Īsteni cilvēcīgais garīgums Pārlielupes bibliotēkas sienu gleznojumos

Mēs lepojamies un esam priecīgi, ka Pārlielupes bibliotēkā ir ienests filosofisks un pārdomu pilns ritms ar Māra Subača sienu zīmējumiem. Bibliotēka ieguvusi vēl vienu pievienoto vērtību, likdama apstāties, domāt, pārdomāt, ieklausīties sevī. Māris Subačs ir viens no tiem, pašlaik retajiem latviešu māksliniekiem, kura darbi atpazīstami jau pa gabalu. Viņš tāds mums ir viens.

Liektu līniju horizontos viņš sazīmē cilvēku, dzīvnieku, priekšmetu un pārdabisko spēku figūras. Kompozīcijas veidotas ar minimāliem līdzekļiem, tās tapušas mirkļa iespaidā, vismaz tā šķiet. Šie zīmējumi top vienā eksemplārā.

Zīmējumi un paraksti zem tiem veido nedalāmu vienu veselumu. Tās ir Māra Subača attiecības ar pasauli. Māris Subačs Pārlielupes bibliotēkā parāda: “Domas padara klusumu interesantu”, “Kuģus vieno jūra, kurā tie peld.”

M.Subačs : “Katra līnija turās uz savas garīgās pasaules un garīgās domāšanas. Domāšana notiek visu laiku un tas mirklis ir kā fotogrāfija, čiks un ir.”

Jelgava ir kļuvusi bagātāka par vēl vienu mākslas objektu. Ir vērts iegriezties Pārlielupes bibliotēkā. Īpaši aicināti visi daudzie Jura Rubeņa cienītāji un viņa grāmatu lasītāji. Māris Subačs ir bijis līdzās daudzās grāmatās, ko rakstījis tautā mīlētais un ļoti cienītais mācītājs, teoloģijas doktors,  kontemplācijas/meditācijas skolotājs Juris Rubenis.

Te vairāk nekā 20 grāmatas, kurās abi talantīgie cilvēki sadarbojušies, dažas no tām ir arī ierindojušās gada pirktāko grāmatu top 50.

• Juris Rubenis. Viņa un Viņš. Mīlestība. Attiecības. Sekss (2016)
  • Juris Rubenis, Māris Subačs. Lūgšana "Mūsu Tēvs" (2011)
  • Juris Rubenis, Māris Subačs. Līdzi Baznīcas gadam (2010)
  • Juris Rubenis, Māris Subačs. Lūgšanas un meditācijas. Es ticu Dievs, ka Tu mani saproti (2009)