Jelgavas pilsētas bibliotēkas darbinieki pārņem rūpes par Jelgavas grāmatnieka kapavietu

Lai netiktu aizmirsts savulaik Jelgavā cienījamais grāmatizdevējs un sabiedriskais darbinieks, Jelgavas pilsētas bibliotēka ir apņēmusies kopt Jura Landsberga atdusas vietu Baložu kapos, un aktualizēt turpmākās publikācijās senās grāmatniecības tradīcijas Jelgavā.

Avīzes "Dzimtenes Vēstnesis" 1912. gada 4. maija 101. numurā lasāms:

"Jelgavā 2. maijā miris "Latvijas" atbildīgais pagaidu redaktors, kases direktors un tipogrāfijas īpašnieks Juris Landsbergs. Nelaiķis dzimis 1863. gada 8. aprīlī Skrundas pagasta Stalmaņu mājās, Kurzemē. Apmeklējis Valtaiķu pagasta skolu. Uz Jelgavu pārnācis, viņš iestājās Zīslaka drukātavā, tur vēlāk cītīgi papildinājās skolas mācībās un grāmatvešanā. Ar laiku L. minētā drukātavā palicis par grāmatvedi un bijis tanī laikā pazīstams kā viens no pirmajiem latviešu grāmatvežiem. Vēlāk Zīslaka drukātava pārgāja Draviņa-Dravnieka un no pēdējā J.Landsberga īpašumā. Drukātavu viņš vadīja līdz 1912. gadam, kad tik nodibināta Grāmatrūpniecības Ekanom. sabiedrība.

Juris Landsbergs bijis sekojošās biedrībās: Grāmatrūpniecības Ekanom. sabiedrībā direktors dibinātājs, Jelgavas krāj-aizdevu kasē direktors, Jelgavas Grāmatu drukātāju un bēru kases biedrības priekšnieks, Jelgavas Latviešu biedrības ilggadējs priekšniecības loceklis, runas vīrs, kasieris – biedru zinātājs, bijušais ilggadējais Jelgavas Palīdzības Biedrības priekšnieks, bijušais ilggadējais  Jelgavas Dziedāšanas Biedrības "Lira" priekšnieks un bijušais Jelgavas Nikolaja draudzes baznīcas priekšniecības loceklis".

Neaizmirsīsim 19. gs. censoņus, kuri ienāca Jelgavā un pašu spēkiem cīnījās, lai veidotu savu un līdz ar to arī pilsētas izaugsmi, cilvēkus, kuri ierakstījuši un iespieduši Jelgavas vārdu grāmatās.