Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jelgavas bibliotēkas ielūdz uz Dzejas dienām 2023!

14. septembrī Jelgavas Pilsētas bibliotēka un filiāles aicina jelgavniekus svinēt tradicionālās Dzejas dienas pievienojoties “Dzejritenim” – kopīgā velobraucienā pa pilsētu, pieturot pie pilsētas bibliotēkām, lai vērotu radošus priekšnesumus un klausītos dzejas lasījumos. Šogad pilsētā Dzejas dienu vadmotīvs – "Dzeja elpo savādāk".

Kā ierasts Dzejas dienas tiks atklātas Jelgavas Pilsētas bibliotēkas pagalmā (Akadēmijas ielā 26) no pulksten. 10 līdz 10.40 un tālāk Dzejritenis kopā ar dzejniekiem Jāni Tomašu un Eduardu Aivaru ceļos uz pilsētas bibliotēkas filiālēm. Nākamajā dzejas punktā – pie Miezītes bibliotēkas (Dobeles šoseja 100) – dzejnieki ar savu darbu lasījumiem un skolēni ar sagatavotajām programmām klausītājus gaidīs no pulksten 11.10 līdz 11.50. Pie Pārlielupes bibliotēkas (Loka maģistrāle 17) dzeja skanēs no pulksten 12.40 līdz 13.10. Bet pēdējais dzejas punkts būs atvērts pie bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” (Zemgales prospekts 7) no pulksten 13.40 līdz 14.10.

 

Dzejas dienas pasākumus noslēgs dziesminiece Anta Eņģele kopā ar Marko Ojalu. Koncertprogrammas sākums plānots pulksten 18 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē. Anta un Marko kopā muzicē jau 15 gadu, respektējot viens otra brīvību radošajās izpausmēs.

 

A. Eņģeli var dēvēt dažādi: dziedātāja, dziesminiece, dziedinātāja. Ar savu ģitāru un balsi viņa aizskar klausītāja dziļākās dvēseles stīgas pavisam tieši. Katra dziesma ir kā stāsts, kas izceļ sen aizmirstas, nostalģiskas, dārgas atmiņas. Antas zemais balss tembrs, ugunīgā harisma un spēja aizmirstai dziesmai likt ieskanēties ļoti personīgi atstāj dziļu iespaidu uz ilgu laiku. Savukārt M.Ojalu ir profesionāls bajānists, nācis no Somijas ziemeļiem, atraktīvs un sirsnīgs cilvēks, apveltīts ar skaistu baritonu, perfekti pārvalda arī ģitāru un mandolīnu.

 

Dalība bibliotēkas Dzejas dienu aktivitātēs ir bez maksas.

 

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.