E.Aivara darbiem. 12.septembrī plkst.18:00 šie autori uzstāsies pasākumā „Dzejolēnu pilna Jelgava” ar dzejas lasījumiem dažādos dialektos Driksas gājēju ieliņā.

Lasīt tālāk

Grāmatu svētkos bibliotēkas saņem jaunus dāvinājumus

Jelgavas un Ozolnieku novadu grāmatu svētkos bibliotēkas saņēma Valsts prezidenta kancelejas dāvinājumu – izdevumu „Latvijas novadu heraldika”. Tāpat par godu grāmatu svētkiem un gaidāmajai Tēva dienai arī visas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu bibliotēkas saņēma grāmatu dāvinājumu no Fonda „Mammām un tētiem” – dzejoļu krājumu „Tētis”.

Lasīt tālāk

Dzejas dienas Jelgavā – „Dzejolēnu pilna Jelgava”

Šogad Dzejas dienu svinēšana Jelgavā notiks 12.septembrī, kafejnīcas „Silva” vasaras terasē. Mazā Driksas gājēju ieliņa pārtaps dzejas pasaulē – uz ielas būs lasāmi dzejoļi, tos varēs uzzīmēt, izdziedāt, izrunāt. Dzejas dienas šogad runās gan bērnu balsīs, spēlēs, zīmējumos, gan dažādos mūsu skaistās valodas dialektos.

Lasīt tālāk

Piesakies Grāmatu draugu ķēdei!

2014.gada 18.janvārī no plkst.12:00 līdz 18:00, pārvietojot grāmatas no rokas rokā no vecās bibliotēkas ēkas uz jauno, ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām. Grāmatu ceļš šķērsos Daugavu, simboliski apliecinot tās nepārejošās un fundamentālās vērtības, kas daudzu paaudžu garumā ir veidojušas tautas kultūru.

Lasīt tālāk