Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Izrāde "Ziemeļnieks" Jelgavas Pilsētas bibliotēkā

15. septembrī pulksten 18 Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē ikviens dzejas un mūzikas cienītājs tiek aicināts uz izrādi "Ziemeļnieks".

Izrāde “Ziemeļnieks” ir otrā Mārtiņa Vilsona veidotā latviešu dzejas un mūzikas izrāde. (Pirmizrāde 2022.gada augustā Upesgrīvā.)


Izrādē skan daudz mūzikas. Jura Kulakova dziesmas ar Jāņa Ziemeļnieka dzeju no cikla “Ētera odējs” (2008) un Svena Vilsona kompozīcijas.

 

Esam pārliecināti, ka šajā trauksmainajā laikā, cilvēkiem ir nepieciešams brīdis prom no ikdienības, lai nomierinātu prātu un atveldzētu sirdi. Savus skatītājus aicinām aizmirsties dzejas un mūzikas pasaulē, smelties spēku un iedvesmu mūsu mākslinieku radītajā.

 

Mārtiņš Vilsons saka:

“Čaks dzejolī “Vēstule vienai mirušai avīžu vecītei” piemin Ziemeļnieku ar vārdiem :

“Ja nu tomēr

Manu vēstuli nevari izlasīt,

Pasauc Ziemeļnieku Jāni,

Viņš tev palīdzēs.

 Viņš slaids, mīļš jauneklis

Ar melnām brillēm un

Klausa uz vārda - DZEJNIEKS.”

Ziemeļnieks ir ģeniāls!


 Es viņu redzu - noslēpumainu, savrupu, ar degošām acīm kuras viņš slēpj aiz melnām brillēm, bet DVĒSELI jau noslēpt nevar, tāpat kā atkarību no opija.

Lai ko arī Ziemeļnieks rakstītu, man vienmēr kā atgādinājums skan :

“ . . . uz kapa mums reiz visiem zaļos smilgas”


Daļa lasītāju Ziemeļnieka dzeju dēvē par depresīvu, bet, neskatoties uz to, ir lasījuši, sajūsminājušies un raudājuši līdz ar viņu - par to ka mīlestība paiet, ka mēs nemākam būt uzticīgi viens otram, ka “laimi” meklējam lietās kur tā nevar būt.

Par to ka nemākam degt. Nemākam atdoties un sīknaudā izmainām mīlestību. Par sapņu un ilgu piepildījumu, kas  paliek tāls un neaizsniedzams. Ziemeļnieks  mūs aicina uz pasauli ar augstākiem ideāliem, tīrākām vērtībām, un nostājas pret:

“Tukšums . . . liekulība . . . zaimi,

Godīgas nevienas sejas,

Laipnie vārdi - salti glaimi.

Bēgt ? . . . kurp bēgt

No bēdu lejas . . . ???””


Dzejas izrādē “Ziemeļnieks” piedalās Mārtiņš Vilsons, Svens Vilsons (ģitāra) un Gustavs Vilsons (kontrabass).

Pirmā Mārtiņa Vilsona veidotā dzejas izrāde - “Čaks lauku mierā Vilsona verandā” 2021.gadā saņēma gan skatītāju, gan profesionāļu atzinību - Mārtiņam Vilsonam tika pasniegta Aleksandra Čaka balva par dzejnieka daiļrades vērtību apliecinājumu izrādē “Čaks lauku mierā Vilsona verandā”. Dzejas izrādes izbraukuma nosaukums ir “Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi.”.

 

Informāciju sagatavoja @vilsonsproduction