Jauna virtuālā izstāde "Ziemassvētku laiks"

Ziemassvētki – brīnuma gaidīšanas laiks, kad krītoša sniegpārsla ienes mieru dvēselē un daba izdzīvo vistumšāko nakti, lai atkal dotu ceļu gaismai. Kā sagaidīt un pavadīt svētkus? Idejas var rast Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas grāmatās.

Aicina uz Ziemassvētku koncertiem

Jelgavas Sv.Annas baznīcā gaidāmi īpaši Ziemassvētku koncerti. Klausītājus vienlaikus gaida skaista mūzika un īstas, patiesas jūtas.

Izsludināts konkurss jaunajiem lasītājiem

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina bibliotēkas un skolas visā Latvijā piedalīties kopīgā projektā.

Lasītākās grāmatas Jelgavas reģionā

Lauku bibliotēku atbalsta biedrības ikgadējā konkursā "Lielā lasītāju balva – 2013" par Latvijas bibliotēku lasītākajām grāmatām, kas izdotas 2012.gadā, noskaidrojās arī lasītāju iecienītākā literatūra 15 Jelgavas reģiona bibliotēkās. Aptauja tika veikta pilsētas, kā arī Jelgavas un Ozolnieku novadu bibliotēkās.

Pieejams pirmais Samariešu Avīzes numurs

Elektroniski pieejams pirmais Latviešu Samariešu apvienības izdotais „Samariešu Avīzes" numurs. Ja būs ieinteresētība, avīze tiks piegādāta un izplatīta arī iespiestā formātā.

Lasīt tālāk

L.Caunes izstādes atklāšana - jau šodien!

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā skatāma Ligitas Caunes personālizstāde "Mana zeme – Latvija". Tikšanās ar mākslinieci un izstādes atklāšana notiks 5.decembrī plkst.15:00.

Lasīt tālāk

Noslēgušies bibliotēkas mitruma novēršanas darbi

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā noslēgušies apjomīgi ēkas pamatu remontdarbi mitruma novēršanai. Lai jau nākamajā gadā varētu veikt kosmētisko remontu bibliotēkas iekštelpās, 1.stāva abonementā, primāri vajadzēja novērst mitruma uzkrāšanos – savest kārtībā ēkas pamatus un izveidot arī lietus ūdeņu novadīšanas sistēmu.

Lasīt tālāk

Grāmatas ar jelgavnieku vēlējumiem nogādās Gaismas pilī

Pēdējo mēnešu laikā lasītāji uz bibliotēkām aktīvi nesa sev nozīmīgas, īpašas grāmatas ar ierakstītiem novēlējumiem, iesaistoties nacionāla mēroga Gaismas pils satura veidošanas akcijā "Tautas grāmatu plaukts". Vēl tikai dažas dienas, līdz 1.decembrim, iedzīvotājiem ir iespēja pārskatīt savu grāmatu plauktu, lai sniegtu dāvinājumu, kuru lasīs cilvēki šodien un arī nākamajās paaudzēs.

Lasīt tālāk

Jelgavas ievērojamo cilvēku kalendārs decembrī

Decembrī dzimuši daudzi ievērojami cilvēki Jelgavā – lauksaimnieks Jānis Bergs, dzejnieks Edvards Virza, pilsētas mērs Kristaps Frickauss, izdevējs Ludvigs Griens un citi.

Miezītes bibliotēkā nebūs elektrības

Uzņēmums "Sadales tīkls" informē, ka sakarā ar plānotiem remontdarbiem, otrdien, 26.novembrī, laika posmā no plkst.9:00 līdz 13:00 Miezītes bibliotēkā iespējams elektroenerģijas atslēgums. Tas nozīmē, ka šajā laikā nevarēs lietot datorus, veikt grāmatu izsniegšanu un nodošanu bibliotēku informācijas sistēmā.