Jelgavas Pilsētas bibliotēka ielūdz uz DZEJAS DIENĀM 2022!

15. septembrī, Jelgavā notiek tradicionālās Dzejas dienas – Jelgavas Pilsētas bibliotēka visas dienas garumā aicina pavadīt ar dzejniekiem un dzeju. Šogad pilsētā Dzejas dienu vadmotīvs ir "Plaisa stiklā"

Kā ierasts Dzejas dienas tiks atklātas Jelgavas Pilsētas bibliotēkas pagalmā (Akadēmijas ielā 26) no pulksten. 10 līdz 10.40 un tālāk Dzejas busiņš kopā ar dzejniekiem Māri Runguli un Eduardu Eipuru ceļos uz pilsētas bibliotēkas filiālēm. Nākamajā dzejas punktā – pie Miezītes bibliotēkas (Dobeles šoseja 100) – dzejnieki ar savu darbu lasījumiem un skolēni ar sagatavotajām programmām klausītājus gaidīs no pulksten 11.10 līdz 11.40. Pie Pārlielupes bibliotēkas (Loka maģistrāle 17) dzeja skanēs no pulksten 12.10 līdz 12.40. Bet pēdējais dzejas punkts būs atvērts pie bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” (Zemgales prospekts 7) no pulksten 13.10 līdz 13.40.

“Dzejas punkti būs pieejami plašai auditorijai – vietējai kopienai, skolēniem, mūsu lasītājiem, kuriem rakstītais vārds ir dzīves piepildījums, ikvienam, kuram literatūra nav sveša. Vēlamies piesaistīt iespējami plašāku publikas loku – jaunās māmiņas, skolēnus, vecāka gadagājuma ļaudis, tētus un mammas –, ieaust dzeju kā krāsainu dzīparu skaistajā septembra dienā,” stāsta Jelgavas Pilsētas direktore Lāsma.

Dzejas dienas pasākumus noslēgs izrāde “Ziemeļnieks” pulksten 18 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē. Izrādē uz skatuves kopā ar Mārtiņu Vilsonu būs mūziķi Svens Vilsons ar ģitāru un Gustavs Vilsons ar kontrabasu. Skanēs Jura Kulakova dziesmas ar Jāņa Ziemeļnieka dzeju no cikla “Ētera odējs” (2008) un S.Vilsona kompozīcijas. Ieeja uz izrādi ir bez maksas. Skatītāji aicināti ierasties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots.

Jāpiebilst, ka Dzejas dienu laikā Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs ikvienam būs iespēja kļūt par dzejnieku, izmēģinot “Blackout Poetry” jeb svītrojumu dzeju. Tā tiek veidota no jau esošiem tekstiem, piemēram, izmantojot avīzes rakstus vai no grāmatas izrautas lappuses. Izvēlētajā teksta fragmentā tiek apvilkti vārdi, kas veido dzejoli, bet pārējie nosvītroti. Tādējādi ikviens var izmēģināt spēkus savirknēt vārdus dzejolī un atklāt sevī slēptos talantus.

Dalība bibliotēkas Dzejas dienu aktivitātēs ir bez maksas.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts.