Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Izsludināta pieteikšanās Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībām Jelgavas reģionā

Kopš 2017. /2018. mācību gada Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām 30 reģionos, tostarp Jelgavas reģionā, visā Latvijā rīko Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības.

Skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus jauniem 5. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions, kas uz gadu kļūst par LNB Bērnu direktoru un iegūst oficiālu ceļojošo trofeju skolai, kā arī individuālu balvu un dāvanu kartes grāmatu iegādei.

 

Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 30. septembrī.

 

Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

 

Skolēnu 3 minūšu lasījumu žūrija vērtē pēc šādiem kritērijiem:

  1. Jāprot pastāstīt par grāmatas izvēli un sevi kā lasītāju;
  2. Skaidra dikcija, dabiska intonācija;
  3. Dalībnieks lasa piemērotā tempā;
  4. Dalībnieks prot emocionāli aizraut klausītājus;
  5. Fragmenta izvēle: ir pievērsta uzmanība oriģinalitātei, pabeigtībai. Nobeigums var būt arī atvērts, lai rosinātu klausītāju interesi.

Sacensību pirmo kārtu skolās vai bibliotēkās var rīkot līdz maija beigām. Jelgavas reģiona fināls notiks 29.maijā plkst.11 Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” Svinību zālē.


Skolām vai bibliotēkām, kas vēlas rīkot sacensību pirmo kārtu 5.klašu skolēniem, jāreģistrējas dalībai Jelgavas reģiona sacensībām, tiešsaistē aizpildot anketu: https://forms.gle/C6XKkLZ1Vv5bdfY4A  

 

Sacensību organizatoriem jāiepazīstas ar nolikumu, kurā izklāstīta būtiskākā informācija, kā organizēt konkursa pirmo kārtu savā skolā/bibliotēkā un kas notiek nākošajās kārtās. Vēl doti ieteikumi, kā izvēlēties grāmatas, lasāmos fragmentus un kā atbalstīt sacensības dalībniekus. 

Sacensību nolikums un iepriekšējo gadu sacensību videoieraksti pieejami šeit: https://lnb.lv/news/nacionala-skalas-lasisanas-sacensiba/

 

Pērn sacensību pirmajā kārtā Jelgavas reģiona skolās piedalījās 225 skolēni, deviņi no viņiem piedalījās Jelgavas reģiona finālā.  Par 2022. gada Jelgavas reģiona lasīšanas čempioni kļuva Daniela Keita Ivanova no Vilces pamatskolas, kura lasīja fragmentu no Žaklīnas Vilsones grāmatas "Miskastes bērns". Savukārt 2. vietu ieguva Sandis Kristers Mazurs no Vilces pamatskolas, bet godpilno 3. vietu žūrija piešķīra Luīzei Rūtai Rebinkai no Jelgavas 4.sākumskolas.