Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi

Dzejas dienas Jelgavā – „Dzejolēnu pilna Jelgava”

Šogad Dzejas dienu svinēšana Jelgavā notiks 12.septembrī, kafejnīcas „Silva” vasaras terasē. Mazā Driksas gājēju ieliņa pārtaps dzejas pasaulē – uz ielas būs lasāmi dzejoļi, tos varēs uzzīmēt, izdziedāt, izrunāt. Dzejas dienas šogad runās gan bērnu balsīs, spēlēs, zīmējumos, gan dažādos mūsu skaistās valodas dialektos.

Lasīt tālāk

Piesakies Grāmatu draugu ķēdei!

2014.gada 18.janvārī no plkst.12:00 līdz 18:00, pārvietojot grāmatas no rokas rokā no vecās bibliotēkas ēkas uz jauno, ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām. Grāmatu ceļš šķērsos Daugavu, simboliski apliecinot tās nepārejošās un fundamentālās vērtības, kas daudzu paaudžu garumā ir veidojušas tautas kultūru.

Lasīt tālāk

Zinātniskajā bibliotēkā skatāma dāliju izstāde

No 3.septembra Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā apskatāma dāliju izstāde. Ikviens interesents aicināts iepazīt kolekcionāra Jāņa Klupša 106 dažādu šķirņu rudens ziedus, kuri visdažādākās varavīksnes krāsās uzziedēja viņa Valgundes pagasta dārzā.

Lasīt tālāk

Pilsētas bibliotēkās mainās darba laiks

Septembrī pilsētas bibliotēkās mainīsies darba laiks. Jelgavas Zinātniskā bibliotēka lasītājiem būs atvērta arī svētdienās, bet darba dienās tās darba laiks pagarināsies par stundu. Pirmā Zinātniskās bibliotēkas darba svētdiena – jau 1.septembrī, Zinību dienā. Sestdienās bibliotēka slēgta.

Lasīt tālāk

Bibliotēkas piedalīsies Zinību svētku aktivitātes

Pirmdien, 2.septembrī, Jelgavas Uzvaras parkā notiks Zinību dienas svinības „Zinī-Bums”, kur no plkst.14:00 līdz 17:00 atraktīvus uzdevumus un izklaides piedāvās arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas.

Lasīt tālāk

Bibliotēka saņem grāmatu par celiakija slimību

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka saņēma dāvinājumu no Latvijas celiakijas pacientu biedrības „Dzīve bez glutēna” – 2013.gadā izdoto Annas Kašinas grāmatu „Planētas Celiaks noslēpums” latviešu un krievu valodā.

Lasīt tālāk

Atbalstīsim vides izglītību – balsosim par žurnālu „Putni dabā”

Augusta mēnesī Latvijas Ornitoloģijas biedrības populārzinātniskais žurnāls „Putni dabā” piedalās projektu konkursā Labiedarbi.lv un uzvaras gadījumā Jelgavas Zinātniskā bibliotēka un daudzas citas Latvijas bibliotēkas saņems divus plānotos numurus.

Lasīt tālāk

Tava grāmata īpašā vietā

Ikviens aicināts iesaistīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas akcijā „Tautas grāmatu plaukts”, līdz 1.novembrim atnesot uz Jelgavas Zinātnisko bibliotēku vai uz kādu citu tuvāko bibliotēku, sev nozīmīgu, īpašu grāmatu, lai to kopā ar dāvinātāja ierakstīto vēstījumu lasītu cilvēki šodien un arī nākamajās paaudzēs.

Lasīt tālāk

Lasāms jaunais žurnāla "Logs" numurs

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā un Jelgavas novada bibliotēkās pieejams jauns Latvijas Pašvaldību savienības žurnāla „Logs” jūlija/augusta izdevums „Pašvaldību deputāta rokasgrāmata”. Tā tematika šoreiz veltīta pašvaldību vēlēšanām, iepazīstinot lasītājus ar jauno pašvaldību vadītāju sastāvu, skaitlisku raksturojumu, kā arī sniedzot ieskatu deputātu ikdienā – pašvaldības darba organizācijā, tiesību aizsardzībā, likumdošanā un politikā.

Lasīt tālāk

Piedalies digitālā Baltijas ceļa veidošanā

23. un 24.augustā no plkst.12:00 līdz 20:00 Rīgā Esplanādē Eiropas digitālā bibliotēka „Europeana” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina Latvijas iedzīvotājus atzīmēt akcijas „Baltijas ceļš” gadadienu, izveidojot internetā Baltijas ceļa karti.

Lasīt tālāk