Irbes izlase Februārī

Par gada putnu šogad Latvijā izvēlēta laukirbe un par gada augu parastā ķimene, jo abas pēdējos gados savvaļā ir stipri apdraudētas. Tā kā atrodamies Zemgales lauku pašā viducī, tad gribam palīdzēt daudzināt gan irbīti, gan ķimenīti. Irbītes dzīvesveids ir ļoti slēpts, lai gan visu dzīvi tā pavada mums tepat līdzās grāvmalēs un laukmalēs. Un kas gan var būt labāks par ķimenīti pie siera, skābiem kāpostiem vai mājas kotletītes!

Bet izrādās arī mazās smaržīgās laiviņas strauji izzūd Latvijas pļavās. Bibliotekāra ikdienas darbs ir tikpat nepamanāms kā irbīte, bet rezultāts svarīgs kā ķimenīte uz ķimeņmaizītes virsiņas, tāpēc bibliotēkas irbīte palīdzēs mums piemest dzīvei ķimenīti.

Mūsu irbīte šogad tekalēs pa Jelgavas Pilsētas bibliotēkas plauktiem un piemeklēs grāmatas tieši jums katram.