Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri – Jelgavas ģimnāzijas audzēkņi

"Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru dzīves stāsti bija daļa no Latvijas vēstures un tādi tie paliks vienmēr. Viņus vienoja Latvija, bet šķīra laiks un Latvijas ienaidnieki, viņi bija izdzēsti no tautas atmiņas, bet atgriezās tajā, ieņemot tiem pienākošos godpilno vietu kā vīriem, kuri ar ieročiem un savām asinīm izcīnīja Latvijas brīvību” - tā savā grāmatā “Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri – Jelgavas ģimnāzijas audzēkņi ” raksta Gints Putiķis - Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktores vietnieks zinātniskajā darbā.

Autors uzsver, ka grāmata ir veltījums tiem sešpadsmit Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, kuri reiz mācījās vai absolvēja Jelgavas ģimnāziju – Paulis Šturms, Aleksandrs Grundmanis, Aleksandrs Jodikaitis, Jānis Oļģerts Kalniņš, Ludvigs Bolšteins, Pauls Jēgers, Alfrēds Grandmanis, Artūrs Kēlers, Jānis Berris, Verners Tepfers, Pēteris Stērste, Jūlijs Jaunsniķeris, Nikolajs Gudže, Teodors Zeiferss, Arnolds Valdovskis un Jānis Rapa.

Grāmatā autors lasītājus iepazīstina ar sešpadsmit Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru- Jelgavas ģimnāzijas audzēkņu dzīvesstāstiem, ar Lāčplēša Kara ordeņa tapšanas stāstu.

Līdzās grāmatas varoņu dzīvesstāstiem autors ieskicē viņu izdzīvotā laikmeta raksturojumu, grāmatā iekļautas nodaļas par Pirmā pasaules kara cēloņiem, tā galvenajiem lūzuma punktiem un Latvijas neatkarības kara militāri politiskajiem aspektiem. Izdevumu  papildina interesantas ilustrācijas un fotogrāfijas. Grāmata pieejama Jelgavas pilsētas bibliotēkā.

Interesanto un saturiski ļoti vērtīgo grāmatu bibliotēka saņēmusi no autora kā dāvinājumu. Paldies dāvinātājam!