Kļuvis zināms balsojuma “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2019” uzvarētājs!

Pirmo vietu balsojumā par Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Gada balvas nominācijas “Gada notikumu Latvijas bibliotēkās 2019” pieteikumiem ieguva Kultūras informācijas sistēmu centra un TietoEVRY īstenotā 3td e-grāmatu bibliotēkas pakalpojuma ieviešana visās Latvijas publiskajās bibliotēkās – par to tika nodotas 183 balsis.

Balsošana notika laikposmā no 23. marta līdz 9. aprīlim. Pavisam kopā tika pieteikti 26 notikumi visā Latvijā.

Par 3td e-grāmatu bibliotēkas uzvaru Jelgavas pilsētas bibliotēkai ir jo īpaši liels prieks, jo šobrīd, kad valstī noteikta ārkārtas situācija un bibliotēkas klātienē savus lasītājus apkalpot nevar, tā vietā piedāvājot alternatīvus veidus, kā lasīt grāmatas un turpināt izglītoties attālināti, šis pakalpojums ir pierādījis savu nepieciešamību, augstvērtību un uzticamību. Uz šo brīdi 3td e-grāmatu bibliotēkai (www.3td.lv) jau ir vairāk nekā 9000 lasītāju un simtiem grāmatu brīvā pieejā bez maksas ikvienam, kurš ir reģistrējies kā lasītājs kādā no Latvijas publiskajām bibliotēkām.

Jelgavas pilsētas bibliotēka lepojas arī ar savu filiāli – Miezītes bibliotēku, kuras renovācija tika atzīta par piekto svarīgāko notikumu Latvijas bibliotēku pasaulē pagājušā gadā. Miezītes bibliotēka pēc renovācijas savas durvis vēra pērnā gada 4. septembrī. Renovāciju projektēja SIA „Namejs Pluss”, bet būvniecības darbus veica SIA “Zemgales būvserviss”. Būvniecības darbu izmaksas - 242 866 EUR.

Tāpat arī Jelgavas pilsētas bibliotēka priecājas par saviem kaimiņiem – Bauskas Centrālo bibliotēku, kuras izstāde “Bauskas bibliotēkā modē grāmatas” ierindojās gada notikumu trešajā vietā. Šī skaistā un savdabīgā ceļojošā izstāde no šā gada 4. februāra līdz 1. martam bija redzama arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas centrā. Krāšņajās fotogrāfijās talantīgā fotogrāfe, stiliste un imidža dizainere Dana Rodenkirhena Bauskas Centrālās bibliotēkas darbiniekus pārvērtusi dažādos grāmatu tēlos. D. Rodenkirhena pārvērtībām bija rūpīgi izvēlējusies 11 latviešu un ārzemju autoru grāmatas. Starp izvēlētajiem  grāmatu tēliem bija gan mazāk zināmi tēli, gan tādi, kas pazīstami ikvienam, piemēram, Skārleta O’Hāra, Pelnrušķīte, grāfs Monte Kristo, Nāriņa un Mērija Popinsa.