Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunumi uz žurnālu galda

Jaunais gads iesācies ar lieliskiem jaunumiem uz mūsu lasītavas žurnālu galda! Mūsu lasītājiem esam abonējuši vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu žurnālu un avīžu. Izvēle šogad ir patiešām plaša – gan nopietna lasāmviela par svarīgāko dažādās Latvijas tautsaimniecības nozarēs, biznesā un kultūrā, gan arī izklaide, rokdarbi, hobiji, populārzinātniski žurnāli. Starp jau redzētajiem un populārajiem, tādiem kā “Privātā dzīve”, “Ieva” un “Zemgales ziņas”, esam sarūpējuši gandrīz 40 jaunus izdevumus, kuru pagājušā gadā mums nebija – tajā skaitā vairākus arī angļu, vācu un citās valodās tiem, kuriem ar latviešu valodā pieejamajiem nepietiek. Nāciet un iepazīstiet tos! P.s. Un atcerieties – kolīdz parādās jaunākais izdevumus, iepriekšējo var ņemt uz mājām!

 

 

 

JAUNIE ŽURNĀLI LATVIEŠU VALODĀ

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā (Akadēmijas ielā 26):

 

 

Bioloģiski

Žurnāla auditorija ir bioloģiskie lauksaimnieki un bioloģiskās produkcijas ražotāji, kā arī visi tie, kuriem rūp kvalitatīva pārtika un tīra vide Latvijā. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā.

     

 

IR Nauda

Progresīvs biznesa žurnāls uzņēmīgiem cilvēkiem par aktualitātēm biznesā, finansēs, politikā un sabiedrībā. Veiksmes stāsti Latvijā un pasaulē, padomi un idejas uzņēmējdarbības attīstīšanai vai sākšanai. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā.

     

 

Kā būt laimīgai

Žurnāls sievietēm, kas iedrošina, iedvesmo, izglīto. Žurnāls, kas liek ieskatīties sevī, sniedz noderīgus un praktiskus padomus, kā būt laimīgai katru dienu. Žurnāls iznāk 4 reizes gadā.

     

 

Latvijas leģendas

Stāsti par izcilām Latvijas personībām - talantīgiem, dzīvesgudriem, noslēpumainiem. Kino un skatuves personības, otas un rakstāmspalvas pavēlnieki, politikas mākslinieki, mediķi, pedagogi, sportisti, dziednieki. Žurnāls iznāk 4 reizes gadā.

     

 

Latvijas lopkopis

Latvijā vienīgais specializētais izdevums par aktualitātēm piena un gaļas lopkopībā, putnkopībā un zirgkopībā Latvijā un pasaulē. Intervijas ar nozares līderiem un lauksaimniekiem, praktiski padomi efektīvākai saimniekošanai, tirgus tendences un jaunumi likumos. Žurnāls iznāk 12 reizes gadā.

     

 

Latvijas noklusētā pagātne

Izdevums par Latvijas vēstures mazzināmām lappusēm - izcilu cilvēku dzīvesstāsti, nozīmīgu pagātnes notikumu aizkulises, aizmirstas laikmeta parādības un ikdienas ainiņas, sarunas ar ievērojamiem latviešu vēsturniekiem un retas foto liecības. Žurnāls iznāk 4 reizes gadā.

     

 

Latvijas tirgotājs

Vienīgais tirdzniecībai veltītais žurnāls Baltijā, kas piedāvā informāciju par jaunākajām mazumtirdzniecības tehnoloģijām, būtiskiem un aktuāliem nozares jautājumiem, par norisēm valstī un procesu ietekmi uz uzņēmējdarbību, kā arī ievērojamu uzņēmēju viedokļus, intervijas ar interesantām personībām, kā arī uzņēmīgu cilvēku pieredzes un veiksmes stāstus. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā.

     

 

Lilita LOOK

Līdztekus jau iepazītājam žurnālam Lilita šogad piedāvājam arī augstākās kvalitātes modes un dzīvesstila žurnālu Lilita LOOK, kas apkopo pašu svarīgāko par aktuālākajām sezonas tendencēm modē, skaistumkopšanā, interjerā. Idejas un praktiski padomi, iedvesmojošas intervijas un unikāli fotostāsti. Žurnāls iznāk 2 reizes gadā pirms gaidāmās sezonas - pavasara/vasaras numurs iznāk aprīlī, bet rudens/ziemas - oktobrī.

     

 

L’OFFICIEL Latvija

Starptautisks žurnāls latviešu valodā. L’OFFICIEL ir viens no autoritatīvākajiem izdevumiem pasaulē, kas veltīts modei un dzīvesstilam un savās lappusēs apskata jaunākās tendences no vadošajiem modes, skaistuma, veselības un dizaina ekspertiem. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā.

     

 

Mans dārzs

Praktisks žurnāls visiem, kam pieder dārzs - gan iedvesmai, gan reāliem darbiem dārzā. Žurnālā atrodami noderīgi, aktuāli padomi, kā izaudzēt bagātīgu dārzeņu un augļu ražu, kā iekopt skaistas puķu dobes un kā plānot dārzu. Žurnāla konsultanti - labākie Latvijas dārzkopības speciālisti. Žurnāls iznāk 12 reizes gadā.

     

 

Mājas virtuve

Bagātīgi ilustrēts recepšu žurnāls visiem kam patīk gatavot, un arī tiem, kam patīk garšīgi paēst - turklāt mājas ēdienu. Žurnāls ar interesantām un viegli pagatavojamām maltītēm kā ikdienai, tā svētkiem. Daudzveidīgas, garšīgas un veselīgas idejas visai ģimenei. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā, ar dažādiem pielikumiem.

     

 

Medības

Vienīgais žurnāls medniekiem! Viss par medībām, ieročiem, ekipējumu, likumiem, interesantiem cilvēkiem un mednieku virtuvi. Aktuālas intervijas un padomi, izcilas trofejas, interesantas medības ārpus Latvijas, medniekstāsti un kā arī mednieksievu receptes! Žurnāls iznāk 12 reizes gadā, ar dažādiem pielikumiem.

     

 

Mūsmājas

Žurnāls, kas veltīts labsajūtai savā dzīves telpā. Uzzini, kā iekārtot savu dzīves telpu tā, lai tajā būtu ērti pēc darba dienas atpūsties, lai tajā būtu komfortabli gan dzīvot, gan strādāt, gatavot virtuvē, attīstīt sevi, savus hobijus un būt veselam. Pieredzes un iedvesmas stāsti no visiem Latvijas novadiem, ar meistarstiķu fotogrāfijām, ar būvnieku ieteikumiem, dizaineru vērtējumiem. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā.

     

 

Pastaiga

Rūpīgi atlasīta informācija par aktuālāko modē, dizainā, dzīves stilā, skaistumkopšanā, gardēžu pasaulē, radot pārliecību, ka patiešām esi uzzinājis svarīgāko. Katru gadu septembrī žurnāls veido Latvijas miljonāru sarakstu, martā – labākās kosmētikas topu, apkopojot ekspertu atzinumus par efektīvākajiem un veiksmīgākiem produktiem tirgū. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā.

     

 

Pie galda

Žurnāls tiem, kas mīl gatavot un mīl garšīgi paēst! Jaunākās ierosmes, idejas, receptes, ko celt saviem mīļajiem galdā. Jauni produkti tirgū, jaunas kulinārās tehnikas, restorāni un gardēžu piedzīvojumi. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā.

     

 

Saimnieks LV

Lauksaimniecības komercžurnāls informē ražotājus un lauksaimniekus par visu aktuālāko nozarē, lai profesionāli plānotu savas saimniecības attīstību. Svarīgākais par lauksaimniecības politikas aktualitātēm Latvijā un pasaulē, graudkopību un lopkopību, ekonomiku, tehnoloģijām, bioloģisko lauksaimniecību, mežkopību, nozares zinātnieku pētījumiem. Žurnāls iznāk 12 reizes gadā.

     

 

Zintnieks

Žurnāls saviem lasītājiem piedāvā tēmas, kas saistītas ar garīgumu, dziedniecību, tautas medīcīnu, pašatveseļošanos, reliģiju, saskarsmes psiholoģiju, kultūrvēsturi. Intervijas ar dzīvesgudriem dziedniekiem, zinātniekiem un interesantiem cilvēkiem. Žurnāls iznāk 2 reizes mēnesī.

     

 

Zvaigžņotā debess

Populārzinātnisks žurnāls par astronomiju. Žurnālā sniegta informācija par astronomijas un kosmonautikas sasniegumiem, tas piedāvā jaunākās ziņas par Saules sistēmu un citplanētām, par zvaigznēm, galaktikām un Visuma uzbūvi, kā arī stāsta par orbitālajiem un virszemes teleskopiem un kosmiskajiem aparātiem. Atbilstoši gadalaikam žurnālā sniegtas ziņas par zvaigžņotās debess izskatu un astronomiskajām parādībām. Žurnāls iznāk 4 reizes gadā.

     

JAUNIE ŽURNĀLI SVEŠVALODĀS

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā, Akadēmijas ielā 26


Šogad īpaši varēsim iepriecināt tos lasītājus, kuri nebaidās turēt rokās žurnālus svešvalodās. Sevišķi iepriecināti būs tie, kam tuvi dažādi rokdarbi, kā arī visi, kas ar skubu meklē jaunāko auto jomā un kino pasaulē.

 

 

B-Trendy

Piegrieztņu žurnāls B-Trendy piedāvā modernas piegrieztnes bērniem un jauniešiem (auguma izmēri no 80. līdz pat 176!). Žurnāls īpaši priecēs mammas, kas saviem bērniem vēlas pašūt kaut ko jaunu un stilīgu. Instrukcijas angļu, vācu, nīderlandiešu un franču valodā – īsi un kodolīgi, nekā lieka. Viss ir vienkārši un pašsaprotami – tikai ņem un dari! Žurnāls iznāk 2 reizes gadā – janvārī un jūlijā.

     

 

Burda Style

Piegrieztņu žurnāls angļu valodā no plašās žurnālu Burda saimes. Aktuālas piegrieztnes sievietēm (arī Plus size izmēri) un bērniem, ar pamācībām un vizuālām instrukcijām. Jaunākais modes tendences. Žurnālā atrodami arī kvadrātkodi ar saiti uz video instrukcijām atsevišķiem modeļiem. Žurnāls iznāk 12 reizes gadā.

     

 

Crochet World USA

Svaigas idejas, raksti, tehnikas un jauni projekti - to visu angļu valodā piedāvā Amerikā populārākais žurnāls tamborētājiem. Gan apģērbi, gan interjera priekšmeti. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā.

     

 

Empire UK

Žurnāls kino mīļotājiem angļu valodā – intervijas ar slaveniem aktieriem un filmu veidotājiem, stāsti no filmēšanas aizkulisēm, kino leģendas, kulta filmas un klasika, seriāli, apskati, topi un gaidāmie jaunumi. Žurnāls iznāk 12 reizes gadā.

     

 

Flora

Praktisku ieteikumu žurnāls floristiem un ziedu kārtošanas entuziastiem angļu valodā. Jaunas idejas, ieteikumi un praktiski padomi efektīvām kompozīcijām. Žurnāls iznāk 4 reizes gadā.

     

 

Patchwork Magazin GER

Žurnāls vācu valodā, kas veltīts rokdarbu darināšanai no auduma gabaliņiem – idejas, raksti, tendences, tehnikas, padomi, jauni projekti – sadzīves un interjera priekšmetiem, mājas tekstilam, idejas dāvanām un svētku rotājumiem. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā.

     

 

Top Gear UK

Žurnāls automīļiem angļu valodā. Jaunāko auto modeļu apskati, testi, vērtējumi un apbalvojumi, gada auto, jaunākās tehnoloģijas autoindustrijā, autosports, retro automašīnas un auto vēsture, intervijas ar autopasaules personībām. Žurnāls iznāk 12 reizes gadā.

     

 

Verena GER

Rokdarbu žurnāls vācu valodā adītājiem. Jaunākās modes tendences adījumu pasaulē, gatavi modeļi ar rakstu tehniskajiem zīmējumiem un instrukcijām, aktuāli materiāli un krāsas. Žurnāls iznāk 4 reizes gadā.

     

 

Семь Суперсекретов

Izklaidējoši informatīvs nedēļas žurnāls visai ģimenei krievu valodā. Praktiski padomi, horoskopi, receptes, krustvārdu mīklas, Latvijas un pasaules slavenību dzīve, TV programma. Žurnāls iznāk katru ceturtdienu.

 

JAUNUMI FILIĀLĒS


 

Hot Wheels

Aizraujošs un krāsains Egmont izdotais žurnāls bērniem par automašīnām, motocikliem un citiem transportlīdzekļiem. Interesanti fakti, āķīgi uzdevumi, “Hot Wheels” auto apskati, spraigi sacīkšu stāsti un krāsaini plakāti. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā. Pieejams bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”.

     

 

Ievas Padomu avīze

Nedēļas izdevums, kas piedāvā labākos padomus, kā paveikt attiecīgās nedēļas darbus mājā, dārzā un virtuvē. Avīze informē par aktualitātēm veselības jomā, sadzīvē, sociāliem jautājumiem, iesaka labākos pasākumus, publicē privātpersonu sludinājumus. Avīze iznāk katru trešdienu. Pieejams “Pārlielupes” bibliotēkā.

     

 

Ilustrētā Junioriem Mini

Žurnāla “Ilustrētā Junioriem” mazais brālis, kas 4 līdz 6 gadus veciem bērniem ar dažādiem interesantiem un attīstošiem uzdevumiem palīdzēs trenēt roku veiklību, precizitāti, vērību, rakstītprasmi un ļaus viegli iemācīties burtiņus. Žurnāla lappusēs bērni varēs radoši izpausties, atklāt savus talantus, fantazēt un jēgpilni pavadīt brīvos brīžus. Dažādās rakstu tēmas ļaus iepazīt pasauli visā tās daudzveidībā. Žurnālā atrodamas arī īsas un vienkārši izskaidrotas atbildes un dažādiem jautājumiem. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā. Pieejams bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”.

     

 

J-14 USA

Populārākais žurnāls pasaulē pusaudžiem angļu valodā. Slavenības, kino, mode, stils, kosmētika, mūzika, tehnoloģijas un attiecības – viss, kas interesē tos, kas sevi vairs nesauc par bērniem. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā. Pieejams bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”.

     

 

Knitting

Lielbritānijas oriģinālākais un kvalitatīvākais žurnāls angļu valodā, kas veltīts adīšanai. Apvienojot modes tendences un praktisko adīšanu, katrs numurs piedāvā vismaz 25 jaunus un mūsdienīgus modeļus sieviešu, vīriešu, bērnu un interjera adījumiem. Piedāvāto adījumu modeļu autori ir pasaulē pazīstami adītāji, savukārt no tehniskā aspekta izdevums piedāvā nepārprotamus skaidrojumus un tehnisko nianšu skaidrojumus numurā iekļauto modeļu radīšanā. Žurnāls iznāk 12 reizes gadā. Pieejams “Miezītes” bibliotēkā.

     

 

My Little Pony

Aizraujošs un krāsains Egmont izdotais žurnāls meitenēm, kuras iemīļojušas krāsaino un jautro poniju pasauli. Aizraujoši stāsti, atjautības uzdevumi, krāsojamas lappuses, spēles un testi kopā ar ponijiem un viņu draugiem. Žurnāls iznāk 6 reizes gadā. Pieejams bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”.

     

 

Sabrina GER

Eiropā ļoti populārs rokdarbu žurnāls vācu valodā adītājiem. Katrā numurā ir vairāk nekā 30 modeļu ar tehniskajiem zīmējumiem un aprakstiem. Aktuāli piedāvājumi, krāsas un tehnikas. Žurnāls iznāk 12 reizes gadā. Pieejams “Miezītes” bibliotēkā.

     

 

Super

Žurnāls jaunām meitenēm (6+). Visas šī žurnāla lasītājas ir Paulas, Emīlijas un Martas superdraudzenes! Žurnālā ir daudz informācijas par mūsdienu aktualitātēm - slavenības, tālruņu lietotnes, jaunumi, filmas, mūzika, kā arī lietas, kas šobrīd ir svarīgas ikvienam bērnam - kā būt labam draugam, kā būt pašam sev, kā zināt, kad tavi draugi neizturas pret tevi labi, kā rūpēties par dabu, kā cīnīties pret izsmiešanu. Su P.E.R. ir paredzēts ne tikai lasīšanai - tā ir vieta, kur var izrunāties un aprunāties ar savām superdraudzenēm! Žurnāls iznāk 6 reizes gadā. Pieejams bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”.

     

 

Загадки и факты

Žurnāls zinātkāriem cilvēkiem krievu valodā, kuri vēlas izzināt neizzināto. Paranormālas parādības un mūsdienu dzīves notikumi, apkārtējās pasaules mīklas un cilvēka dvēseles noslēpumi. Dīvainas likumsakarības, artefakti, mistika un pareģojumu analīze. Garīgā kultūra un pasaules tautu maģiskie rituāli. Žurnāls iznāk 12 reizes gadā. Pieejams Pieejams “Pārlielupes” bibliotēkā.

     

 

Латвийские Вести

Iknedēļas izdevums krievu valodā par aktuālāko Latvijā un pasaulē – politika, ekonomika, vēsture, kultūra, ceļojumi, veselība, astroloģija, kriminālā informācija, humors, TV programma. Iznāk katru ceturtdienu. Pieejams “Pārlielupes” bibliotēkā.