Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītāju klubiņš aicina uz lekciju par Zero Waste jeb bezatkritumu dzīvesveidu

Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītāju klubiņa dalībnieki un citi interesenti tiek aicināti piedalīties lekciju ciklā dzīves kvalitātes uzlabošanai “Tver dzīvi!”. Lekciju ciklu organizē Jelgavas pilsētas bibliotēku atbalsta biedrība “Libro” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas bibliotēku.

Projekts tiek realizēts ar mērķi paplašināt bibliotēkas Lasītāju klubiņa dalībnieku redzesloku, piedāvājot lekciju ciklu dzīves kvalitātes uzlabošanai. Lekcijās tiks aptvertas tādas tēmas kā sevis pilnveidošana un saskarsme ar apkārtējiem, kā arī nozīmīgi jautājumi par vidi: ķīmiskās vielas un pesticīdi ikdienā, kā samazināt kaitējumu sev un dabai, kā izvēlēties videi draudzīgus produktus, kas ir ekomarķējums, kas ir zero waste un citi vides saglabāšanai nozīmīgi jautājumi.

Šī būs jau otrā tikšanās projekta „Tver dzīvi!” ietvaros. Lekcija notiks 29. oktobrī plkst. 16.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā, ar Lasītāju klubiņa dalībniekiem un pārējiem interesentiem sarunāsies Zero Waste Latvija valdes locekle un bezatkritumu dzīvesveida aktīviste  Mairita Lūse. Vieslekcijas laikā Mairita stāstīs par dažādu vides un sociālo problēmu risināšanu, sniegs ieteikumus, kā samazināt atkritumu negatīvo ietekmi uz vidi, kā arī iepazīstinās ar Zero Waste kustības galvenajiem darbības virzieniem un ieguldījumu vides attīstībā.

Lai gan pasākums notiek Lasītāju klubiņa ietvaros, aicinām to apmeklēt arī citus interesentus.

Bibliotēkas Lasītāju klubiņš tiekas katra mēneša pēdējā otrdienā Jelgavas pilsētas bibliotēkas telpās, kur katrā tikšanās reizē bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas bibliotekāres klubiņa dalībniekiem sagatavo dažādas tēmas izziņai un, protams, neformālā gaisotnē pie tējas tases, tiek diskutēts par literatūru.

Projekts “Tver dzīvi!” tiek realizēts ar Jelgavas Biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju atbalsta programmas piešķirto finansējumu.

Papildinformācija:

Jelgavas pilsētas bibliotēku atbalsta biedrība “Libro” darbojas ar mērķi sekmēt sabiedrības informacionālo un kultūras nodrošinājumu Jelgavas pilsētas bibliotēkās, veicināt bibliotēku ilgtspējīgu attīstību, sadarbību un intergrāciju starp dažādām sabiedrības grupām, kā arī izstrādāt un realizēt projektus atbilstoši vietējo iedzīvotāju vajadzībām.