Jelgavas pilsētas bibliotēka un Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka noslēdz Sadarbības Memorandu

Šā gada 14. jūlijā Jelgavas pilsētas bibliotēku apciemoja gaidīti un īpaši viesi – sveikt bibliotēku tās pastāvēšanas simtgadē bija ieradušies pārstāvji no Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas – direktore Venta Kocere, bibliotēkas Starpkultūru dialoga centra vadītāja Linda Eltermane; Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta direktore Ņina Linde, Baltijas Starptautiskās akadēmijas profesore Anna Tatarinceva, Biznesa augstskolas "Turība" prorektore zinātniskajā un akadēmiskajā darbā Daina Vasiļevska, kā arī akadēmiķe, jelgavniece Baiba Rivža.

Par centrālo tikšanās notikumu uzskatāma Jelgavas pilsētas bibliotēkas un LU Akadēmiskās bibliotēkas Sadarbības Memoranda noslēgšana, ko parakstīja JPB direktore Lāsma Zariņa un LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere. Memorands paredz kopīgu akadēmisku un kultūras projektu izstrādi, informācijas resursu apriti bibliotekārajā darbā un kultūrvēsturiskā mantojuma izpētē. Par nozīmīgu sadarbības dimensiju uzskatāma arī starpkultūru dialoga paplašināšana. Memoranda virsmērķis ir veicināt Latvijas sabiedrības izpratni par Latvijas kultūrvēsturiskajām vērtībām.

Jelgavas pilsētas bibliotēka pateicas LU Akadēmiskajai bibliotēkai un personīgi Ventai Kocerei par iniciatīvu Sadarbības Memoranda noslēgšanā.

Delegācija sveica bibliotēku ar vērtīgu grāmatu dāvinājumu, kas būs nozīmīgs papildinājums Jelgavas bibliotēku krājumam. Krājumu papildinājušas vairāk nekā 20 vērtīgas nozaru literatūras grāmatas, kas tuvākajā laikā būs pieejamas ikvienam pilsētas un novada bibliotēku apmeklētājam. Tostarp, piemēram, tāds bibliogrāfisks retums kā LU Akadēmiskā apgāda Turcijā izdotais Ērika Jēkabsona pētījums "Latvija un Turcija: Aizmirstās attiecības 1918–1940" (2018), Niko Džavahišvili "Ieskats Gruzijas un Baltijas tautu attiecību vēsturē" (2011); monumentālais izdevums "Veltas Rūķes-Draviņas darbu izlase" (2017); Dainas Vasiļevskas "Kvalitātes nodrošināšanas vadība" (2017), kas ir nozīmīgs izdevums kā organizāciju un uzņēmumu, tā pētnieku vajadzībām, kā arī daudzi citi.

Vizītes laikā bibliotēkas direktores Lāsmas Zariņas un Informācijas nodaļas vadītājas Baibas Īvānes vadībā viesi tika iepazīstināti arī ar Jelgavas pilsētas bibliotēkas ēkas Akadēmijas ielā 26 kultūrvēsturisko stāstu un laikmetu liecībām, kā arī apmeklēja jaunatklāto bērnu un jauniešu bibliotēku "Zinītis", kas nu atrodas rekonstruētā vēsturiskā namā Zemgales prospektā 9 – namā, kas 1888. gadā celts par ievērojamā Jelgavas grāmatizdevēja G. Ā. Reiera testamentā novēlētiem līdzekļiem.