Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jelgavas pilsētas bibliotēkas aicina savus lasītājus ar ģimenēm pavadīt kopā Patriotu dienu

Gaidot Latvijas 101. dzimšanas dienu un Bermontiādes simtgadi, trīs novembra dienas pēc kārtas no plkst. 11.00 līdz 15.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas pie sevis aicina lasītājus ar savām ģimenēm, lai kopīgi pavadītu Patriotu dienu: 8. novembrī bērnu bibliotēkā Zinītis, 9. novembrī – Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā, bet 10. novembrī – Jelgavas pilsētas bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26.

Patriotu dienā uzsvaru liksim uz izzinošām un radošām aktivitātēm visai ģimenei, jo Patriotu nedēļā kopības sajūta ir tā lielākā vērtība, kuru pieminam gan mūsu pašu vēstures kontekstā, gan arī kopjam paši savā ģimenē.

 

Gan lielus, gan mazus aicināsim aktīvi darboties radošajās darbnīcās. Kopā veidosim mandalas no latvju zīmēm dažādās tehnikās – arī mazāk ierastās, piemēram, saskatot mūsu tautas spēka zīmes caur dažādiem dabas elementiem. Savukārt no lentītēm veidosim patriotiskas piespraudes.

 

Savas zināšanas par Latvijas mūsdienu un agrāko laiku ievērojamākajām personām saviem lasītājiem piedāvāsim pārbaudīt viktorīnā "100 ievērojamākās Latvijas personības". Ikviens varēs noskaidrot to, cik labi zina slavenākos latviešu māksliniekus, mūziķus, valsts darbiniekus, rakstniekus, garīdzniekus, disidentus, utt.

 

Savukārt vēstures faktu pārzināšanu ģimenes varēs pārbaudīt sacensībā "Veiklākais vēsturnieks", kur piedāvāsim galda spēles ar faktiem un jautājumiem par Latviju un Jelgavu - būs jāatbild uz ātrumu! Spēle par Jelgavu ir mūsu pašu veidota.

 

Savukārt 10. novembrī plkst. 13.00 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē, Akadēmijas ielā 26, visus aicināsim uz sadziedāšanos ar Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona vokālo ansambli “Junda”. Savukārt, plkst. 14.00 notiks tikšanās ar rakstnieku Jāni Joņevu, Valsts kultūrkapitāla fonda projekta ietvaros "VIŅI raksta - vīrietis rakstnieks latviešu literatūrā".

 

Atcerēsimies savus varoņus un pavadīsim Patriotu dienu kopā!

 

 P –p