Jauno grāmatu dienā – arī senaizmirsti jaunumi!

Katra mēneša pēdējā ceturtdienā pie mums jau tradicionāli ikviens ir laipni aicināts bibliotēkas lasītavā aplūkot un rezervēt lasīšanai, skatīšanai vai klausīšanai pašus svaigākos krājuma ieguvumus. Taču vēlamies atgādināt, ka šajā dienā īpaši atlasām arī mūsu Novadpētniecības un seno izdevumu krājuma jaunumus – tie ir gan bibliotēkai dāvināti, gan krājuma pārstrukturēšanas gaitā no tālākajiem krātuves plauktiem izcelti mazi un lieli atradumi. Tā piemēram, šomēnes īpaši iesakām uzkavēties pie mums un pārlapot 20. gadsimta 30. gados izdevniecībā „Literatūra” drukātos piecus īpaši krāšņos, ilustrācijām bagātos žurnālus „Daile”. Žurnāla lapaspusēs ieraudzīsiet to, kāda izskatās jelgavnieka gondola, varēsiet izlasīt, kas ir Sex Appeal un labais tonis. Savukārt Zemkopības Ministrijas 1939. gada izdevumā „Modrais piensaimnieks” caur ilustrācijām un dzejas rindām varēsiet iedvesmoties un apgūt piensaimniecības pamatprincipus.

Novadpētniecības un seno izdevumu krājuma ikmēneša jaunieguvumu izlase apskatāma ne tikai Jauno grāmatu dienā, bet visa mēneša garumā bibliotēkas lasītavā! Savukārt visi krājuma jaunieguvumi apskatāmi mūsu tīmekļvietnē, sadaļā Jaunieguvumi: http://www.jelgavasbiblioteka.lv/piedavajam/jaunumi/jaunieguvumi/

Gaidīsim Jūs Jelgavas pilsētas bibliotēkā Akadēmijas ielā 26!