Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Izvēlamies veselību

Veselīgs dzīvesveids iegūst arvien lielāku popularitāti mūsu sabiedrībā. Daudz derīgu padomu var atrast grāmatās. Virtuālajā izstādē piedāvājam iepazīties ar nelielu daļu no bibliotēkās atrodamās literatūras.

 

Grāmatu anotācijas no www.jr.lv , www.gramatnicaglobuss.lv , www.lgramata.lv  

 

 

 

   

Augi veselībai

 

Šajā grāmatā ietverti nozīmīgāko ārstniecības augu apraksti, kuros lasītājs atradīs informāciju par to, kas ir šo augu galvenās sastāvdaļas, pret kādām kaitēm tos var izmantot, kā tie audzējami un ievācami un kā no tiem pagatavot ārstniecības līdzekļus. Sniegtas rekomendācijas iegūto līdzekļu lietošanai. Izmantojot detalizētās receptes grāmatas otrajā daļā, lasītājs pats savā virtuvē varēs pagatavot zāļu tējas, tinktūras, veselīgus dzērienus, salātus un zupas vispārējai veselības uzlabošanai un dažādu veselības problēmu risināšanai. Dotas arī receptes krēmu, balzamu, sejas masku, eļļu, ziepju un citu ķermeņa kopšanas līdzekļu pagatavošanai mājas apstākļos. Grāmatas beigu daļa veltīta augu audzēšanai, iegādei, ievākšanai un uzglabāšanai. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Ārstnieciskā gavēšana

 

Gan pilnā gavēšana, daļējā gavēšana, gan atslodzes dienas stiprina veselību, piešķir jaunu spēku un rada patīkamu labsajūtu. Grāmatā uzzināsiet:

   kas ir badošanās un ar ko tā atšķiras no ārstnieciskās gavēšanas,

...kāda ir pilnā, daļējā un īsā gavēšana,

   kā pārvarēt gavēšanas krīzes un ko ēst pēc gavēšanas beigām. 

 

Atrašanās vieta

   

Bīringa U.

Veselības enciklopēdija

 

Organisma terapija ar ārstniecības augiem. Aprūpes mērķis - labsajūta. "Savu automašīnu mēs regulāri nogādājam apkopes centrā, ik pavasari dzīvoklī veicam ģenerāltīrīšanu, un tieši tāpat mums jārūpējas par savas "iekštelpas" sakopšanu. Visiedarbīgākā šī kopšana būs tad, ja regulāri pievērsīsieties viena sava organisma apvidus sakopšanai, proti, veiksiet īpašas ārstniecības augu kūres aknām, sirdij, nerviem un citiem orgāniem. Šajā grāmatā aprakstītas dažādas dziednieciskās kūres, no kurām varat izvēlēties vispiemērotāko tieši sev. Mans burvju vārds ir profilakse, un tai jābūt pastāvīgai. Viss jādara ar prieku, tad viss labi garšos, dāvās prieku, vairos spēku un sniegs atvieglojumu, proti, apmierinājumu." /Urzula Bīringa/

 

Atrašanās vieta 


   

Guščo J.

Ilgmūžības seifa 12 atslēgas

 

Grāmatas autors Jurijs Guščo apgalvo, ka "mūsdienās veselība ir pats dārgākais un trauslākais "produkts", to pērk, pārdod, maina, atjauno un konservē". Analizējot cilvēka dzīves personisko un sociālo faktoru ietekmi uz viņa profesionālās aktivitātes līmeni un ilgumu, autors ir centies atbildēt uz jautājumu par ilgmūžības plānošanu atkarībā no reālajām iespējām – kā veidot dzīvi, lai, nenovirzoties no savas filozofijas un mērķiem, saglabātu fizisko un garīgo veselību. Grāmatā aplūkotas 12 "atslēgas", kuras pareizi izmantojot, iespējams būtiski pagarināt aktīvās ilgdzīvošanas periodu: 1 - elpošana, 2 - ūdens, 3 - kustības, 4 - uzturs, 5 - psiholoģija, 6 - attīrīšanās, 7 - dzīvesvietas ekoloģiskais statuss un dzimšanas laiks, 8 - darbs, 9 - iedzimtība, 10 - medicīniskā aprūpe, 11 – izglītība, 12 – derīgie un kaitīgie ieradumi. Grāmata aicina optimizēt dzīves stilu, atkāpties no gadiem veidotās ieradumu sistēmas un no veselības "patērētāja" kļūt par tās "radītāju". 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Hlevickis J.

SPA medicīna

 

Visos laikos cilvēks ir centies, lai labi izskatītos un būtu vesels, bet tās nav atsevišķas vērtības, tomēr ir saistītas kā monētas divas puses. Tas nozīmē - nevar labi izskatīties, ja ir slikta veselība un otrādi. Tātad ir jāpanāk harmonija starp mūsu veselību un izskatu, jāpanāk līdzsvars starp vidi, kurā dzīvojam, un mūsu organismu. Kompleksa pieeja veselībai un mūsu labsajūtai vislabāk palīdz, izmantojot SPA medicīnu. Ar SPA medicīnas palīdzību mēs varam panākt organisma atindēšanu, uzsākt veselīga uztura lietošanu, tādā veidā likvidējot vai mazinot garīgā un fiziskā paguruma pazīmes - lietas, kas pavada novecošanos. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Holesterīna rokasgrāmata

 

Paaugstināts holesterīna līmenis asinīs ir vislielākais riska faktors, kas sekmē koronārās sirds slimības attīstību gan vīriešiem, gan sievietēm. Šī slimība veido pusi no visām sirds un asinsvadu sistēmas slimībām. Tādēļ ir svarīgi zināt holesterīna līmeni asinīs, un, ja tas ir paaugstināts, censties to pazemināt. Pirmais līdzeklis - mainīt savu ēdienkarti, mazāk lietot uzturā taukus. Šajā Veselības bibliotēkas izdevumā līdzās teorijai ir arī receptes un uzturlīdzekļu tabulas. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Hornfeka Z., Ma N.

Veselīgs dzīvesveids pēc ķīniešu kalendāra

 

Tradicionālā ķīniešu medicīna uzskata, ka cilvēks kā kosmosa daļa ir saistīts ar gada ritējuma universālo ritmu un tam, kurš vēlas saglabāt veselību un vitalitāti, būtu jādzīvo saskaņā ar šīm kosmiskajām norisēm. Grāmatas autores iepazīstina ar uztura un izturēšanās pamatprincipiem, kas cieši saistīti ar ķīniešu Saules kalendāru un ir pielietojami arī Latvijā. Tie sekmē labsajūtu, palīdz novērst slimības un saglabāt veselību. Autores skaidro ķīniešu kultūras un medicīnas pamatus, piedāvā vienkārši pagatavojamas receptes, vingrinājumus un padomus veselīgai dzīvei visa gada garumā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Jangs R.O., Janga Š.R.

pH brīnums

 

Pārmērīgs skābums ir visu slimību dziļākā sakne. Līdzsvarojiet savu diētu, atjaunojiet veselību! Daudzi mikrobiologi un ķīmiķi uzskata: slimības iemiesojas tikai ķermenī ar skābu pH līmeni, kāds ir lielākajai daļai mūsdienu cilvēku. Vai ir cilvēka spēkos ietekmēt savu pH līmeni? Jā, ir! Sārmainuma/skābuma līmenis organismā mainās atkarībā no tā, ko ēdam. vai vēlaties pasargāt sevi no infekcijām, sēnīšu slimībām, vēža? Iegūt optimālo svaru un atgūt tādu enerģijas līmeni, kāds bija bērnībā? To var palīdzēt panākt šī revolucionārā diētas un dzīvesveida programma, kuras autori ir pasaulslavenais mikrobiologs un uztura zinātnieks Roberts O.Jangs un viņa sieva Šellija Redforda Janga.  

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Kalniņa R.

Homeopātija ģimenei

 

Viena no vispopulārākajām un arī viena no visefektīvākajām ārstēšanas metodēm ir homeopātiskā ārstēšanas metode, un tā ir metode, kuru var izmantot mājas apstākļos. Homeopātija atšķiras no tradicionālās medicīnas ar zāļu līdzekļu devām un individualitātes ievērošanu jebkurā gadījumā. Šajā izdevumā autore min biežāk lietojamos līdzekļus gan bērniem, gan pieaugušajiem, apraksta bezrecepšu homeopātiskos līdzekļus. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Kneips S.

Ūdens dziedniecība

 

Apgāda “Vieda” izdotajā grāmatā iekļauti Kneipa ūdensdziedniecības paņēmieni, kas ir pielāgoti izmantošanai mājas apstākļos. Tie ir tie paši, tikai krietni vienkāršoti, hidroterapijas veidi, kurus jums piedāvā ārsti un augstas klases speciālisti. Grāmatā aprakstītas procedūras un sīki ieteikumi to izpildei: kā pareizi iet vannā, veikt ietinumus, aplaistīšanos, likt kompreses, gatavot un lietot zālīšu uzlējumus dažādu slimību ārstēšanai..Ne visi brauc uz kūrortiem vai apmeklē dārgus SPA – procedūras salonos. Taču jūs paši varat veiksmīgi piemērot ūdensdziedniecības paņēmienus, izmantojot šo grāmatu, lai apgūtu norūdīšanās, atveseļošanās prasmi. Lēti, droši un itin visiem noderīgi. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

 

Lavrovs N.

Kaloriju daudzuma tabulas

 

Tievēt vai netievēt? Un, ja tievēt, ko ņemt par pamatu, no kā atsperties un pēc kā tiekties? Pēc veselības! Tikai pēc tās! Pilnvērtīgs uzturs ir viens no ceļiem, kā iegūt, saglabāt un nostiprināt veselību.

 Cilvēka dabisko vēlmi izcelt labāko savā augumā un apslēpt, nogludināt tā trūkumus var palīdzēt zinātniski izstrādātas diētas programma. Grāmatā sniegtas produktos esošo kaloriju daudzuma un uztura vērtības tabulas, produktu mēra un masas salīdzinošā tabula un Kremļa jeb Punktu diēta.

 Grāmata paredzēta plašam lasītāju lokam. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Lielā pirts grāmata

 

Un kad jūs pēdējo reizi bijāt pirtī? Neatceraties? Tad laiks atjaunot šo ieražu. Pirts ir labākā vieta, kur atpūsties, novelt no sevis darbadienas laikā iegūto stresu un spriedzi un atgūt veselību! 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Liepa Dz.,Plēpis A.

Ko mēs apēdam?

 

Grāmatā apkopoti dažādu uzturzinātnieku atzinumi un pētījumi par to, ko ēdam un kā tas ietekmē mūsu veselību, stāstīts par veselīga uztura pamatprincipiem, par dažādiem veselīgiem pārtikas produktiem un par veselībai kaitīgām pārtikas piedevām. Sniegti praktiski padomi, kā pareizi iepirkties, kā izvairīties no E vielām pārtikā. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Mejo klīnika.Alternatīvā medicīna

 

Grāmata iesaka plānu, kā droši un efektīvi ieviest alternatīvo terapiju savā ikdienas dzīvē. Mejo klīnikas labākie speciālisti sniedz jaunāko informāciju par to, kas no dabas un holistiskās medicīnas ir iedarbīgs un kam nav iedarbības. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Morics A.

Organisma attīrīšana

 

Laba veselība ir apkārtējās vides un mūsu iekšējās pasaules harmonijas rezultāts. Savukārt slimība ir veids, kā organisms cenšas pateikt, lai cilvēks ievēro dabas likumus, lai vairāk domā par sevi un pievērš lielāku uzmanību savam dzīvesveidam. Šīs grāmatas autors ir dziednieks un ājurvēdiskās medicīnas speciālists, kas ir izstrādājis jaunu organisma atveseļošanas un atjaunošanas sistēmu. Aprakstītās procedūras un metodes palīdzēs jums kardināli uzlabot pašsajūtu bez jebkādiem medikamentiem. Līdzko tiks sasniegts līdzsvars dzīvē, veselība neizpaliks. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Nekādu brīnumu. Vienkārši Ziņģīte

 

Patiešām - nekādu brīnumu - vienkārši vingrojumi, rīvēšanās, rāpošana nemaksā neko, bet dod pašu galveno - veselību. Vajag tikai gribēt izbrīvēt savā steidzīgajā dienas ritmā laiku rūpēm par savas dvēseles mājokli - ķermeni. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Tautas un dabas līdzekļi bērna veselībai

 

Kad slimība pārsteidz negaidot un mazais lolojums saslimst, šķiet, visa pasaule sagriežas kājām gaisā. Ne vienmēr vecāki spēj adekvāti novērtēt situāciju un pieņemt lēmumu tālākai rīcībai. Tāpēc jāatceras, ka liela nozīme ir bērna pašdziedināšanas spēkam un imunitātes stiprināšanai, par ko gādā dabiskie līdzekļi. Grāmatā aprakstītie ārstēšanās paņēmieni ņemti no dabas un tautas medicīnas pūra un papildināti ar uztura un cita veida ieteikumiem. Te iekļautas biežāk sastopamās slimības — elpošanas ceļu, ausu, acu, mutes dobuma, kuņģa un zarnu trakta, nieru, ādas, psihes un citas slimības no zīdaiņa vecuma līdz pubertātes sasniegšanai. Īpaša nodaļa veltīta grūtniecēm. Atcerēsimies — brīnumlīdzeklis visbiežāk ir arī paša slimnieka dzīvesprieks, optimisms un apkārtējo cilvēku palīdzība slimības skartajam! 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Upmanis R.

Ejam vingrot!

 

Grāmatā piedāvāts plašs vingrojumu komplekss, kas palīdz uzturēt formā savu ķermeni, tikt vaļā no liekā svara un saglabāt labu garastāvokli. Autors norāda kļūdas, kādas visbiežāk tiek pieļautas vingrojot, un dod padomus, kā no tām izvairīties. .Atšķirībā no citām šajā grāmatā uzsvērts, ka vēlamos rezultātus var panākt, tikai apvienojot vingrojumu kompleksu ar pareizu uzturu. Grāmatā liela uzmanība tiek pievērsta ogļhidrātu, vitamīnu, minerālu lomai ikdienas ēdienkartē. Tiek sniegta informācija par optimālu uzturu pirms un pēc nodarbībām, kā arī padomi veselīga un sabalansēta ēdiena izvēlē, kas atvieglos ceļu labas formas iegūšanai. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Veselības grāmata

 

Grāmata sniedz padomus, kā ar ārstniecības augu palīdzību atgūt veselību, ja piemeklējusi kāda nelūgta kaite, rosina laikus ieklausīties sevī un pievērst vairāk uzmanības savai pašsajūtai. Īsi raksturoti dažādu slimību simptomi, pastāstīts, kā pareizi lietot no ārstniecības augiem gatavotas tējas uzlējumus, tiktūras, pulverus un ziedes. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Zaļā aptieka

 

Zaļā aptieka - tā ir grāmata, kurai jābūt ikvienā ģimenē, lai mācētu novērtēt un izmantot tās dabas veltes, kas aug pļavā, mežā un dārzā.

Zāļu tējas, sulas, salāti, veģetārās zupas, uzlējumi un novārījumi, tinktūras un ekstrakti palīdz ikdienā uzturēt mundrumu un cīnīties ar dažādām kaitēm. Kosmetoloģijā, aromaterapijā, kā arī pirts procedūrām un inhalācijām izmanto augu dziednieciskās īpašības. Grāmatā aplūkota arī ārstniecības augu drogu sagāde, sagatavošana un uzglabāšana. Pielikumā ievietots lietošanai ieteikto augu uzskaitījums un medicīniskai lietošanai atļauto ārstniecības augu drogu saraksts. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Veselīgam dzīvesveidam

 

Ievērot veselīgu dzīvesveidu nav nemaz tik sarežģīti, kā varētu šķist. Tik vienkāršs solis, kā palielināt vai samazināt atseviššku pārtikas produktu patēriņu, var izšķiroši ietekmēt vispārēju veselības stāvokli. Uzklausiet dažus vienkāršus padomus, lai gūtu no uztura visu, ko tas var sniegt. 

 

Atrašanās vieta

 

 

 

Vilunas J.

Dzīve bez zālēm

 

Jurijs Vilunas iepazīstina ar unikālu atveseļošanās metodi - elsojošo elpošanu. Nelietojot zāles un izmantojot tikai dabiskus ārstēšanās paņēmienus, šāda elpošana spēj daudzas "nedziedināmas" slimības ārstēt pat mēneša laikā.

 

Atrašanās vieta