Kroga vietā gaismas pils

Jelgavas pilsētas bibliotēkas simtgades gadā turpinām atzīmēt mūsu apaļo jubileju ar publikācijām, kas veltītas bibliotēkas vēsturei cauri laikiem. Šoreiz piedāvājam Simtgades publikāciju sērijas otro daļu, kas stāsta par Jelgavas pilsētas bibliotēkas ēkas pārbūvi 20. gadsimta pirmajā pusē.

20. gadsimta 20. gados Latvija vēl tikai atgūstas no kara posta, un, saprotams, arī bibliotēkas tiek ierīkotas ēkās, kas ir ne tik daudz piemērotas bibliotēkas vajadzībām, cik vispār pieejamas. Tolaik vēl tālu līdz šodienas iespējām, kad bibliotēku projektēšana un dizains ir vesela nozare un pētniecības lauks. Taču arī 20. gadsimta pirmajā pusē, pirms 100 gadiem, aktīvi tiek domāts gan par to, kā bibliotēku padarīt par iespējami ērtu un izmantojamu vietu tās apmeklētājiem, gan arī, kā atvieglot ikdienu bibliotēkas darbiniekiem.

Tālāk lasi ŠEIT.

1. daļu lasi ŠEIT.