Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jelgavniecei Indrai Gubiņai 95

“Ikviens ir veidojies sava laikmeta, sabiedrības un ģeogrāfisko vietu ietekmē. Cilvēks jau nav kā glezna, ko reiz pabeidz, ielogo un atstāj. Cilvēks mainās vienmēr, arī viņa garīgā seja, kaut pamatvilcienos tā paliek nemainīga. Mēģinot sataustīt savas garīgās sejas pamatvilcienus, liekas tie ir: darbs, pienākums, mīlestība un spīts.”

Tā sevi raksturo rakstniece, dzejniece, mūsu novadniece Indra Gubiņa. http://www.jelgavasbiblioteka.lv/par-jelgavu/ieverojami-cilveki-jelgava/118/

 

Dzīvojusi un mācījusies Jelgavā, bet rakstīt sākusi emigrācijā. Un, kā jau pati minējusi par sabiedrības un vietas ietekmi, tad savos darbos attēlojusi galvenokārt trimdas latviešu sadzīvi Anglijā un Kanādā, kā svešā vide, personības un paaudžu nesapratne rada psiholoģiskus konfliktus, ietekmē attiecības ģimenē, drupina vai spēcina iekšējo pasauli.

 

Sarakstījusi 5 īsprozas krājumus, 16 romānus, 3 ceļojumu piezīmju grāmatas, 5 dzejas krājumus. Nozīmīgākie romāni: "Zelta ieleja"; "Gandrīz karaliene"; "Raksts putekļos"; "Iztiksim bez mēness" (J. Jaunsudrabiņa prozas balva); "Uz akmeņa stāvēdams" ( K. Barona prēmija); "Dzilnas dziesma"; "Vai slīdēja mākonis" (PBLA Kultūras fonda balva) u.c. Dzejoļu krājumi: "Paskaties kļavā" (kopā ar G. Janovski); "Vai ilgi vēl?" (kopā ar G. Janovski); "Dīvaina spēle" u.c

 

Pamatīga, nesavtīga un, ņemot vērā dzīves vietu, tiešām spītīga ir dzejnieces, rakstnieces mīlestība uz latviešu valodu, viņas teksti caur to trāpa tieši sirdī. Īstie vārdi dzimtajā valodā iedod skaņu cilvēku dvēseles balsij.

 

“Dziesma kāpj.

Ne griesti to aiztur, ne stikla logi.

No zāles, no pašām saknēm tā sadreb,

Pārviļņo krūmiem, ieķeras bērzos

Un kāpj – tieši pret debesīm zilām augšup kāpj.”

 

Indras Gubiņas romānus, stāstus un dzejas rezervē un lasi: https://ej.uz/cqxc

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā glabājas rakstnieces vēstules no bibliotēkas sarakstes ar trimdas autoriem deviņdesmito gadu sākumā.

I.Gubiņas saraksti ar JPB digitālā formā lasiet: https://ej.uz/i19w