Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

J.Joņevs: „Veiksme ir tad, ja to meklē”

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā notika tikšanās ar jaunā romāna „Jelgava 94” autoru Jāni Joņevu. Klātesošiem bija unikāla iespēja uzzināt interesantus faktus par jauno rakstnieku un viņa grāmatas saturu, uzdot interesējošos jautājumus, kā arī dalīties ar iespaidiem un saņemt atsauksmes no citiem lasītājiem.

Pirmais rakstnieka romāns „Jelgava 94” nāca klajā marta mēnesī, izraisot lielu interesi lasītāju vidū un radot garas rindas grāmatnīcās un bibliotēkās. 


Grāmatā aprakstītā vide liekas drūma, arī cilvēki te citādāki — sapņotāji, mākslinieki. Šāds autora skatījuma sniegums lasītājiem liek vairāk darbināt iztēli, lai būtu ko apbrīnot, arī tepat, Zemgales līdzenumā.


„Vēl nesen bijām citādāki — dumpinieki, kuri noraidīja pasaules pragmatismu, pretstatā šodienas terašu un klubu kultūrai,” romāna vadlīnijas atklāj J.Joņevs, kura jaunības atmiņas caurvij visu grāmatu. 


Pats autors savu pirmo izdevumu dēvē par „rēķinu noslēgšanu ar pagātni”, jo viņam bija svarīgi pierakstīt liecības, kamēr vēl visas nianses ir atmiņā, lai tās paliktu un iegūtu jēgu. 


Saturīgas un pozitīvi noskaņotas sarunas ar dažiem skumjiem motīviem nobeigumā autors iesaka:„Nesteidzies pieaugt un izbaudi jaunību! Kad tomēr esi pieaudzis — saglabā sevī pusaudzi, jo jaunība paiet bezcerīgi ātri un neatgriezeniski. ”


Jānis Joņevs ir dzimis 1980.gadā, absolvējis Jelgavas Valsts ģimnāziju, studējis Latvijas Kultūras akadēmijā un Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātes doktorantūrā. Šobrīd viņš strādā reklāmas jomā. Līdz šim autors sarakstījis dažas lugas, rakstījis recenzijas un nodarbojies ar tulkošanu.


Rakstnieks guvis atzinību ne vien Prozas lasījumos, bet arī izpelnījies balvu no Alternatīvās žūrijas, ko veido Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes baltu filoloģijas bakalaura un maģistra studiju programmas studenti.


Grāmatas sižeta līniju veido pusaudžu dzīve pagājušā gadsimta 90.gados, kuri sevis un atšķirīgā meklējumos pievēršas tā saucamajai alternatīvajai kultūrai. Jaunības maksimālismā viņi cenšas nostāties pret pasauli, nekļūt tādi kā visi. 


Izdevuma „Jelgava 94” lasīšanai var pieteikties Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas abonementā un tās filiālēs — bibliotēkā „Pārlielupe”, „Zinītis” un Miezītes bibliotēkā.