Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Krāsains. Visapkārt...

Rudenī meklēsim krāsas, nevis pelēko. Meklēsim dabā, cilvēkos, sevī. Padarīsim krāsainu šo laiku, lasot grāmatas, ko piedāvā bibliotēkas plaukti.

Grāmatu anotācijas no www.janisroze.lv, www.gramata24.lv, www.zvaigzne.lv

 

 

 

Latviešu tautasdziesmas un ticējumi.Rudens

 

Kalnā kāpu lūkoties,

Vai dzeltēja bērzu lapas?

Ja dzeltēja bērzu lapas,

Tad rudens sētiņā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Latvijas 100 skaistākās vietas

 

Atklājiet Latvijas daudzveidību! Šī grāmata palīdzēs saskatīt Latvijas unikālo un kolorīto raksturu - tā piedāvā aizraujošu ceļojumu pa mūsu zemes skaistākajām, interesantākajām un iedvesmas bagātākajām vietām. Dodieties dabā! Priecājieties par arhitektūras skaistumu! Ielūkojieties Latvijas pilsētu daudzveidīgajās sejās! Apmeklējiet interesantus muzejus! Atcerieties par valstiskuma simboliem! 

 

Atrašanās vieta

 

 

Laukmane M.

Spoguļattēli

 

nepārtraukti izvēlos stikliņu krāsu

caur kuriem skatīties

uz skrejošiem mākoņiem

un drazām zem kājām

uz ielas bruģi

steigas putekļiem

uz durvju rokturiem

mājām

 

nepārtraukti izvēlos stikliņu krāsu

tumšu vai gaišu –

kā vēlos

 

un tad vai nu diena pelēkā bezspēkā

vai košā spirgtumā kvēlo 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

 

 

Ziedonis I.

Krāsainas pasakas

 

Ziedoņa pasakas ir gaišas, tās it kā spēlējas ar mums, jo dzejnieks pats spēlējas ar krāsām, vārdiem, domām. I. Ziedoņa pasakās ir ietverta liela dzīves gudrība, tās ir atvērtas lasītāja fantāzijai. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Daglasa – Kūpere H.

No krāsas līdz gleznai

 

Grāmatā, kas sakārtota tematiskajās nodaļās (akvarelis; eļļas glezniecība; pastelis; akrils), atrodami daudzveidīgi padomi gleznošanā, sniegti ieteikumi, kā ietaupīt laiku un līdzekļus, un pat atklāti daži profesionāli noslēpumi. Te piedāvāti vairāk nekā 400 vienkārši risinājumi, kas palīdzēs novērst problēmas, ar kurām var saskarties gleznojot. Grāmatas autori ir pieredzējuši, profesionāli mākslinieki, un viņu norādījumi ļaus, piemēram, saīsināt pludinājumu žūšanas laiku, padarīt krāsu pakļāvīgu, uzjaukt pārliecinošus krāstoņus un atklāt ziedu trauslo struktūru. Katru soli pa solim uzskatāmi demonstrē krāsainas ilustrācijas. Izdevums adresēts gan pieredzējušiem māksliniekiem, gan arī iesācējiem. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Veinbahs K.

Krāsu pasaule

 

Izdevums “Krāsu pasaule”ir palīglīdzeklis vizuālās mākslas apguvei skolā. Vienkāršā, visiem saprotamā veidā autors jauno lasītāju iepazīstina ar krāsu teoriju, dažādiem krāsu jaukšanas veidiem, krāstoņu iegūšanu, izmantojot datortehniku. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Portenārs V.

Dzīves piecas krāsas

 

Ķīniešu tradicionālie uzskati apgalvo, ka piecas krāsas – zaļā, sarkanā, dzeltenā, baltā un melnā, - tāpat kā pieci elementi – koks, uguns, zeme, metāls, ūdens – izsaka Visumu un piedzimstot ietekmē katru no mums:

   zaļās krāsas ietekmē cilvēki ir dinamiski, valdonīgi, sportiski;

   dzeltenā ir pārdomu, prāta un šaubu krāsa;

   sarkanās krāsas pārstāvji ir aizrautīgi un sabiedriski;

...baltās krāsas ietekmē cilvēki ir melanholiski, romantiski un taisnīgi;

   Melnā ir vientuļnieku krāsa, viņi neuzticas savām jūtām. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Endrūzs T.

Kā dziedināt ar krāsām

 

 

Krāsas ietekmē ikvienu. Mēs izmantojam krāsas, runājot par fizisko veselību, emocijām, pat par garīgo pieredzi. Autors Teds Endrūzs iesaka efektīvu sistēmu, kā attīstīt katram piemītošo iekšējo spēju dziedināt un iepazīstina ar labvēlīgākajām krāsām, kuras var ietekmēt vairāk nekā piecdesmit fiziskās veselības izpausmes. Izlasot grāmatu atklāsit, kā: • lietot krāsu, lai līdzsvarotu un atjaunotu enerģiju; • ar vienkāršu paņēmienu noteikt vajadzīgo krāsu; • projicēt un absorbēt krāsu dziedinošās īpašības; • bez pūlēm eksperimentēt, lai attīstītu spēju „sajust” krāsu.

“Katrai krāsai ir sava unikāla ietekme, un krāsas var lietot cilvēka veselības dziedināšanā un līdzsvarošanā, kā arī lai stimulētu dažādus zemapziņas līmeņus.”  (Teds Endrūzs) 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Jūsu rakstura krāsa

 

Krāsas iedarbība var izraisīt gan fizioloģisku, gan psiholoģisku efektu. M.Lušēra tests balstās uz pieņēmumu, ka krāsas izvēle atspoguļo pētāmās personības mērķus, vajadzības , vadošos darbības veidus. Testa saīsinātais variants ir samērā viegli apgūstams un izmantojams. Tests var kalpot pedagogiem, vadītājiem, kā arī pašizziņai. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ozola E.

Cilvēks krāsu pasaulē

 

Grāmata noderēs, kā izziņas avots cilvēkiem bez iepriekšējām zināšanām par krāsu iedarbību, kā arī attīstīs lasītāja intuīciju un praktiskās iemaņas krāsu izvēlē ikdienā. Tā ir iespēja iepazīties ar krāsu simboliku, atšķirībām, nozīmi un interpretāciju dažādās kultūrās un reliģijās. Turklāt krāsām piemīt arī terapeitiskā iedarbība - tās ir nozīmīgs psiholoģisks faktors. Grāmatas praktiskā puse atspoguļo krāsu izvēles īpatnības apģērbā, interjerā, dizainā un reklāmā, īpašu uzmanību pievēršot to optiskajai un emocionālajai ietekmei uz cilvēku. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ozola E.

Krāsu terapija

 

Autore ir dziedniece ar augstāko garīgo izglītību un ilggadēju pieredzi praktiskajā dziedniecībā. Grāmata palīdzēs lasītājam attīstīt savu intuīciju un pielietot praksē piedāvātās zināšanas. Krāsu vibrācijas un to ietekme uz cilvēka organismu, emocijas un tām atbilstošās krāsas, krāsu dziedināšanas metodes, meditācija ar krāsu. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Ozola E.

Krāsas. Uztvere un iedarbība

 

Turpinājums grāmatai “Krāsu terapija”. Šīs grāmatas mērķis ir paplašināt izpratni par krāsām un to izmantošanas iespējām sadzīvē.

Lasītājs var iepazīties ar krāsu simboliku un atšķirībām dažādu tautu apģērba vēsturē, kā arī uzzināt krāsu nozīmes interpretācijas dažādos gadsimtos un tautās, to psihofizioloģisko un terapeitisko ietekmi. Atsevišķi apskatīti krāsu salikumi. Grāmata piedāvā pamatprincipus, pēc kuriem izvēlēties apģērba un kosmētikas krāsas, raksturo krāsas dizainā un interjerā, to mijiedarbību, optiskās īpatnības un izmaiņas apgaismojuma ietekmē, un skaidro krāsu nozīmi reklāmā, WEB dizainā, logotipos. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Stēfensena B.

Aura un krāsas

 

Grāmatas autore ir veikusi detalizētus pētījumus, salīdzinājusi auras, meklējusi izskaidrojumus..Šajā grāmatā viņa piedāvā savu redzējumu par dažādām sakarībām, cilvēku raksturiem, krāsu nozīmi cilvēka aurā.  

 

Atrašanās vieta

 

 

Piščaļovs V

Varavīksnes krāsu diēta

 

Jūs jau sen sapņojat par slaidu figūru, taču nezināt, kā to panākt? Esat izmēģinājuši itin visu, bet jums nekas nav izdevies? Vladimirs Piščaļovs piedāvā efektīvu notievēšanas metodi – varavīksnes krāsu diētu. Tās galvenais princips ir vienkāršs: katrai nedēļas dienai jāizvēlas atbilstošas krāsas produkti. No tiem pagatavotās maltītes ne tikai veicina tievēšanu, bet arī mielo acis. 

 

Atrašanās vieta

 

 

Kļaviņa I.

Krāsaini aksesuāri

 

Ja gribas palepoties ar kaut ko jaunu un interesantu savā izskatā, tam īsti piemēroti ir krāsaini akcenti apģērbā - dažādas rotas un citi aksesuāri - lakati, cepures, somas, saulesbrilles, koši apavi. Arī vienkāršu tērpu var padarīt košu un atraktīvu, ļaujot vaļu fantāzijai - krāsains taurenis , kas nosēdies uz pleca, matus saturoša lente ar ziediem, košas piespraudes, puķītes, kas saziedējušas matos, jostiņas, krellītes un auskari.Vairākos grāmatā attēlotajos darbos izmantots tamborējamais diegs ar krāsu pāreju, kurš katru darbu padara vienreizēju un neatkārtojamu ar savu interesanto joslojumu.  

 

Atrašanās vieta

 

 

Maklstone M.Dž.

200 krāsaini raksti

 

Izdevumā iekļauta plaša krāsaino rakstu kolekcija, sākot ar nelielām divkrāsu josliņām, līdz ļoti bagātīgiem rakstu salikumiem. 200 rakstu paraugi iedvesmos gan pieredzējušus adītājus, gan iesācējus.Grāmatā detalizētā fotogrāfijā katru rakstu iespējams aplūkot dabīgā lielumā, turklāt raksts papildināts ne tikai ar tehnisko zīmējumu, bet arī ar shēmām, kurās uzskatāmi un saprotami parādīts krāsu salikums. Piedāvāti arī vēl citi krāsu saskaņošanas varianti un rakstu veidošanas paraugi.Lai ikviens adītājs savam izstrādājumam veiksmīgāk spētu izvēlēties piemērotākos dzijas toņus, noderēs ekspertu sniegtie padomi par krāsu izvēli.

Krāsainie raksti vienmēr izdosies lieliski, ja būs apgūtas pamatprasmes – adīšana pa apli, pārstaipu veidošana un iegriezumu veidošana adījumā. Informācija par to atrodama šajā krāšņajā izdevumā. 

 

Atrašanās vieta