Kvalitatīva elektroniskā informācija bibliotēkās

Līdz 16.maijam Jelgavas pilsētas bibliotēkā un filiālēs tiek nodrošināts "ProQuest Public Library Video Online Premium" resursu bezmaksas izmēģinājumu, kas piedāvā piekļuvi vairāk nekā 40000 straumēšanas video materiāliem. Tas ir lielākais šāda veida resursu piedāvājums publiskajām bibliotēkām ar daudzveidīgu tematisko aptvērumu: zinātne, antropoloģija, bizness un ekonomika, vēsture, tiesību zinātnes, izglītība, karjera un darbs, medicīna, ceļojumi, psiholoģija, socioloģija, teātris, mūzika, dejas, ģimene, kā arī starpnozaru tēmas.

Vairāk informācijas: http://search.alexanderstreet.com/

Pēc Agritas Sagalajevas, programmas "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" koordinatores inform.

ProQuest Public Library Video Online Premium resursu bezmaksas izmēģinājums pieejams tikai no bibliotēku datoriem, bet vairākas citas bibliotēkā abonētās datubāzes mūsu lasītāji var izmantot arī ārpus bibliotēkas, savās ierīcēs, sev ērtā laikā un vietā, pieejas datus saņemot kādā no pilsētas bibliotēkām.

Tā ir pasaulslavenā BRITANNICA, universāla  enciklopēdiju datubāze ar desmitiem tūkstošu lielu rakstu, definīciju, attēlu un multimediju krājumu. Jau sākumlapā katrs var izvēlēties sev atbilstošo līmeni – juniori, studenti vai pieaugušie. Iespējama tekstu tulkošana, arī latviešu valodā.

Varākus gadus Jelgavas pilsētas bibliotēkā tiek abonēta EBSCOhost datubāze, viens no pazīstamākajiem tiešsaistes dienestiem pasaulē, kas darbojas ASV un aptver vairākus tūkstošus pilno tekstu žurnālu, laikrakstu, uzziņu izdevumu un citu informācijas avotu materiālus par visdažādākajiem tematiem.

2017.gadā varam piedāvāt divas jaunas datubāzes izmantošanai ārpus bibliotēkas. Mūsu lasītāji jau atzinīgi novērtējuši iespēju lasīt e-grāmatas EBSCO eBooks kolekcijā. Vairāk nekā 32 tūkstoši e-grāmatu – tā ir iespaidīga apjoma bibliotēka ar daiļliteratūru un nozaru literatūru: uzņēmējdarbība, bizness, māksla, dizains, zinātne, tehnoloģijas, automobiļi, politika, sports, dzīvesstils, mūzika, literatūra, vēsture, ceļojumi, atpūta, kulinārija, dārzkopība, mājturība, vaļasprieki, mode, veselība u.c. Grāmatas iespējams lejuplādēt datorā, viedtālrunī, planšetē vai e-grāmatu lasītājā.

Pirmo reizi ārpus bibliotēkas varam piedāvāt Latvijas resursu letonika.lv. Enciklopēdiska uzziņu, tulkošanas, multimediju meklēšanas sistēma, digitālie mācību materiāli, Latvijas Enciklopēdiskā vārdnīca, vēstures enciklopēdija, daudznozaru un daudzvalodu terminoloģijas portāls, elektroniskās nozaru un valodu vārdnīcas, svešvārdu vārdnīca, sinonīmu vārdnīca, Latvijas Kultūras kanons un daudzi citi resursi. letonika.lv ārpus bibliotēkas var izmantot Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītāji, pieejas datus saņemot pilsētas bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26. Izņēmums –  nav pieejami letonika.lv Lasītavas ar autortiesībām aizsargātie darbi.
Vairāk par bibliotēkas datubāzēm šeit

Aicinām apmeklēt pilsētas bibliotēkas un izmantot vērtīgu, drošu un uzticamu informāciju!