Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Filmas katrai gaumei bibliotēkā

Ceturtdien, 17.aprīlī no pulksten 10:00-18:00, bibliotēkā notiks kārtējā jauno grāmatu diena. Šajā dienā apmeklētāji varēs iepazīties ar mēneša laikā iegādātajiem izdevumiem. Šoreiz arī daudz interesanta tiem, kuriem patīk mājās skatīties filmas, jo Jelgavas Zinātniskā bibliotēka piedāvā saviem lasītājiem iespēju redzēt gan ar Oskariem apbalvotākās filmas, gan seriālus, kā arī vairākas BBC dokumentālās filmas. Ir pieejama 1997.gada labākā filma, BBC stāsti par dinozauriem un 80 pasaules brīnumiem un daudz kas cits. Nāc un izvēlies!

Lasīt tālāk

Izstādes "Lieldienu raibumi" atklāšana

Svētdien, 13.aprīlī pulksten 13:00, notiks rokdarbnieku kluba "Zelta rokas" darbu izstādes "Lieldienu raibumi" atklāšana. Klubs "Zelta rokas" dibināts 2011.gadā, lai apvienotu cilvēkus, kas mīl mākslu un rokdarbus. Izstādes galvenā tēma ir Lieldienas. Varēs apskatīt darinājumus dažādās tehnikās, piemēram, izšūšanas, adīšanas, tamborēšanas un pērļošanas. Aicināti visi uz sirsnīgu pasākumu svētdienas pēcpusdienā!

Lasīt tālāk

"Informēts un vesels" - veselības diena bibliotēkā

Šodien bibliotēkā bija iespēja bez maksas ar eksprestesta palīdzību noteikt holesterīna līmeni asinīs. Atsaucība bija liela, šo iespēju izmantoja 87 cilvēki. Apmeklētāji saņēma arī informatīvos materiālus ar ieteikumiem, ko darīt, ja tomēr holesterīna līmenis ir virs normas robežām, kā arī bibliotēka sniedza iespēju iepazīties ar plašu literatūras izstādi par veselīgu dzīvesveidu. Šīs grāmatas iespējams saņemt ikvienam apmeklētājam arī turpmāk bibliotēkā.

Lasīt tālāk

"Pat kaķim jāsmejas" Lielplatonē

Humors ir neatņemama katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tādēļ Lielplatones bibliotēkas atbalsta kopas dāmas ielūdz jūs uz humora pēcpusdienu Lielplatones muižas zālē "Pat kaķim jāsmejas", kas notiks 11.aprīlī pulksten 14:00. Baudīsim pēcpusdienu kopā jautrā gaisotnē, jo bez jokiem ikdiena būtu pārāk nopietna.

Lasīt tālāk

Konkurss jauniešiem "Ko ES paplašināšanās nozīmē Tev?"

Ja Tu esi 15-25 gadus vecs un Tev rūp, kas notiek pasaulē, tad ES māja aicina tieši Tevi līdz 11. maijam piedalīties Eiropas Komisijas izsludinātajā konkursā "Ko ES paplašināšanās nozīmē Tev?". Balvā Tu vari iegūt braucienu uz Briseli un e-lasītāju.

Lasīt tālāk

Atklāts senioru bezmaksas datorapmācību projekts Pieslēdzies, Latvija!

Atklāts Lattelecom sociālās atbildības – senioru bezmaksas datorapmācību projekts Pieslēdzies, Latvija! Projekts tiek īstenots jau sesto gadu, un apmācības notiks arī Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā.

Lasīt tālāk

"Atceries otrdienu"

Otrdien, 8.aprīlī plkst. 16:00, notiks radošā darbnīca bērniem "Atceries otrdienu" bibliotēkā Pārlielupe. Pārlielupes bibliotēkā radošās nodarbības skolēniem jau kļuvušas par regulāru notikumu katru otrdienu pulksten 16.00. Tāpēc arī šāds nosaukums- Atceries, otrdienu! Ir bērni, kas regulāri nāk uz visām nodarbībām, bet ir arī tādi, kas nāk, kad var. Nav nozīmes apmeklējumam, bet gan kopīgam darbam. Nāc kopā iepazīt kādu daiļdarbu un apgūt arī kādu jaunu prasmi. Nodarbības vada bibliotekāri un divas brīvprātīgās lasītājas.

Lasīt tālāk

Tikšanās ar grāmatu "Eņģeļu acis" un "Mīļgrāmatiņa" autori Kristīni Mucinieci

16.aprīlī plkst. 17:00 aicinām tikties ar grāmatu cikla "Eņģeļu acis" autori Kristīni Mucinieci. "Izdzīvo pēdējo stāstu "Eņģeļu acis" kopā ar Elizabeti. Viņas ceļu līdz Gaismai bez robežām. Līdz absolūtai brīvībai sevī."

Lasīt tālāk

"Lieldienu raibumi" bibliotēkā

No 13.aprīļa līdz 17.aprīlim Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas nozaru literatūras abonementā būs apskatāma rokdarbu klubiņa „Zelta rokas” darinājumu izstāde „Lieldienu raibumi”. Izstādes atklāšana notiks 13.aprīlī plkst. 13:00. Līdz ar izstādes atklāšanu katru dienu plkst.16:00 būs iespējams piedalīties klubiņa dalībnieču rīkotajās radošajās darbnīcās.

Lasīt tālāk

Aicinām uz aprīļa (sulu mēneša) tautasdziesmu dziedāšanas vakaru

Trešdien, 16.aprīlī, plkst.18:00 Jelgavas Zinātniskā bibliotēka aicina uz kārtējo tautasdziesmu dziedāšanas vakaru „Jurģi. Sulu mēnesis". Aprīlī kristīgā baznīca svin svētkus par godu Svētajam Jurim, un šis datums sakrīt ar latviešu pavasara svētkiem - Ūsiņa jeb Jurģu dienu.

Lasīt tālāk