Jāņa Čakstes 160. dzimšanas dienai veltīta izstāde „Brīves griba”

Par godu Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes 160 gadu jubilejai piektdien, 13.septembrī, plkst. 15.00, Miezītes bibliotēkā tiks atklāta izstāde „Brīves griba”.

Apmeklētāju apskatei būs pieejamas grāmatas un fotogrāfijas no Čakstes dzimtas, kolekcionāra Jāņa Vilka un Jelgavas pilsētas bibliotēkas krājumiem. Viens no interesantākajiem eksponātiem ir Jāņa Čakstes dzimtas koks.

Izstādes laikā notiks arī apgāda „Jumava” atkārtoti izdotās grāmatas Jānis Čakste “Ilustrēts piemiņas rakstu krājums” atvēršana. Tas ir ilustrēts piemiņas rakstu krājums, kas savulaik Rīgā tika izdots 1928. gadā. Grāmata ir unikāla ar to, ka tajā viss Jāņa Čakstes darba mūžs ir aprakstīts laikabiedru atmiņās un raksturojumos, ko uzrakstījušas tajā laikā pazīstamas personības - valstsvīri, rakstnieki, mākslinieki, zinātnieki, armijas augstākā virsniecība un daudzi diplomāti.

Pirmizdevums ir pieejams Miezītes bibliotēkā Skatīt šeit

Grāmatu var lasīt LNB digitālajā bibliotēkā Skatīt šeit

Izstāde būs atvērta bibliotēkas darba laikā līdz 19.10.2019.