Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Jaunās grāmatas maijā

Pavasara lietus un saule izvilinājuši maigas zaļas lapiņas kokiem. Dārzi, parki un meži piebiruši krāsainiem ziediem. Bibliotēkas plauktos izplaukušas jaunas grāmatas, kā parasti, visām dzīves vajadzībām. Vai tie dzejoļi māmiņām, padomi garīgai dzīvei, kurus sniedz pats Dalailama, gluži praktiskas lietas dārzam, veselībai, mācībām un izziņai. Vēstures liecības, spoku stāsti, protams, romāni visām gaumēm, stāsti un dzeja. Jaunums lasītājiem, kas grib pamēģināt lasīt latgaliski. Jaunumi pieejami rezervācijai no 06.05.

9 dziesmu notiņas II. Latviešu bērnu dziesmas. Partitūras. Nošizdevumi. Rīga: Ēriks Eglītis, 2020. Pieejams: BJB "Zinītis".

Sliņķu dziesma / Imants Ziedonis ; Cīrulim / Vilis Plūdonis ; Mātes balss / Herberts Dorbe ; Pacel mani, māmulīt ; No bērnības / Gundega Salna ; Saulītes uzdevums vasarā : veltījums bērnu vokālajam ansamblim "Tonis" / Rainis ; Vasariņa / Laimonis Vāczemnieks ; Pie egles / Andris Vējāns ; Dziesma par laimes lāci : no mūzikas dramatizējumam "Sūnu ciema zēni" / Ainars Oliņš.

 

 

Aiz upītes balti bērzi sudrabiņa lapiņām. Bērzi Latvijā. Rūpnieciskā, terapeitiskā, izmantošana. Dzeja. Attēli. Rīga: Biedrība "Zaļās mājas", 2020. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Grāmata tapusi, godinot bērzu un iedvesmojoties no ilggadējā skolēnu konkursa "Mūsu mazais pārgājiens" darbiem. Pusaudži un jaunieši apkopojuši uzzināto un atklājuši savas domas un atziņas par vienu no izplatītākajiem un vērtīgākajiem Latvijas kokiem - bērzu. 

 

Beks, Klauss. Mediju un komunikācijas zinātne. Sabiedriskās attiecības. Rīga  Turība, 2021.Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Komunikācija un mediji bauda pieaugošu popularitāti ne vien katra cilvēka ikdienā, bet arī kā pētniecības un mācību priekšmets. It visur Eiropā un ārpus tās pēdējos gadu desmitos ir pastāvīgi pieau dzis mediju un komunikācijas zinātnes studiju interesentu un studējošo skaits, tāpat kā ir pieaudzis arī augstskolu un universitāšu piedāvājums. Trīsdesmit gadus esmu mācījis mediju un komunikācijas zinātni dažādās Vācijas universitātēs un kopš tā laika mēģinu studiju iesācējiem atvieglot ienākšanu šajā tiklab populārajā, kā arī bieži vien nenovērtētajā zinātnes nozarē. Zinātniskā monogrāfija ir radusies pēc lekciju pieredzes vairāku gadu garumā un ir vērsta ne tikai uz mūsu nozares studiju iesācējiem, bet arī uz skolēniem, kuri apsver domu to studēt, kā arī socioloģijas, psiholoģijas, politikas, ekonomikas, mediju un kino zinātņu, pedagoģijas un citu radniecīgo disciplīnu studentiem.     

 

Bērziņa, Ingrīda. Kas guļ ziemas miegu? Latviešu proza bēriem. Rīga: Ezerrozes grāmatas, 2021. Pieejams: BJB "Zinītis".

Aizraujoši īsstāsti bērniem par zvēriem un putniņiem ziemā. Grāmata papildināta ar krāsainām fotogrāfijām, kas ļauj arī iepazīt stāstu varoņus.

 

 

Berzinska, Lilija. Lidojošo cūku nams. Latviešu proza jaunākā skolas vecuma bērniem. Rīga: Latvijas Mediji, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Pavisam neparasts cirks - akrobāti, žonglieri un pārējie mākslinieki ir rukši! Runā, ka kādreiz viņi tiešām pratuši lidot, bet nu priekšnesumi kļuvuši ierastāki - līdz kādas izrādes laikā no Mēness nokrīt negaidīts ciemiņš.  

 

 

 

Birzniece, Juta. Ceļvedis skolēniem zinātniski pētnieciskā darba veikšanā. Pētniecība. Mācīšana un mācīšanās. Rīga: Turība, Biznesa augstskola, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Mācību materiāls, kas sniedz iespēju skolēnam labāk saprast zinātniski pētnieciskā darba rakstīšanas noteikumus. Apkopotā informācija atvieglo darbu skolotājam norāžu došanā. Darba lapas ļauj labāk izprast pētījuma plānošanas procesu, pētījuma metožu izvēli un sagatavoties darba prezentācijai.   

 

Brūvere, Ilona. Mana grāmatvedība. Aktieri Latvijas teātrios. Rīga: Aminori, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka.

Atzīmējot Dailes teātra simtgadi, teātra dzimšanas dienā – aktiera un režisora Jura Strengas stāstīti atgadījumi par teātri un dzīvi.   

 

 

 

 

Bubnovskis, Sergejs. Veseli asinsvadi jeb kāpēc cilvēkam ir muskuļi. Asinsvadi. Galvassāpes Novecošana. Ārstnieciskā vingrošana. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

Medicīnas zinātņu doktors, profesors Sergejs Bubnovskis ir izstrādājis pilnīgi jaunu mugurkaula un locītavu ārstēšanas bezoperācijas metodi, izveidojis jaunu medicīnas virzienu - kineziterapiju, kurā pats slimnieks aktīvi piedalās sevis atveseļošanā. 

 

 

 

Buču pods. Dzejoļi māmiņai. Latviešu dzeja bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

"Buču pods" ir pavasarīgi saulaina dzejoļu izlase bērniem, kas veltīta visām māmiņām, vecmāmiņām, krustmāmiņām un pārējām mīļajām būtnēm, kuras līdzinās mammām. Tajā apkopoti visdažādāko autoru dzejoļi: gan latviešu literatūras klasiķu vārsmas, gan mūsdienu autoru dzejoļi, tostarp arī jaunumi, kas sacerēti īpaši šim kopkrājumam (skat. zemāk sarakstu). Arī dzejas noskaņu gamma ir ļoti bagātīga. Grāmatā sastapsim sirsnīgus veltījumus, mīlestības pilnus pateicības vārdus un dedzīgus solījumus, dzirkstošu draiskošanos, pārsteidzošus jociņus, bet arī gaismas caurstrāvotas skumjas un tālu atmiņu pieskārienus. 

 

Dalailama. Aicinājums uz pārmaiņām. Jaunieši. Dzīves veidošana. Līdzcietība. Sociālās pārmaiņas. Rīga: Margarita Putniņa, 2021.Pieejams: JPB.

Tas ir aicinājums pasaules jaunatnei, ko privātas sarunas laikā ar Viņa Svētību pierakstījusi Sofija Strila-Revere. Šis daiļskanīgais, satraucošais paziņojums manifestē mūs kā visus uzrunājoša, īpaši svarīga Dalailamas nākotnes vīzija. Tas aicina uz pārmaiņām un izskan kā risinājumiem bagāts sauciens apvienoties, lai atrisinātu mūsdienu haotiskā, agresīvā un pretrunām pārpilnā laika problēmas. Vai mēs spējam to sadzirdēt?   

 

 

Demitere, Daiga. Atver sirdi Montesori. Montesori pedagoģija. Jelgava: Montesori studija, 2020.  Pieejams: JPB, BJB "Zinītis".

Grāmatā aprakstītais ir noderīgs ne vien bērnu attīstībā, psiholoģijā un izglītības procesā, bet bagātina un ļauj arī pieaugušajiem atklāt pasauli un zināšanas no jauna, kā arī attīstīs prasmi daudziem nozīmīgiem procesiem pieiet psiholoģiski. 

 

 

 

Dinsberga, Ina. Burtu spēles. Mācību spēles pirmsskolas vecuma bērniem. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. Pieejams: BJB "Zinītis".

BURTU SPĒLES veidotas, lai bērns jau agrā vecumā ar prieku apgūtu visus latviešu alfabēta burtus. Komplektā ir 33 burtu kartes. Katras kartes vienā pusē ir lielais iespiedburts, kas veidots kā spēle, otrā pusē – mazais burts. Ir arī ieteikumi vecākiem, kā var izmantot burtu kartes. Darbojoties ar šīm kartēm, bērns paplašinās vārdu krājumu, mācīsies saistīt attēlu (objektu) ar vārdu un noteikt vārda pirmo skaņu, apgūs sākotnējās lasīšanas prasmes, kā arī attīstīs iztēli un pilnveidos vispārējās prasmes. 

 

Emsis, Indulis. enkursakne. Latviešu autobiogrāfiskā proza. Rīga: Jumava, 2021. Pieejams: JPB.

Šī grāmata ir par saknēm savā dzimtā, tautā, dabā un zemē. Tas ir stāsts par lauku puikas ceļu dzīvē teju dzīves garumā. Kā Sprīdītis pasakā, tā ričračīgajos likteņa līkločos piedzīvoju daudz brīnumainu pārmaiņu un izaicinājumu, savas vadzvaigznes vadīts, atradu ceļu uz mājām pie saviem mīļajiem. Vidrūpe bija un ir mans aicinājums, profesija un vaļasprieks. Šo aicinājumu piepildot, esmu daudz mācījies un pieredzējis, lai šodien piekristu atziņai - jo lielākas ir tavas zināšanu un pieredzes lode, jo lielāka tās saskares virsma ar nezināmo. Cik gan viegli lēmumus pieņemt tiem ļaudīm, kuri ir zināšanu uzkrāšanas sākumposmā! Grāmata ir pateicība manai ģimenei, draugiem un kolēģiem par silts siltumu, atbalstu līdzdalību, lai kopā ar jums varētu izjust rituma piepildījumu, gandarījumu un cerību.

 

Filozofija. Lielo ideju vienkāršs skaidrojums. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Kā ir "sākusies būt" pasauled Kas ir patiesība Kā nodzīvot labu mūžud Šādi un vēl citi grūti atbildami jautājumi par dzīvi un cilvēka eksistenci ir skanējuši vienmēr. Un ievērojamākie prāti ir piedāvājuši risinājumus, kas joprojām palīdz veidot mūsu pasauli. Šī grāmata, vieglā valodā sarakstīta, satur īsus, taču saturīgus dažādu filozofiju skaidrojumus. Tajos lietoti gan profesionāli termini, gan izvērstas diagrammas, kas atšķetina sarežģītas teorijas. Viegli iegaumējami un atminami filozofijas klasiķu izteikumi, kā arī asprātīgas ilustrācijas, kas apspēlē ierastos priekšstatus par domātāju idejām. Gan filozofijas iesācējiem, zinātkāriem skolēniem, gan arī lietpratējiem šī grāmata sniegs daudz vielas pārdomām.

 

Grāmatnieks, Ēvalds. Ziemeļu kapteiņa stāsti vai no Arktikas līdz Jamaikai. Autobiogrāfisks stāsts. Rīga: Rīdzene-1, 2021. Pieejams: JPB.

Ēvalds Grāmatnieks savā autobiogrāfiskajā grāmatā stāsta par ceļu, kas noiets no jūras skolas kursanta līdz tālbraucēja kapteinim. Autors ir strādājis uz trīsdesmit kuģiem, darbs krastā bijis saistīts ar jūrniecības industriju. Lasītājus gaida tikšanās ar jautrām un skumjām, pat traģiskām autora dzīves lappusēm. Ē. Grāmatnieka dzīve vairāk kā pusgadsimtu ir saistīta ar jūru: kā piecpadsmitgadīgs puika 1961. gadā viņš iestājās Rīgas Jūras skolā, 2009. gadā kā kuģu uzraudzības intendants viņš beidza darbu Latvijas kuģniecības Kuģu menedžmentā. 

 

Hīters, Geralds. Ko darīt ar bailēm?  Rīga: Ziedu enerģija, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

“Mums ir jābaidās, un bailes mums ir vajadzīgas. Jā, mēs pat nevarētu izdzīvot, ja nedzirdētu vēstījumu, ko tās mums sūta: “Tu atrodies dzīvību apdraudošā situācijā vai esi nokļuvis uz bīstama maldu ceļa! Dari kaut ko, bēdz prom vai griezies atpakaļ, maini savu dzīvi, citādi tā beigsies!” Būtu absurdi gribēt nedzirdēt, apspiest, noliegt bailes un to vēstījumu vai vēlēties tās apklusināt ar elpošanas vingrinājumiem un citām baiļu pārvarēšanas stratēģijām,” raksta Geralds Hīters, viens no Vācijā plašāk atzītajiem neirobiologiem un smadzeņu pētniekiem.   

 

Hofmane, Eva Katarīna. Telpaugu neredzamā enerģija. Psihiskie aspekti. Dārzkopība. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. Pieejams: BJB "Zinītis".

 Izvēloties telpaugus darbavietai vai mājām, cilvēkam būtu vairāk jāpaļaujas uz savu intuīciju vai izjūtu fantastisko spēku - tieši šis augs ir manējais un neviens cits! Tāpēc ir svarīgi jau iepriekš uzzināt par augu īpašībām, dzīves ritmu, audzēšanas īpatnībām, tāpat kā to darām, piemēram, izvēloties mājdzīvniekus. Autore sniedz mums mazāk pazīstamu versiju par telpaugu un cilvēku savstarpējās ietekmes procesiem. 

 

 Iepazīsti Eiropu. Izglītojoša galda spēle. Rīga: Cita Rīga, 2021. Pieejams: JPB.

Galda spēle "Iepazīsti Eiropu" būs iespējams uzzināt interesantus faktus par Eiropas valstīm, vēsturi, ģeogrāfiju, dzīvniekiem, ģeoloģiju un valodām. Spēlei ir 4 grūtības pakāpes, atkarībā no spēlētāju vecuma un zināšanām. - Spēles komplektā ietilpst: Eiropas karte - spēles pamatne (540X400 mm); 40 dalībnieku spēles kauliņi ( desmit zaļi, desmit zili, desmit dzelteni un desmit sarkani) ; 39 spēles kartītes. 

 

Iesalniece, Sarmīte. Elpot sevi. Latviešu dzeja. Rīga: Ezerrozes grāmatas, 2021.Pieejams: JPB.

"Dvēseles ejās atrast mieru. Savu mieru, kuru saproti un izjūti tikai tu, jo Tavs. Mirklis savas esības dziļuma. Nerast mākslīgu un izdomātu mieru mākoņos, bet savos uguns kūleņos, sagaršo kodolu."(S. Iesalniece).   

 

 

 

 

Ikstena, Nora. Ūdens mirdzēšana. Latviešu romāns. Rīga: Dienas Grāmata, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis".

Marija ir Marija, viņai nekad nav ienācis prātā, ka viņas bezjēdzīgo dzīvi izglābs vīrietis, kurš viņu mīlēs līdz nāvei. Ir tikai pašas ceļš, pašas maldi un sīkie saprāta uzplaiksnījumi. Pašas elles un pašas paradīzes, kas visas norisinās tepat uz zemes, tepat šajā dzīvē, kurā tepat vien būs jāatbild un jāsaņem par visu. 

 

 

 

Irbe, Iveta. Dabaszinības 2. klasei.  Mācību līdzekļi sākumskolām. Rīga: RaKa, 2021.Pieejams: BJB "Zinītis".

Grāmatā aplūkoti temati - Kas ir laikapstākļi un kā tie mainās? Kāpēc nepieciešama enerģija? Kā notiek kustība? Kas nepieciešams dzīvajiem organismiem? Izdevums satur daudzveidīgus uzdevumus un spēles dabaszinību stundām, kas rosina skolēnus iepazīt apkārtējo vidi un pašiem atklāt tās likumsakarības. Tajā ievietoti arī atbalsta materiāli - atgādnes, kas daļēji jāveido pašiem skolēniem, veicinot skolēnu ieinteresētību un pašvadītu mācību procesu. Pielikumā dotas spēles, kas palīdzēs atcerēties un apgūt mācību materiālu, kā arī sekmēs skolēnu sadarbības prasmes.

 

Jermacāne, Ilze. Strēlnieku dzīvība sarkanā.  Latviešu dzeja. Latviešu strēlnieki Otrajā pasaules karā. Rīga: Latvijas Mediji, 2021. Pieejams: JPB.

Vācijas–PSRS kara gados Vācijas un PSRS militārajos formējumos cīnījās vairāk nekā 200 000 Latvijas iedzīvotāju, no tiem Padomju Savienības Strādnieku un Zemnieku Sarkanajā armijā – gandrīz 100 000. Lielākā daļa – 1941. gada rudenī Gorkijas tuvumā izveidotajā 201. latviešu strēlnieku divīzijā. Latviešu strēlnieku divīzija bija nacionālais formējums, tajā bija gan 1941. gada vasarā no Latvijas evakuējušies un evakuētie iedzīvotāji, gan Krievijas latvieši. Viņi visi bija Latvijas sabiedrības daļa, par kuras motivāciju, nonākšanas ceļu armijā un dzīvi tajā mēdz būt maldīgs priekšstats. 

 

Kalvāns, Aleksandrs. Dzelmes bruņinieki. Nirēji Latvijā. Amatas novads: Sprīdīšu draugu biedrība, 2021. Pieejams: JPB.

Grāmatā iepazīstam, kā strādā glābšanas kuģi jūrās un zemūdens darba rūķi – ūdenslīdēji - lielos dziļumos. Kopš slavenais franču akvanauts Žaks Īvs Kusto izgudroja "ūdens plaušas" jeb akvalangu, ceļš uz jūru, ezeru un upju dzelmēm nu pavērts arī lieliem un maziem, veciem un jauniem niršanas entuziastiem. Bet zilajā kontinentā spēj ienirt tikai tie, kuri ir gatavi sastapties ar ārkārtējām grūtībām un ir gatavi cīnīties. Un cik ir tādu cilvēku, kuri zina, ka nirējs Kusto juniors ciemojies arī Rīgā? Ar neatslābstošu interesi un aizrautību varam lasīt arī par mūsu zemūdens sportistiem un viņu raibajiem piedzīvojumiem. Par tiem uzzinot, ir ne vien jāpasmaida, bet arī gardi jāpasmejas.   

 

Kejs, Adams. Mazliet sāpēs. Jaunā ārsta slepenā dienasgrāmata. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka. 

Dzīvības un nāves lēmumi. Nepārtraukts ķermenisku šķidrumu cunami. Un slimnīcas stāvvietas apmaksas automāts pelna vairāk nekā tu. Laipni lūgti jaunā ārsta dzīvē! Adama Keja dienasgrāmata, kas slepenībā rakstīta pēc nebeidzami garām dienām, negulētām naktīm un darbā aizvadītām nedēļas nogalēm, sniedz atklātu/patiesu pārskatu par laiku, ko viņš pavadījis Nacionālā veselības dienesta priekšpostenī ārsta amatā būdams ārsts.   

 

 

Ķestere, Inese. Liepājas spoku stāsti. Latviešu proza. Rīga: Ezerrozes grāmatas, 2021. Pieejams: JPB.

Vairākas Baltās dāmas, caurspīdīgs puika, draudīga izskata miesnieks, tvana gāzē smakusi kalpone - viņi visi dzīvo Liepājā. Mīt savā rēgu pasaulē, kas laikam gan reizēm saskaras ar mūsējo, ļaujot viņiem pārbiedēt nevienu vien liepājnieku un pilsētas viesi. Grāmatā apkopoti daudzu gadu laikā no iedzīvotājiem dzirdēti nostāsti par Liepājas teātrī, muzejā, Karaostas cietumā un citviet manītām spokainām parādībām. 

 

 

Kuncs, Dīns. Čukstu telpa. Amerikānu detektīvromāns. Rīga: Kontinents, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis". 

Pēc vīra neizskaidrojamās pašnāvības Džeina Hoka nāk uz pēdām slepenai ietekmīgu sazvērnieku apvienībai, kas uzskata, ka likumi uz viņiem neattiecas. Bet šie nežēlīgie cilvēki nebija ņēmuši vērā augstākās raudzes profesionāli, FIB aģenti, kura ir gatava rīkoties nelegāli - un kļūt par valstī visvairāk meklēto bēgli -, lai izjauktu viņu viltīgos plānus.

 

 

 

Latvijas Intereses Eiropas Savienībā. Starptautiskās attiecības. Riga: Latvijas Politologu biedrība, 2020. Pieejams: JPB.         

Latvija. Starptautiskie līgumi. 

 

 

 

 

Latvijas Intereses Eiropas Savienībā. Starptautiskās attiecības.Riga : Latvijas Politologu biedrība, 2020. Pieejams: JPB.  

Latvija. Starptautiskie līgumi. 

 

 

 

 

 

 Lauksaimniecības bruto segumu aprēķini par 2019. gadu. Ozolnieki: Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, 2020. Pieejams: JPB.

  Lai veicinātu lauksaimnieciskās ražošanas procesu racionalizēšanu un optimizēšanu lauksaimniecības uzņēmumos, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Ekonomikas nodaļa, sadarbojoties ar augkopības un lopkopības nozaru ekspertiem un saimniecībām, sagatavojusi vairāk kā 214 bruto segumus dažādu kultūraugu un lopu grupām par 2018. gadu. 

 

Ley, Debora. Zilā Flovdiva. NLO. Aculiecinieki un tikšanās. Pseidozinātne. Rīga: Ezerrozes grāmatas, 2021. Pieejams: JPB.

Es gribu pastāstīt par notikumiem, par kuriem daudzus gadus esmu klusējusi. Te nav nekā zinātniska, šis ir tikai notikumu atstāsts, tā ir vēstule visiem... Katra cilvēka dzīvē droši vien ir bijuši neparasti un neizskaidrojami notikumi. Man šajā ziņā ir paveicies, bet nezināmais un neizskaidrojamais izraisa dažādas jūtas un vispirms jau bailes un vēlēšanos redzēto aizmirst. Vēlāk, kad pagājis ilgāks laiks un tu redzi, ka nekas slikts nav noticis, rodas interese un vēlme izskaidrot notikušo. Ir pagājis ilgs laiks, un es gribu pastāstīt par notikumiem, par kuriem daudzus gadus esmu klusējusi, plus vēl mazie ikdienas brīnumi. 

 

Lielā dārza darbu grāmata. Dārzkopība. Dārzeņkopība. Rīga: Latvijas Mediji, 2021. Pieejams: JPB.

Grāmata dalīta 12 nodaļās atbilstoši gada mēnešiem un katra nodaļa iedalās 4 tematiskajās kopās: Sakņu dārzam. Sēšanas darbi, dēstu audzēšana, rūdīšana, izstādīšana siltumnīcā un uz lauka, augu kopšanas gudrības sezonas laikā, ražas novākšana un pareizas uzglabāšanas nosacījumi; Augļu dārzam. Stādāmā materiāla izvēle, stādīšanas knifiņi, augu formēšana, kopšana, augļu normēšana, potēšana un aizsargāšana pret klimata svārstībām un dzīvniekiem; Daiļdārzam. Skaistāko puķu un oriģinālāko košo lapu īpašnieku augu aprūpe no agra pavasara līdz ziemai. Mēslošana, apgriešana, augu palieku utilizēšanas paņēmieni kompostā. Zāliena ierīkošana un kopšana sezonas garumā. Putnu būrīšu un barotavu ierīkošanas padomi, kā arī derīgo kukaiņu piesaistīšanas paņēmieni; Istabai, balkonam un lodžijai. Balkona jeb urbānās dārzkopības pamati, augu izvēle izsauļotām lodžijām, dārzeņu sēšana, stādīšana un kopšana toveros un kastēs. Diedzējumu agrotehnika agrām ražām uz palodzes un istabas puķu audzēšanas padomi.

 

Liepiņa, Kristīne. Pamirs mana sirds mīlestībā. Ceļojumu apraksti. Alpīnisms. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis". 

Šāda grāmata par alpīnismu latviešu valodā ir pirmā un vienīgā. Tā mani aizrāva. Jutu, ka kāpjam kopā – no vienkāršas takas līdz sarežģītai ledus korei. Pamirs ir septiņtūkstošnieks, tur kāpējs ir uz robežas. Un šī robeža ir ļoti smalka. Grāmatas vērtība: tajā var saredzēt to, ko daudzi, jo īpaši kalnu profesionāļi, kalnos vairs nesaskata – emocijas, bailes, šaubas, attieksmi. Uztvēru to ļoti personīgi. Tāpat kā autori, arī es esmu skaitījis soļus un, bezspēcībā šūpodamies, elsodams sabrucis uz leduscirtņa. Lasot jutos tuvu piederīgs/ Pēteris Kūlis. 

 

Medvedevs, Sergejs. Krievu Leviatāna atgriešanās. Krievu esejas. Rīga: Jumava, 2021. Piejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

Sergeja Medvedeva publicistika ir lielisks palīgs, lai atbrīvotos no vienkāršota un melnbalta skatījuma uz mūsdienu Krieviju. Būdams nepārprotams “rietumnieks” ar lielu kultūras bagāžu, viņš pārliecinoši ieskicē jauno “pēc-Krimas” realitāti mūsu lielajā kaimiņvalstī. Tas ir laiks, kad Krievijas vara atklāti novēršas no Rietumu liberālās demokrātijas vērtībām. Tā vietā tiek konstruēts jauns “hibrīd-Staļinisms” — ar agresīva nacionālisma retoriku, Rietumu un demokrātiskās opozīcijas demonizēšanu, prezidenta dievišķošanu — turklāt tas viss galēji ciniska mediju “haipa” pavadījumā. Medvedevs lieliski pārzina Krieviju. Par spīti pesimismam viņš vēlas to redzēt kā normālu, modernu un civilizētu globālās pasaules elementu, nevis naftas dolāru skurbumā mūždien aizvainotu parodiju par Trešo Reihu. Tas dara viņu pievilcīgu arī latviešu lasītājam. 

 

Menase, Roberts. Lamančas Dons Žuans jeb baudas audzināšana. Austriešu erotiskā literatūra. Rīga: Jumava, 2021. Piejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

“Vīrietis var būt laimīgs tikai ar pirmo vai ar pēdējo sievieti,” saka Nātana tēvs — sieviešu pavedinātājs. Arī dēls Nātans, kas nekad īsti nav iznācis no tēva ēnas, ir pavedinātājs. Viņa ceļu šķērso daudzas sievietes. Draudzenes, laulība, vēl viena laulība, daudzas mīļākās — neviena nespēj Nātanam sniegt piepildījumu. Nātans nespēj izjust baudu, un šī nespēja viņam ir kļuvusi par milzu problēmu. Savā “briljantajā laika un vides pētījumā” (“Neue Züricher Zeitung”) Roberts Menase zīmē paaudzes portretu. Tas nav mīlestības romāns klasiskajā izpratnē, kurā vīrietis un sieviete viens otru atrod, tas ir romāns par mīlestību seksuālas atbrīvošanās laikos. 

 

Mēs neaizmirsīsim... 1939-1991. Latviešu autobiogrāfiskā proza. Rīga: Laika grāmata, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis". 

Mūsu pienākums ir saglabāt padomju varas represijās cietušo cilvēku pierakstītās atmiņu klades, dienasgrāmatas, nosūtītās vēstules un izdotās grāmatas. To cilvēku piedzīvoto, kuri mainīgajos dzīves apstākļos saglabāja ticību sev, saviem spēkiem un ticību brīvai Latvija. Tikai pēc 1991. gada neatkarības atjaunošanas, tūkstošiem cilvēku pārdzīvotais deportācijās, izsūtījumā, nāves nometnēs, piecdesmit okupācijas gados, cilvēku uzrakstītās un slepus glabātās atmiņas atrada ceļus pie lasītājiem. 

 

Nīče, Frīdrihs. Par vēstures derīgumu un kaitīgumu dzīvei. Filozofija. Rīga: Neputns, 2021. Pieejams: JPB. 

Grāmatā iekļauti divi vācu filozofa Frīdriha Nīčes darbi, kas tapuši 1873. gadā. Vienu Nīče publicē, savukārt otru tā arī nenopublicē. "Varbūt Nīčes darbi par meliem un vēsturi var vedināt pārdomāt arī pašmāju vēsturi, tajā samelsto un atstāties no māžošanās un dievekļu pielūgšanas," krājumu raksturo tā sastādītājs Igors Šuvajevs. Teksts "Par vēstures derīgumu un kaitīgumu dzīvei" ir pirmpublicējums latviešu valodā, savukārt "Par patiesību un meliem ārpusmorālā nozīmē" latviešu valodā ir tulkots, tomēr I. Šuvajeva tulkojumu var uzskatīt par pirmo akadēmiski komentēto tulkojumu.   Par vēstures derīgumu un kaitīgumu dzīvei ; Par patiesību un meliem ārpusmorālā nozīmē.   

 

Nu-ku-smalki-šiki-drū. Rīga: Tuta Media, 2020. Pieejams: BJB "Zinītis".

1 DVD  Pielikumā dziesmu teksti latviešu valodā. CD. Nu-ku-smalki-šiki-drū (1:55) ; Burbulīši saka paukš (1:40) / Edvards Kuks -- Es jau labprāt ārā ietu (2:00) ; Čučumuižas kino (2:29) ; Dziesmiņa par ielas šķērsošanu (2:15) ; Dziesmiņa, ko dziedāt mežā (2:42) / Kārlis Vērdiņš -- Dziesmiņa par nedēļas dienām (2:49) / Edvards Kuks -- Saule un mēness (1:02) ; Adat, bērni, ko adati (1:28) / latviešu tautasdziesmas -- Ziemassvētku dāvanas (2:48) / Kārlis Vērdiņš -- Atā dziesmiņa (2:18) / Elizabete Lukšo-Ražinska -- Karaoke: Nu-ku-smalki-šiki-drū (1:55) ; Dziesmiņa par laikapstākļiem (2:00) ; Adat, bērni, ko adati (1:28) ; Ziemassvētku dāvanas (2:48) -- DVD. Tutas koncerts. Bērnu dziesmas, latviešu. Karaoke. Videoieraksti. Audioieraksti. Audioieraksti. Videodiski. Audiodiski. 

 

Nuts, Zane. Kaut kāds finglieris. Latviešu romāni. Priekuļu novads: Zane Riekstiņa, 2021. Pieejams:JPB.

Vairums romānu beidzas brīdī, kad liktenīgais pāris atzīstas mīlestībā un mums visiem top skaidrs – viņi būs kopā mūžīgi mūžos. Taču kāda ir dvēseles radinieku ikdiena, kāda varētu būt viņu dzīveo Šis ir patiess stāsts, kas ļauj ielūkoties, kas notiek tālāk. Vai ar iemīlēšanos pietiek, lai visa atlikusī dzīve būtu viens vienīgs rožu dārzsv Šis ir autores personisks stāsts par satikšanos ar vīru, viņas dzīves ceļu, augšanu un mācīšanos klausīties savā sirds balsī. Stāsts ir pilns atmiņu par uzaugšanu deviņdesmito gadu Latvijā, kas daudziem liks pasmaidīt, atceroties šos laikus, un, iespējams, atpazīt arī sevi. Tajā ir atklājas pusaudžu vecuma prāta apjukums, jaunības entuziasms un aklas pārliecības. Taču pats galvenais - tajā ir atklāts kā, pateicoties vīra neizsīkstošajai mīlestībai, autore ir atradusi ceļu pie savas sirds. 

 

Ouensa, Dēlija. Kur vēži dzied. Amerikāņu romāns. Rīga: Zvaigzne ABC, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis". 

Smeldzīgi skaists romāns par pieaugšanu, kādas slepkavības izmeklēšanu un vienlaikus poētisks dabas cildinājums.” The New York Times Book Review Jau gadiem Bārklijkovā ir klīdušas valodas par tā dēvēto purva skuķi. Tāpēc, kad 1969. gada nogalē iet bojā izskatīgais Čeiss Endrūss, visu aizdomas tūlīt krīt uz Kiju Klārku – noslēpumaino dumbra vientuļnieci. Tomēr Kija nav tāda, kā cilvēkiem šķiet. Apveltīta ar jūtīgu sirdi un spožu prātu, viņa jau kopš bērnības ir spējusi viena izdzīvot dumbrājā, ko uzskata par savām mājām. Kija draudzējas ar kaijām un aizrautīgi pēta dabu, līdz pienāk laiks, kad viņa sāk ilgoties pēc cilvēciskas tuvības un romantiskām attiecībām. Viņas skaistums un noslēpumainība saista divu tuvējās pilsētiņas puišu uzmanību, un Kija atver sirdi jaunajām jūtām. Bet tad notiek neizskaidrojama nelaime. 

 

Pastaiga pa skaisto Liepāju. Fotogrāfijas. Novadpētniecība. Liepāja. Vēsture. Liepāja: ADverts ; Liepāja 400 Biedrība, 2021. Pieejams: JPB.

Izdevumā pārsvarā iekļautas bildes no starpkaru perioda - līdz Otrajam pasaules karam. - Teksts latviešu un angļu valodā. . - Teksts paralēli latviešu, angļu valodā.        Saturā : Vēsturiskā mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas biedrība "Liepāja 400" izdevusi fotoalbumu "Pastaiga pa skaisto Liepāju". Tajā ietvertas 204 īpaši atlasītas un apstrādātas senās Liepājas fotogrāfijas, pārsvarā no starpkaru perioda. Nav šaubu, ka šī ir grāmata, kurai jābūt katra liepājnieka grāmatplauktā. Tā parāda, cik skaita bija senā Liepāja, kad to vēl nebija skāris Otrā pasaules kara posts. Tā ļauj izjust tā laika noskaņu un sadzīvi, kā arī palīdz uzturēt dzīvu saikni starp mūsdienām un pagātni. Jaunā un vidējā paaudze visai maz zina, kāda senāk bija Liepāja. Grāmata kalpos kā brīnišķīgs materiāls, lai izglītotu cilvēkus par tā laika Liepāju, liktu liepājniekiem lepoties ar to. "Pastaiga pa skaisto Liepāju" ir arī labs izziņas avots tiem, kas interesējas par arhitektūru, pilsētbūvniecību un plānošanu. Izdevums atklāj Liepājas savdabību un tās nozīmi Latvijas pilsētu attīstības kontekstā. 

 

Pujāts, Jānis. Garīdznieka autobiogrāfija. Rīga: 2020. Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.        

Priesteri - Latvija. Reliģiskā literatūra - Latvija. Reliģiskie materiāli. Biogrāfijas. Fotogrāfijas. 

 

 

 

 

 

Puriņa, Inga. Negaiss ābelēs. Latviešu romāns. Rīga: Latvijas Mediji, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka. 

Ir dzirdēts - kaķi atnāk pie tiem, kam viņi vajadzīgi. Edīte pārcēlusies uz savu bērnības māju pēc tam, kad ilgie un nesekmīgie pūliņi tikt pie bērniņa radījuši plaisu starp viņu un vīru Artūru. Jau pirmajā vakarā pie durvīm grabinās piķamelns minkāns. Par to rūpējoties, Edīte iepazīstas ar izskatīgo veterinārārstu Nameju. Bet kā tad Artūrs? Vai tiešām atdos sievu bez cīņas? 

 

 

Ražuks, Romualds. Latvijas Tautas fronte barikādēs. Latvija vēsture. Rīga: 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis". 

Šo grāmatu var uzskatīt par pirmo darbu, kurā nākamajām paaudzēm vienkārši un sistemātiski atspoguļoti 1991. gada krīzes cēloņi un norišu hronoloģija Latvijā notikumu aktīva dalībnieka barikāžu laika Latvijas Tautas frontes priekšsēdētāja Romualda Ražuka skatījumā. Grāmatā ir kliedēts mīts par to, ka barikādes radās pēkšņi un stihiski. Līdzās personiskām atmiņam un laikabiedru intervijam autors ir apkopojis dokumentālas liecības par to, ka gatavošanās barikādēm sākās jau uzreiz pēc 1990.gada 4. maija, kad notika pirmie uzbrukumi neatkarību atjaunojušai LR Augstākajai padomei.   

 

Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmata.  Publiskās bibliotēkas  Latvijā. Rīga: Rīgas Centrālā bibliotēka, 2020. Pieejams: JPB.

"Rīgas Centrālās bibliotēkas Gadagrāmata 2019-2020" ir jau septiņpadsmitā RCB gadagrāmata, kas šoreiz ir īpaša ar to, ka ietver pusotra gada pieredzi, un tajā lasāmi raksti arī par bibliotēkas darbu Covid-19 vīrusa pandēmijas laikā. 

 

 

 

 

Rīgas meži 2020. gada jūlijs. 2020. gads. SIA "Rīgas meži" 12 darbības gadi. Rīga: Rīgas meži, 2020. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis". 

SIA "Rīgas meži" 12 attīstības gadi, turpinot vēstures gaitu ; Kā tika nolemts izveidot Rīgas pašvaldības komercsabiedrību SIA "Rīgas meži" ; Rīgas meži - kas, kur un kā? ; Iepazīstam uzņēmuma "meža večus"- mežziņus ; FSC un PEFC sertifikācijas standarti ; Zaļš iet kopā ar visu! SIA "Rīgas meži" vides izglītības projekts "Zaļā klase"; Koksnei pievienojam vērtību - kokzāģētava "Norupe " ; Granulu ražošana - loģisks uzņēmuma attīstības solis ; Atbildot uz valsts iestāžu ieteikumiem. SIA "Rīgas meži" trīs iespējamie biznesa scenāriji ; Rīgas dārzi un parki. Rīgas mežu vārti uz pilsētu ; Parki Daugavas abu krastu vizītkarte ; "Mežaparka" nākotnes plāni. Pastaigas koku galotnēs Mežsaimniecība - Latvija. Parki. Koki.  

 

Rukšāne, Guna. Dārza spēks. Daiļdārzniecība. Puķkopība. Pārgaujas novads: Jaunrūjas z/s, 2021. Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka.

Ar dziļu pazemību aicinu Jūs, cienijamie lasītāji, atvērt manu ceturto grāmatu par tēmu - Dārzs un Cilvēki. Tie abi dziļi savijas gan padomos, gan vērojumos dabā. Mans vīrs Jānis atzīst: ''Jaunajā grāmatā ''Dārza spēks '' Guna stāsta par to, kā dārzs izmaina cilvēku, par cilvēka attiecībām ar augiem, par spēcīgām personībām , kuras atstājušas iespaidu uz Latvijas dārzkopību. Neizpaliek arī plašs pašas pieredzes izklāsts un padomi gan dārza iekārtošanā, gan augu kulinārijā un arī selekcijā, pakāpeniski no mēneša mēnesī ejot cauri dārzam visa gada garumā. 

 

Saulīte, Laura. Priekā, par s*dīgu dzīvi! Psiholoģija. Motivācija. Autora izdevums, 2021. Pieejams: JPB.

Grāmata ir tieša un patiesa saruna pie vīna glāzes, kurā autores aicina pastāvēt par sevi un palīdz sasniegt to, ko patiesi esi pelnījusi. Tā nemoralizē, bet atklāj, ka reizēm ir normāli būt savtīgai, savukārt centieni būt perfektai ir pilnīgi bezjēdzīgi. Tā apgāž priekšstatu par tradicionālajām self-help grāmatām, kurās sniegtie padomi nav ne praktiski, ne noderīgi. 

 

 

 

Slišāne, Annele. tuoraga stuosti. Latgaliešu stāsti. Rēzekne: Latgales Druka. Pieejams: JPB.

Iznākusi tekstilmākslinieces un konkursa "Latgolys prozys skaitejumi 2020" laureātes rakstnieces Anneles Slišānes grāmata "Tuoraga stuosti". Jaunajā grāmatā apkopoti trīspadsmit īsstāsti par biezpienu, reizē — par sievietēm mūsdienu sabiedrībā. Kopā tie veido vienotu vēstījumu par sievietes ceļu pie sevis, pie savas būtības. Teksts latgaliski.  

 

 

 

Štelmahere, Ruta. Kalps.  Latviešu dzeja. Rīga: Neputns, 2021. Pieejams: JPB.

“Šajā grāmatā organiski saplūst Rutas Štelmaheres dzejnieces un gleznotājas Dieva dotie spēcīgie talanti. Ar mākslinieces aci un jūtīgu sirdi uztverta un nevainojamā izteiksmē atveidota mūsdienu Latvija, tās cildinātas un necildinātas vietas un cilvēku likteņi. Krājums patiešām ir mākslinieciski izcils un tematiski pirmreizīgs,” krājumu raksturo Jānis Rokpelnis.

 

 

Upelnieks, Egīls Vitauts. Nezāle neiznīkst. Latviešu dzeja. Rīga: Sava grāmata, 2020. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka. 

   

     

 

 

 

 

Washburn, Dorothy K. Summetries of Culture.  Roku darbs. Arheoloģija. Zīmes un simboli. Garden City, New York: Dover Publications, 2020. Pieejams: JPB. 

History and Theory of Plane Pattern Analysis ; Mathematical Principles and Terminology ; Color Summetry ; One-Dimensional Patterns ; Two-Dimensional Patterns ; Problems in Classification ; Conclusion. 

 

 

Zandere, Inese. Puika ar suni. 2. burtnīca. Bunkurs. Latviešu stāsti bērniem. Rīga: liels un mazs, 2021. Pieejams: JPB, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis". 

Leģendārā ēbreju glābēja Žaņa Lipkes dēlam Zigfrīdam bija tikai 8 gadi, kad sākās Otrais pasaules karš un Latviju okupēja nacistiskās Vācijas armija, padzenot padomju armiju, kas bija sagrābusi mūsu valsti gadu iepriekš. Gan kara laika bīstamie notikumi, kas skāra visus Latvijas iedzīvotājus, gan Ziga tēvam Žaņa un mātes Johannas neticamā drosme, glābjot no nāves cilvēkus, ko nacisti bija nolēmuši iznīcināt, zēnam bija smags pārdzīvojums. Zigim nākas domāt par nesaprotamajām lietām, ko dara pieaugušie, saprast un palīdzēt, pārvarot bailes . Viņa ģimeni no malas vēro kaimiņu meitene Silvija. Grāmatas 2. burtnīca, kuras notikumi risinās 1942. gadā, stāsts par bunkuru zem šķūnīša, cilvēkiem, kas tajā slēpās, un noslēpumiem, kas Zigim jāglabā. Stāsts adresēts gan bērniem, kuru vecums sakrīt ar galvenā varoņa Ziga vecumu (8-12 gadi), gan visiem citiem vēstures notikumos ieinteresētiem lasītājiem. 

 

Zeibots, Andris. Lēngaitis. Latviešu romāns. Rīga: Dienas grāmata, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis". 

Lēngaitis ir romāns daudzveidis - tas ir filozofiski risināms detektīvromāns, tas ir psiholoģisks pētījums, savā ziņā arī kara drāma, kas norisinās “vēl divdesmit gadu pēc kara”. Divi rakstnieki intelektuāļi, akadēmisko pasauli tracinošais elektrisko balsu pētnieks Konstantins Raudive un literatūrzinātniece Zenta Mauriņa, savās mājās Dienvidvācijas mazpilsētiņā Bādkrocingenē kādunakt piedzīvo neizprotamus notikumus, kuri, pa lappusei, pa nodaļai šķetinoties, piebriest arvien visaptverošākā negaisa padebesī - gluži kā pirms vētras arvien skaidrāk un detalizētāk izgaismojot visas lielās izrādes kopplānu. 

 

Zeibots, Andris. Plīva. Latviešu dzeja. Rīga: Literatūras kombains, 2021. Pieejams: JPB, Miezītes bibliotēka, Pārlielupes bibliotēka, BJB "Zinītis". 

Gluži tāpat kā par Josifa Brodska daiļradi ir teikts, ka tā ir kādas acs zīlīte, kas fiksē pasauli īsi pirms kodolsprādziena, arī Andra Zeibota jaunais dzejoļu krājums sevī uzsūc cilvēka esamības, refleksijas un kultūras kvintesences īsi pirms mirkļa, kad tas kļūst nenozīmīgi. Nav nekāds brīnums, ka šāds skata punkts un tā perspektīva ļauj radīt tādas poētiskas gleznas, kādas līdz šim latviešu literatūrā nav bijis. Dzejoļu krājums “Plīva” ir savpata radošā pulsa apliecinājums, kas skan ārpus ierastajām laika koordinātēm, gluži kā no citpasaules saņemts signāls. Neērti poētiski vaicājumi par esmi, cilvēcību, vēstures un kultūras ritu šo krājumu pielīdzina episkam vēstījumam, kurš mums kā arheoloģisks atklājums ir pieejams fragmentāri. 

 

Бигси, Анна. Беглянка. Дорога к счастью. Krievu romāns. Москва: Литнет, 2021. Pieejams: JPB.

Один случайно подслушанный разговор разрушил жизнь Татьяны до основания. Сбежала беременная из собственного дома в никуда, спасая себя. Но какой будет расплата за такую вольность и сможет ли бывшая светская львица приспособиться к жизни простой смертной в деревенской глуши? А если прошлое настигнет ее, чтобы разрушить будущее?         

 

 

Браун, Джанелль. Красивые вещи. Amerikāņu romāns. Москва: РИПОЛ классик, 2021. Pieejams: JPB.

Мир можно разделить на два типа людей: на тех, кто ждет, что им что-то дадут, и на тех, кто сам берет, что захочет. Нина — дочь талантливой аферистки и профессиональная мошенница. Вместе со своим парнем она обкрадывает представителей золотой молодежи. Ванесса — молодая наследница большого состояния и известный instagram-блогер. Но за блестящим фасадом шика скрывается личная трагедия девушки. Их истории пересекаются здесь, на холодном берегу озера Тахо, где в зимней тишине столкнутся двуличие, месть и опасные желания.

 

Вробель, Стефани. Милая Роуз Голд.  Amerikāņu romāns. Москва: Клевер-Медиа-Групп, 2021. Pieejams: JPB.

Первые восемнадцать лет своей жизни Роуз Голд считала себя смертельно больной. Она практически жила в больнице, передвигалась на инвалидной коляске и почти ничего не ела. Врачи разводили руками - никто не мог понять, что происходит с девочкой. Оказывается, все это время Роуз Голд была абсолютно здорова. А вот ее мать, Пэтти Уоттс, была больна - лгунья, искусный манипулятор, она питала нездоровую страсть подливать отраву в ужин дочери.   

 

 

Вяха, Нина. Завещание. Zviedru detektīvromāns. Москва: РИПОЛ классик, 2021. Pieejams: JPB.

Это рассказ о семье Тойми и тех событиях, что оказали ключевое влияние на судьбу ее членов. Говоря о семье Тойми, я имею в виду мать и отца, Сири и Пентти, а также их детей, которые жили во время описываемых событий. И детей, которых уже не было на тот момент в живых. И даже тех детей, которые еще не родились. И тех, кому еще предстояло родиться. 

 

 

Гармаш-Роффе, Татьяна. Разрыв небесного шаблона. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. Pieejams: JPB.

Бизнесмен Андрей Саблин жениться не собирался: не видел в семейной жизни никакого смысла. Но однажды его осенило: надо найти жену в среде деловых, успешных женщин, и тогда брак будет приятным и необременительным. Саблин решил знакомиться бизнес-леди через их персональных секретарш, дабы встреча выглядела естественно-случайной. Однако на этом пути его поджидали две неожиданности. Первая накатила, едва не лишив дыхания: он влюбился. Он, убежденный, что любовь — лишь поэтический вымысел! Второй неожиданностью стал его арест: Андрея обвинили в похищении и убийстве одной из персональных секретарш. Спасибо частному детективу Алексею Кисанову, — тот сумел доказать алиби Саблина. Но неприятности Андрея на этом, увы, не закончились. Едва он порадовался возможности провести вечер с любимой женщиной, как преступники похитили его самого. И даже Алексей Кисанов не знает, где теперь искать Саблина. Да и успеют ли найти его живым. 

 

Геррер, Мария.  Бабочка для одинокого олигарха. Krievu romāns. Москва: RUGRAM, 2021. Pieejams: JPB.

На меня свалилась масса проблем: сложный развод, долги, ипотека. А еще салон цветов, который мне вот-вот придется закрыть. После очередного утомительного дня я, убей не помню как, оказалась в постели брутального альфа-самца, но оказалось, что это… бабник, олигарх и, что самое плохое – мой арендодатель. На днях заключать с ним договор, но если он узнает меня – мне несдобровать. Успех, деньги, положение в обществе – в свои тридцать семь я достиг многого. Но однажды понял, что одинок. Захотелось искренней любви. Бойтесь своих желаний – они могут исполниться. Неожиданно я обнаружил в своей постели полуобнаженную красотку. Ночная бабочка ускользнула от меня, оставив аромат розы и тайну. 

 

Горская, Евгения. Знать правду не страшно. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. Pieejams: JPB.

Прохор десять лет назад развелся со своей первой женой – Алисой. И вдруг она ему позвонила и попросила помочь, ведь произошло нечто странное: ей пришел штраф за превышение скорости, но в тот день Алиса не садилась за руль. Прохор отмахнулся от этой мелочи, которую он счел простой случайностью, но вскоре Алису убили в собственной квартире. По настоянию бывшей тещи Прохор начал свое расследование и вскоре понял, что причиной смерти Алисы могла стать чья-то чужая тайна.   

 

Грин, Ирина. Зыбучие пески судьбы. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. Pieejams: JPB.

В детективное агентство "Кайрос" обратилась Кира Ермолаева, которую стали преследовать собственные двойники. Беседовавший с ней сыщик Иван Рыбак предложил установить наружное наблюдение, но Кира испугалась больших расходов и убежала. А вскоре в "Кайросе" появился Кирин муж Глеб и сообщил, что она погибла — поехала в другой город на встречу с давно бросившим семью отцом и там стала жертвой "сумасшедшего таксиста", сбившего сразу нескольких человек. Глеб обвинил "Кайрос" в том, что его жене не помогли, и сотрудники агентства начали собственное расследование, чтобы спасти свою репутацию.

 

Данилова, Анна. Прости меня, твою убийцу. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. Pieejams: JPB.

 Потеряв любимого, Вера утратила все, что ей было дорого: отчий дом, добрые отношения с сестрой, работу, друзей, интерес и вкус к жизни. Она будто тонет в темном колодце, выбраться из которого самостоятельно не может и не хочет, а протянуть ей руку некому… Но, когда к Вере обращаются за помощью, она не может отказать. Теперь ей придется вернуться в прошлое, чтобы расследовать убийство десятилетней давности.

 

 

Иванова, Анна. Смотрящая со стороны. Krievu detektīvromāns. Москва: T8 RUGRAM, 2021. Pieejams: JPB. 

Гуру обольщения Аделина Пылаева пережила изнасилование и теперь боится выходить из дома одна. Она ведет вебинары для женщин, а вечерами любуется через веб-камеры красотами Сочи, города, в котором когда-то была счастлива. Однажды прямая трансляция из рая на земле превращается в самый страшный кошмар Аделины: она видит, как мужчина насильно запихивает в машину девушку. Сумеет ли Аделина справиться с собственными страхами и спасти похищенную? 

 

 

Корри, Джейн. Я отвернулась. Angļu etektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. Pieejams: JPB. 

Иногда всё решают мгновения. Сорокадевятилетняя Элли лишь на миг отвернулась от обожаемого внука Джоша, сосредоточившись на телефонном разговоре мужа (а у нее были основания так поступить). И... жизнь раскололась на «до» и «после». И ничего уже нельзя было изменить: в пруду плавала детская футболка - алая, точно кровь. Трагический несчастный случай? Однако полиция так не считает. Элли обвиняется в убийстве, в том числе на основании фактов из прошлого, которые она много лет скрывала от всех. Но виновна ли Элли? Кто она: хладнокровная преступница или несчастная жертва? И что в действительности произошло тем ужасным днем, когда счет шел на секунды? 

 

Кэрол, Джеймс. Дом 17 по улице Черч-роу. Angļu etektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. Pieejams: JPB. 

Никки и Итан Роудс вместе с дочерью Беллой переезжают в умный дом по улице Черч-роу, оснащенный творением профессора Алекса Мюррея – уникальным виртуальным помощником Элис. В новом доме семья Роудс надеется начать жизнь заново после смерти Грейс – близняшки Беллы. Девочку глубоко ранила утрата – она потеряла способность говорить. Родители нанимают психиатра Лору Сантос в надежде, что она поможет их ребенку. Кажется, что теперь все наладится, и в доме, огражденном от всех опасностей, семья снова сможет стать счастливой. Но что, если настоящая опасность поджидает их внутри дома? Что, если семья Роудс – всего лишь пешка в чужой игре? 

 

Ловси, Питер. Последнее дело Даймонда. Angļu etektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. Pieejams: JPB. 

В озере неподалеку от знаменитого курортного города Бат находят труп Джеральдин Джекман, в прошлом — звезды популярного телесериала, впоследствии — просто супруги респектабельного ученого. Но кто же убил Джеральдин? Муж, уставший от ее истерик и нервных срывов? Влюбленная в ее мужа одинокая женщина, мечтающая о браке с ним? Наркодилер, которому жертва крупно задолжала? Или кто-то, кого невозможно даже заподозрить в столь жестоком преступлении?. Суперинтенданту Питеру Даймонду предстоит расследовать одно из самых непростых дел в его карьере.

 

Марсонс, Анжела. Смертельные воспоминания. Angļu etektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. Pieejams: JPB. 

В жилом блоке Башня Чосера обнаружены прикованные к батарее юноша и девушка – первый мертв, вторая едва жива. Сцена воспроизводит ужасный эпизод из прошлого инспектора Ким Стоун: она жила в этом блоке, и тридцать лет назад точно так же чудом выжила, а ее брат погиб. Вскоре кто-то заживо сжигает в автомобиле семейную пару, явно имитируя смерть любимых приемных родителей Ким. Похоже, неведомый убийца задумал воссоздать все самые кошмарные события в жизни Стоун, и это только начало его кровавого перформанса.

 

Олсен, Грегг. Затаившийся. Amerikāņu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. Pieejams: JPB. 

Адам и Софи Уорнер — супружеская пара, которая переживает тяжелые времена в браке. Для спасения ситуации они решают провести выходные на озере. Но в первый же день отдыха Адам, находясь в лодке с трехлетней дочерью, становится свидетелем похищения жены.Адам безутешен и надеется, что в поисках жены ему поможет старая подруга - детектив Ли Хуземан.Она собирает факты, складывая кусочки головоломки из жизни Адама и Софи в единое целое. В процессе расследования детектив понимает, что Кристен и Коннор Мосс, живущие в коттедже по соседству, связаны с супругами намного больше, чем говорят.Кто и зачем похитил Софи средь бела дня? И что на самом деле произошло в то утро? По мере расследования появляется больше вопросов, чем ответов. Кому можно, а кому нельзя верить в этой запутанной игре в "кошки-мышки"? Действительно ли свидетели видели то, о чем говорят?Страшные тайны выплывут наружу, и тогда все зададутся вопросом: а много ли они знают о незнакомцах, которых считают своими супругами?  

 

Паркс, Брэд. Ближе, чем ты думаешь. Amerikāņu detektīvromāns.Mосква: АСТ ; Жанровая литература, 2021. Pieejams: JPB. 

Беда всегда ближе, чем ты думаешь. Мелани выучила этот урок еще в детстве, мотаясь от одной приемной семьи к другой. И сейчас, когда у нее есть любящий муж, стабильная работа и прекрасный сын по имени Алекс, она думает, что дни смятения остались позади… пока не сталкивается с одним из самых страшных кошмаров для матери – мальчика по неизвестным причинам забирают органы опеки. Дальнейшее все больше напоминает кошмарный сон. Полиция обыскивает дом Мелани и находит наркотики. Теперь улики против нее неопровержимы, и если Мелани не докажет свою невиновность, то навсегда потеряет Алекса. К делу Мелани приставляют государственного адвоката Эми Кайе, мысли которой больше заняты делом о серийном насильнике-шептуне, избежавшем правосудия благодаря маске и тихому голосу. Он надругался над десятками женщин… включая Мелани. Теперь этот негодяй станет для нее спасением или гибелью.  

 

Прах, Вячеслав. Догма. Krievu detektīvromāns. Москва : АСТ, 2021. Pieejams: JPB. 

Городок, прозванный Догмой, живет своей обычной сонной жизнью, пока в нем не происходят два жестоких убийства молодых женщин. Лейтенант Марк Миллер и его напарник Домиан, уже знакомые нам по роману «Дьявол во мне», принимаются за непростое расследование. Но Догма надежно хранит секреты каждого жителя, а потому помощи от местных ждать не приходится. Возможно, Домиану все-таки придется снова применить свой страшный дар, и, возможно, его внутреннему дьяволу это понравится. 

 

Романова, Галина. Пепел прошлого. Krievu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. Pieejams: JPB.

Инга, рафинированная жена столичного бизнесмена, приревновала мужа к его помощнице Марго, устроила безобразный скандал в ресторане и сбежала за город, в старый дом своей тетки. Там она твердо решила свести счеты с жизнью, но забыла об этом, когда прямо на ее глазах произошло ужасное преступление — неизвестный ударил ножом женщину, выбежавшую из соседнего дома, и поджег его! Рискуя жизнью, Инга спасла незнакомку, но теперь ей самой угрожает смертельная опасность, ведь убийца мог ее видеть.    


 

Ронина, Елена. Туман над Фудзи. Krievu romāns. Москва: Эксмо, 2021. Pieejams: JPB.

Побывать в Японии - мечта многих. В одной поездке судьбу соединила очень разных путешественников. У каждого своя цель. Кто-то хочет улучшить семейные отношения, кто-то полюбоваться красными осенними листьями, а кто-то навсегда остаться на Фудзияме. 

 

 

 

Саюнов, Игорь. Лазурь. Krievu fantastiskā proza. Москва: АСТ, 2021. Pieejams: JPB.

Пятеро юных балбесов не смогли придумать лучшего развлечения, кроме как отправиться на нелегальную экскурсию в район ЧАЭС. Длинный поход — какая же скука! И как назло ни одной приличной аномалии, даже похвастаться нечем… Вот только сталкер-проводник оказывается не тем, за кого себя выдает, и лесные зверушки вовсе не так безобидны, и автомат, нацеленный в лоб, стреляет по-настоящему, да и радиационный фон — отнюдь не выдумка. Группа студентов-экскурсантов оказывается разобщена, и тогда Зона берется за них всерьез. Неверные решения, непоправимые ошибки, необратимые изменения — и вот ты уже и сам не можешь сказать наверняка, человек ли ты. И если все еще да — какую цену запросит Зона, когда ты соберешься ее покинуть? Услышит ли она безмолвную мольбу своей новой игрушки?  

 

Солнцева, Наталья. Иллюзион для скептика. Krievu detektīvromāns.Москва: АСТ ; Жанровая литература, 2021. Pieejams: JPB.

Верите ли вы в то, что существуют книги, открывать которые смертельно опасно? А на тайных аукционах за них выкладывают баснословные деньги?. Сценаристу Илье Самбурову предстоит на своем опыте убедиться, насколько непредсказуемы капризы судьбы. Шесть лет назад он развелся с женой. И вдруг она звонит ему и умоляет о помощи. Ее сожитель – продюсер известной кинокомпании – хочет ее убить. Илья соглашается поселить испуганную женщину на своей даче в деревне. Испытывая беспокойство, он приезжает ее навестить, и обнаруживает бывшую супругу мертвой.И это только начало... Илья не подозревает, в какую передрягу он угодил. И какую роль в этой жуткой истории сыграет горбун, хозяин ломбарда, – провидец, аферист и фальшивомонетчик.     

 

Спейн, Джо.  Шесть убийственных причин. Īru detektīvromāns. Санкт-Петербург: Аркадия, 2021. Pieejams: JPB.

В живописном уголке Ирландии, над белопенной бухтой, в прекрасном доме на холме, жили-были отец с матерью и шестеро детей: три сына и три дочери. Жили богато и счастливо, пока не исчез средний сын - будто сквозь землю провалился. Мать горя не пережила и до срока ушла в мир иной, а дети разъехались по миру. Но через десять лет пропавший сын вернулся в родное гнездо…История, рассказанная признанным мастером Джо Спейн, звучит словно волшебная сказка. Только описанная в ней реальность окажется куда страшнее любого вымысла, ведь "возвращение блудного сына" ознаменовано убийством его отца! 

 

Сэвидж, Ванесса.  Женщина во тьме. Amerikāņu detektīvromāns. Москва: Эксмо, 2021. Pieejams: JPB.

Муж, который ею манипулирует. Дети, которые ее презирают. Лучшая подруга, которая от нее отреклась. Сара Уокер сломлена и обессилена. Муж Патрик убеждает ее переехать в старинный дом у моря и начать все с нуля. Он уверен, что это прекрасное место станет их новым семейным очагом, а слухи о кровавой бойне, случившейся в этом доме 15 лет назад, сильно преувеличены. Но соседи рассказывают совершенно другую историю и о мрачном доме-убийце, и о прошлом Патрика, выросшего в этом маленьком городке. Вместо мирной жизни в семейном гнездышке Саре придется бороться за сохранность своего рассудка, за свой брак, и даже за свою жизнь 

 

Хилл, Сьюзен. Женщина в черном. Amerikāņu romāns. Санкт-Петербург: Азбука, 2021. Pieejams: JPB.

Гордо и одиноко возвышается над просторами соляных болот особняк Ил Марш. Артур Киппс, молодой лондонский адвокат, по поручению своей конторы выезжает на похороны последней хозяйки особняка и даже не подозревает, какие жуткие тайны могут скрываться за его темными окнами. Но когда на похоронах хозяйки он встречает странную молодую женщину, одетую во все черное, в его сердце закрадывается тревога. На вопросы Артура, кто эта таинственная особа, люди отвечают молчанием. Никто не хочет говорить о женщине в черном — или это страх вынуждает их запереть рты на замок? 

 

Хилл, Эдвин. Слабое утешение. Amerikāņu detektīvromāns.Москва: Эксмо, 2021. Pieejams: JPB.

Эстер Терсби, библиотекарь из Гарварда, прекрасно знает, что даже в цифровую эпоху людям все еще нужна помощь в поиске вещей. Поэтому, используя свои недюжинные исследовательские навыки, она подрабатывает розыском пропавших людей. Обычно ее нанимают, чтобы найти давнего возлюбленного, или чтобы помочь воссоединиться приемному ребенку и его настоящим родным. Но ее новое дело - найти красивого и харизматичного Сэма Блейна, сбежавшего из родного города еще подростком. И похоже Сэм не горит желанием возвращаться, ведь у него куда более амбициозные планы.    

 

Чжоу, Хаохуэй. Письма смерти. Ķīniešu detektīvromāns. Москва: Inspiria, 2021. Pieejams: JPB.

В китайском городе Чэнду кто-то казнит людей, избежавших наказания по закону, – полицейских, чиновников, обычных граждан. Каждое убийство предваряется обвинительным письмом с указанием точного времени "казни". Я ВЕРШУ СВОЙ СУД. Такое уже происходило 18 лет назад. Тогда "палача" не нашли. И вот он вернулся….        


 

 

Шемилт, Джейн. Учись тонуть. Angļu detektīvromāns. Москва: АСТ, 2021. Pieejams: JPB.

История похищения девочки-подростка, запутанная сеть интриг и неожиданная развязка, приправленные родительскими кошмарами, не оставляют читателя равнодушным.        

 

 

 

 

Эверетт, Сара. Если бы всё было иначе. Amerikāņu romāns. Москва: Freedom, 2021. Pieejams: JPB.

  Коэны стали частью моей жизни. У нас было общим все, что имело значение: прошлое, воспоминания, тайны и вместе проведенное время. В Люка я была влюблена, но он казался недосягаем, а с Роуэном мы стали лучшими друзьями. Мама братьев Мэл относилась ко мне как к дочери. Я любила всех троих – каждого по-своему. И, верила, что моему счастью не будет конца. Как же я ошибалась. Теперь ничего уже нельзя изменить.Люк никогда не простит меня. Он уверен, что именно я виновата в случившейся трагедии. Но когда спустя год, мы вдруг столкнулись в Винчестере, я не смогла отказать ему в просьбе. Ведь самое малое, что я могу сделать для Коэнов – дать возможность поверить тяжело больной Мэл, что мы с ним вновь вместе.