Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Lasāms jaunais žurnāla "Logs" numurs

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā un Jelgavas novada bibliotēkās pieejams jauns Latvijas Pašvaldību savienības žurnāla „Logs” jūlija/augusta izdevums „Pašvaldību deputāta rokasgrāmata”. Tā tematika šoreiz veltīta pašvaldību vēlēšanām, iepazīstinot lasītājus ar jauno pašvaldību vadītāju sastāvu, skaitlisku raksturojumu, kā arī sniedzot ieskatu deputātu ikdienā – pašvaldības darba organizācijā, tiesību aizsardzībā, likumdošanā un politikā.

Lasīt tālāk

Piedalies digitālā Baltijas ceļa veidošanā

23. un 24.augustā no plkst.12:00 līdz 20:00 Rīgā Esplanādē Eiropas digitālā bibliotēka „Europeana” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina Latvijas iedzīvotājus atzīmēt akcijas „Baltijas ceļš” gadadienu, izveidojot internetā Baltijas ceļa karti.

Lasīt tālāk

Iespēja nobalsot par Latvijas prezidentūras logo

No 2015.gada 1.janvāra līdz 2015.gada 30.jūnijam Latvija pirmo reizi būs Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts. Aicinām Jūs iesaistīties šī notikuma veidošanā, izvēloties Latvijas prezidentūras logo.

Lasīt tālāk

Mēneša jaunākās grāmatas jau ceturtdien

Ceturtdien, 15.augustā, Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā notiks kārtējā Jaunumu diena. Ikviens , kuram patīk lasīt, aicināts no pulksten 10 līdz 17 iepazīties ar grāmatām un citiem izdevumiem, kuri bibliotēkā nonākuši pēdējā mēneša laikā.

Lasīt tālāk

Gaidāmi Jelgavas un Ozolnieku grāmatu svētki

30.augustā no pulksten 9:30 visas dienas garumā interesentiem Vilces pagastā būs iespēja piedalīties un apmeklēt ikgadējos nu jau 12.Jelgavas un Ozolnieku novadu grāmatu svētkus, kuri šogad solās būt īpaši interesanti un piesātināti ar dažādiem jauniem un jau tradicionāliem pasākumiem – izstādes, grāmatu izlozes, radošās darbnīcas, sarunas ar politiķiem, rakstniekiem, māksliniekiem un citiem inteliģences pārstāvjiem.

Lasīt tālāk

Bibliotēka saņem jaunas biogrāfiskas grāmatas

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka saņēma vairāku jaunu un vērtīgu grāmatu dāvinājumu par notikumiem un cilvēkiem Jelgavā dažādos laikos – no Alda Hartmaņa „Gustavu dzimta gadsimtu griežos" un „Jauns un traks tu, puika, esi bijis", bet no Dzintras Šleijas „Pedagogs Jūlijs Grūtups".

Lasīt tālāk

Starptautiskā mākslinieku plenēra izstāde

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā līdz 30.septembrim skatāma starptautiskā mākslinieku plenēra darbu izstāde „Augstkalnes vasara”. Ikviens interesents aicināts iepazīt fotogrāfijās, zīmējumos un gleznās attēloto Augstkalnes vēsturisko ainavu skaistumu 15 plenēra dalībnieku izpildījumā.

Lasīt tālāk

Kuldīgas mākslas plenēra noslēguma izstāde

27.jūlijā plkst.12:00 Vasaras mākslas galerijā (Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas iekšpagalmā – Akadēmijas ielā 28) notiks Kuldīgas mākslas plenēra noslēguma izstādes atklāšana.

Lasīt tālāk

Berlīnes mākslas plenēra darbu izstāde

20.jūlijā no plkst.12:00 līdz 18:00 Vasaras Mākslas galerijā (Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas iekšpagalmā, Akadēmijas ielā 28) varēs sajust pilsētas atspoguļojumu mākslas darbos un dokumentācijā.

Lasīt tālāk

Bezmaksas sludinājumu stends bibliotēkā

Ja jums ir kaut kas, ko vēlaties dāvināt citiem, ja vēlaties mainīties, varat palīdzēt vai, tieši otrādi, – vajadzīga palīdzība, izmantojiet iespēju savu sludinājumu bez maksas izvietot bibliotēkā, kur to ik dienas redzēs ap 200 cilvēku.

Lasīt tālāk