Izstāde “Pieminot 1919” Miezītes bibliotēkā

No 15. novembra līdz 10.decembrim Miezītes bibliotēkā var apskatīt izstādi “Pieminot 1919”.

1919. gads Jelgavai un arī visai Latvijai ir nozīmīgs gads, jo atbrīvojāmies no svešas varas un svešiem karaspēkiem, kas vēlējās okupēt Latvijas teritoriju. Izstādes vadmotīvs ir atcerēties, pieminēt un godināt. Šoreiz pieminēts un godināts tiek Lāčplēša kara ordeņa kavalieris Arturs Kēlers. A. Kēleram kā Daugavpils pulka 3. bataljona komandierim ir zīmīga loma Jelgavas un tās apkārtnes atbrīvošanā no P. Bermonta-Avālova karaspēka. Sīvas cīņas notika tagadējā Vārpas teritorijā, kas atrodas vien dažus kilometru no Miezītes bibliotēkas. Vārpā par godu A. Kēleram uzstādīts Neila Saksona veidots piemineklis, kura atklāšana notika 2009. gadā.  Izstādē apskatāmi materiāli no virseržanta Ilgara Puškevica personīgā arhīva, kā arī Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja.