Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jelgavas pilsētas bibliotēkas Dzejas dienā pulcē dzejas mīļotājus

Vakar, 10. septembrī, mijoties saulei, vējam un lietum, aizvadījām Dzejas dienas, kuru vadmotīvs šogad bija “Drupatas no Dieva galda”, iedvesmojoties no šā gada februārī mūžībā aizgājušā latviešu dzejnieka Leona Brieža dzejas rindām.

Dzejas dienas ievadīja nu jau tradicionālais Dzejritenis, kurš piestāja Jelgavas pilsētas bibliotēkas, Miezītes bibliotēkas, Pārlielupes bibliotēkas un bērnu un jauniešu bibliotēkas "Zinītis" pagalmos, kur ar dzejas lasījumiem, mūzikas un teātra priekšnesumiem uzstājās Jelgavas skolēni. Dzejriteni visā tā ceļā pavadīja dzejnieces Milda Klampe un Dagnija Dreika, kuras lasīja savus darbus un piedāvāja arī pārdomas par L. Brieža dzejas tekstiem.

 

Jelgavas pilsētas bibliotēkas pagalmā uzstājās bērni un jaunieši no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 4. sākumskolas un Jelgavas Tehnikuma. Īstajā brīdī skatītajos iejuka arī kāds kaķis, kam dzejniece Dagnija Dreika, kā zinādama, bija sagatavojusi lielisku veltījumu.

 

Pēc tam Dzejriteņa brauciens devās uz Miezītes bibliotēku, kuras pagalmā ar dzejas un radošajiem priekšnesumiem sevi lieliski parādīja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, Jelgavas 5. vidusskola un Aizupes pamatskola un Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Jelgavas filiālbibliotēkas vadītāja Iveta Dārzniece.

 

Nākamā pietura – Pārlielupes bibliotēka – prasīja lielu izturību, taču, spītējot lietum un vējam, līdzās mūsu goda dzejniecēm lieliskus priekšnesumus sniedza Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas 6. vidusskolas un Jelgavas pamatskolas "Valdeka" – attīstības centra skolēni.

 

Dzejriteņa brauciens noslēdzās bērnu un jauniešu bibliotēkas "Zinītis” pagalmā, kur uz vienas skatuves ar M. Klampi un D. Dreiku uzstājās arī jaunieši no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, privātskolas "Punktiņš", Jelgavas Mūzikas vidusskolas un Jelgavas Centra pamatskolas.

 

Vakara noslēgumā plkst. 16 dzejas mīļotāji satikās Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē uz "Dzejas mikrofonu", kur ikviens nepiespiestā atmosfērā pie galdiņiem, mūzikas un klusinātas gaismas varēja baudīt dzejas maģisko pieskārienu Mildas Klampes un Dagnijas Dreikas izpildījumā, kā arī klausīties brīvajā mikrofonā pieteikto dzejnieku lasījumos, kur varēja izpausties ikviens, kas raksta dzeju un vēlas sevi parādīt plašākai auditorijai. Dzeju mūzikā ieskandināja vijolniece un altiste Karlīna Īvāne un studijas "Vijolīte" audzēkņi.

 

Šonedēļ Jelgavas pilsētas bibliotēkas dzīvo Dzejas dienu gaisotnē. Lai arī centrālie sarīkojumi notika vienu dienu 10. septembrī, visu šo nedēļu mūsu filiālēs – bērnu un jauniešu bibliotēkā "Zinītis", Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā ir iespēja baudīt kaut ko no "Drupatām no Dieva galda".

 

Miezīte visus aicina sevī atklāt dzejnieka talantu caur Blackout Poetry mākslu, jeb svītrojumu dzeju, kā arī pakavēties pie Leona Brieža dzejas plaukta un viņa spilgtākajiem citātiem. Pārlielupes bibliotēka aicina mazos lasītājus uzzīmēt savu Leona Brieža dzejoli, iedvesmai piedāvājot L. Brieža grāmatu un interesantāko dzejoļu izlasi. Bērnu un jauniešu bibliotēka "Zinītis" piedāvā ko neparastu – īpašu L. Brieža "Drupatkūkas recepti". Savukārt Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē ir apskatāms tēlnieces Olgas Šilovas ģipša modelis "Milda trīs ceturtdaļu pagriezienā", kas atskaņo L. Brieža dzejas tekstus. Šis ģipša modelis ir mākslinieces dāvana vienīgajai Krišjāņa Barona zālei Latvijā. Sīkāk par šo mākslas projektu var uzzināt šeit: https://ej.uz/milda2020.

 

Plašāka bilžu un video galerija redzama mūsu sociālo tīklu kontos:

 

https://www.facebook.com/dzejasdienasjelgava

https://www.facebook.com/Jelgavasbiblioteka

https://www.draugiem.lv/jelgavasbiblioteka/

www.youtube.com/channel/UCjUoe7AsY1OCBFGnfbnY_xw