Jaunumi bibliotēkā

Jelgavas pilsētas bibliotēka saņēmusi dāvinājumu no Jelgavas Valsts ģimnāzijas - grāmatu “Mēs no Jelgavas Valsts ģimnāzijas” - izdevumu par kuru ļoti priecāsies gan ģimnāzijas absolventi, gan daudzi jelgavnieki. Bibliotēka iegādājusies vērtīgu akadēmisko rakstu krājumu “Latvija un latvieši”, kas iznācis Latvijas 100 gades zīmē.

Mēs no Jelgavas Valsts ģimnāzijas

Grāmatas “Mēs no Jelgavas ģimnāzijas” , kas ir veltījums skolai 95. jubilejā, galvenās veidotājas ir Valsts ģimnāzijas muzeja speciāliste Laima Ozoliņa un bijusī muzeja speciāliste Dzintra Meijere. 288 lappuses biezā grāmata apkopo fotogrāfijas no 93 skolas izlaidumiem, kuros ģimnāziju absolvējuši vairāk nekā septiņi tūkstoši skolēnu, kā arī 22 vēstures stāstus par skolu. «Daudz kas palika neizdarīts, jo nepārtraukti kaut kas mainās – kad grāmata jau bija nodota drukai, parādījās arvien jauni materiāli. Pamats grāmatai ir ielikts – tagad to var papildināt,» atklāj L.Ozoliņa. Viņa stāsta, ka kopā ar Dz.Meijeri grāmatas materiālu apkopošanai veltījusi 30 gadus, bet šīs idejas aizsācējas ir Valsts ģimnāzijas 1926. gada absolventes Vēra Putna un Zelma Skusta – vēlāk viņu darbu turpināja Vera Krieķe. «Ir šie maģiskie vārdi «mēs nākam no vienas skolas» – piedzīvoju kolosālus brīžus, kad cilvēki atvērās un dalījās savās atmiņās.» Grāmatā var uzzināt ne vien desmitgažu būtiskākos notikumus, bet arī tuvāk iepazīt izcilus skolas absolventus un pedagogus.

Latvija un latvieši.

Akadēmiķis Jānis Stradiņš, raksturojot “Latvija un latvieši. Akadēmisko rakstu krājums divos sējumos” saturu, atzīmēja, ka izdevums "Latvija un latvieši" ir tapis valsts pētījumu programmas "Letonika: Latvijas vēsture, valoda, kultūra un vērtības" ietvaros kā, iespējams, galvenais un būtiskākais šīs programmas darbs četru gadu garumā, un tā īstenošanā tika iesaistīti 49 autori.  "Latvija nav iedomājama bez latviešiem, un latvieši visur pasaulē, lai kur tie būtu, vismaz savās domās turas pie Latvijas, kas šobrīd ir brīva, neatkarīga, demokrātiska, nacionāla valsts. Latvijas valsts pirms simts gadiem radās, jo latvieši sevī nesa spēcīgu valstsgribu. Savukārt mūsdienās Latvijas valsts ir tā, kas kopīga visiem latviešiem - Latvija ir visu latviešu kopā turētāja un vienotāja," krājuma atvēršanas pasākumā teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis uzsvēra, ka ir īstenojusies zinātnieku vēlme veltīt kādu fundamentālu darbu Latvijas valsts simtgadei un izteica pārliecību, ka jaunais izdevums, iznākot trīs valodās - latviešu, angļu un krievu - , un saturiski saglabājot visplašāko tematisko aptvērumu, veiks arī ārpolitisku uzdevumu - stāstīs par Latviju ārvalstu lasītājam.