Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Muzeju naktī bibliotēkā - SALDAIS DZINTARS, sarkanas grāmatas un "Dzintara dziednīcas" produkti

Muzeju naktī 17.maijā pirmo reizi iesaistīsies arī Jelgavas Zinātniskā bibliotēka. Katrs apmeklētājs saņems Nakts lasītāja karti ar bonusu, kas pagaidām ir noslēpums. Īpaši veidotu karti saņems cilvēki ar vārdu vai uzvārdu DZINTARS, jo Muzeju nakts moto šogad ir „Sarkanā krāsa - dzintars”.

Lasīt tālāk

Jaunumu diena - 18.decembrī

Katra mēneša trešajā ceturtdienā Zinātniskās bibliotēkas lasītavā notiek Jauno grāmatu diena. Tā ir lieliska iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā populārāko grāmatu saņemšanai uz mājām.

Lasīt tālāk

Tautasdziesmu dziedāšanas vakars "Vasaru gaidot.."

Šī mēneša 21.datumā pulksten 18:00 aicinām uz kārtējo tautasdziesmu dziedāšanas vakaru "Vasaru gaidot..". Ūsiņdiena ir vasaras iesākums. Pēc Greorga kalendāra tā ir 9.maijā. Tautas ticējumi vēsta, ka Ūsiņš atved sev līdz zaļu zāli, zaļas lapas kokos un krāšņumu ziedos. Vasara ir tepat tuvu un nepieciešams vēl tikai mazliet paciesties, tāpēc mēs aicinām visus, kuriem ir vēlme dziedāt un klausīties dziesmas. Pulcēsimies kopā ikviens, neatkarīgi no dziedātprasmes.

Lasīt tālāk

Kultūras un izklaides programma visai ģimenei "Daudz laimes!"

Atzīmējot 10. gadadienu kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, 1. maijā visas dienas garumā Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un nodibinājums "Rīga 2014" aicina jelgavniekus uz kultūras vasarnīcu "Esplanāde 2014", kur notiks daudzveidīga kultūras un izklaides programma. Pasākuma ietvaros "Esplanāde 2014" pārvērtīsies par Eiropas māju, kur būs gan viesistaba, gan virtuve, gan bērnistabu, gan sporta zāle.

Lasīt tālāk

Lursoft piedāvā "Studentu komplektu"

Lursoft datubāzē ietverti daudzi studiju un pētnieciskajām darbam nepieciešamie resursi, kas agrāk bija pieejami tikai pa maksu. Tomēr tagad, Lursoft ir izstrādājis īpašu piedāvājumu izglītības iestāžu studentiem, kas ļauj saņemt nepieciešamos datus sekmīgai studiju darbu izstrādei. Studentiem ir tikai jāaktivizē pieeja un pēc tam, divu mēnešu periodā, var saņemt nepieciešamo informāciju par uzņēmumiem, to finanšu rādītājiem, saistītajām personām u.c.

Lasīt tālāk

Pārmaiņas bibliotēkā

Šī mēneša Spodrības diena bija ļoti īpaša, jo abonementa telpas gaida renovāciju, tādēļ grāmatas tika izvietotas citās telpās. Daļa abonementa grāmatu pārcēlās uz bibliotēkas trešo stāvu, daļa krājuma pārvietojās uz galeriju, kur pašlaik ir arī izvietota daiļliteratūras abonementa aktīvā daļa un apmeklētāji ar neskaidrajiem jautājumiem varēs vērsties tieši tur. Mēs lūdzam apmeklētājus būt saprotošus, jo apmēram pēc pieciem mēnešiem viss nostāsies savās vietās, tikai daudz modernākās un gaišākās telpās.

Lasīt tālāk

Izstāde "Mīlestība pret ziediem"

Līdz maija mēneša beigām Kalnciema pagasta bibliotēka piedāvā apskatīt Zigrīdas Cīrules izstādi "Mīlestība pret ziediem". Šī izstāde apvieno 13 autores darbus ar ziedu tematiku. Kalnciema pagasta bibliotēka piedāvā aplūkot autores brīnumainos lielformāta darbus. Māksliniece ir apceļojusi dažādus mākslas mīļotājus visā Latvijā un guvusi pozitīvas atsauksmes. Aicinām arī tevi uzlādēties ar pozitīvām emocijām!

Lasīt tālāk

Diskusija "10 gadi - pārmaiņas un ieguvumi no dalības Eiropas Savienībā"

23.aprīlī no pulksten 11:00-12:30 bibliotēkā norisināsies diskusija par 10 Eiropas Savienībā pavadītajiem gadiem. Diskusijas laikā runāsim par to kā Latvijas un Latvijas iedzīvotāju dzīve ir mainījusies, kā arī par nākotnes prognozēm. Šajā laikā ir noticis daudz - labāki ceļi, atvērtas robežas, siltinātas mājas un citas, nu jau pašsaprotamas lietas. Diskusijā piedalīsies Aigars Rublis, Andris Kužnieks, Uldis Dūmiņš, Dace Strautkalne, Zane Leikuma un Modris Jansons. Laipni aicināti visi interesenti!

Lasīt tālāk

Bibliotēku nedēļas aktivitātes

No 22. līdz 26.aprīlim Latvijas un arī Jelgavas bibliotēkās norit Bibliotēku nedēļa. Tradicionāli Bibliotēku nedēļā iekrīt Jurģi - 23.aprīlis, kas 1996.gadā tika pasludināts par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu. Kataloniešu leģenda vēsta, ka šajā dienā Svētais Juris izglāba princesi, cīnoties ar tumsonības un māņticības pūķi. Pūķa asinīm skarot zemi, uzplaukusi sārta roze, un tā radusies tradīcija – Jurģu dienā dāvināt rozes un grāmatas, jo tumsonības un māņticības pūķis ir iznīcināts. Pasākumu plānu skatīt šeit.

Lasīt tālāk

Bibliotēku nedēļa bērnu bibliotēkā "Zinītis"

No 22.aprīļa bērnu bibliotēkā "Zinītis", tāpat kā visās Latvijas bibliotēkās, tiks atzīmēta Bibliotēku nedēļa, kuras tēma ir "Informēts un vesels". 24.aprīlī pulksten 10:00 bibliotēkas lasītavā visi laipni aicināti uz tikšanos ar zobu higiēnisti Laini Seikstuli, kas sākumskolas vecuma bērniem stāstīs par zobu nomainīšanos, mutes dobuma higiēnu un priekšnoteikumiem, kas jāievēro, lai mutes dobums neradītu problēmas. Lieliska ziņa bibliotēkas parādniekiem, jo Bibliotēku nedēļas ietvaros būs "Aizmāršīgo lasītāju dienas "Zinītī"."

Lasīt tālāk